Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι αποκλείεται ρε συ, επιβάλλεται η weekend off, να ξεκουραστεί και το σύστημα...
αν μια μηχανή δουλεύει επί πολλά έτη το αποτέλεσμα είναι καταστροφικό


η τεχνική είναι σαν το ποδήλατο, άπαξ και το μάθεις δεν το ξεχνάς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στρατιωτικές δεν έχεις πολύ μέλλον defacto. Άρσεις και squat έχεις πολύ. Απλά τα squat είναι Η ΑΣΚΗΣΗ. Τα υπόλοιπα θα σου φαίνονται αστεία μετά. Μπράβο ρε λίβε έτσι ωραίος, μη μασάς. Είναι κουραστικά τα γαμίδια αλλά πάρε όσο διάλειμμα θες και δώσε πονο. Και φάε-κοιμήσου περισσότερο.

 

Τα 70 επόμενος στόχος.

 

Η τεχνική Δήμητρα δεν έχει καμία σχέση σε σοβαρή βαριά προπόνηση με την άδεια μπάρα ή τα ελαφριά κιλά. ¨Οταν το πράγμα βαραίνει , το σώμα παθαίνει κρίσεις πανικού και κάνει ότι ναναι στραβά. Ξανά και ξανά, σπρώχνεις τον εαυτό σου συνειδητά να κάνει το σωστό γιατί τείνει να κάνει μαλακίες. Κλασικό πρόβλημα στα squat είναι τα γόνατα να μπαίνουν μέσα όταν σηκώνεσαι πχ. Πρέπει συνέχεια να την μαθαίνεις, ξανά και ξανά. ¨Ολοι με άδεια μπάρα έχουν τέλεια τεχνική. Στο 90% της μέγιστης όμως, εκεί είναι το κόλπο. 

 

Επίσης Λιβε, δες και το mobility routine που έβαλα στο πρόγραμμα, κάντο τις ελεύθερες μέρες. Αν πάρεις και ένα foam roller είσαι τζετ.

Επεξ/σία από Dakonblackblade
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι αποκλείεται ρε συ, επιβάλλεται η weekend off, να ξεκουραστεί και το σύστημα...

αν μια μηχανή δουλεύει επί πολλά έτη το αποτέλεσμα είναι καταστροφικό

 

 

η τεχνική είναι σαν το ποδήλατο, άπαξ και το μάθεις δεν το ξεχνάς

 

+1 

 

Εννοειται οτι η ξεκουραση ειναι το ΠΑΝ. Στην γυμναστικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή να τα πάρεις ολα στον κώλο και την μέση και να γινεις σαν καλομάνα αχαχαχαχαχ αδυνατος πανω χοντρος κατω πωπωπω

 

@δημητρα για γλυκο επισης προτεινω να φτιάξεις μονη σου μπάρες με ταχινι και κουάκερ και να βαλεις μέσα σταφιδα ή κουβερτουρα λιγη να τις ψησεις στο φουρνο δεν νομιζω να εχουν τοσο λιπος αυτα. 

 

Κάπως έτσι φτιάχνω εγώ τις μπάρες. Λουκούμι οι άτιμες και έχουν καλές αναλογίες: στα 100 γρ --> 550 θερμίδες / 20γρ πρωτείνη. Βέβαια εγώ θέλω να παχύνω, κάποιος που δεν το επιθυμεί ίσως να του φανούν πολλές οι θερμίδες.

 

Btw, δεν ξέρω αν έχετε δοκιμάσει ταχίνι με κακάο. Το δώσαμε στα παιδιά που θέλουν μερέντα και έχουν ξετρελαθεί. Και φυσικά είναι απείρως καλύτερο από τη μερέντα που είναι σκέτη ζάχαρη.

 

Σήμερα έκλεισα 1 βδομάδα στις 3000+ θερμίδες. Δεν έβαλα ούτε 1 γραμμάριο. Δεν πάμε καθόλου καλά... Θα το πάω μέχρι τέλος Οκτώβρη έτσι κι αν συνεχίσω να μη βάζω θα αυξήσω κι άλλο τις θερμίδες. 

Τουλάχιστον μειώθηκε κι άλλο η κοιλιά. Σε λίγο θα πάω κόντρα τον σπεκτ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σήμερα έκλεισα 1 βδομάδα στις 3000+ θερμίδες. Δεν έβαλα ούτε 1 γραμμάριο. Δεν πάμε καθόλου καλά... Θα το πάω μέχρι τέλος Οκτώβρη έτσι κι αν συνεχίσω να μη βάζω θα αυξήσω κι άλλο τις θερμίδες. 

Τουλάχιστον μειώθηκε κι άλλο η κοιλιά. Σε λίγο θα πάω κόντρα τον σπεκτ :P

 

Είσαι πολύ σίγουρος ότι μετράς σωστά ? Ο πιο πολύς κόσμος μετράει ότι να ναι. Με 3000 θερμίδες την ημέρα θα βάλω και εγώ κιλά ρε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπως έτσι φτιάχνω εγώ τις μπάρες. Λουκούμι οι άτιμες και έχουν καλές αναλογίες: στα 100 γρ --> 550 θερμίδες / 20γρ πρωτείνη. Βέβαια εγώ θέλω να παχύνω, κάποιος που δεν το επιθυμεί ίσως να του φανούν πολλές οι θερμίδες.

