Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Αν ο πόνος είναι και μετά την άσκηση, μη ξανακάνεις την άσκηση μέχρι να ηρεμήσει. Αν είναι κατά τη διάρκεια της άσκησης αλλά όχι σε λιγότερα κιλά , είναι τα κιλά πολλά. Γενικότερα ψάξε τη θέση και τα κιλά που δε σε πονάει ή άλλαξε ασκήσεις. Pushups κλειστή λαβή πχ. Για τρικέφαλους είναι άπειρες.

 

Εμένα αυτό που με στενοχωρεί είναι πως πολλοί γυμναστές δεν ξέρουν τα βασικά σε πολύ βασικές ασκήσεις με βάρη. Τα βασικά όμως ρε γαμώτο.

 

Τα ξερουν αλλα βαριουντε,δυστηχως/.Και ειναι κριμα οτι το μισο γυμναστηριο κανει τις ασκησεις λαθος ,και επειδη δεν εισαι γυνμναστης δεν δεχονται τις συμβουλες σου.Δεν λεω ,αυτοι θα παρουν τον ωμο στο χερι,αλλα ειναι απλα κριμα.Μια βολτα κατα το απογευμ,ατακι στον παγκο για στηθος και θα δεις πως Δεν πρεπει να κανεις στηθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι κ το στηθος κ η κοιλια , για λιγο καθαρισμα μιλησα μονο φιλος  B)  !

axxaa  ρε   δεν νευριασα καμια σχεση ,καλοδεχουμενη η κριτικη  παντα θα υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατρέ, άμα το παρακάνω με το αλάτι πώς θα το καταλάβω; Τι συμπτώματα να περιμένω;

 

Γενικά δεν είμαι φαν του αλατιού στο φαγητό αλλά οι ξηροί καποί που τρώω είναι ψημένοι/αλατισμένοι οπότε παίρνω κάμποσο από κει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

axxaa  ρε   δεν νευριασα καμια σχεση ,καλοδεχουμενη η κριτικη  παντα θα υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης .

και καλοπροαιρετη απο μενα παντα !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να έχεις φάει 3:30 το τελευταίο σου γεύμα...να περιμένεις το διάλλειμα των 6:30 για να φας και να σου λέει ο καθηγητής θα το πάμε σερί μέχρι τις 7:45 (δηλαδή να φάω 8:30 σπίτι μου). Πως δεν έβγαλα ταπεράκι στο μετρό μέσα δεν ξέρω...τόσο πείνα δεν έχω ξανανιώσει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

γιαννη γιατι δεν παιρνεις αναλατους? 

ή τουλαχιστον ξεπλυνες τους!! εγω οταν ειχα παρει φυστικια για να κανω φυστικοβουτυρο επειδη ειχαν παρα πολυ αλατι

τα ειχα ξεπλυνει!

το αλατι κανει κατακρατηση υγρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατρέ, άμα το παρακάνω με το αλάτι πώς θα το καταλάβω; Τι συμπτώματα να περιμένω;

 

Γενικά δεν είμαι φαν του αλατιού στο φαγητό αλλά οι ξηροί καποί που τρώω είναι ψημένοι/αλατισμένοι οπότε παίρνω κάμποσο από κει.

όσοι έφαγαν τόσο αλάτι μετά πέθαναν...

 

χαχαχα, αστειεύομαι...

 

στην πίεση θα το δεις, ανεβάζει την πίεση και κάνει και κατακράτηση υγρών. Σιγά μωρέ το αλάτι που καταναλώνεις

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια σημερα αρχισα γυμναστηριο και θα ηθελα να μου προτεινεται καμια καλη πρωτεινη με γευση σοκολατα.

Πρέπει σόνι και ντε επειδή άρχισες γυμναστήριο να πάρεις και πρωτεΐνη ? Φτιάξε την διατροφή σου (αν δεν ξέρεις πως ρώτα μας) και βλέπεις αν χρειάζεται να συμπληρώσεις μετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

φτιαξε την διατροφη σου και θα ειναι πιο καλα τα αποτελεσματα :)

ξεκινα να διαβαζεις για την διατροφη! φτιαξ΄την! και μετα απο καιρο και αν χρειαστεις τσιμπας και μια πρωτεινη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πίεση την ανεβάζει η γυναίκα μου, τι να κλάσει το αλάτι :P

εμ και συ κάνε καναν άρρενα, με τρεις γυναίκες λογικό να σου ανέβει

 

 

@soulis, πες μας τη διατροφή σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...