Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρόλαρε και μη φοβάσαι. Τι θα γίνει δηλαδή? Μιλάμε για 2,5 κιλά πάνω μόνο. Πάρε όσο διάλειμμα θες παραπάνω. Απλά κάντο. Βγάλε αυτή την εβδομάδα και μετά αν θες κάνε μια βδομάδα off, ελαφριά. Πόσο καιρό κάνεις το πρόγραμμα, 1 μήνα?

Ειμαι στην 7η εβδομαδα του προγραμματος. Να σου πω την αληθεια κολωνα ειδικα στα καθισματα να βαλω κιλα παλια, ελεγα μια ασκηση ειναι κλαιν μαιν. Τωρα που ειδα οτι η ασκηση γυμναζει ολο το σωμα, ειναι μια απο τις βασικοτερες για καποιον που θελει να δει αποτελεσματα ουσιαστικα και οχι να κοροιδευει τον εαυτο του. Καθε προπονηση απο δω και περα, για μενα προσωπικα ειναι μια προκληση, ενα βουνο που η το ανεβαινω ή πεφτω και τσακιζομαι...

 

Το εκανα το χαλαρωμα..Καλα τι πονος ρε συ..Πιστευα οτι θα ναι ευκολο αλλα γελαστηκα ιδρωσα πιο πολυ απο τι στις επαναληψεις με το σχοινακι.

 

Ηθελα να το κανω και επι δυο φορες μια και πολυ μου ειναι για αρχη. Να το μαθω και θα το κανω πιο χαλαρα. Αργουσα λιγο γιατι εβλεπα και το βιντεο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

υπαρχει μια ασκηση για τα τρικεφαλα (κορυφαια) που δε την δειχνουν σε κανενα gym κ την ξερουν λιγοι κ καλοι γυμανστες !

καντε αυτο που διχνει ο τυπος στο βιντεο , απλα πιαστε το σκοινι  με αναποδες λαβες ! τυλιχτε το δηλαδη κανα δυο στροφες κ πιαστε το αναποδα ! το δεξι χερι την αριστερη λαβη - και με το αριστερο χερι την δεξια λαβη !

καντε το σταθερα κ αργα κ δειτε τα αποτελεσματα απ το πρωτο σετ ...

Οντως δεν την εχω δει να την κανει κανεις ,θα την δοκιμασω το Σαββατο που εχω τρικεφαλα και θα σου πω εντυπωσεις .Αν και σαν καινουρια ασκηση σιγουρα θα με πιασει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως δεν την εχω δει να την κανει κανεις ,θα την δοκιμασω το Σαββατο που εχω τρικεφαλα και θα σου πω εντυπωσεις .Αν και σαν καινουρια ασκηση σιγουρα θα με πιασει.

περιμενω να μου πεις !  να πιασεις το σκοινι αναποδα ! οπως το κρατας  οι ''παπιες σου''  να βλεπουν προς τα πανω δηλαδη ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρομοιο οχι το ιδιο ομως ! στο σκοινι ερχοντε τα χερια σου χιαστι ! δοκιμασε να το κανεις κ πες μου ! να ανοιγουν τελειως τα χερια οταν κατεβαινουν ! κ τωρα οπως εισαι αν κανεις την κινηση χωρις σκοινι χωρις τιποτα , την κινηση μονο , αν την κανεις σωστα θα δεις πως πιανει ολον τον τρικεφαλο πισω ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι στην 7η εβδομαδα του προγραμματος. Να σου πω την αληθεια κολωνα ειδικα στα καθισματα να βαλω κιλα παλια, ελεγα μια ασκηση ειναι κλαιν μαιν. Τωρα που ειδα οτι η ασκηση γυμναζει ολο το σωμα, ειναι μια απο τις βασικοτερες για καποιον που θελει να δει αποτελεσματα ουσιαστικα και οχι να κοροιδευει τον εαυτο του. Καθε προπονηση απο δω και περα, για μενα προσωπικα ειναι μια προκληση, ενα βουνο που η το ανεβαινω ή πεφτω και τσακιζομαι...

 

Το εκανα το χαλαρωμα..Καλα τι πονος ρε συ..Πιστευα οτι θα ναι ευκολο αλλα γελαστηκα ιδρωσα πιο πολυ απο τι στις επαναληψεις με το σχοινακι.

 

Ηθελα να το κανω και επι δυο φορες μια και πολυ μου ειναι για αρχη. Να το μαθω και θα το κανω πιο χαλαρα. Αργουσα λιγο γιατι εβλεπα και το βιντεο. 

