Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.youtube.com/watch?v=EHx1gYTA-Rw

 

Για όποιον θέλει να αυξήσει τον πάγκο του. Όχι για να κάψει τους μυς ή κάτι τέτοιο. Και για να κάνει πάγκο με προστατευμένους ώμους. Πρέπει να είναι 7-8 μέρη

 

Μου αρέσουν πάρα πολύ αυτά τα προπονητικά βίντεο. Πάντα έχεις να μάθεις κάτι και να το δοκιμάσεις.

 

 

 

δεν το είδα ακόμα το βιντεο, αλλά το έψαξα πολύ και εγώ, και ο παγκος είναι ολόκληρη επιστήμη για να γίνει τελείως σωστά. Τον πάγκο τον έχω μόνο σαν epeen μέτρηση δύναμης οπότε και εγώ τον κάνω με τελείως powerlifting τεχνική την οποία προσπαθώ να βελτιώσω. Το arch που με βολεύει είναι ίσα ίσα να περνάει χέρι κάτω από την μέση. Πρέπει να την δουλέψω κι άλλο πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

L-Aργινινη αμινοξυ  εχει παρει κανεις?  ακουω σχολια εντυπωσεις.

παρτο αφοβα φιλε κανει καλο σε χιλια δυο πραγματα οπως το  τουμπανιασμα  των μυων στην αυξηση μυϊκης δυναμης , ενισχυει τον μεταβολισμο του λιπους , αυξανει το καψιμο δηλ κτλ !

παρτο σε συνδιασμο οχι με κρεατινη αλλα  με L-ortnithine και εκει πραγματικα θα δεις θαυματα !

επισης να εχεις την κοπελα σου απο κοντα γιατι να ξερεις πως θεωρειται το φυσικο βιαγκρα :-D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσατε να προτινετε ενα προγραμμα 4 ημερων για κοπελα; Αρχαρια, 1,78 υψος και 60 κιλα. Θελει να δυναμωσει και να "σφιξει" και να δεσει λιγο το σωμα της. Γενικα δεν ειναι πετσι κ κοκκαλο, τα χερια της φαινονται λεπτα γιατι ειναι μακρυα. θενξ φελας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσατε να προτινετε ενα προγραμμα 4 ημερων για κοπελα; Αρχαρια, 1,78 υψος και 60 κιλα. Θελει να δυναμωσει και να "σφιξει" και να δεσει λιγο το σωμα της. Γενικα δεν ειναι πετσι κ κοκκαλο, τα χερια της φαινονται λεπτα γιατι ειναι μακρυα. θενξ φελας!

photo ΟΛΟΣΩΜΗ  να δουμε αν αξιζει να ασχοληθουμε :P

παρτο αφοβα φιλε κανει καλο σε χιλια δυο πραγματα οπως το  τουμπανιασμα  των μυων στην αυξηση μυϊκης δυναμης , ενισχυει τον μεταβολισμο του λιπους , αυξανει το καψιμο δηλ κτλ !

παρτο σε συνδιασμο οχι με κρεατινη αλλα  με L-ortnithine και εκει πραγματικα θα δεις θαυματα !

επισης να εχεις την κοπελα σου απο κοντα γιατι να ξερεις πως θεωρειται το φυσικο βιαγκρα :-D

Ωραιος θα το δοκιμασω , αλλα παραλληλα θα παιρνω και κρεατινη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσατε να προτινετε ενα προγραμμα 4 ημερων για κοπελα; Αρχαρια, 1,78 υψος και 60 κιλα. Θελει να δυναμωσει και να "σφιξει" και να δεσει λιγο το σωμα της. Γενικα δεν ειναι πετσι κ κοκκαλο, τα χερια της φαινονται λεπτα γιατι ειναι μακρυα. θενξ φελας!

Δεν πρέπει να είναι και χοντρουλα πάντως. Εγώ μια 173 63 κιλά που της κάνω γυμναστική μια χαρά είναι και μυωδης όσο πρέπει.Επίσης τι εξοπλισμό έχει και πόση ώρα θα κάνει; Απο διατροφή πως τα πάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουστ! Ειναι μια κουκλα μια θεα. Αυτο σου φτανει;

αδυνατη ειναι, slim. Σε γυμναστηριο και αφιερωνει 1-1μιση ωρα τη μερα. Διατροφη "dutch" diet :-P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ωραιος θα το δοκιμασω , αλλα παραλληλα θα παιρνω και κρεατινη.

