Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτό και το καρπούζι

 

Εγω το ελυσα το προβλημα με τα κουκουτσια απο το καρπουζι.
Τρωω το σκληρο μερος που δεν εχει κουκουτσια και το ασπρο μερος .
Ειδικα το ασπρο μερος ειναι απο τις καλυτερες πηγες ποιοτικου αλατιου που υπαρχει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Τη ζωνη θα τη βγαλω και θα δω πως θα παει η μεση.Τις επαναληψεις θα τις μειωσω και θα παω στα 50 κιλα.Γυμναστικη κανω στο σπιτι με δικα μου οργανα.Εχω ενα τετοιο:

 

1_1_1477952.jpg

 

και κανω 3 σετ με 30 κιλα βαρος απο 20 επαναληψεις σε ολες τις ασκησεις που εχει.Μια μερα αυτο και μια μερα μπαρα και βαρακια 8κιλα.Κοιλιακους κανω καθημερινα μιας και βλεπω βελτιωση αμεσως.Κανω το p90x οπως ειχαμε πει.Κανω αυτο το προγραμμα 2 βδομαδες καθημερινα και εχω δει μεγαλη βελτιωση.Εχω παρει 2 κιλα και ολα πηγαν στο στηθος και στα χερια.

 

Αν εχετε καποιο αλλο προγραμμα που θα μπορουσα να κανω ευχαριστως να το δοκιμασω.

Πάγκο και ορθοστάτες έχεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάγκο και ορθοστάτες έχεις ?

Βεβαιως πριν λιγες μερες πηρα παγκο amila και μπαρα με 55 κιλα βαρη και 10 κιλα μπαρα.Μεχρι τωρα παγκο εκανα απο χθες αρχησα squat και deadlift.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαιως πριν λιγες μερες πηρα παγκο amila και μπαρα με 55 κιλα βαρη και 10 κιλα μπαρα.Μεχρι τωρα παγκο εκανα απο χθες αρχησα squat και deadlift.

Ωραία...έχε σαν βάση τα ελεύθερα και μην περνάς τον περισσότερό σου χρόνο στο μηχάνημα που έχεις.

 

Link.png Site: Εδώ μπορείς να δεις και να χτίζεις μία βάση στο πρόγραμμά σου γιατί μέχρι τώρα απλά κάνεις ό,τι να ναι.

 

Επίσης κοιλιακούς δεν έχει νόημα να κάνεις κάθε μέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία...έχε σαν βάση τα ελεύθερα και μην περνάς τον περισσότερό σου χρόνο στο μηχάνημα που έχεις.

 

Link.png Site: http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=25067">Εδώ μπορείς να δεις και να χτίζεις μία βάση στο πρόγραμμά σου γιατί μέχρι τώρα απλά κάνεις ό,τι να ναι.

 

Επίσης κοιλιακούς δεν έχει νόημα να κάνεις κάθε μέρα.

Παρα πολυ ενδιαφερον το αρθρο απο το bodybuilders.Θα προσπαθησω να αλλαξω το προγραμμα μου συμφωνα με το αρθρο.Καποιες ασκησεις δεν εχω τα οργανα για να τις κανω.

 

Το οτι ειδα μεγαλη βελτιωση στο σωμα μου σε συντονο χρονικο διαστημα δεν σημαινει οτι κατι εκανα και σωστα?

 

Να πω οτι η δουλεια μου ειναι αγροτης και σηκωνω αρκετο βαρος αρκετες φορες και γενικως παντα προσεχα το σωμα μου απλα δεν ειχα ασχοληθει σοβαρα με τη γυμναστικη μεχρι τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι επαναληψεις ειναι παρα πολλες...

 

Οταν θα ανεβεις στα κιλα ουτε τις μισες δεν θα μπορεις να βγαλεις. Ασε που με αυτες τος επαναληψεις δεν θα ανεβεις πολυ γρηγορα...

 

Αν το μηχανημα ειχε 100 διαφορετικες ασκησεις θα τις εκανες ολες ; Λαθος..

 

Καλυτερα προσανατολησου στα ελευθερα βαρη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ ενδιαφερον το αρθρο απο το bodybuilders.Θα προσπαθησω να αλλαξω το προγραμμα μου συμφωνα με το αρθρο.Καποιες ασκησεις δεν εχω τα οργανα για να τις κανω.

 

Το οτι ειδα μεγαλη βελτιωση στο σωμα μου σε συντονο χρονικο διαστημα δεν σημαινει οτι κατι εκανα και σωστα?

 

Να πω οτι η δουλεια μου ειναι αγροτης και σηκωνω αρκετο βαρος αρκετες φορες και γενικως παντα προσεχα το σωμα μου απλα δεν ειχα ασχοληθει σοβαρα με τη γυμναστικη μεχρι τωρα.

