Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

3ο σερί βράδυ που δεν καταφέρνω να κοιμηθώ. Άμα είσαι το μόνο αρσενικό σε σπίτι με 3 γυναίκες, οι ελπίδες επιβίωσης είναι μηδαμινές...

 

Δε μασάμε όμως, βγάλαμε το πρόγραμμα πλήρως.

 

Ζέσταμα κοιλ/ραχ

3*5*27 σκουοτ (ημέρα "ξεκουράσης")

5*5*50 στήθος

5*5*50 άρσεις

3*6*25 δικέφαλοι-μπάρα

 

Έσπασε η 50άρα σε στήθος, χαίρομαι, χαίρομαι.

 

In other news, τα έχει παίξει το στομάχι μου με τις 3000+ θερμίδες. Έχει κάποιο δίκιο γιατι αυτές προέρχονται από τροφές που θέλουν δουλειά στην επεξεργασία, δεν είναι από ζάχαρες και κρεατολίπη. 

 

Είναι δύσκολο να παχύνεις, μη γελάτε :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το 3χ6χ25 στους δικεφάλους τι είναι? 6 κιλά? 6 επαναλήψεις? Γιατί καλύτερα να είσαι στις 10-15 για δικέφαλους. Επίσης στις άρσεις γράφω 5χ3.

 

Βάλε φυστικοβούτυρο και μέλι και μπανάνα και protein powder στο σεικερ με νερό. Καλή όρεξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί 5*3 στις άρσεις; Αφού μπορώ 5*5.

 

3 σετ * 6 επαναλήψεις * 25 κιλά. Να το κάνω 3*10;

 

Βάζω ένα ρόφημα σόγιας με την σκόνη πρωτείνης. 180 θερμίδες / 29 πρωτείνη. Μέλι χρησιμοποιώ στο τσάι το βράδυ για καλό ύπνο, μπανάνα κάποια στιγμή μέσα στη μέρα, Φιστίκια τρώω ψητά, 100 γρ, δε βλέπω το λόγο να προσθέσω και φιστικοβούτυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι περισσότερες θερμίδες με λιγότερο μάσημα john, τα ρίχνεις στο multi 1000 θερμίδες ένα ποτάκι. Να το κάνεις 3χ10-15

 

Μόλις ξεπεράσεις τα 60 κιλά άρσεις ανέβα ανά 5 κιλά την προπόνηση. Κλασικά περιμένω βίντεο στα πάντα. Άντε καλά ανεβάσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βγαίνει μια κρεμώδη αηδία όλο αυτό το πράμα;

 

Τις θερμίδες προφανώς τις δίνει το βούτυρο. Άμα είναι να πάρω θερμίδες έτσι, τρώω και μια μαύρη σοκολάτα που την έχω αδυναμία.

 

Αλήθεια, θα βοηθήσει κάτι τέτοιο; Να πάρω δηλαδή επιπλέον θερμίδες από γλυκά; Θα χρησιμοποιηθούν για παραγωγή μυικής μάζας ή θα κάτσουν λίπος στην κοιλιά; Η ποιότητα δηλαδή των θερμίδων παίζει ρόλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βγαίνει μια κρεμώδη αηδία όλο αυτό το πράμα;

 

Τις θερμίδες προφανώς τις δίνει το βούτυρο. Άμα είναι να πάρω θερμίδες έτσι, τρώω και μια μαύρη σοκολάτα που την έχω αδυναμία.

 

Αλήθεια, θα βοηθήσει κάτι τέτοιο; Να πάρω δηλαδή επιπλέον θερμίδες από γλυκά; Θα χρησιμοποιηθούν για παραγωγή μυικής μάζας ή θα κάτσουν λίπος στην κοιλιά; Η ποιότητα δηλαδή των θερμίδων παίζει ρόλο;

 

ανοίγεις μεγάλες συζητήσεις , αυτή η ερώτηση θέλει 100 σελίδες thread με βρισίδια και ραντεβού για ξύλο στο τέλος. Η δική μου συμβουλή είναι εφόσον είσαι σε όγκο προσπάθησε να τρως καθαρά αλλά αν πιέζεσαι πολύ συμπλήρωσε με ότι θες. 

