Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Είδα κατι vid χθες αλλα ήταν πενταλεπτα, οπότε δεν καταλαβαίνω πως μιλάει πολυ.

 

Βασικά, αυτό που λέω ειναι, αν ειναι να χάσεις 5 λεπτά απο την ζωή σου για να ακούσεις παραμορφωμένα ντουκια τότε ας κλικαρεις τον Elliot

 

Χανώ πολλά λεπτά απο την ζωή μου και τους βλέπω όλους βασικά, και τον Elliot, πιο πολυ για την φάση καθώς το πρόγραμμα και την διατροφή μου δεν θα τα αλλάξω για καιρό. Εδώ βλέπω και ct fletcher και kali muscle - trash πράματα δηλαδή. Συμφωνώ μαζί σου σίγουρα.

 

τα πεντάλεπτα του είναι ψιλοσπάνια συνήθως είναι στα 8 - 9 ενώ για να πεί αυτά που χρειάζονται 4-5 (περνάει και στο ασχετο απο θέμα σε θέμα). Νομίζω τα 4-5 λεπτά είναι sweet spot για τον elliot. 

 

------------

 

In other news σήμερα ήμουν πιασμένος απο την πλάτη και είχα διαφορα πονάκια σε όλο το σώμα απο τις προπονήσεις και έριξα ένα de-load day μόνο μονοαρθρικές , πολλές επαναλήψεις λίγα κιλά. Το deload μπορεί να είναι τόσο γαμάτο όσο η full power προπόνηση αν γίνει οταν πρέπει. Νιώθω ξεκούραστος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχάρα

Αν και δεν ειμαι φαν του συκωτιου θα το δοκιμασω για αλλαγη, η αναλογια πρωτεινης/100gr  ειναι καλη.

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αναλογία πρωτείνης/θερμίδων στο σπανάκι είναι εξαιρετική. 3γρ πρωτείνη / 23 θερμίδες στα 100γρ ωμής τροφής. Beat that.

 

Βέβαια για να πάρεις π.χ. 30γρ πρωτείνης από σπανάκι πρέπει να φας 1κ σαλάτα σπανάκι. ΟΚ, μπορεί να το χωνέψεις το 2015...

 

Έχω παρατηρήσει ότι το κρέας γαλοπούλας/κοτόπουλου αλλά και τα γαλακτοκομικά αγελάδας με χαμηλά λιπαρά έχουν εξαιρετική αναλογία πρωτείνης/θερμίδων. Ό,τι δεν τρώω δηλαδή...

 

Συγχύστηκα, επιστρέφω στο τσιπουράκι και στο breaking bad. Γαμάτη σειρά, φτιάχνω mood για το αυριανό κλείσιμο μήνα στο 5*5. Από βδομάδα, και με σαφή υπόδειξη του coach, αλλάζουμε πρόγραμμα στο squat μπας και δυναμώσουν τα ξυλοπάδαρα που με προίκισε ο Θεός :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I will. Πρήχτη. Σ/Κ θα το 'χεις. 

 

Σκατά μέρα σήμερα, δεν κοιμήθηκα καλά, σκέτη αγγαρεία η προπόνηση.

 

Κοιλιακοί/ραχιαίοι.

5*5*30 στρατιωτικές πιέσεις

3*5*30 σκουοτ

5*5*32,5 κωπηλατική με μπάρα

3*10*6 weighted situps

 

Τέλος 4ης βδομάδας, περνάμε στη Φάση Β.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς σας βρήκα. Με ενδιαφέρει πάρα πολύ να ξεκινήσω σιγά σιγά , και μάλλον θα το κάνω, το 5χ5 όπως το περιέγραψε ο Dakonblackblade Link.png Site: εδώ .

 

Σκοπός είναι να πάρω κιλά δυναμώνοντας (1.73, 63kg, 33 ετών). Σε καλές εποχές που γυμναζόμουν, πχ στα 18 που έκανα δυνατές προπονήσεις στο βόλλευ ή στον στρατό τρέχοντας όλη μέρα σαν ΥΕΑ, έφτανα  με το ζόρι τα 68-69 κιλά. Όταν δεν ασκούμαι αδυνατίζω, είναι κανόνας.

 

Προς το παρόν κάνω μόνο ήπιες ασκήσεις με το ίδιο μου το βάρος (όχι ακόμα μονόζυγο) στο σπίτι για να ξανασυνηθίσει το κορμί μου στην άσκηση γιατί είμαι χώμα όντας τελείως αγύμναστος από το 2006. Επίσης μετράω πλέον τις θερμίδες καθώς και αναλογίες σε πρωτεϊνες κτλ που τρώω ώστε να εξασφαλίζω πως παίρνω τα έξτρα που χρειάζονται για να βάλω κιλά σιγά σιγά. 

 

Δεν έχω καμία σχεδόν εμπειρία σε προπόνηση με ελεύθερα κιλά σε μπάρα και προς το παρόν δεν σκέφτομαι να πάρω εξοπλισμό για το σπίτι πριν ξεκινήσω κάπου και το πάρω ζεστά. Έχει κανείς να προτείνει κανένα γυμναστήριο Καλλιθέα ή στα πέριξ, που να έχει power rack και έναν γυμναστή που να ξέρει τι του γίνεται ώστε να κάνω μια αρχή εκεί και να μάθω να εκτελώ σωστά τις ασκήσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι πρήχτης ρε, απλά σε κρατάει σε εγρήγορση! Κι εμένα, έτσι μου κάνει!

 

Εννοείται ρε συ, χιουμοριστικά το λέω. Τον φαντάζεσαι λοχία; Μάγκα, όλη μέρα γόπες θα μαζεύαμε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δύο τελευταία είναι σούπερ σπάνια gdask

 

Βασικά είμαι χαλαρό τυπάκι.

Εγω αυτα με τι χαλαρατοτητες δεν συμφωνω ,πρεπει να ειμαστε στην τσιτα και γενικα σε εγρηγορση κανουμε και περισσοτερες καυσεις ετσι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΙ ΤΡΗΖΟΥΝ ΟΙ ΣΟΥΜΙΕΔΕΣ.

 

Λοιπόν, όχι επειδή δεν προλαβαίνω να ανοιγοκλείσω τα μάτια μου να ποστάρει κανας ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟΣ πάλι ότι τα παράτησα ε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΙ ΤΡΗΖΟΥΝ ΟΙ ΣΟΥΜΙΕΔΕΣ.

 

Λοιπόν, όχι επειδή δεν προλαβαίνω να ανοιγοκλείσω τα μάτια μου να ποστάρει κανας ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟΣ πάλι ότι τα παράτησα ε.

 Η ΥιN TA ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕ ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΕΡΙΣΠΑΣΜΟ!

 

 

2η φορα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα αηδια καταντησε ,σοβαρεψου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...