Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Το μέλι και την γύρη τι τα θες ? 

 

Πλάκα κάνεις έτσι; Είναι και οι 2 τροφές εξαιρετικά ωφέλιμες για τον οργανισμό. Επιπλέον, τσιμπάω  2γρ πρωτείνης και προσφέρει στο τσάι ωραία γεύση.

 

Αλεξ, 71 κιλά είμαι, όχι 67. Και ναι, συμφωνώ μαζί σου, 3100/2700 είναι πολλές θερμίδες, αλλά είναι μάλλον αυτές που χρειάζομαι την παρούσα φάση. Ζυγίζομαι/μετριέμαι κάθε λίγες μέρες και ενώ η ζυγαριά αυξάνει η κοιλιά μικραίνει.

 

Προχτές αγόρασα 2 νέα παντελόνια καθώς όλα όσα είχα ήταν 1-3 νούμερα μεγαλύτερα. Yeah!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα κάνεις έτσι; Είναι και οι 2 τροφές εξαιρετικά ωφέλιμες για τον οργανισμό. Επιπλέον, τσιμπάω  2γρ πρωτείνης και προσφέρει στο τσάι ωραία γεύση.

 

Αλεξ, 71 κιλά είμαι, όχι 67. Και ναι, συμφωνώ μαζί σου, 3100/2700 είναι πολλές θερμίδες, αλλά είναι μάλλον αυτές που χρειάζομαι την παρούσα φάση. Ζυγίζομαι/μετριέμαι κάθε λίγες μέρες και ενώ η ζυγαριά αυξάνει η κοιλιά μικραίνει.

 

Προχτές αγόρασα 2 νέα παντελόνια καθώς όλα όσα είχα ήταν 1-3 νούμερα μεγαλύτερα. Yeah!

Γιαννη τα μισα να μου ελεγε μονο :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα κάνεις έτσι; Είναι και οι 2 τροφές εξαιρετικά ωφέλιμες για τον οργανισμό. Επιπλέον, τσιμπάω  2γρ πρωτείνης και προσφέρει στο τσάι ωραία γεύση.

 

Αλεξ, 71 κιλά είμαι, όχι 67. Και ναι, συμφωνώ μαζί σου, 3100/2700 είναι πολλές θερμίδες, αλλά είναι μάλλον αυτές που χρειάζομαι την παρούσα φάση. Ζυγίζομαι/μετριέμαι κάθε λίγες μέρες και ενώ η ζυγαριά αυξάνει η κοιλιά μικραίνει.

 

Προχτές αγόρασα 2 νέα παντελόνια καθώς όλα όσα είχα ήταν 1-3 νούμερα μεγαλύτερα. Yeah!

 

Μια χαρά είσαι με αυτές αλλά όχι παραπάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα 1 κιλό μέσα σε μια βδομάδα! (καλά δεν είναι?)

Προχωράμε :)

 

Έχουμε άλλα 4 και μετά νέο στόχο :)

 

Υ.Γ.Μετά το γυμναστήριο έφαγα χτες ενάμιση γύρο (πιτόγυρα που τα λέτε εσείς οι Αθηναίοι :P....στην Κρήτη τους κάνουμε μεγάλους, όχι μικρούς :ρ) και ένα σουβλάκι (σκέτο).

(Έτρωγα ένα γύρο παλιά και γέμιζα.)

 

Sorry για τους διαιτητικούς :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Αντώνη: 1 κιλό τη βδομάδα ήτοι 4 το μήνα και περιμένεις να είναι όλα μυικά; άντε τα μισά να είναι, τσιμπάς κι άλλα 2 λίπος. 

 

Μέρα Β, ελαφρά ξεκούραση στα πόδια. Έτσι:

 

Ζέσταμα ραχιαίαοι-κοιλιακοί

Σκουοτ: 2*5*30

Στρατιωτικές: 5*5*32

Κωπηλατική μπάρα: 5*5*37,5

Κωπηλατική αλτήρα: 3*6*20

 

Στο σκουοτ κάνω ζέσταμα με λιγότερα κιλά αλλά στις άλλες ασκήσεις όχι, νιώθω ήδη ζεστός από ό,τι έχει προηγηθεί. Πειράζει; Κι αν ναι, που; Στην πιθανότητα να πάθω τράβηγμα ή σε μειωμένη απόδοση;

 

Υ.Γ. Με φαντάζομαι, πρώτα ο θεός, σε κανα χρόνο από τώρα να σηκώνω τα διπλά+ κιλά και να βλέπω αυτά τα ποστ και να λέω: κοίτα ρε φίλε που ήμουνα... :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Αντώνη: 1 κιλό τη βδομάδα ήτοι 4 το μήνα και περιμένεις να είναι όλα μυικά; άντε τα μισά να είναι, τσιμπάς κι άλλα 2 λίπος.

