Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ ρε συ Δήμητρα και αυτό που έχει βάλει ο φίλος Alex φαίνεται καλό αλλά με το μέτρημα τι κάνουμε....  Να υποθέσω ότι όλες οι τιμές αναφέρονται σε ωμές ποσότητες έτσι και όχι ψημένες;

 

ΕDIT:

Επίσης για αμέσως μετά τη γυμναστική εγώ ήξερα ότι θες υδατάνθρακα υψηλού γλ. δείκτη πχ δεξτρόζη.... Τα ασπράδια  κανουν για αμέσως μετά την προπόνηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

ΕDIT:

Επίσης για αμέσως μετά τη γυμναστική εγώ ήξερα ότι θες υδατάνθρακα υψηλού γλ. δείκτη πχ δεξτρόζη.... Τα ασπράδια  κανουν για αμέσως μετά την προπόνηση;

 

Αυτό το έχω ακούσει κι' εγώ. Αμέσως μετά την προπόνηση μια μπανάνα που έχει δεξτρόζη είναι καλή και μετά από λίγη ώρα κανονικό γεύμα. Ισχύει λέτε?

Φυστικοβούτυρο λέω να αρχίσω να το καθιερώσω κι' εγώ απλά διαβάζω ότι πρέπει να βρεις οπωσδήποτε χωρίς ζάχαρη και χωρίς σπορέλαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 γραμμαρια περιπου καθαρης αφομοιωσημης πρωτεινης  γιατι να μην κανουν ?

οι καλυτερες καθαρες πρωτεινες που βλεπεις να χτυπανε στα σεικερ στα αποδυτηρια απο  σκονες αυγου γινονται ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το έχω ακούσει κι' εγώ. Αμέσως μετά την προπόνηση μια μπανάνα που έχει δεξτρόζη είναι καλή και μετά από λίγη ώρα κανονικό γεύμα. Ισχύει λέτε?

Φυστικοβούτυρο λέω να αρχίσω να το καθιερώσω κι' εγώ απλά διαβάζω ότι πρέπει να βρεις οπωσδήποτε χωρίς ζάχαρη και χωρίς σπορέλαια.

ΑΥΤΟ!

17356701.jpg

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Μaumaus 

 

Για αμεσως πριν την προπόνηση τι προτείνεις για μάσα;

εξαρταται απο τις αναγκες σου ! απο το  τι θελεις να κανεις δηλαδη..

εννοω πως τι τρωει ο καθενας εξαρτατε απ τις δικες του αναγκες και με βαση την ενταση και την διαρκεια της προπονησης που προκειται να κανει !

σε γενικες γραμμες τωρα αποφευγεις οποσδηποτε τα λιπαρα  κ τις φυτικες ινες διοτι ειναι δυσκολοχονευτα κ αυτο εχει σαν αποτελεσμα την διοχετευση πολυ αιματος στο στομαχι για να διευκολυνθει η πεψη κ αυτο φανταζομαι οτι καταλαβαινεις πως  μπορει να προκαλεσει διαφορες ανεπιθυμητες παρενεργειες οπως δυσφορια ναυτια κτλ !

θα φας λοιπον γευμα πλουσιο σε συνθετους ιδατανθρακες οι οποιοι αποτελουν ιδανικη πηγη ενεργειας για τον οργανισμο μιας και μετατρεπονται ευκολα σε γλυκοζη.

πχ δημητριακα , νηφαδες βρωμης , μπανανα κτλ !

επισης φανταζομαι πως καταλαβαινεις πως πρεπει να εχεις χονεψει καλα πριν την γυμναστικη σου !

