Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ουτε ελαιολαδο ουτε τιποτα ! αλαδοτες παντα οι πιτες , γυρο κοτοπουλο κ ντοματα μεσα τιποτε αλλο :-)

 

αντωνη να παχυνεις ειπες θελεις ,  δοκιμασε το μουρουνελαιο !!

 

Χωρίς λάδι δε τρώγεται ρε φίλε :P

 

Έπαιρνα ένα καιρό βιταμίνες με μουρουνέλαιο.

 

Τώρα παίρνω σπιρουλίνα το μεσημέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Χωρίς λάδι δε τρώγεται ρε φίλε :P

καλα , συνηθισε τες χωρις λαδι  κ μετα οταν πας να φας τις πιτες βουτημενες στο  μαυρο χιλιοτηγανισμενο ''ελαιολαδο'' θα ξερασεις !

με λαδι δε τρωγεται φιλε !!

 

 

Έπαιρνα ένα καιρό βιταμίνες με μουρουνέλαιο.

δεν εννοω βιταμινες ! με το κουταλακι εννοω .. να μην πηγαινει κατω με τιποτα :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 .... Πρόσφατες βιοχημικές μελέτες έδειξαν ότι το μουρουνέλαιο περιέχει ανά μονάδα βάρους μεγαλύτερες ποσότητες βιταμινών A και D από κάθε άλλο τρόφιμο. Ειδικότερα, 100 gr μουρουνέλαιου παρέχουν στον οργανισμό τρεις φορές περισσότερη βιταμίνη A από το μοσχαρίσιο κρέας (την επόμενη πλουσιότερη πηγή της A) και τέσσερις φορές περισσότερη βιταμίνη D από το λαρδί. Φυσικά, η τροφή αυτή καταναλώνεται σε μικρές ποσότητες, αλλά αρκεί μια μόνο κουταλιά μουρουνέλαιου (περίπου 15 gr) για να μας δώσει τη ΣΗΔ (συνιστώμενη ημερήσια δόση) και για τις δυο βιταμίνες κτλ κτλ  ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mολις γυρισα  πινω και γραφω :

 

 

Barbell Deadlift :12x60,10x90,8x120,6x140

 

Squats:12x50,10x80,8x120,6x140,4x150

 

Eιμαι 10 kg κατω σε αυτες τις 2 ασκησεις  απο την τελευταια φορα αντι να ανεβαινω κατεβαινω plus  οτι στην τελευταια deadlift μου εφυγε και η λαβη και γενικα με το θεμα λαβη ειμαι πολυ οριακα   .

Η' ημουν πολυ κουρασμενος γιατι κοιμηθηκα λιγες ωρες χτες η' επιασα προσωρινα ταβανι και πρεπει να παρω 2κιλα ακομα και να αρχισει να τα σκαει η κρεατινη .Θα δειξει ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mολις γυρισα  πινω και γραφω :

 

 

Barbell Deadlift :12x60,10x90,8x120,6x140

 

Squats:12x50,10x80,8x120,6x140,4x150

 

Eιμαι 10 kg κατω σε αυτες τις 2 ασκησεις  απο την τελευταια φορα αντι να ανεβαινω κατεβαινω plus  οτι στην τελευταια deadlift μου εφυγε και η λαβη και γενικα με το θεμα λαβη ειμαι πολυ οριακα   .

Η' ημουν πολυ κουρασμενος γιατι κοιμηθηκα λιγες ωρες χτες η' επιασα προσωρινα ταβανι και πρεπει να παρω 2κιλα ακομα και να αρχισει να τα σκαει η κρεατινη .Θα δειξει ...

το σεναριο του υπνου ειναι πολυ πιο πιθανο , κοιμησου - ξεκουρασου καλα κ την επομενη εισαι παλι στα +10 κιλα σου!

την κρεατινη με μετρο φιλαρακι - κ κυριος με πολυμηνες διακοπες ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σεναριο του υπνου ειναι πολυ πιο πιθανο , κοιμησου - ξεκουρασου καλα κ την επομενη εισαι παλι στα +10 κιλα σου!

την κρεατινη με μετρο φιλαρακι - κ κυριος με πολυμηνες διακοπες ..

Καλα κλαιν 1 χρονο ειχα να  παρω ξερω δεν ειναι για χορταση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι σκληροί άντρες το πίνουν από το μπουκάλι το μουρουνέλαιο.


