Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

. Πάντως η γνώμη των κοριτισιών μετράει καλύτερα γι' αυτό το θέμα πιστεύω B)

 

1) Αν είναι να γυμναζόμαστε για τις γυναίκες και όχι για τον εαυτό μας να το κλείσουμε το μαγαζί :P

2) Οι γυναίκες που δεν είναι του χώρου δεν ενδιαφέρονται για ποσοστά λίπος κάτω του 13% (fourpack) , πολλές μάλιστα δεν τα γουστάρουν καθόλου. Δεν ενδιαφέρονται εννοώ ότι είναι το ίδιο για αυτές αν είσαι 12% και αν είσαι 8%, όχι οτι δεν θέλουν να βλέπουν abs

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

alex συμφωνώ ότι γυμναζόμαστε για εμάς. Απλά επειδή πιστεύω ότι οι γυναίκες το κοιτάνε γι΄αυτό το είπα ότι μετράει η γνώμη τους καλύτερα από ενός άντρα. Προφανώς και δε γνωρίζουν ποσοστά λίπους, απλά αν τους αρέσει σαν εικόνα/αίσθηση/αφή είναι το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ribo άκουσε να δεις, για τη μέση γυναίκα θαρρώ είναι πλας το να είναι το γκομενάκυ γραμμωμένο κτλ, αλλά πώς να στο πω, αυτό που λέει ο άλεξ, είτε 8% λίπος έχει είτε 15% προσωπικά μου είναι παντελώς αδιάφορο. Δεν το βλέπω, δεν ξέρω, δεν με νοιάζει. Επίσης η πλειοψηφία των γυναικών που ξέρω (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) δεν πολύγουστάρουν υπερτούμπανα (πρόσεξε μιλάω για υπερβολικό όγκο με φάρμακα κτλ).

 

Σε εικόνα/αίσθηση/αφή σε ποιον δεν αρέσει ένα γυμνασμένο σώμα νταξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλες γουσταρουν λιγη κοιλιτσα παντως. (ναι, ψιλοκομμενη αυγολεμονο, ναι. Προμπλεμ??)

Πολλες γουσταρουν λιγη κοιλιτσα παντως. (ναι, ψιλοκομμενη αυγολεμονο, ναι. Προμπλεμ??)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί σας ρε παιδιά αλλά δε μίλησα για ποσοστά λίπους.. Είπα αν κάτι υπολείπεται στον spect είναι το στήθος imho. Στο παιδί μπορεί να του αρέσει άρα πάω πάσο. Απλά είπα τη γνώμη μου σε αυτό που είδα.

 

 

Σε εικόνα/αίσθηση/αφή σε ποιον δεν αρέσει ένα γυμνασμένο σώμα νταξ.

Η λογική αυτό λέει αλλά έχω ακούσει κοπέλες να προτιμάνε μια μικρή κοιλίτσα να χαιδεύουν παρά ένα αδύνατο, γραμμωμένο έστω σώμα. Κι' εγώ πάντως είμαι της άποψης ενός γυμνασμένου σώματος παρά φουσκωμένου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εντάξει ρε 'συ γούστα. Και εν τέλει άλλο το τι θα γυρίσεις να κοιτάξεις στο δρόμο/γυμναστήριο/γουατέβερ κι άλλο το τι θα ερωτευτείς - θεωρώ. Πήγαινε μίλα σε γκόμενα με καταπληκτικό, γυμνασμένο σώμα που ανοίγει το στόμα της και πετάει βατράχια, να σε δω πώς θα ξενερώσεις. Προσωπικά πιστεύω ότι και η αναζήτηση του ΤΕΛΕΙΟΥ από αυτή την άποψη, κάποια στιγμή καταντά προβληματική. Αλλά βγαίνουμε οφφτοπικ.

 

Edit: Για τον σπεκτ και το στήθος κι εγώ θα έλεγα το ίδιο που λες (κούντος πάντως σπεκτ, είσαι χάρτης ανατομίας), αλλά, ναι, ξες. Σιγά. Το σώμα του γαμάει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το ξερω για το στηθος αλλα ποτε δεν μεγαλωνε πολυ το ατιμο! :P

και ξαναλεω οτι τωρα εχω μεινει μισος λογο τρεξιματος + καποειρας! 

τα ποδια ευτυχως λογο ποδηλατου που εκανα μικρος (μιλαμε για 8-9 χρονια καθημερινα ηταν το βασικο μου οχημα μετακινησης για σχολειο κτλ) ειναι παντα τουμπανιασμενα και αρπαζουν πολυ γρηγορα!!

 

η μονη περιοδος που εκανα γυμναστικη για μενα αλλα και για τους αλλους ηταν στο λυκειο οταν πρωτοξεκινησα! εκει που νομιζα οτι βουρ στα κιλα και οσο πιο πολλα τοσο πιο καλα! μετα απο λιγο που καταλαβα τι παιζει ξεκινησα να εχω την φιλοσοφια οτι ο,τι και να κανω το κανω για εμενα και μονο! :) 

 

νομιζω οτι τα υπερτουμπανα αρεσουν μονο σε αλλα υπερ τουμπανα ή σε wanna be υπερτουμπανα! :P

αλλα αυτα ειναι γουστα παιδια!! οσο για την κοιλιτσα ενα θας σας πω: αντρας με κοιλιτσα ειναι σαν καραμελιτσα!!

