Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ...

 

Πες οτι το εχω φτιαξει...

 

Αυριο ή το σαββατο θα το χω ετοιμο...

 

Ποση διαμετρο και μηκος πρεπει να εχει περιπου;

 

Μπορω να κανω και δυο ενα μικρο και ενα μεγαλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Οι δικοί μου μισούν τον Dakon :)

 

Ζεστ. κοιλ/ραχ

1*5*35 σκουοτ

5*5*37 στρατιωτικές (από τα 30 και μετά όλο λέω ότι η επόμενη είναι το ταβάνι κι όλο ανεβαίνω, να δούμε πόσο ακόμα)

5*5*42 κωπηλατική με μπάρα

3*10*6 weighted situps

 

Keep on rockin in the free world dudes!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Οι δικοί μου μισούν τον Dakon :)</p> <p> </p> <p>Ζεστ. κοιλ/ραχ</p> <p>1*5*35 σκουοτ</p> <p>5*5*37 στρατιωτικές (από τα 30 και μετά όλο λέω ότι η επόμενη είναι το ταβάνι κι όλο ανεβαίνω, να δούμε πόσο ακόμα)</p> <p>5*5*42 κωπηλατική με μπάρα</p> <p>3*10*6 weighted situps</p> <p> </p> <p>Keep on rockin in the free world dudes!</p>

εγω μισω τον dakon γιατι τρωει οτι γουσταρει .την καταρα μου να εχει .

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Γιατρέ, άμα το παρακάνω με το αλάτι πώς θα το καταλάβω; Τι συμπτώματα να περιμένω;</p>

<p> </p>

<p>Γενικά δεν είμαι φαν του αλατιού στο φαγητό αλλά οι ξηροί καποί που τρώω είναι ψημένοι/αλατισμένοι οπότε παίρνω κάμποσο από κει.</p>

 

Κατακράτηση υγρών, νεφρική επιβάρυνση, νεφριτιδα και υπέρταση. Το πρώτο και το τελευταίο και με μικρή σχετικά υπέρβαση, τα άλλα πρέπει να είσαι ντερας.

 

Αν και μπορείς να το εξαλειψει πλήρως χωρίς να σου λείψει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που θα το βρω αυτο;

 

Μονο αν το φτιαξω μονο μου..

 

Τετοιο κυλινδρο μπορω να βρω. Μετα θελει να το τυλιξω με αφρολεξ ή να το κανω σαν μαξιλαρι στρογγυλο..

Αν ειναι σκληρο οπως βλεπω σε μερικα μαγαζια. Μπορω να το κανω πολυ ανετα...

 

Ένα κομμάτι PVC σωλήνα, μονωτικό και λίγη ταινία να το κολλήσεις θέλεις, δεν είναι τπτ. Τσέκαρε Link.png Site: εδώ

 

Btw, ο τύπος στο blog έχει τρελές πατέντες για home gym.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση το site. Btw και οι μπάλες lacrosse και τένις είναι τέλειες για μασάζ σε σημεία. Επίσης βάλτε 2 μπάλες του τένις σε μία κάλτσα ,δέστε την, ξαπλώστε πάνω τους με τη σπονδυλική στήλη ανάμεσα στο κενό και χαλαρώστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση το site. Btw και οι μπάλες lacrosse και τένις είναι τέλειες για μασάζ σε σημεία. Επίσης βάλτε 2 μπάλες του τένις σε μία κάλτσα ,δέστε την, ξαπλώστε πάνω τους με τη σπονδυλική στήλη ανάμεσα στο κενό και χαλαρώστε.

 

Εγώ τις έχω δέσει με ταινία και έχω κάνει αυτό που λένε "peanut" 

Έχει tutorial και ο Matt Ogus, αλλά δεν είναι δύσκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση το site. Btw και οι μπάλες lacrosse και τένις είναι τέλειες για μασάζ σε σημεία. Επίσης βάλτε 2 μπάλες του τένις σε μία κάλτσα ,δέστε την, ξαπλώστε πάνω τους με τη σπονδυλική στήλη ανάμεσα στο κενό και χαλαρώστε.

 

Επίσης, για όσους/όσες θέλουν να δυναμώσουν προσαγωγούς και κάνουν γραφειακή δουλειά, (εν ώρα εργασίας) πάρτε μια μπάλα του τένις, βάλτε την ανάμεσα στα γόνατά σας και σφίξτε. Ξεκινηστε με 3 sets των 15" και αυξάνετε το χρόνο και την ένταση σταδιακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, για όσους/όσες θέλουν να δυναμώσουν προσαγωγούς και κάνουν γραφειακή δουλειά, (εν ώρα εργασίας) πάρτε μια μπάλα του τένις, βάλτε την ανάμεσα στα γόνατά σας και σφίξτε. Ξεκινηστε με 3 sets των 15" και αυξάνετε το χρόνο και την ένταση σταδιακά.

με μπάλα μικρή τον pilates και πιέσεις νομίζω επιφέρει τα ίδια αποτελέσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με μπάλα μικρή τον pilates και πιέσεις νομίζω επιφέρει τα ίδια αποτελέσματα

 

Μπορεί, για να το λες, κάτι θα ξέρεις. Δεν έχω την μπάλα που αναφέρεις, αλλά με την μπάλα του tennis δουλεύει σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η από πάνω φωτό είναι η ιστορία της ζωής μου τις τρίτες, για 2 μέρες straight. 

 

Deadlift 3+

Deadlift: 3x107,5, 3x125, 5x137,5

Deadlft: 4x5x100

Front Squat:4x8x60

Situps+face pulls

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eρχεται 3ημερο κολαση για μερικους εχει ηδη ξεκινησει απο χτες ,να λιωσω gym η' να τα γραψω ολα στα @@ μου και φυσικα μετα να το σκυλομετανιωσω  ιδου η απορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...