 

Btw, δεν ξέρω αν έχετε δοκιμάσει ταχίνι με κακάο. Το δώσαμε στα παιδιά που θέλουν μερέντα και έχουν ξετρελαθεί. Και φυσικά είναι απείρως καλύτερο από τη μερέντα που είναι σκέτη ζάχαρη.

 

Σήμερα έκλεισα 1 βδομάδα στις 3000+ θερμίδες. Δεν έβαλα ούτε 1 γραμμάριο. Δεν πάμε καθόλου καλά... Θα το πάω μέχρι τέλος Οκτώβρη έτσι κι αν συνεχίσω να μη βάζω θα αυξήσω κι άλλο τις θερμίδες. 

Τουλάχιστον μειώθηκε κι άλλο η κοιλιά. Σε λίγο θα πάω κόντρα τον σπεκτ :P

Γιάννη αν είσαι σίγουρος ότι τρως όντως 3000 θερμίδες τότε περίμενε λίγο για να βγάλεις συμπεράσματα. Με τι ρυθμό έχεις βάλει να παίρνεις κιλά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη για να πιασεις  τα κιλα που  θες σε ευλογο χρονικο διαστημα και με δεδομενο πως δεν εισαι πιτσιρικας και ο οργανισμος σου εχει συνηθισει σε συγκεκριμενους ρυθμους μεταβολισμου και προσληψης τροφων.Πρεπει να αρχισεις να τρως κατι τετοιο :

 

 

 

 

 post-237837-0-09677900-1382606893_thumb.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη για να πιασεις  τα κιλα που  θες σε ευλογο χρονικο διαστημα και με δεδομενο πως δεν εισαι πιτσιρικας και ο οργανισμος σου εχει συνηθισει σε συγκεκριμενους ρυθμους μεταβολισμου και προσληψης τροφων.Πρεπει να αρχισεις να τρως κατι τετοιο :

 

 

 

 

 

Ρε παιδιά γιατί από τότε που έκοψα τις τηγανιτές πατάτες (απ' έξω εννοείται ,μια φορά στο τόσο της μάνας δεν πειράζει) μου φέρνουν μια αηδία να το πω!? :unsure: Πιστεύω οτι το λάδι τους θα είναι δαιμονικό. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτιδήποτε τηγανιτό από έξω είναι μια αηδία, από τη πατάτα και το κολοκυθάκι έως και το καλαμαράκι.
αν σκεφτείς ότι με αυτό το λάδι την βγάζουν όλη μέρα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτιδήποτε τηγανιτό από έξω είναι μια αηδία, από τη πατάτα και το κολοκυθάκι έως και το καλαμαράκι.

αν σκεφτείς ότι με αυτό το λάδι την βγάζουν όλη μέρα...

Δεν θέλω να το σκέφτομαι. :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασίζομαι στο nutritiondata αλλά και στις αξίες που αναφέρονται στις ταμπέλες. Οπότε, αν θεωρήσουμε αυτές τις 2 πηγές αξιόπιστες, πιάνω και με το παραπάνω τις 3000 θερμίδες.

 

Οπότε, ή οι πηγές δεν είναι και τόσο αξιόπιστες τελικά, ή καιω (εκτός από λάδια) περισσότερες θερμίδες απ' όσο νομίζω. 

 

Είπαμε, το πάω έτσι μέχρι τέλος Οκτώβρη και βλέπουμε.

 

Φώτη, πήγαινε ξοπίσω μου σατανά :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:eek:

Εγώ σκέφτομαι τη θεσπέσια ομελέτα της ΥιΝ

@yannis, είπες, αν θυμάμαι καλά, ότι είσαι χορτοφάγος, σωστά;
μπορείς να μας γράψεις, σε παρακαλώ πολύ, πηγές πρωτεΐνης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κανα μερικά ποστ παρακάτω, έγραψα μια τυπική μέρα. Πάμε άλλη μία, π.χ. τη χθεσινή:

 

150γρ μπάρα ενέργειας: 770 θερμ / 27 πρωτ

1 σαλάτα + φρούτο: 360 / 5

ρόφημα σόγιας + πρωτεινη σκόνη: 180 / 29

300 μπιζέλια + 90 τυρί: 500 / 29

200γρ ρόδια: 170 / 4

100 φιστίκια: 600 / 28

1 παστέλι: 370 / 12

τσάι με μέλι+γύρη: 100 / 2

 

Σύνολο: 3050 / 136 

 

Έκανα ενα μέσο όρο, τις τελευταίες 10 μέρες 2950 θερμίδες. Θα έπρεπε να βάλω κάτι αλλά είμαι στα ίδια, ίσως και παρακάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...