 

Πχ θες 3000 θερμίδες την μέρα, και τα  χόρτα σου σου δίνουν 2700 και βαρέθηκες να μασουλάς σανό. Τσίμπα μια σοκολάτα εφόσον ξέρεις ότι είναι 300 θερμίδες ακριβώς, μην ταλαιπωρείσαι. Εφόσον έχεις πιάσει τον στόχο πρωτεΐνης μην φοβάσαι.  

 

Στον όγκο θα πρέπει συνεχώς να ανεβάζεις θερμίδες, και όταν φτάσεις σε ένα σημείο που είσαι ευχαριστημένος με το βάρος σου , σκέψου οτι θα πρέπει να τις τρώς (τις θερμίδες) εφόρου ζωής αν θες να διατηρηθείς. Δεν γίνεται να τρως μόνο χώμα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω σημερα ειχα ποδια και ο δεξιος προσαγωγος βγηκε οφφ!!

ξεκουραση !!! :-)

εγω σημερα επαιξα ωμους  - χερια !

εχω βαλει σιγουρα 3 κιλα απτο καλοκαιρι !

 

 

 

 

σιγα σιγα πρεπει να τα διωξουμε ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκουραση !!! :-)

εγω σημερα επαιξα ωμους  - χερια !

εχω βαλει σιγουρα 3 κιλα απτο καλοκαιρι !

 

 

 

σιγα σιγα πρεπει να τα διωξουμε ..

 

Τα χερια μου πρεπει να ειναι τα μισά απο τα δικα σου αχαχαχχαχα

 

τελοςπαντων @Spect για μενα μια και εβαλες φωτο προχθες εισαι σε αριστη κατασταση εγω προσωπικα

στην θεση σου θα εκανα συντηρηση και θα σταματουσα. Εχω μια ερωτηση ομως σε εσας που ειστε τζιμάνια της διατροφής βρήκα ενα λινκ με διατροφη απο ενα φορουμ http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=21355  ρε παιδια καθολου γιαουρτι δεν επιτρεπεται? ή ενα τοταλ 2% ειναι οκ? επισης τι θα κανω εγω που αμα μια μέρα δεν φάω ζαχαρη έχω εξαρτηση? καθολου γλυκα δεν θελει? ουτε λιγο μελακι με το γιαουρτι και τις νιφάδες? 

 

Εγω κανω κυριως στιβο και καμια φορα Kick Boxing δεν κανω βαρη θελω να ριξω απλα το λιπος απο 14% σε 10-12% αμα επαιρνα και λιγο ογκο δεν θα με χαλουσε και να εχω γραμμωση αυτο με νοιαζει. Δεν θελω ακραια πραγματα και να αχνοφαινεται η γραμμωση σε ολο το σωμα δεν με χαλαει. Πιστευω σε 4-5 μηνες θα ειμαι ετοιμος αλλα δεν ξερω τιθ διατροφη να κανω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ζαχαρη προσπαθησε να την κοψεις μαχαιρι ! το μελι βαλτο στην διατροφη σου κ στο γιαουρτι απλα προσεχε την υπερβολη !

την διαιτα που ειδες δεν εχω χρονο να την διαβασω ομως το σαιτ που εδειξες εμπιστεψου το ειναι αξιοπιστο κ πολλοιι που γραφουν εκει ειναι επιστημονες κ σε θεματα προπονησης αλλα κ διατροφης ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση μιας αναφέρθηκε το γιαούρτι.

 

Κοιτάζοντας το πινακάκι από πίσω μια φορά είδα ότι είχε πολλούς υδατάνθρακες, περισσότερους από ότι είχε πρωτείνες και λίπη. Οπότε γιατί το τρώμε αυτό; :huh:   Και μάλιστα γιατί να το τρώμε και βράδυ με τόσους υδατάνθρακες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ζαχαρη προσπαθησε να την κοψεις μαχαιρι ! το μελι βαλτο στην διατροφη σου κ στο γιαουρτι απλα προσεχε την υπερβολη !

την διαιτα που ειδες δεν εχω χρονο να την διαβασω ομως το σαιτ που εδειξες εμπιστεψου το ειναι αξιοπιστο κ πολλοιι που γραφουν εκει ειναι επιστημονες κ σε θεματα προπονησης αλλα κ διατροφης ..

 

Ναι το ξερω για αυτο το κράτησα γιατι το ειδα σοβαρό. Πιστευω με 2 κουταλιές του γλυκου μέλι να ειμαι οκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...