Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ναι αλλά θα γίνει και πιο άνετη η προπόνηση και θα ανέβεις κατακόρυφα και θα χτίσεις και πιο άνετα μυς. Μιλάμε τώρα για λίγο παραπάνω φαγητό. Ειδικά σε μέρες προπόνησης δε βλέπω κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα βήμα τη φορά. Πάνω από 2700 θερμίδες δεν έτρωγα ποτέ, ας συνηθίσω στις 3000+ , να δω πώς θα ανταποκριθεί το σώμα, κι αν όλα πανε κατ' ευχήν αυξάνω τα ποσά.

 

bosei, δεν εχω καποιο ιδιαίτερο λόγο. Το τσάι θα το πιω μέσα στην ημέρα ούτως ή άλλως. Το δοκίμασα μια φορά αντί για σκέτο νερό, μου άρεσε, το κράτησα. Δε νομίζω να επηρεάζει αρνητικά, έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3100 Θερμίδες ήδη αρκετές για άνθρωπο 67 κιλά. Εγώ τρώω 3400 στις μέρες προπόνησης 2000 rest days είμαι 85 κιλά και είναι αυτό είναι ισοθερμιδικο, εδώ και 2 μήνες δεν έχω βάλει γραμμαριο. 

 

για άνθρωπο 67 κιλά αυτή είναι διατροφή "γίνε μπυροκοιλιάς σε 3 μήνες". 3100 / 2700 είναι υπέρ αρκετα, δοκίμαστα 2 εβδομάδες , δες τι αποτελέσματα έχεις και αναλόγως ανέβασε / κατέβασε. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πριν φυγω απο ελλαδα ημουν στα πιο δυνατα μου, 1.85, 76 κιλα (λιγο λιπος-αρκετοι μυς) και αρκετη δυναμη... 15αυγουστο μου κατσε παλι μια εξαρθρωση ωμου κ με πηγε αρκετα πισω. τωρα εδω πρεπει να μαι 70 κιλα, τελευταια αρχισα να φροντιζω πιο πολυ διατροφη, αλλα εχουν δυναμωσει φουλ τα ποδια (ποδηλατο + σκουατς), βασικα δεν περιμενα τοσο πολυ. Πρεπει να οργανωθω να παρω τπτ βαρακια κ να συνεχισω να τρωω ικανοποιητικα να παρω τα πανω μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι γα ελεγα να μπει καμμια φωτο εδω, με κανα -δυο πληροφοριες οπως υψος,κιλα κτλ

οχι για κανενα αλλον λογο , αλλα για να εχουμε μια μικρη εικονα του ανθρωπου που συνομιλουμε , συμβουλευομαστε κτλ !
επισης μπορει να μπει σε spoiler  για να μην την βλεπουν υποχρεωτικα ολοι !
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

bosei, δεν εχω καποιο ιδιαίτερο λόγο. Το τσάι θα το πιω μέσα στην ημέρα ούτως ή άλλως. Το δοκίμασα μια φορά αντί για σκέτο νερό, μου άρεσε, το κράτησα. Δε νομίζω να επηρεάζει αρνητικά, έτσι δεν είναι;

Το μέλι και την γύρη τι τα θες ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>εγω παλι γα ελεγα να μπει καμμια φωτο εδω, με κανα -δυο πληροφοριες οπως υψος,κιλα κτλ</p> <p>οχι για κανενα αλλον λογο , αλλα για να εχουμε μια μικρη εικονα του ανθρωπου που συνομιλουμε , συμβουλευομαστε κτλ !<br> επισης μπορει να μπει σε spoiler για να μην την βλεπουν υποχρεωτικα ολοι !<br> </p>

εχουμε βαλει κατα καιρους scroll back kai στο αντιστοιχο τοπικ

 

Sent from my ipad4 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω ειχα βαλει φωτο.. Κατα τον αυγουστο...

 

Αυριο μαλλον θα βαλω μετα την προπονηση..

 

Σημερα εφαγα πρωινο βρωμη με ξηρους καρπους κανελα και ενα σκουπ πρωτεινη.

 

Μετα κριτσινια κατα της 10:00

 

12:30-12:45 σαντουιτς με γαλοπουλα καλαμποκι λιγο μουσταρδα και 4 αυγα (1 ολοκληρο, 3 ασπραδια.)

 

Ηρθα κατα της 17:30 εφαγα κεφτεδακια 2 μεσαια με ρυζι.

 

20:00 μακαρονια ολικης(κρατησα λιγα και για αυριομετα την προπονηση) και αλλα 4 αυγα(ολα ασπραδια)

Τον φραπε εδω και εναμιση μηνα τον πινω σκετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαμαει δημητρα..

 

Γαλα βρωμη κανελα σταφιδες ξηροι καρποι και ενα σκουπ ..

 

Ειναι πολυ απιθανο.

 

Μεσα στους ξηρους καρπους εχω και ηλιοσπορους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α. περνουμε ενα Μπλέντερ , ριχνουμε μεσα εναμιση ποτηρι φρεσκο ελαφρυ γαλα, 2 μπανανες,μισο μηλο,1 κουταλακι μελι,λιγο ταχινι, 1 μπισκοτακι βρωμης η λιγο βρωμη χυμα και μισο σκουπακι καθαρη πρωτεινη !
β.περιμενουμε να περασουν περιπου 3 ωρες (εξαρτατε απ τον οργανισμο)
γ. πηγαινουμε γυμαστηριο , καθομαστε στον παγκο ..
δ . αντιο παλιο μας ρεκορ !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ για πρωϊνό τρώω το γνωστό πιτάκι βρώμης:

- 3-4 ασπράδια (1 ολόκληρο)

- 5 κ.σ. νιφάδες βρώμης

- μπανάνα

- κανέλα για γεύση

- (καμιά φορά και αμύγδαλα/κάσιους αν έχω. Λιναρόσπορος επίσης είναι καλός)

 

Μπλέντερ και μετά τηγάνι σα τις κρέπες.. Έχει αρχίσει όμως και μου φαίνεται λίγο και πεινάω σύντομα! Πρέπει να το εμπλουτίσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...