Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λιγο δύσκολο να έχει φουλάρει υδατάνθρακα - γλυκογόνο (ενώ ήταν άδειος) και να μην πήρε γραμμάριο. Εγώ όταν φουλάρω υδατάνθρακα + νερά είμαι κοντά ενάμισι κιλό πάνω (την επόμενη μέρα το πρωί μιλάμε)

 

Ενδιαφέρον , εγώ συνεχίζω τις προπονήσεις με το gripper και προς το παρόν είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το πρήξιμο στα forearms και το πιάσιμο στα χέρια. Γιατί πάντως να θέλεις να κάνεις τα κιλά πιο δύσκολα?? Δυσκολεύεις το grp σου μεν αλλά ο μυς που θέλεις να γυμνάσεις τα ίδια κιλά σηκώνει είτε σε δυσκολεύουν είτε όχι.. οπότε.. καλύτερα παραπάνω κιλά

Τα fat gripz τα έβαλα βασικά για να δυναμώσει η λαβή μιας και την πρηγούμενη βδομάδα στις άρσεις θανάτου μου λύθηκε η λαβή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ενα εκπληκτικό βίντεο χωρίς περιγραφή. 

 

http://www.youtube.com/watch?v=zHsh2G-SPRU

 

----------

 

πειραματίζομαι με τα τριπλά drop set και νομίζω θα τα κρατήσω. Με κάνουν να θέλω να σταματήσω την γυμναστική και να τρέξω να κλάψω στην γωνία οπότε θα έχουν και τα ανάλογα αποτελέσματα.

 

10 -12 reps x κιλά , 10 reps x/2 , 10 reps x/4

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρασκευη ειχα προγραμμα Β.

Κοιλιακους/ραχαιους.

 

Ζεσταμα ωμων.

 

Σχοινακι 300 επαναληψεις.

 

Σε ολες τις ασκησεις το ζεσταμα που προβλεπεται..

 

Σκουοτ: 50 κιλα

 

Στρατιωτικες: 35 κιλα

 

Ορθια κωπηλατικη: 37.5 κιλα.

 

Βοηθητικες.

 

Κοιλιακους με βαρος σε κατακλινη

 

Ειπα να κανω και την sldl και εχω πιαστει..

 

Χτες αεροβια.

 

Αλλα ημουν κουρασμενος και φανηκε στο σχοινακι .

 

20 λεπτα σχοινακι χωρισμενο σε 10 λεπτα.

 

Καμψεις 3* 30,25,15

 

Περπατημα με αλτηρες *2 φορες..

 

Την αλλη εβδομαδα προγραμμα Α , μαλλον μυριζω αποτυχια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μετα απο 1 βδομαδα τελειως οφφ (λογο χειρουργειου) και αλλη 1 βδομαδα με ελαχιστα βαρη ισα ισα για να πω οτι πηγαινα γυμναστηριο

γιατι πρεπει να ειχα ιωση και δεν μπορουσα να φαω τιποτα(ενοιωθα ατονια ,κουραση ,πιασιμο και δεν μπορουσα να κανω τιποτα)

σημερα ετρεξα σε αγνωα 5200μ (1ος αγωνας που παω) και βγηκα 12-14(το βραδυ θα ξερω σιγουρα θεση και χρονο)!!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέρα ξεκούρασης και κουβάλησα/τακτοποίησα 3 τόνους ξύλα στην αποθήκη. Δεν ξέρω αν πρέπει να την μετρήσω ως αερόβια ή αναερόβια (μερικά κούτσουρα ήταν καμιά 10 κιλά...).

 

Dakon, σου στέλνω πμ με βίντεο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Liver δεν κόβεις την αερόβια ενδιάμεσα? Και λιγότερο σχονάκι πριν?

 

Αποτυχία σε?

Να το κανω μετα το σχοινακι στο τελος?

 

Αποτυχια μυριζω στα σκουοτ..

 

Αλλα θα το παλεψω αυτην την εβδομαδα να μην αποτυχω.

 

Αλλωστε εχω ξεπερασει τα κιλα που εκανα αρχικα σε αυτη την ασκηση..