αυτα σε γενικες γραμμες  ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Squat 5+

 

Squat: 5x80, 5x90, 5x102,5

Squat: 5x8x75

SLDL:5x8x65

Face Pulls: 3x10+x 36 (cable)

Preacher Crunches: 3x12+x80 (cable)

Russian Leg curls tries:2x6

Leg curls: 1x10x66, 1x10x72, 1x10x86

 

Τι μαλακίες κάνω θεέ μου. Λίγο βαρύ το πρόγραμμα ε?  Διατροφή. Βρώμη με γάλα, σάντουιτς με κοτόπουλο, κρεατίνη, 2 σκουπ πρωτείνης με γάλα, 1 μπανάνα, προβλέπετε φασολάδα και τόνος και το βράδυ βλέπουμε. Πάω για ύπνο σε λίγο μια ώρα. Το νευρικό κατεβάζει διακόπτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

<p>Squat 5+</p> <p> </p> <p>Squat: 5x80, 5x90, 5x102,5</p> <p>Squat: 5x8x75</p> <p>SLDL:5x8x65</p> <p>Face Pulls: 3x10+x 36 (cable)</p> <p>Preacher Crunches: 3x12+x80 (cable)</p> <p>Russian Leg curls tries:2x6</p> <p>Leg curls: 1x10x66, 1x10x72, 1x10x86</p> <p> </p> <p>Τι μαλακίες κάνω θεέ μου. Λίγο βαρύ το πρόγραμμα ε? Διατροφή. Βρώμη με γάλα, σάντουιτς με κοτόπουλο, κρεατίνη, 2 σκουπ πρωτείνης με γάλα, 1 μπανάνα, προβλέπετε φασολάδα και τόνος και το βράδυ βλέπουμε. Πάω για ύπνο σε λίγο μια ώρα. Το νευρικό κατεβάζει διακόπτες.</p>

θεμα χρονου ειναι να κυκλοφορεις με καροτσακι :)διαιτιτικο σε βλεπω σημερα τι εγινε εισαι αρρωστος;

 

Sent from my ipad4 using Insomnia

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι στο Βερολινο κ εχω ξεσκιστει να τρωω. Δεν αντεξα κ σημερα εκανα 4χ20 situps 4χ15 pushups 4x10 squat με ενα backpack και 3χ25 κοιλιακους. Θα τσακισω τα currywurst χωρις ενοχες τωρα!!

Ειμαι στο Βερολινο κ εχω ξεσκιστει να τρωω. Δεν αντεξα κ σημερα εκανα 4χ20 situps 4χ15 pushups 4x10 squat με ενα backpack και 3χ25 κοιλιακους. Θα τσακισω τα currywurst χωρις ενοχες τωρα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεμα χρονου ειναι να κυκλοφορεις με καροτσακι :)διαιτιτικο σε βλεπω σημερα τι εγινε εισαι αρρωστος;

 

Sent from my ipad4 using Insomnia

 

 

Είπα να δω πως είναι να τρως καθαρά. Αλλά ρε γαμώτη δε με κρατάει αυτό το πράγμα. Το βραδινό έχει τσαγάκι, σταφύλια, αυγά και βρώμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόγραμμα αύριο: 

Πρωινό, 7:45--> 100γρ μπάρα ενέργειας -δικιά μου κατασκευή, + 1 σαλάτα + 1 φρούτο: 900 θερμίδες / 28γρ πρωτείνης

Δεκατιανό: 9:30--> 100γρ κασέρι + 4 γκοφρέτες ρυζιου: 490 / 28

11:00-12:00 βάρη, κατά τη διάρκεια πίνω τσάι τσουκνίδας με 1κγ μέλι + 2 κγ γύρη: 100 / 2

μετά τα βάρη: πρωτείνη σε σκόνη: 150 / 26

13:00 μεσημεριανό, 400 φακή: 600 / 36

17:00 φρούτο: 100 / 1

19:00 70γρ φιστίκια: 420 / 20

21:00 παστέλι: 370 / 12

 

Σύνολο: 3130 / 153. 

 

Τι μέρες που δεν κάνω βάρη είμαι κάπου στις 2700 θερμίδες (π.χ. δε θα φάει φιστίκια η μαιμου). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βάζεις και φακές μαζί με τα φιστίκια το βραδάκι? Έτσι να ανέβεις λίγο? Δε βλέπω λόγο να το κρατάς τόσο Light το φαγητό. Ψάρι τρως? Να πετάξεις κανένα σολωμό φέτα ψήτο ή τόνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...