Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμ λογικά πηγαίνει gym με την αντίληψη να χάσει κιλά...είναι αρρώστια πραγματικά...
μου την είπε και ο γυμναστής για μια άσκηση που έκανα και με σύγχυσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μου λέει; "την άσκηση που εκτελείς την έχουμε στο πρόγραμμα;"
η άσκηση ήταν αυτή για κάτω κοιλιακούς


απλά στα πρώτα reps είχα για τα πόδια κατά την άνοδο σε ορθή γωνία για να συνηθίσουν λίγο την κίνηση.
ε μου την είπε ότι έτσι δν γυμνάζονται οι κάτω κοιλιακοί και μπλα μπλα. τον έγραψα εν ολίγοις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ύψος έχω 1,80.

εννοείτε πως δεν περιμένω μέσα σε 1 μηνα να φτάσω τον στόχο μου...αλλα αυτό δεν σημαίνει πως δεν πρέπει να μην κάνω και τίποτα...

το θέμα είναι ότι θέλω να " γεμίσω " λιγάκι απλά βλέποντας όταν ήμουν φαντάρος στις τελευτές μέρες πριν απολυθώ είχα πάρει κάποια κιλά αλλα κυρίως είχα διαφορα στο σώμα και λέγοντας διαφορα δεν εννοώ τα κιλά να είχαν πάει σε κοιλιά κτλ..

μπορεί να ήταν και λόγο τις γυμναστικής που κάναμε.

το ξέρω τα λέω λίγο όπως νάνε αλλα δεν γνωρίζω τις ορολογίες (αν υπάρχουν για αυτά που λέω.. ) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου λέει; "την άσκηση που εκτελείς την έχουμε στο πρόγραμμα;"

η άσκηση ήταν αυτή για κάτω κοιλιακούς

απλά στα πρώτα reps είχα για τα πόδια κατά την άνοδο σε ορθή γωνία για να συνηθίσουν λίγο την κίνηση.

ε μου την είπε ότι έτσι δν γυμνάζονται οι κάτω κοιλιακοί και μπλα μπλα. τον έγραψα εν ολίγοις.

Γαμα τους γυμναστες ,εδω εγω εκανα deadlifts και μου ελεγε τι κανεις.Του λεω deadlifts[κλασικα deadlifts]Και αυτοπς μου λεει οτι κανω ασκηση της αρση βαρων.Και μου λεει αυτο ειναι deadlifts,και μου δειχνει τα goodmorning.Κλαφτα χαραλαμπε..

Υπαρχουν πολλα βιντεακια να δεις απο εκει,μην ακους καθε ασχετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω ένα ποδήλατο γυμναστικής για να κάνω στο σπίτι μιας και δεν μπορώ να πηγαίνω γυμναστήριο (δεν έχω κοντά κάποιο.) 
Με μηχανήματα δεν έχω ασχοληθεί παρά μόνο 1 φορά που είχα γραφτεί γυμναστήριο στα 15 μου :P 
τόσα χρόνια έκανα μόνο αεροβική, χορό, γιόγκα και πιλάτες. 
Έχω μπερδευτεί αρκετά γιατί είδα ότι υπάρχουν στατικά και ελλειπτικά. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει ποια η διαφορά τους; :/ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλος ένας με πρόβλημα. Κανένας που να μην είναι λιπόσαρκος, με πρόβλημα στις αρθρώσεις, πόδια κτλ. κτλ. υπάρχει? Ένα γεμάτο παιδί που απλά θέλει να γυμναστεί? Χωρίς προβλήματα? Τεσπα. 

 

Το ελλειπτικό είναι αερόβιο με 0 κραδασμούς , το ποδήλατο είναι ποδήλατο. Και τα δύο κάνουν για την περίπτωσή σου (αν υπάρχει βέβαια, στο βαθμό που δεν μπορείς να κάνεις σχοινάκι ας πούμε). Καλύτερη κρεμάστρα κάνει πάντως το ποδήλατο, στο ελλειπτικό κουνάς και χέρια, είσαι όρθιος και πιάνει πιο πολύ χώρο. Υπάρχει και το τρέξιμο βέβαια. Και το πιλάτες, που ήταν μια χαρά. Τρέξιμο και πιλάτες? 

 

Είναι και αργά και είμαι λίγο ανόρεχτος. Μου βγαίνει το παράπονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να ζητήσω και συγνώμη που έχω πρόβλημα στην καρδιά; Χαλάρωσε λίγο. Δεν σου έβαλε κανένας το μαχαίρι στο λαιμό για να απαντήσεις στην ερώτησή μου. Παρόλα αυτά, σε ευχαριστώ για την απάντηση για τη διαφορά των ποδηλάτων. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...