Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε δεν θα αρχίσω να τρέχω και στα βουνά με αυτό! Κάνει καλό σε προβλήματα καρδιάς όπως και το περπάτημα/τρέξιμο. Αλλά τρέξιμο εδώ που είμαι φοβάμαι να κάνω. Όσες φορές το έχω επιχειρήσει καταλήγω με 10 αδέσποτα να με κυνηγάνε -_- οπότε λέω να κάνω ό,τι κάνω μέσα στο σπίτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εγώ που θέλω να βάλω 5 κιλά? :P

Κρεατίνη? :P

Antwni  ασε τις κρεατινες  και πεσε με τα μουτρα στο φαι.Αυτο που ερχετε η Τριτη και την Δευτερα ειχες ξεχασει να φας πρεπει να σταματησει.Το βαρος στην διατροφη αλλιως θα πηγαινεiς gym και ταυτοχρονα θα νομιζουν ολοι οι αλλοι πως δεν πηγαινεις :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαμα τους γυμναστες...

 

Οι περισσότεροι αυτό επιδιώκουν ;)

 

Το ΣΚ ήρθε κανείς Μεγάλη Παναγία στον αγώνα δρόμου τελικά; Εγώ έβγαλα τα 23χλμ αλλά όχι στον ελάχιστο τερματισμό, δλδ δεν χρονομετρήθηκα. Είχε αρκετό κόσμο (και πίσω μου :-) ), ειδικά στα 4.3 χλμ. Ο αγώνας ήταν ορεινός κυριολεκτικά. 

Σκέφτομαι να πάω Βέροια από Θεσσαλονίκη με ποδήλατο. 

 

Άλλαξα επίσης το πρόγραμμα μου, θα το γράψω για να το ποστάρω. 

 

Δεν τα κατάφερα αλλά ήρθε φίλος μου και μου είπε τα καλύτερα. Έχει ποστάρει και φωτο στο φουμπου.

 

Παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω ένα ποδήλατο γυμναστικής για να κάνω στο σπίτι μιας και δεν μπορώ να πηγαίνω γυμναστήριο (δεν έχω κοντά κάποιο.) 

Με μηχανήματα δεν έχω ασχοληθεί παρά μόνο 1 φορά που είχα γραφτεί γυμναστήριο στα 15 μου :P 

τόσα χρόνια έκανα μόνο αεροβική, χορό, γιόγκα και πιλάτες. 

Έχω μπερδευτεί αρκετά γιατί είδα ότι υπάρχουν στατικά και ελλειπτικά. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει ποια η διαφορά τους; :/ 

 

Άστον τον Dakon να λέει, τον ταλαιπωρώ εγώ και ξεσπάει σε άλλους.

Να πάρεις ποδήλατο ειναι πολύ καλή επένδυση. Το έχω 2 μήνες και καραγουστάρω, στήνω λαπτοπ και βλέπω ταινιούλα όσο γυμνάζομαι. Μπήκε στο τριπάκι και η γυναίκα για το λόγο που προανέφερα (αντί να κάθεται και να βλέπει τιβι, γυμνάζεται και βλέπει τιβι ;).

Αφού έχεις θέμα με την καρδιά, μην πάρεις ελλειπτικό, είναι πιο απαιτητικό μηχάνημα. Στατικό ποδήλατο με μαγνητική αντίσταση. Το δικό μου κόστισε 150 ευρώ, δε νομίζω οτι χρειάζεται να δώσεις παραπάνω.

Α, και για να μην πρήζω το dakon συνέχεια με πμ, το σημερινό πρόγραμμα:

 

3*10+3*10 κάμψεις/σούπερμαν εναλλάξ χωρίς διάλλειμα.

5*5 - 30 σκουοτ

5*5 - 42,5 στήθος

5*5 - 42,5 deadlift

3*6 - 20 κωπηλατική με αλτήρα

 

Μεθαύριο συμπληρώνω μήνα στο 5*5. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτες ειναι επαναληψεις, οχι σαν τον αλλο τον χλεχλε που μου βαλε 3Χ15, θα αφησω καναν αγκωνα στη τροχαλια κατα τις καμψεις τρικ
 

Επεξ/σία από dimitra_m3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ήρθαν τα heavygrips, 150 και 200 lbs. Ωραίο knurl, δείχνουν ακατάστρεπτα, σωστή τιμή, σίγουρα θα ήθελα και το 100άρι αν και κλείνω το 150άρι (τελείως εννοείται) για ζέσταμα και καλύτερη πρόοδο. Τα προτείνω λοιπόν, 100-150-200 , μη πάτε παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ το έχω το adjustable εδώ και μια ευδομάδα. Δεν είναι αστείο πράμα κάνει πολύ καλή δουλειά. Εγώ θα πρότεινα και το  50ρι για ζέσταμα ή να πάρετε το adjustable που πάει απο 50-200 lbs και απο εκείνα τα επίπεδα και μετά τα πέρνετε ξεχωριστά (εγώ δεν το βλέπω κάποιον να θέλει παραπάνω εκτός αν είναι όγκος στυλ powerlifter). 

