Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

εχω διαβασει οτι ειναι καλυτερο γι'αυτο...τωρα το προγραμμα για το γυμναστηριο θα το κανω αυριο μαζι με τον γυμναστη...στο προηγουμενο που εκανα ειχα προγραμμα για ογκο, το ιδιο θα ειναι και τωρα φανταζομαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το θυμαμαι ολο ηταν μεγαλο και ειχε χωριστει σε μυικες ομαδες την καθε φορα..θα το παρω αυριο παλιο και καινουργιο και θα σας τα γραψω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με απλό γάλα, απορώ γιατί πίνεις σόγιας. Πλήρες ε? Άσε τα Light για τους γέρους.

 

Μπορεί να διάβασε κανά δικό μου ποστ, μουχαχαχα.

 

Ρε συ μαφιόζε, ειλικρινά θες να βάλεις κιλά και δε σε νοιάζει που θα μπουν; Θα γούσταρες να βάλεις 10 κιλά και τα 7 να ειναι λίπος γύρω από την κοιλιά και να παραμείνεις αδύνατος αλλά αυτή φορά κοιλαράς αδύνατος;

 

Και μην πεις "αποκλείεται να συμβεί αυτό, τα κιλά θα απλωθούν ομοιόμορφα", δεν είναι καθόλου απαραίτητο να συμβεί αυτο. 

 

Παθών εδώ, όβερ εντ αουτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να διάβασε κανά δικό μου ποστ, μουχαχαχα.

 

Ρε συ μαφιόζε, ειλικρινά θες να βάλεις κιλά και δε σε νοιάζει που θα μπουν; Θα γούσταρες να βάλεις 10 κιλά και τα 7 να ειναι λίπος γύρω από την κοιλιά και να παραμείνεις αδύνατος αλλά αυτή φορά κοιλαράς αδύνατος;

 

Και μην πεις "αποκλείεται να συμβεί αυτό, τα κιλά θα απλωθούν ομοιόμορφα", δεν είναι καθόλου απαραίτητο να συμβεί αυτο. 

 

Παθών εδώ, όβερ εντ αουτ.

 

Ή να τα πάρεις ολα στον κώλο και την μέση και να γινεις σαν καλομάνα αχαχαχαχαχ αδυνατος πανω χοντρος κατω πωπωπω

 

@δημητρα για γλυκο επισης προτεινω να φτιάξεις μονη σου μπάρες με ταχινι και κουάκερ και να βαλεις μέσα σταφιδα ή κουβερτουρα λιγη να τις ψησεις στο φουρνο δεν νομιζω να εχουν τοσο λιπος αυτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα θελω την πρωτεινη για να παρω καποια κιλα επειδη ειμαι αδυνατος...ειχα παρει παλια οταν πηγαινα γυμναστηριο και με ειχε βοηθησει

 

Κανεις δεν βαζει κιλα με πρωτεινη,εκτος και αν παρεις αυτες τις φορμουλες που ειανι τιγκα στην ζαχαρη.Μετα αμα κανεις πατσοκοιλιες μην ρωτας γιατι.

Παρε μια απλη πρωτεινη αν δεν μπορεις να τρως συνεχεια κοτοπουλο αυγα κτλ.

18 χρ 178 εκ 62 κ......ας βαλω κιλα και ας ειναι λιπος...γι'αυτο παω γυμναστηριο για να μετατρεψω οτι βαλω σε μυς

 

Φιλε δεν ειναι ωραιο να το πας ετσι.Μην γινεις σαν και αυτους που μεσα σε 1 μηνα βαζουν 6 κιλα.Θα βγαλεις μπουτια ,κοιλιες ,βυζια[οχι γυμνασμενα αλλα γυνακια λολ] μαγουλες κτλ.Σιγα σιγα με καλο φαγητο και υδατανρθακα ,χωρις πολες σαβουρες για να μην πανε ολα σε λιπος και γινεις σαν γουρουνακι.

Απο την στιγμη που ειμαι αδυνατος δεν θα με πειραζε να παρω και καποια κιλα σε λιπος...δεν νομιζω οτι τα 10 κιλα που εχω ως στοχο θα ειναι ολα λιπος..

