Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χτες ήταν κανονικά 0 carb day αλλά πήγα για επαγγελματικό δείπνο για sushi και καθώς πεθαίνω για suhi το ξέσκισα. 

 

Σήμερα στην προπόνηση σήκωνα τα μηχανήματα, μαζί με τους προηγούμενους που καθόντουσαν επάνω καμία σχέση.

 

http://www.youtube.com/watch?v=vpfPVEpsW-w

 

Σταματάω τις 0 carb μαλακίες και αρχίζω απο 100-150 g  carb τις off days να μην πάω άδειος από γλυκογόνο στην προπόνηση. 

Ρε τι ο carbs ,τωρα εχουμε χειμωνα τρωμε και τα αλογα  ετσι και αλλιως την πεινα δεν θα την αποφυγουμε αργοτερα ας το ζησουμε τωρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 

 

Καλά τα είπες alex, τι 0 carb ρε ήρωα?

 

Για το λίπος δούλευε καλά αλλά νομίζω το παράκανα

 

(μαλάκα εννοούσες όχι ήρωα :D)

Ρε τι ο carbs ,τωρα εχουμε χειμωνα τρωμε και τα αλογα  ετσι και αλλιως την πεινα δεν θα την αποφυγουμε αργοτερα ας το ζησουμε τωρα.

 

Ναι έκανα βαριά πράματα δηλαδή

 

Ημέρα προπόνησης - full carbs / calories (μετά την προπόνηση όμως) > rest day - 0 carbs low calories (2000) > -FAST 16 ωρες >Προπόνηση 

 

Πήγαινα δηλαδή σε κατάσταση πολέμου για προπόνηση. Ντάξ καιγόταν λίπος αλλά έτσι όπως είδα την σημερινή έχανα αρκετά σε κιλά που σήκωνα.. οπότε θα τρώω 150 γραμμαρία carbs το βράδυ rest days χωρίς να αυξήσω θερμίδες. 

Πρώτη φορά πήρα ρε συ. Στην εφηβεία έκανα καράτε aikido και μπάσκετ στην αλάνα. Τι να κάνω? Ούτε ήξερα τι είναι η πρωτείνη

 

 

 

Εκανα και εγώ ένα χρόνο AIKIDO και ξενέρωσα την ζωή μου , και το γύρισα σε judo μετα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει πίνεις και 2-3 λιτρα νερο την μέρα έτσι? 

 

Να ξέρεις ότι όσον αφορά τον σανό έχω διαβάσει ότι πολύ από τον υδατάνθρακα του βρίσκεται στο fiber το οποίο ο οργανισμός δεν επεξεργάζεται σωστά και ουσιαστικά γίνεται ότι σου λένε τα παιδιά, ανεξάρτητα τι λέει η διατροφική αξία. Δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο αυτό που λέω καθώς δεν με νοιάζει ο σανός Ψαχτο. 

 

Πώς και που να το ψάξω; Είδες το πρόγραμμα μου, δεν τρώω σανό. ΟΚ, μια σαλάτα την ημέρα αλλά αυτό δεν το υπολογίζω καν, 100 θερμίδες, κλαιν, δεν μετράει. Άλλες 100 από το φρούτο και αυτό είναι. Η μεγάλη ποσότητα έρχεται από ξηροκάρπι, μπάρα ενέργειας (με ταχίνι, μέλι, και άλλα), και γαλακτοκομικά. 

 

Απλά προφανώς καίω πολύ και χρειάζομαι περισσότερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη αν είδες πριν 1-2 βδομάδες είχα κι εγώ τον ίδιο προβληματισμό με σένα που πήρα με 500 θερμίδες πάνω από συντήρησης 0,3 κιλά.

 

Τα κιλά που είχα σαν στόχο μπήκαν απλά μπήκαν με καθυστέρηση 2 εβδομάδων. Έχε λίγο υπομονή να δεις πως θα πάει γιατί 10 μέρες δεν είναι αρκετό διάστημα για να πεις πως δεν δουλεύουν οι θερμίδες που παίζεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

Συνηθως παω για προπονηση στις 5-6 το απογευμα.

Αυριο λογω ειδικης περιστασης ειμαι αναγκασμενος να παω πρωι για πρωτη φορα.

Να επιχειρησω να παω νυστικος ή να φαω κανονικα το πρωτο γευμα(πρωινο) μου και να περιμενω 2 ωριτσες και να παω τοτε? Τι προτεινετε?