 

Θα φροντισω να αυξησω τα διαλλειματα σε σχεση με την προηγουμενη εβδομαδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τριπλό drop set μου άνοιξε τα μάτια, έκανα σήμερα το πρώτο full workout. Γηράσκω αεί διδασκόμενος. Συνεχίζω με αυτή την προπόνηση, σε κάθε προπόνηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος λίβε, καλό σκεπτικό. Εννοώ το αερόβιο ενδιάμεσα στις προπονήσεις. Μη το κάνεις, άσε το σώμα να ξεκουραστεί τις off μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ θα αυξήσω τα διαλείμματα στο σκουωτ. Το 1 λεπτό δεν αρκεί, θέλει 2-3 σίγουρα. Στις άλλες ασκήσεις δε χρειάζεται, τουλάχιστον προς το παρών.

 

Επίσης θα αλλάξω την ώρα προπόνησης. Αν και με βόλευε η πολύ πρωινή, νομίζω ότι επηρεάζει τις επιδόσεις. Θα δοκιμάσω στις 9, 10, 11 να δω ποια αποδίδει καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ θα αυξήσω τα διαλείμματα στο σκουωτ. Το 1 λεπτό δεν αρκεί, θέλει 2-3 σίγουρα. Στις άλλες ασκήσεις δε χρειάζεται, τουλάχιστον προς το παρών.

 

Επίσης θα αλλάξω την ώρα προπόνησης. Αν και με βόλευε η πολύ πρωινή, νομίζω ότι επηρεάζει τις επιδόσεις. Θα δοκιμάσω στις 9, 10, 11 να δω ποια αποδίδει καλύτερα.

 

και εγώ κάνω μερικές φορές πρωί. Αυτό που έχω καταλάβει για εμένα είναι οτι πρέπει να κάνω τουλάχιστον 1:30 - 2 ώρες αφού ξυπνήσω αλλιώς η τραυματισμός η σκατά προπόνηση αν μιλάμε για βάρη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ θα αυξήσω τα διαλείμματα στο σκουωτ. Το 1 λεπτό δεν αρκεί, θέλει 2-3 σίγουρα. Στις άλλες ασκήσεις δε χρειάζεται, τουλάχιστον προς το παρών.

 

Επίσης θα αλλάξω την ώρα προπόνησης. Αν και με βόλευε η πολύ πρωινή, νομίζω ότι επηρεάζει τις επιδόσεις. Θα δοκιμάσω στις 9, 10, 11 να δω ποια αποδίδει καλύτερα.

Εγω στα squats  κανω 2λεπτα  αν εχω μικροτερο χρονο δεν "τραβαω".Και παλι χωρις να μετραω ακριβως τον χρονο αλλα  πιστευω οτι τοσο  διαρκει με πολυ μικρη αποκλιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν μια Deload εβδομάδα πέρασε και είναι καιρός να ανεβάσουμε στα πάντα νούμερα. Ελπίζω τα extra τυρογαριδάκια, σοκολάτες, σουβλάκια, μπύρες να κάναν τη δουλειά τους και όλο αυτό το λίπος να  μεταφραστεί σε σούπερ επιδόσεις. 

 

OHP 5+

OHP: 5x50, 5x55,5x62,5

Dips: 5x8xBw (118)

Close grip Lat pulldown: 4x6x93 + 10επαναλήψεις μονόζυγο (1+2+3+4 )ανάμεσα στα σετ (bw 118)

Triceps pushdowns: 3x12+x59

Hyperextensions:3x10x20kg

 

Αιωνιότητα μου φάνηκαν οι 5 μέρες αποχή από το γυμν.

Επεξ/σία από Dakonblackblade
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μια Deload εβδομάδα πέρασε και είναι καιρός να ανεβάσουμε στα πάντα νούμερα. Ελπίζω τα extra τυρογαριδάκια, σοκολάτες, σουβλάκια, μπύρες να κάναν τη δουλειά τους και όλο αυτό το λίπος να  μεταφραστεί σε σούπερ επιδόσεις. 

Λυπήσου μας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...