 

 

Πονάει ο κύλινδρος γιατί οι μυς σου είναι πολύ σφιγμένοι. Κάντο σταθερά και θα ηρεμήσει. Μη τον χρησιμοποιήσεις για την κάτω πλάτη. Μόνο για τα πόδια και την πάνω πλάτη. Ελπίζω να νιώθεις καλύτερα στα πόδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πονάει ο κύλινδρος γιατί οι μυς σου είναι πολύ σφιγμένοι. Κάντο σταθερά και θα ηρεμήσει. Μη τον χρησιμοποιήσεις για την κάτω πλάτη. Μόνο για τα πόδια και την πάνω πλάτη. Ελπίζω να νιώθεις καλύτερα στα πόδια.

Ειδικα μετα το μπανιο ελιωσα.... Τα ποδια μου ειναι καλυτερα...

 

Τωρα ειμαι ξαπλωμενος και ξεκουραζομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικα μετα το μπανιο ελιωσα.... Τα ποδια μου ειναι καλυτερα...

 

Τωρα ειμαι ξαπλωμενος και ξεκουραζομαι...

 

Αυριο δεν θα νιωθεις τον κωλο σου.Θα περπατας σαν να εχεις χεστει πανω σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο δεν θα νιωθεις τον κωλο σου.Θα περπατας σαν να εχεις χεστει πανω σου.

 

Αυτό γίνεται όταν κάνεις προσαγωγούς  :-D

 

Ο Liverpool ίσως να έχει ένα θέμα (μή σου πώ και δύο) όταν κατεβαίνει σκαλιά αύριο.

Όταν ρίχνεις το βάρος του σώματος εναλλάξ σε κάθε πόδι,μπορεί και να "υποχωρήσει",γιατι υπάρχει μια αίσθηση μουδιάσματος.

Δέν λέω οτι θα πέσει και θα μετρήσει τη σκάλα (χτύπα ξύλο),άλλα είναι απίστευτα εκνευριστικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά που υπάρχει ο Λίβε να πριζώνει τον Ντάκον γιατί εγώ έχω μείνει πολύ πίσω. Δώστα όλα κοντοχωριανέ!

 

Σήμερα είπα να βγω κανα δεκάλεπτο να κάνω κάτι δουλειές στον κήπο, χρειάστηκα 2 ώρες με τον ήλιο ντάλα (λογικό δεν είναι, μέσα του ιούνη, σκατόκαιρε, ε;!) και τα είκοσι λεπτά απ' αυτά βαρούσα έναν πάσαλο να τον καρφώσω στην ξερή γη. Το κατάφερα -το είχα προσπαθήσει και πριν 2 μήνες αλλά δεν το είχα καταφέρει, διάολε, κάτι άλλαξε- αλλά γύρισα σπίτι πτώμα, πάει η σημερινή προπόνηση. Μετατίθεται για αύριο που σημαίνει ότι θα κάνω 2 προπονήσεις χωρίς διάλειμα ανάμεσα. 

 

Ντάκον, έχεις πμ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προπόνηση 20 λεπτά και σπίτι αλλά με ένα PR για μένα. Δε χρειάζεται να είναι πολύ αρκεί να έχει νόημα. 

 

SQuat 1+

Squat:5x90,3x102,,5, 5x115

 

Liverpool περιμένω την προπόνηση ρε, πως πήγε?

Επεξ/σία από Dakonblackblade
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα..επειδη χρηματα για γυμναστηρια δεν υπαρχουν σκεφτηκα να κανω γυμναστικη στο σπιτι.Γενικα αθλουμαι καθημερινα ως μελος σε ποδοσφαιρικη ομαδα αλλα θελω να βελτιωσω το σωμα μου απο τη μεση και πανω περισσοτερο.Στο σπιτι εχω αλτηρες 5 και 10 κιλα μια μπαρα που φτανει μεχρι 100 κιλα ενα παγκο και μονογυζο..Θα ηθελα να φτιαξω ενα εβδομαδιαιο προγραμμα αλλα δε ξερω τι ασκησεις να βαλω.Θελω να γυμνασω χερια,πλατη,ωμους,στηθος περισσοτερο και οσο για διατροφη προσπαθω οσο μπορω να τρωω υγιεινα..Εχετε να μου προτεινετε κατι να με βοηθησει να ξεκινησω και να μπω σε ενα προγραμμα??Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ! αν μπορεις προσθεσε σε αυτα που εχεις κ ενα λαστιχο αντιστατσης lastiho-antistasis-reebok-us-11031.jpg

 

 

δεν ειναι ακριβο , με15-20 ευρο βρισκεις και θα σε βοηθησει πολυ !

οσο αναφορα την προπονηση μεινε εδω και θα σου πουμε ταπαντα , καλος ηρθες  ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...