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

Συνηθως παω για προπονηση στις 5-6 το απογευμα.

Αυριο λογω ειδικης περιστασης ειμαι αναγκασμενος να παω πρωι για πρωτη φορα.

Να επιχειρησω να παω νυστικος ή να φαω κανονικα το πρωτο γευμα(πρωινο) μου και να περιμενω 2 ωριτσες και να παω τοτε? Τι προτεινετε?

 

Ευχαριστω!

Ανάλογα πόσο χρόνο έχεις. Αν δεν σε βιάζει ο χρόνος φάε το πρωινό σου και πας μετά από ένα δίωρο αλλιώς φάε μερικά αυγά και ένα μηλαράκι και πήγαίνεις και σε 30-45 λεπτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνεις χειρωνακτική δουλειά και έχεις και γρήγορο μεταβολισμό , ίσως. 

 

Καθηγητής είμαι αλλά δεν κάθομαι στιγμή. Παίζει κι αυτό ρόλο, είχα διαβάσει παλιά ένα άρθρο για το fidgeting και ότι καίει πολλές θερμίδες, κι ας μην του φαίνεται. Α, με μια γρήγορη αναζήτηση βρηκα ότι πράγματι ισχύει. Τα νευρόσπαστα σαν και του λόγου μου είναι συνήθως αδύνατα :)

 

Θα αυξήσω ελαφρώς τις θερμίδες, δηλαδή θα πάω πιο κοντά στις 3000 και τις μέρες που δεν κάνω βάρη. Έχουμε ήδη 24/10 και δεν έχω βάλει ούτε 1 γραμμάριο από το 1-2 κιλά που θέλω να βάζω το μήνα! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη τρως 3000 θερμιδες, αλλα κρεας γιοκ..

 

Μπορει αν ετρωγες κρεας να ηθελες 2500 θερμιδες και με 2 μοσχορισιες μπριζολες μεγαλες να ησουν κομπλε...

 

Ουτε αυγα δεν τρως;

 

Τωρα τα υποκαταστατα οπως σογια, ειναι υποκαταστατο...

 

Εγω σημερα ημουν πιασμενος στα ποδια. Ειχε πολυ δουλεια και γυρισα κομματια . Επεσα κοιμηθηκα και τωρα ποναει ο λαιμος μου λιγο. Αν αρρωστησα την εκατσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμομήλι σε νερό με θερμοκρασία δωματίου..προσθέτεις μια κ.γ μαγειρική σόδα και κάνεις γαργάρες.
Αφούτου τις κάνεις, μη πιεις νερό για τα επόμενα 5 λεπτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το κανω αυριο.

Τωρα ξαπλωσα γιατι δεν την παλευα αλλο σημερα.

 

Ηθελα να πλυνω το αμαξι και μερικα αλλα πραγματα αλλα ολο το απογευμα κοιμομουν.

 

Το εκνευριστικο ολης της υποθεσης.

 

Ειχαμε κοτοπουλο σημερα.

 

Με ειχανε κρατησει το στηθος. Αλλα κανανε πατατες. Η γιαγια μου ειχε μανεστρα. Λεω τον μικρο αδερφο μου φερτην και θα την φαω το βραδυ.

 

Ε ξυπνησα για να φαω. Η εκπληξη; Την ειχε φαει ολη ο μεγαλος. Που δεν εχει προβλημα να φαει τις τηγανιτες πατατες. Τον πατησα κατι καντηλια. Γιατι απο τι καταλαβα οση περισεψε αντι να την κρατησει την εδωσε στο σκυλο...

Liverpool Πάρε ένα foam roller, και δες το agile 8 που έχω βάλει στο πρόγραμμα. Παρακαλώ.

 

Ταλισκεράκι πριν τον ύπνο.

Το ειδα dakon.

 

Που θα το βρω αυτο;

 

Μονο αν το φτιαξω μονο μου..

 

Τετοιο κυλινδρο μπορω να βρω. Μετα θελει να το τυλιξω με αφρολεξ ή να το κανω σαν μαξιλαρι στρογγυλο..

Αν ειναι σκληρο οπως βλεπω σε μερικα μαγαζια. Μπορω να το κανω πολυ ανετα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να είναι σκληρό. Όχι τελείως αλλά σκληρό. Είναι ο μασέρ του φτωχού. Ρόλαρε τα πόδια σου και θα είσαι πολύ καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...