Σχεδόν ό,τι και να έκανες θα έβλεπες διαφορά (και θα βλέπεις για λίγο ακόμα). Το θέμα είναι όμως να κάνουμε και τα σωστά πράγματα γιατί τότε είναι που τα gains είναι ακόμα μεγαλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κανω αυτα που με ειπατε παιδια και θα δω πως θα παει.Γενικα παντα με ενδιαφερε το σωμα απο τη μεση και πανω και ποτε δεν εκανα καποια ασκηση για μεση και κατω.Με το squat/deadlift ειδα οτι γυμναζετε ολο το σωμα.Στο πολυοργανο που κανω η καθε ασκηση γυμναζει αλλο μερος του σωματος για αυτο τις εκανα ολες.7 ασκησεις εκανα.Απο αυριο ελατωνω επαναληψεις αυξανω κιλα και σετ προσθετω και καποιες ασκησεις και θα δω πως θα παει.Να στε καλα για τις συμβουλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι απομονωμένες ασκήσεις δεν έχουν τα ίδια αποτελέσματα όπως οι σύνθετες.
Είναι καλύτερο να γυμνάζονται όσο το δυνατόν περισσότερες μυικές ομάδες με μια άσκηση.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κανω αυτα που με ειπατε παιδια και θα δω πως θα παει.Γενικα παντα με ενδιαφερε το σωμα απο τη μεση και πανω και ποτε δεν εκανα καποια ασκηση για μεση και κατω. 

 

Ανεξάρτητα τι σε νοιάζει , αν θέλεις το σώμα σου να παράγει μέγιστο ποσό αναβολικών ορμονών πρέπει να γυμνάζεις όλο το σώμα. Με μισό σώμα θα έχεις και μισή πρόοδο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεξάρτητα τι σε νοιάζει , αν θέλεις το σώμα σου να παράγει μέγιστο ποσό αναβολικών ορμονών πρέπει να γυμνάζεις όλο το σώμα. Με μισό σώμα θα έχεις και μισή πρόοδο. 

 

Που το διαβασεις αυτο.ΔΗλαδη καποιος που δεν κανει ποδια δεν μπορει να εχει παρα πολυ δυνατο ανω κορμο[χερια πλατες στηθος κτλ?],Δες μερικους που ειναι αναπηροι και κανουν μονο το πανω σωμα,τουμπανα ειναι.

Οπωςκ αι να εχει ,τα ποδια πρεπει να τα κανεις ειναι το μισο σου σωμα και επισης να εχεις δυνατοι κορμο και chicken legs ειναι σκατα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η  γυμναστκη ειναι οτι δινεις παιρνεις...

 

Αν γυμναζεις πιο πολυ πχ στηθος τα αλλα θα φαινονται οτι υστερουν.

 

Πολλοι δεν δινουν σημασια στα ποδια αλλα ειναι λαθος.

 

Ασχετα που κρατανε ολο το βαρος του σωματος μας, καταλαμβανουν το μισο μας υψος. Ε ειναι πολυ ασχημο να εισαι πανω απο την μεση ωραιος και απο κατω να εχει 2 καλαμια...

 

Σχεδον 2 μερες ξεκουραση με την αυριανη που θα κανω προπονηση.

 

Ή παω για τα 67.5 ή πεφτω.

 

Πιστευω επειδη θα ειμαι ξεκουραστος θα βγουν.

 

Δεν δουλευω και το πρωι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε πόνο. Τσαμπουκάς και θα βγούν. Είπαμε μέχρι τα 80 έχεις καιρό. Κάνε μασάζ στα πόδια σου σήμερα το βράδυ με τον κύλινδρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η  γυμναστκη ειναι οτι δινεις παιρνεις...

 

Αν γυμναζεις πιο πολυ πχ στηθος τα αλλα θα φαινονται οτι υστερουν.

 

Πολλοι δεν δινουν σημασια στα ποδια αλλα ειναι λαθος.

 

Ασχετα που κρατανε ολο το βαρος του σωματος μας, καταλαμβανουν το μισο μας υψος. Ε ειναι πολυ ασχημο να εισαι πανω απο την μεση ωραιος και απο κατω να εχει 2 καλαμια...

 

Σχεδον 2 μερες ξεκουραση με την αυριανη που θα κανω προπονηση.

 

Ή παω για τα 67.5 ή πεφτω.

 

Πιστευω επειδη θα ειμαι ξεκουραστος θα βγουν.

 

Δεν δουλευω και το πρωι...

Θα κανεις αυριο προπονηση?Ειναι ανοικτο το gym  28 Οκτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...