 

θα γινεις αυτο που λεμε skinny fat με αυτα τα μυαλα.Θα κανεις κατι χειρολαβες αστα να πανε.

Κανεις δεν βαζει κιλα με πρωτεινη,εκτος και αν παρεις αυτες τις φορμουλες που ειανι τιγκα στην ζαχαρη.Μετα αμα κανεις πατσοκοιλιες μην ρωτας γιατι.

Παρε μια απλη πρωτεινη αν δεν μπορεις να τρως συνεχεια κοτοπουλο αυγα κτλ.

 

Φιλε δεν ειναι ωραιο να το πας ετσι.Μην γινεις σαν και αυτους που μεσα σε 1 μηνα βαζουν 6 κιλα.Θα βγαλεις μπουτια ,κοιλιες ,βυζια[οχι γυμνασμενα αλλα γυνακια λολ] μαγουλες κτλ.Σιγα σιγα με καλο φαγητο και υδατανρθακα ,χωρις πολες σαβουρες για να μην πανε ολα σε λιπος και γινεις σαν γουρουνακι.

 

θα γινεις αυτο που λεμε skinny fat με αυτα τα μυαλα.Θα κανεις κατι χειρολαβες αστα να πανε.

 

Με απλό γάλα, απορώ γιατί πίνεις σόγιας. Πλήρες ε? Άσε τα Light για τους γέρους.

Καλα εσυ δεν τρωγεσαι,θα τον κανεις βαρελακι γουρουνακι το παλικαρι. :-D :-D :-D :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μην είστε τόσο σίγουροι. Ένας εκτόμορφος (με πολύ δυνατό μεταβολισμό), που αρχίζει να γυμνάζεται σκληρά με βάρη και είναι 18 χρονών είναι λίγο δύσκολο να γίνει skinny fat. Μέχρι να πιάσει κάποια βασικά μυικά όρια μόνο μυς θα βάζει. Αρκεί να πάει για + ένα / δυο κιλά τον μήνα όχι παραπάνω. 

 

Σε αυτή την ηλικία , αυτή την φάση και με αυτό τον μεταβολισμό είναι λίγο αδιάφορο πιστεύω αν οι θερμίδες έρθουν απο ζαμπόν - κασέρι , μίλκο η βρώμη και κοτόπουλο στήθος. 

 

 

Ότι και να λέμε εμείς Souli πάντως είναι θεωρητικό , κανένα σώμα δεν είναι ίδιο. Ο τρόπος που αντιμετωπίζεις την κατάσταση για μένα είναι 

 

1) βρίσκεις ένα δοκιμασμένο πρόγραμμα γυμναστικής. 

2) κανονίζεις ένα τρόπο να τρως 2850 θερμίδες περίπου την μέρα που στην αρχή θα σου δίνουν + 1 κιλό τον μήνα , φάε ότι να ναι πάρε και το συμπλήρωμα. 

3) Παίρνε κάθε κυριακή φωτογραφίες στον καθρέφτη αν δεις ότι ξεφεύγει το λίπος θα φανεί (αδύνατο για εμένα με +1 κιλό τον μήνα) το συζητάμε. Επίσης όταν αρχίσεις να νιώθεις οτι είσαι πιο προχωρημένος σε 7-8 μήνες και έχεις βάλει και μερικά κιλά μπορείς να ψαχτείς παραπάνω με διατροφή. Σιγά σιγά...

 

πάντο έτσι και βλέπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μην είστε τόσο σίγουροι. Ένας εκτόμορφος (με πολύ δυνατό μεταβολισμό), που αρχίζει να γυμνάζεται σκληρά με βάρη και είναι 18 χρονών είναι λίγο δύσκολο να γίνει skinny fat. Μέχρι να πιάσει κάποια βασικά μυικά όρια μόνο μυς θα βάζει. Αρκεί να πάει για + ένα / δυο κιλά τον μήνα όχι παραπάνω. 