 

ευχαριστω για τα θετικα σχολια :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε το ξέχασα. Παρασκευή , δεν είχα χρόνο και θα μπορούσα να κάνω κοπάνα άνετα. Πήγα όμως 45 λεπτά. ΚΑι φωτό για τα κορίτσα, (από μπροστά δε βλέπομαι). Σχετικά πρόσφατη, λιγο (ναι καλά) λιπομένος.

 

Deadlift 5+

Deadlift: 5x100, 5x115, 5x130

Front Squat: 5x8x60

Rear Delt flyes

Preacher Ab Crunch: 3x10+x80

 

20130722_211133_01.jpg

απο πλατη εισαι κομπλε !  παμε γερα τωρα να χτυπησουμε  δικεφαλα τρικεφαλα  .. τα κανεις ποτε μαζι?

στο τελευταιο σου σετ δικεφαλων  γεμισε την μπαρα 2.5κιλα κ βαλε τοσα  ωστε να μπορεις να κανεις γυρω στις 8 επαναληψεις, με πολυ ζορι ομως,  οχι χαλαρα ! εχε ενα ατομο διπλα σου  να σου αφαιρει  απο ενα 2,5κιλο καθε φορα , 5 κιλα δηλαδη ! και συνεχιζε , χωρις ξεκουραση .. μεχρι να φτασεις να μεινεις με την μπαρα κ να μη μπορεις να την σηκωσεις ! λιωσιμο .. καλο ομως ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edit: Για τον σπεκτ και το στήθος κι εγώ θα έλεγα το ίδιο που λες (κούντος πάντως σπεκτ, είσαι χάρτης ανατομίας), αλλά, ναι, ξες. Σιγά. Το σώμα του γαμάει.

αναφορικά με το στήθος, θα συμφωνήσω με την προλαλήσασα.

Στους κοιλιακούς σου, πάντως, παίζει άνετα τρίλιζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PR σήμερα σε deadlift με 6 reps @ 130 και πιστεύω έβγαζα 8 αλλά είπα να μην το χέσω...

 

Κοιτάω με τα νούμερα που άρχισα 2 σεπτέμβρη μετά από διακοπές και ήδη είμαι πολύ καλά πιστεύω. Ενδεικτικά:

 

Άρσεις: από 8 @ 95 --> 6 @ 130

Squat:  από 6 @ 75 --> 6 @ 90

 

Bench press είμαι τόσο χάλια (55 κιλά για 12άρες) που πλέον έχω σταματήσει να προβληματίζομαι...τον πάγκο τον πάω πολύ "εγκεφαλικά" και απ' ό,τι βλέπω δουλεύει μέχρι τώρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα προγραμμα Β.

 

Ζεσταμα κοιλιακους ραχαιους. Σχοινακι 300 επαναληψεις.

 

Σκουοτ:60 κιλα

 

Στρατιωτικες :40 κιλα

 

Ορθια κωπηλατικη: 42.5 κιλα..

 

Βοηθιτικη:καμψεις δικεφαλλων 3*12 25 κιλα + στραβομπαρα...

 

Τεταρτη λεω να παω τα σκουοτ 4 προπονησεις κατω.. Σε αυτην την ασκηση καθε μερα προπονησης ανεβαζω..

 

Ενα ξεφορτωμα πιστευω θα με κανει καλο, αλλιως με βλεπω να πεφτω αποτομα και το πισωγυρισμα θα ναι παλι σε μεγαλα κιλα.

 

 

Κανω περισσοτερα κιλα απ'οσα εκανα πριν.

 

Δηλαδη την τεταρτη παω στα 50 κιλα, την αλλη παρασκευη θα μαι παλι στα 60 κιλα... Αλλα με στρωμμενη διατροφη και με μπολικη ενεργεια αφου θα χω ξεκουραστει..

 

Τι λες @dakon ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O Dakon λέει να πας παραπάνω . Δε σταματάς. Έχεις χρόνο για πισωγυρίσματα όταν το πράγμα θα ζορίσει πραγματικά (αν και τώρα πρέπει να έχεις αρχίσει να το νιώθεις, που να ανέβει και το Deadlift). Στρατιωτικές 40? Πολύ καλά. Δεν πέφτεις πουθενά απότομα. Μη φοβάσαι.Είδες τι ωραία που ανεβαίνεις όταν υπάρχει στόχος να ανέβεις?

 

Bosei, με 12άρες δεν ανέβηκε κανείς. Τα έλεγα και στο Γιώργο. Αυτός που κάνει 3 επαναλήψεις στα 90 κάνει 3 δωδεκάρες στα 55. Το αντίθετο δεν ισχύει. Πάντα μα πάντα, ο πρώτος στόχος στη δύναμη είναι η μέγιστη προσπάθεια. 

 

Παίδες δεν ασχολούμαι με δικέφαλα. Κάνω βεβαια Undehand λαβή στα lats αλλά δε με πολυνοιάζει. Τα θέλω δυνατά λειτουργικά αλλά όχι τσίτα για να μην έχω θέματα στα Deadlifts, όπως και τις γάμπες στο squat. Αν είναι πολύ τσιτωμένοι οι μυς παίζουν θέματα τραβήγματος και ευλυγισίες σε αυτές τις κινήσεις.

 

OHP 3+

OHP: 3x55, 3x60, 6x65

CGBP: 4x8x65

Barbell Row:4x8x62,5

Triceps Pushdowns: 3x12+xκάτι βαρύ

Face Pulls 3 sets

Επεξ/σία από Dakonblackblade
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...