ειναι αμινοξι που το παραγει ο οργανισμος σε μεγαλο βαθμο αλλα  κ συμπληρωματικα να το παρεις θα σε βοηθησει πολυ !

μπορει στο φαρμακειο να σου πει να την παρεις σε 500mg δυο φορες την ημερα!  προτιμησε 1000 μια φορα την ημερα κ πριν τον υπνο !

επισης στις 3 βδομαδες θελει διακοπη 2 βδομαδων !

εκει με την κρεατινη εσυ :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπεις διαφορες ε? εγω οταν την πηρα για πρωτη φορα στην ζωη μου ενιωσα λες κ ειχα παρει στεροειδη ! απιστευτη διαφορα στην ενεργεια κ στην δυναμη !  οσο την συνηθιζει ο οργανισμος ομως δε βλεπω να μου προσφερει κ πολλα πραγματα ! γενικοτερα την αποφευγω εδω και παρα πολλα χρονια ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπεις διαφορες ε? εγω οταν την πηρα για πρωτη φορα στην ζωη μου ενιωσα λες κ ειχα παρει στεροειδη ! απιστευτη διαφορα στην ενεργεια κ στην δυναμη !  οσο την συνηθιζει ο οργανισμος ομως δε βλεπω να μου προσφερει κ πολλα πραγματα ! γενικοτερα την αποφευγω εδω και παρα πολλα χρονια ..

Και εγω την ειχα κοψει πολλα χρονια ,ισχυει αυτο που λες πως την πρωτη φορα τα σκαει χοντρα ,τις επομενες  δεν ειναι αισθητα μεγαλη  η διαφορα.Απλα ειπα να ξαναπαρω γιατι παω να πιασω οροφη στα κιλα ,ειναι και ψυχολογικο το θεμα ξερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω η ψυχολογια παιζει παντου !

την πρωτη φορα ουτε θυμαμαι ποσα κιλα πανω ειχα ανεβει μπαμ , μεσα σε λιγες προπονησεις !

και ηταν αποτελεσμα οχι μονο κρεατινης αλλα κ ψυχολογιας σιγουρα ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τελευταία που είχα αρχίσει με πολυαρθρικές μόνο μες την εβδομάδα είχα φλορέψει, και δεν ένιωθα οτι θα με πάρει ασθενοφόρο από το gym. Αποφάσισα να σταματήσω το slacking και να γυρίσω στο παλιό στυλ, σήμερα έκανα σε 45 λεπτά (μαζί με ζέσταμα):

 

barbel wrist curl 40 x 10reps , 30 x 10reps , 20 x 12reps  - 2 set

Bicep curls (μηχάνημα με πλάκες) 25x9, 15x 10 , 10 x 10 - 1 set

dumbell side lat raise : 16x12 , 8 x15  / 18x10 , 10x10 - 2 sets

Leg press (πάλι μηχάνημα) : 180 x 30 , 110 x 15, 90 x 10 / 170 x 24 , 100x15 , 80x10 2 sets

Seated Calve raises : 80 x 10 , 60x12 , 30, 12 - 2 sets

Κωπηλατική Σταυρό 50x 10 , 30x10 , 20 x 10 , 1 set

Seated chest press (μηχάνημα)  85x25 , 100x 10 2 sets (δεν μπορώ να το dropparω αυτό γιατί στο drop σετ 2ο κάνουν κρακ οι αγκώνες και δεν το ρισκάρω)

 

 

Ήμουν νεκρός στο τέλος ειδικά μετά την πρέσα, και την χάρηκα την προπό. Ήταν επίσης η πρώτη μέρα που έβγαλα το band που είχα στον ώμο από τότε που άρχισα για δοκιμή, πονάει τώρα αλλά ελάχιστα, στην επόμενη θα το ξαναβάλω. 

 

Αποφάσισα για πείραμα να αυξήσω θερμίδες και να πάω ελάχιστα (πολύ ελάχιστα) υπερθερμιδικά, μιλάμε για +300 γραμμάρια βάρους τον μήνα. Νομίζω το σηκώνω και θα συνεχίζω να ρίχνω λίπος και έτσι. Θα δούμε στις μετρήσεις αν δω ότι σε 2 εβδομάδες αυξάνει ποσοστό λίπος θα σταματήσω.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα στην προπόνηση είχα μία επιδρομή από μυγάκια. Στα διαλείμματα αντί να πάρω ανάσες τα κυνήγαγα (εννοείται δεν σκότωσα κανένα) και χαστούκισα και 2-3 φορές το χέρι μου στον τοίχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...