 

Δεν έχω αναφέρει ΠΟΥΘΕΝΑ για μυικά.

Άλλος ήταν που το είπε ρε παιδιά :)

Δεν με ενδιαφέρει καν!Εγώ να παχύνω λίγο θέλω :P

Ε ενταξει οχι κ διαιτητικοι, απλα δν ειμαστε καδοι απορριματων για να πεταμε σκουπιδακια.

 

Ε όχι.

Ο γύρος δεν είναι σκουπιδάκι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εκανα ποδια σημερα μετα απο καιρο!!

 

4 χ ( 15 προβολες Αριστερο Ποδι + 15 Προβολες Δεξι Ποδι + Squats)

5 x ( 15 Κάμψεις μηριαίων δικεφάλων + 20 leg extension)

5 x ( 20 leg press + 15 γαμπα αριστερη + 15 γαμπα δεξια)

5 χ ( 25 προσαγωγους + απαγωγους)

 

προβολες εκανα τα 2 σετ με 12κιλους αλτηρες και τα αλλα 2 με 10κιλους αλτηρες

squat εκανα με 10+10+μπαρα! στο 2ο σετ στην πρωτη ασκηση ημουν ηδη οφφ για αυτο και επεσα στις προβολες στα 10κιλα!

 

τωρα εχω ενα θεματακι οταν λυγιζω τα ποδια αλλα θα περασει :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω αναφέρει ΠΟΥΘΕΝΑ για μυικά.

Άλλος ήταν που το είπε ρε παιδιά :)

Δεν με ενδιαφέρει καν!Εγώ να παχύνω λίγο θέλω :P

 

Ε όχι.

Ο γύρος δεν είναι σκουπιδάκι :P

 

Να υποθέσω ότι είσαι κοκκαλιάρης, σωστά;

 

Σαν και σένα ήμουνα κι εγώ. Οδοντογλυφίδα. Είπα να παχύνω λιγάκι. Πάχυνα. Στην κοιλιά. Έγινα σαν οδοντογλυφίδα που κατάπιε φουντούκι...

 

Ναι, ο γύρος δεν είναι σκουπιδάκι. Είναι σκουπίδι κανονικό. Με ωραια γεύση, βεβαίως βεβαίως. Αλλά παραμένει σκουπίδι.

 

Πιτσιρικάς έτρωγα γύρο κι ήρθε ένας σκύλος και με κοιτούσε όλο λαχτάρα να του ρίξω λίγο φαί. Τον λυπήθηκα και του ριξα ένα μεγάλο κομμάτι κρεας. Έτρεξε με χαρά, το μύρισε κι έφυγε. Γυρισα και κοίταξα το σάντουιτς κι αναρωτήθηκα τι διάολο τρώω που ούτε τα σκυλιά, που μπορούν να βρουν λαχταριστό έναν εμετό, δεν τρώνε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εντάξει.Είμαι λίγο αδύνατος. :P

Είχε κολλήσει η ζυγαριά και για πρώτη φορά ξεκόλλησε!!

 

Δεν θα τα πάρω στη κοιλιά.Παντού θα τα πάρω :P

Στην οικογένεια είναι όλοι πιο παχύς από εμένα.Απλά εγώ βγήκα λίγο αδύνατος και κακόφαγος :ρ (αν παίζει ρόλο)

Αλλά γιατί να τα πάρω στη κοιλιά...?Δε κατάλαβα? :P

 

Δεν αμφιβάλω.Απλά από εκεί που τον παίρνω είμαι πιο σίγουρος για τα κρεατά του και τις πατάτες του.Άσε που είναι από τους λίγους που βάζουν ελαιόλαδο και όχι τα σκ@τα τα λάδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εντάξει.Είμαι λίγο αδύνατος. :P

Είχε κολλήσει η ζυγαριά και για πρώτη φορά ξεκόλλησε!!

 

Δεν θα τα πάρω στη κοιλιά.Παντού θα τα πάρω :P

Στην οικογένεια είναι όλοι πιο παχύς από εμένα.Απλά εγώ βγήκα λίγο αδύνατος και κακόφαγος :ρ (αν παίζει ρόλο)

Αλλά γιατί να τα πάρω στη κοιλιά...?Δε κατάλαβα? :P

 

Δεν αμφιβάλω.Απλά από εκεί που τον παίρνω είμαι πιο σίγουρος για τα κρεατά του και τις πατάτες του.Άσε που είναι από τους λίγους που βάζουν ελαιόλαδο και όχι τα σκ@τα τα λάδια.

ουτε ελαιολαδο ουτε τιποτα ! αλαδοτες παντα οι πιτες , γυρο κοτοπουλο κ ντοματα μεσα τιποτε αλλο :-)

 

αντωνη να παχυνεις ειπες θελεις ,  δοκιμασε το μουρουνελαιο !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...