 

Σε αυτή την ηλικία , αυτή την φάση και με αυτό τον μεταβολισμό είναι λίγο αδιάφορο πιστεύω αν οι θερμίδες έρθουν απο ζαμπόν - κασέρι , μίλκο η βρώμη και κοτόπουλο στήθος. 

Το κόβεις να πηγαίνει προς τα εκεί το πράγμα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μετρήσει τις θερμίδες του έστω και στο περίπου γιατί όχι? Κάποιος που είναι τόσο αδύνατος όσο ο φίλος μας, και να θέλει δεν θα μπορεί να φάει 4000 θερμίδες την μέρα, σιγά σιγά θα γυμνάζεται θα ανοίγει και λίγο η όρεξή του. Νομίζω και οι 2850 που χρειάζονται για +1 κιλό θα του φανούν δύσκολες.  

 

ένας εκτόμορφος που είναι στην αρχή - αρχή της ιστορίας , δεν χρειάζεται να αγχώνεται για διατροφές κτλ στην αρχή καθαρίζουν τα noob gains και επίσης δεν έχει και πολύ νόημα για εμένα να μπεί hard core με την μία έτσι και αλλιώς. Δεν γίνεται απο ζαμπόν κασέρι και Pizzes να το γυρίσεις σε βρώμη και cottage απο την μια μέρα στην άλλη. Θα έρθει ο χρόνος για διατροφή με τον καιρό. 

 

Για συμβουλές μπήκε ας τις ακολουθήσει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μετρήσει τις θερμίδες του έστω και στο περίπου γιατί όχι? Κάποιος που είναι τόσο αδύνατος όσο ο φίλος μας, και να θέλει δεν θα μπορεί να φάει 4000 θερμίδες την μέρα, σιγά σιγά θα γυμνάζεται θα ανοίγει και λίγο η όρεξή του. Νομίζω και οι 2850 που χρειάζονται για +1 κιλό θα του φανούν δύσκολες.  

 

Για συμβουλές μπήκε ας τις ακολουθήσει :)

Μαζί σου και μακάρι το παιδί να το κάνει απλά έχω και μία προκατάληψη με αυτούς που "πρέπει" να πάρουν κάτι για να καταφέρουν τον στόχο τους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα προγραμμα Α..

 

Ζεσταμα κοιλικους/ραχαιοι + 300 επαναληψεις σχοινακι..

 

Σκουοτ : 62.5 κιλα.-> την παρασκευη ή πηγαινω παρακατω ή θα με βρουν πεσμενο.

 

Πιεσεις στηθους :60 κιλα

 

Αρσεις θανατου :60 κιλα. Αναβηκα+5 κιλα. Στο πρωτο σετ ξεχαστηκα και εκανα πεντε επαναληψεις..

 

Βοηθητικη εληεις στην τροχαλια 3*10*40 κιλα.

 

Πηγα χωρις να κοιμηθω και ημουν λιγο στην τσιτα. Αν κοιμομουν θα εβγαιναν πιο ανετα τα σκουοτ.

 

Το βραδυ ειχα τραπεζι με κατι φιλους να δουμε τον αγωνα.

 

5 ψαρια μεγαλα στα καρβουνα. Μπολικη σαλατα με καλαμποκι, τζατζικη,τηγανιτες προτηγανισμανες πατατες(δεν αγγιξα ουτε μια).. Πολυ ψαρι καταναλωθηκε. Τωρα νιωθω σκασμενος..

 

Υ.Γ: ετσι πως παω με βλεπω να ερχεται η αποτυχια μαζεμενη. Τοτε να δω τι θα γινει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο off αποκλειεται.. Παρασκευη δινω οτι εχω ειδικα στα σκουοτ και μετα λιγο συντηρηση ωστε να μπορω να ξαναδωσω...

 

Μην χασω και την τεχνικη.

 

Βασικα μονο τα σκουοτ απειλουν και λιγο οι πιεσεις στηθους..

 

Αρσεις, κωπηλατικη και στρατιωτικες με το σωστο διαλλειμα εχω μελλον μπροστα μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...