 

http://www.ebay.de/itm/GD-Iron-Grip-8-einstellbare-Federhandgriff-Handtrainer-26Kg-80Kg-Fingerhantel-/271246011818?ssPageName=ADME:L:OC:GB:3160

 

(μιλάω για αυτό μου ήρθε απο κορέα με 60 euro περίπου , δεν πλήρωσα τελωνείο)

 

Απο τα workouts που διάβασα και δοκίμασα 2 και so far so good

 

Ζεσταμα με κάτι χαλαρό (και μια κάλτσα τυλιγμένη κάνει)

20 ρεπς στα warmup κιλά 

10 reps στο επόμενο setting

10 reps στο επόμενο setting

...

Failure για 10 reps στο Χ setting. κάνεις όσα μπορείς

Failure για 10 reps στο Χ setting. κάνεις όσα μπορείς - ξανά

Failure για 10 reps στο Χ setting. κάνεις όσα μπορείς - ξανά

 

τέλος προπόνησης. 

 

Δέυτερο είδος που δοκίμασα

 

Βρες το grip που μπορείς να κλείσεις max, close and hold όσο μπορείς, χ 3 set. (μετά απο ζέσταμα)

Επεξ/σία από alex_000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορόιδα, κάθεστε και πλακώνεστε στους κοιλιακούς. Εγώ θα πάρω τη ζωνούλα, που είναι και σε προσφορά, και θα αποκτήσω 6πακ βλέποντας Σουλειμάν, αχαχαα :P

 

Όπως λέει και στην περιγραφή: με αποτέλεσμα αντίστοιχο του να κάνατε 400 κοιλιακούς το λεπτό. Πσσσσσσσσσσσσ....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να ζητήσω και συγνώμη που έχω πρόβλημα στην καρδιά; Χαλάρωσε λίγο. Δεν σου έβαλε κανένας το μαχαίρι στο λαιμό για να απαντήσεις στην ερώτησή μου. Παρόλα αυτά, σε ευχαριστώ για την απάντηση για τη διαφορά των ποδηλάτων. 

Έχεις πρόβλημα στην καρδιά και παράλληλα τρέχεις; όπως και να 'χει πρέπει να πάρεις το οκ για αερόβια άθληση από τον καρδιολόγο σου. Για ποδήλατο καλύτερα να σκεφτείς μιας και το ελλειπτικό πιάνει πολύ μεγάλο όγκο στο σπίτι. Αν είχα την πολυτέλεια του χώρου θα έπαιρνα το ελλειπτικό.

Αν θέλεις δώσε μας περισσότερες λεπτομέρεις για σένα, ύψος - κιλά, τι στόχους έχεις, ώστε να σε κατευθύνουμε ανάλογα στη σωστή γυμναστική.

 

ίου. Γυναίκα είμαι. Δεν θέλω μπάρα με βάρη κτλ. ποδήλατο θέλω. :P

Δηλαδή εγώ που κάνω μπάρα, βάρη δεν είμαι;

Μεγάλο λάθος αντίληψης.

Ε δεν θα αρχίσω να τρέχω και στα βουνά με αυτό! Κάνει καλό σε προβλήματα καρδιάς όπως και το περπάτημα/τρέξιμο. Αλλά τρέξιμο εδώ που είμαι φοβάμαι να κάνω. Όσες φορές το έχω επιχειρήσει καταλήγω με 10 αδέσποτα να με κυνηγάνε -_- οπότε λέω να κάνω ό,τι κάνω μέσα στο σπίτι. 

Αν θες να κάνεις κάτι μες στο σπίτι δοκίμασε τα resistance bands...

αφού μισείς τα βάρη δοκίμασε τα λάστιχα, βοηθάνε στην μυική ενδυνάμωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορόιδα, κάθεστε και πλακώνεστε στους κοιλιακούς. Εγώ θα πάρω τη ζωνούλα, που είναι και σε προσφορά, και θα αποκτήσω 6πακ βλέποντας Σουλειμάν, αχαχαα :P

 

Όπως λέει και στην περιγραφή: με αποτέλεσμα αντίστοιχο του να κάνατε 400 κοιλιακούς το λεπτό. Πσσσσσσσσσσσσ....

 

6 κοιλιακοι το δεπτερόλεπτο 

 

Αυτό είναι τεμπο όχι μαλακίες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Well, μέρα βαρεμάρας σε μια deload εβδομάδα και σήμερα, πήρα βρώμη , γάλα , 2 scoop πρωτείνης σοκολάτα, μια κουταλιά μέλι και τα χτύπησα όλα στο multi. Νοτ μπαντ. Αλλά βαρύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν έχω πολύ ιδέα από συμπληρώματα αλλά θέλω κάτι γρήγορο γιατο πρωί, παλιά έτρωγα αυγά αλλά δεν έχω χρόνο πια.

 

 

Τι λέτε για αυτό ?

 

QNT | DELICIOUS WHEY PROTEIN 1kg

 

Το πρωί κάνω μερικές απλές ασκήσεις, έλξεις, κάμψεις αλλά έχω έντονη ημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.musclebody.gr/proteines/130-allmax-allwhey.html

ή http://www.musclebody.gr/proteines/80-elite-whey.html

 

Αυτό+γάλα  και 1 μπανάνα . Φτηνότερη από αυτό που μας δείχνεις κατά πολύ και πολύ καλή ποιότητα . Ξεκίνα με σοκολάτα. Δεν είναι τόσο γλυκιά όσο άλλες βέβαια αλλά είναι καλή ποιότητα και φτηνή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...