@Αντώνη: 1 κιλό τη βδομάδα ήτοι 4 το μήνα και περιμένεις να είναι όλα μυικά; άντε τα μισά να είναι, τσιμπάς κι άλλα 2 λίπος. 

 

Μέρα Β, ελαφρά ξεκούραση στα πόδια. Έτσι:

 

Ζέσταμα ραχιαίαοι-κοιλιακοί

Σκουοτ: 2*5*30

Στρατιωτικές: 5*5*32

Κωπηλατική μπάρα: 5*5*37,5

Κωπηλατική αλτήρα: 3*6*20

 

Στο σκουοτ κάνω ζέσταμα με λιγότερα κιλά αλλά στις άλλες ασκήσεις όχι, νιώθω ήδη ζεστός από ό,τι έχει προηγηθεί. Πειράζει; Κι αν ναι, που; Στην πιθανότητα να πάθω τράβηγμα ή σε μειωμένη απόδοση;

 

Υ.Γ. Με φαντάζομαι, πρώτα ο θεός, σε κανα χρόνο από τώρα να σηκώνω τα διπλά+ κιλά και να βλέπω αυτά τα ποστ και να λέω: κοίτα ρε φίλε που ήμουνα... :)

 

Την ημέρα της κωπηλατικής με μπάρα, κάνουμε δικεφάλους αν θυμάμαι καλά το πρόγραμμα. Την ημέρα των Deadlifts κάνουμε έξτρα πλάτη. Και παραπάνω επαναλήψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρεται!

Ξεκίνησα και εγω δειλά δειλά την προσπάθεια μου!

Ήμουν 67, τωρα ειμαι 65 και 1.74 ύψος.

Θελω να χάσω 4 κιλα ακόμη.. Συγκεκριμένα να χάσω πόντους απο τη μέση και κατω

Τι προγραμμα να κανω στο διάδρομο ;

Να κανω γρήγορο περπάτημα 5.5 με 10% incline η 6.5 χωρις incline?

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

what the jesus ...
είσαι πολύ καλά αναλογικά, έχεις κάνει λιπομέτρηση να ξέρεις το επίπεδό σου;;
προτείνω ΗΙΤ άσκηση στον διάδρομο, αλλά δεν αρκεί....
ξεκίνα βάρη, δεν δαγκώνουν...

και βασικώ άλλο το χάνω κιλά...και άλλο το χάνω πόντους...
μπορώ να είμαι στα ίδια κιλά και να χάνω πόντους.
σου μιλάω γυναίκα προς γυναίκα, ξεκίνα τα βάρη για να δεις διαφορά στο σώμα σου. η αερόβια και αναερόβια δεν αρκούν...
δώσε έμφαση και στη τροφή, είναι βασική.

θες πόντους από την μέση και κάτω...μάλιστα
δες τα dumbell squat
dumbell deadlifts
και τα lunges...να δυναμώσουν οι τετρακέφαλοι και οι μηριαίοι δικέφαλοί σου.
κάνοντας αυτές τις ασκήσεις με κιλά ανεβαίνουν οι καρδιακοί παλμοί σου και καις το λίπος ..

Και προς Θεού μη χάσεις άλλα κιλά, θα χάσεις όλους τους μύες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά προσοχή με το μουρουνέλαιο που αναφέρθηκε παραπάνω σα συμπλήρωμα διατροφής. Δημιουργεί πρόβλημα στο συκώτι η αλόγιστη και παρατεταμένη χρήση του.

 

Για αυτό καλύτερα απο ψάρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά προσοχή με το μουρουνέλαιο που αναφέρθηκε παραπάνω σα συμπλήρωμα διατροφής. Δημιουργεί πρόβλημα στο συκώτι η αλόγιστη και παρατεταμένη χρήση του.

 

Για αυτό καλύτερα απο ψάρια...

η αλογιστη χρηση συμπληρωματων  δημιουργει γενικοτερα προβληματα ! 

το μουρουνελαιο (οχι σε χαπι αλλα απο το μπουκαλι οπως λεει κ ο φιλος ) ειναι οτι καλυτερο..

αν καθησω να σου γραψω τα οφελει του θα χρειαστω ολη την σελίδα !  επισης να ξερεις οτι στην κατοχη ολοι οι ελληνες  με μουρουνελεο μεγαλωσανε ..

για να ερθουμε στα δικα μας , οντως η υπερβολικη χρηση δημιουργει προβλημα δεν εχεις αδικο ..

με μετρο ολα παντα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...