Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαχαχα μπουχτίζω.Έχει κολλήσει και η ζυγαριά :P

Έχεις υπολογίσει πόσες θερμίδες είναι οι συντήρησής σου και πόσες τρως ?

 

Α...και με την κρεατίνη δεν βάζεις κιλά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

μυικό ιστό ήθελα να γράψω όχι οστό :-D

 

καθόλου υπερβολικός!πόσα μυικά κιλά να βάλει σε ένα χρόνο;

 

Εξαρτάται από το πόσα λεφτά έχει και το είδος γυμναστικής που θα κάνει. 

Αν θες μπορείς να βάλεις ΠΟΛΛΑ παραπάνω από 10 καλά κιλά σε ένα χρόνο, με ομάδα ειδικών. 

Τα 5 κιλά το χρόνο είναι εφικτά για τον καθένα στα πρώτα στάδια και εφόσον είναι ελλιποβαρή άτομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις υπολογίσει πόσες θερμίδες είναι οι συντήρησής σου και πόσες τρως ?

 

Α...και με την κρεατίνη δεν βάζεις κιλά...

 

Όχι, δεν τα υπολογίζω να πω την αλήθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν τα υπολογίζω να πω την αλήθεια...

Ε αν δεν ξέρεις καν αν τρως όσο χρειάζεται για να πάρεις κιλά τότε δεν μπορείς να λες και δεν παίρνω κιλά.

 

Αν δεν έχεις όρεξη να μετράς φάε 4-5-6 ή τέλος πάντως όσα γεύματα σε βολεύουν μέσα στην ημέρα τόσο ώστε να σκας (αλλά όχι να μην μπορείς να κουνηθείς και μετά). 

 

Γυμνάζεσαι ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αν δεν ξέρεις καν αν τρως όσο χρειάζεται για να πάρεις κιλά τότε δεν μπορείς να λες και δεν παίρνω κιλά.

 

Αν δεν έχεις όρεξη να μετράς φάε 4-5-6 ή τέλος πάντως όσα γεύματα σε βολεύουν μέσα στην ημέρα τόσο ώστε να σκας (αλλά όχι να μην μπορείς να κουνηθείς και μετά). 

 

Γυμνάζεσαι ? 

 

Yeap.Αυτός είναι ο λόγος που θέλω να πάρω κιλά.

Ναι, δεν έχω όρεξη να μετράω πόσες θερμίδες έφαγα και πόσες έχασα...

 

Θα προσπαθήσω να αυξήσω τα γεύματά μου, από 4 φορές την ημέρα σε παραπάνω.Αν τα καταφέρω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yeap.Αυτός είναι ο λόγος που θέλω να πάρω κιλά.

Ναι, δεν έχω όρεξη να μετράω πόσες θερμίδες έφαγα και πόσες έχασα...

 

Θα προσπαθήσω να αυξήσω τα γεύματά μου, από 4 φορές την ημέρα σε παραπάνω.Αν τα καταφέρω :P

Τότε αύξησε τα γεύματα και λίγο τις ποσότητες. 

 

Δες κι Link.png Site: εδώ για να έχεις έναν μπούσουλα με το τι να τρως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το μέτρημα είναι εύκολο μην το παιρνετε τόσο από φόβο. 1-2 εβδομάδες δουλειά να το μάθετε και μετά ξέρετε πως να τρώτε όλη την ζωή σας. 

 

Ακόμα και τα "βρώμικα" μπορείτε να τα μετράτε.

 

Να ξέρετε πάντως δεν μπορείτε να λέτε "θέλω 5 μυικά κιλά" χωρίς να μετράτε τουλάχιστον θερμίδες και πρωτεΐνη, εκτός αν θέλετε να τα πάρετε σε 3 χρόνια αντί για 6-7 μήνες (οι καινούριοι) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισα την γυμναστική φαντάρος. Είμουν 62 κιλά. Βάρη, Ελληνορωμαϊκή , πιο μετά Brazilian jitsu. 45 χρόνων είμουν 102 κιλά με σοβαρά προβλήματα στις αρθρώσεις. Εγχειρήσεις ώμο , μηνίσκο, χάλια συκώτι,πολλά σπασμένα πλευρά

Δεν θα είμαι πια απόλυτα υγιής ποτέ.

Η γυμναστική είναι για να έχεις καλή υγεία αλλά μερικές φορές παίρνει κανείς περίεργους δρόμους και επιτυγχάνει το αντίθετο.

Τώρα 50 χρόνων έχω καταφέρει να κατέβω στα 83 κιλά και από γυμναστική, μόνο πολεμικές τέχνες Ημιεπαφής ( βασικό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σωμα ειναι μια μηχανη..

 

Την συντηρεις δουλευει καλα. Την καταπονεις. Μπορει να μην βγαλει τωρα το προβλημα αλλα καποια στιγμη θα βγει.

 

Εγω μερικους που βλεπω να το παιζουβ αντρες και να σηκωνουν βαρη εξω στην καιημερινοτητα ατσαλα και να πιεζουν την μεση τους. Τους λεω καντε εξυπναδες σε μερικα χρονια που θα χετε την μεση σας να δω τι θα κανετε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα και γω σήμερα, πραγματικά με πόνο έβλεπα μια τύπισσα στο hip machine, εκτελούσε απίστευτα γρήγορα πολλά reps με πολλά κιλά...πόνεσαν τα γονατάκια μου.
και για να μη θυμηθώ την κοπελίτσα που πόζαρε μπροστά στον καθρέπτη να κάνει διατάσεις, ήταν μια κλωστή πριν την ανορεξία :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γυναικες που ειναι σαν καλαμια ποτε δεν θα μου αρεσουν..

 

Λιγο τσιτσι δεν βλαπτει ρε... Σας σιγμα τελικο..

 

Αν δεν εχεις εξαλλου, δεν μπορεις να το γυμνασεις.. Το κοκκαλο παραμενει κοκκαλο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...