Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυριο θα κανω αεροβια το πρωι?

 

Τρωω πριν πρωινο ή  να παω νηστικος?

Αν και δεν σε πρόλαβα για το πρωί. Ή μην φας τίποτα ή πιές μισό σκουπ πρωτεΐνης πριν πας για τρέξιμο ή 1-2-3 (ανάλογα πόσο μεγάλα είναι) ασπράδια και μετά από μισή ώρα πας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Αν και δεν σε πρόλαβα για το πρωί. Ή μην φας τίποτα ή πιές μισό σκουπ πρωτεΐνης πριν πας για τρέξιμο ή 1-2-3 (ανάλογα πόσο μεγάλα είναι) ασπράδια και μετά από μισή ώρα πας.

Δεν εκανα τελικα το πρωι.. Σηκωθηκα κατα της 8:30 αλλα ενιωθα κουρασμενος και την επεσα θα παω κατα της 17:30 ..

 

Τωρα λιγο ξεκουραση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι θα τραβουσα ενα μοχλο απτν παγκο και θα χτυπουσα δν το φανταζομουν επ ουδενι.

Εμ οι τυπισσες με κοιτουσαν με μισο ματι. Δν ειχαν ξαναδει squat bulgarian split squat και deadlift. Αυτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι θα τραβουσα ενα μοχλο απτν παγκο και θα χτυπουσα δν το φανταζομουν επ ουδενι.<br>

Εμ οι τυπισσες με κοιτουσαν με μισο ματι. Δν ειχαν ξαναδει squat bulgarian split squat και deadlift. Αυτα.

Πώς χτυπήσες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησα αυτή την εβδομάδα ότι έχασα λίγο βάρος με διατροφή και γυμναστική που είναι σταθερή ισοθερμιδική εδώ και κάνα μήνα,  με ποσότητες και μάρκο που είναι υπολογισμένα στην θερμίδα. 

 

Όσο αλλάζει η σύσταση μυικής μάζας / λίπους το σώμα χρειάζεται περισσότερες θερμίδες για να διατηρηθεί ακόμα και στα ίδια κιλά. Θα ανεβάσω 900 θερμίδες την εβδομάδα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εκανα τελικα το πρωι.. Σηκωθηκα κατα της 8:30 αλλα ενιωθα κουρασμενος και την επεσα θα παω κατα της 17:30 ..

 

Τωρα λιγο ξεκουραση..

Ντάξει ρε συ...πιές ένα καφεδάκι το πρωί και πας μετά από ένα 20 λεπτο.

 

Εγώ πιστεύω ότι όσο είσαι ακόμα ψηλά σε λίπος + το γεγονός ότι δεν κάνεις υπολογισμένη διατροφή θα σε βοηθήσει αρκετά η πρωινή αερόβια...Βάλε την μέσα στο πρόγραμμα σιγά σιγά και θα αρχίσεις να καθαρίζεις σχετικά γρήγορα αν είσαι συνεπής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς χτυπήσες;

Πηγα να τραβηξω τν μοχλο απτν επικλινη παγκο κ δν υπολογισα σωστα κ χτυπησα σε ενα σημειο του κεφαλιου απο γωνια του ντουβαριου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησα αυτή την εβδομάδα ότι έχασα λίγο βάρος με διατροφή και γυμναστική που είναι σταθερή ισοθερμιδική εδώ και κάνα μήνα,  με ποσότητες και μάρκο που είναι υπολογισμένα στην θερμίδα. 

 

Όσο αλλάζει η σύσταση μυικής μάζας / λίπους το σώμα χρειάζεται περισσότερες θερμίδες για να διατηρηθεί ακόμα και στα ίδια κιλά. Θα ανεβάσω 900 θερμίδες την εβδομάδα.

 

Εδώ και μερικές μέρες δεν πάω γυμναστήριο και για κακή μου τύχη, έπεσε ενα γιγάντιο ταψί γαλατόπιτα στο σπίτι.

Το περίεργο της υπόθεσης ειναι οτι οι μύες δείχνουν καλύτεροι και δεν έχω πάρει γραμμάριο...

 

In other news

 

Οχι μόνο βρήκα gym που ανοίγει στις 06:00; Αλλα ειναι ανοιχτό και την Κυριακή!

 

Inb4 white people jogging

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και μερικές μέρες δεν πάω γυμναστήριο και για κακή μου τύχη, έπεσε ενα γιγάντιο ταψί γαλατόπιτα στο σπίτι.

Το περίεργο της υπόθεσης ειναι οτι οι μύες δείχνουν καλύτεροι και δεν έχω πάρει γραμμάριο...

 

In other news

 

Οχι μόνο βρήκα gym που ανοίγει στις 06:00; Αλλα ειναι ανοιχτό και την Κυριακή!

 

Inb4 white people jogging

 

Εχεις φουλαρει μυικο γλυκογονο. Συμβαινει μετα απο γευματα πλουσια σε υδατανθρακα. Φαινεσαι πιο πληρης και γεματος μυικα και νιωθεις ενα τουμπανιασμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ στην σημερινή προπόνηση χεριών σε μερικά σετ δοκίμασα "πατενταρισμένες" fat gripz. Η αίσθηση τρομερή, ειδικά όταν γίνεται αλλαγή μετά σε κανονική λαβή είναι λες και τα κιλά πέφτουν στο μισό. 

 

Ήδη από την επόμενη προπόνηση πλάτης θα βάλω fat gripz σε μονόζυγο και στα 1-2 πρώτα ελαφριά σετ των άρσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις φουλαρει μυικο γλυκογονο. Συμβαινει μετα απο γευματα πλουσια σε υδατανθρακα. Φαινεσαι πιο πληρης και γεματος μυικα και νιωθεις ενα τουμπανιασμα

 

 

Λιγο δύσκολο να έχει φουλάρει υδατάνθρακα - γλυκογόνο (ενώ ήταν άδειος) και να μην πήρε γραμμάριο. Εγώ όταν φουλάρω υδατάνθρακα + νερά είμαι κοντά ενάμισι κιλό πάνω (την επόμενη μέρα το πρωί μιλάμε)

Εντωμεταξύ στην σημερινή προπόνηση χεριών σε μερικά σετ δοκίμασα "πατενταρισμένες" fat gripz. Η αίσθηση τρομερή, ειδικά όταν γίνεται αλλαγή μετά σε κανονική λαβή είναι λες και τα κιλά πέφτουν στο μισό. 

 

Ήδη από την επόμενη προπόνηση πλάτης θα βάλω fat gripz σε μονόζυγο και στα 1-2 πρώτα ελαφριά σετ των άρσεων.

 

Ενδιαφέρον , εγώ συνεχίζω τις προπονήσεις με το gripper και προς το παρόν είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το πρήξιμο στα forearms και το πιάσιμο στα χέρια. Γιατί πάντως να θέλεις να κάνεις τα κιλά πιο δύσκολα?? Δυσκολεύεις το grp σου μεν αλλά ο μυς που θέλεις να γυμνάσεις τα ίδια κιλά σηκώνει είτε σε δυσκολεύουν είτε όχι.. οπότε.. καλύτερα παραπάνω κιλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...