Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ΣΚ ήρθε κανείς Μεγάλη Παναγία στον αγώνα δρόμου τελικά; Εγώ έβγαλα τα 23χλμ αλλά όχι στον ελάχιστο τερματισμό, δλδ δεν χρονομετρήθηκα. Είχε αρκετό κόσμο (και πίσω μου :-) ), ειδικά στα 4.3 χλμ. Ο αγώνας ήταν ορεινός κυριολεκτικά. 

Σκέφτομαι να πάω Βέροια από Θεσσαλονίκη με ποδήλατο. 

 

Άλλαξα επίσης το πρόγραμμα μου, θα το γράψω για να το ποστάρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Χτες ειχα προγραμμα Β..

 

Ζεσταμα κοιλιακους ραχαιους.

 

Λιγο ζεσταμα ωμων,επιτοπιο τροχαδιν και το ζεσταμα που προβλεπεται σε ολες τις ασκησεις...

 

Σκουοτ: 45 κιλα

 

Στρατιωτικες:32.5 κιλα

 

Ορθια κωπηλατικη: 35 κιλα...

 

Αναλογα με τα κιλα που εχω σε καθε ασκηση,διαμορφωνο τον χρονοβτου διαλλειματος..

 

Πχ στο σκουοτ κανω περισσοτερο χρονο διαλλειμα απο τις στατιωτικες προς το παρων.

 

Μην κρυωνω κιολας..

 

 

Βοηθητικη :καμψεις δικεφαλων με στραβομαρα: 10+10+μπαρα - 3 σετ των 15 επαναληψεων.

 

 

Μετα 300 σετ επαναληψεις.

 

Αυριο προγραμμα Α...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι περίπου 60-62 κιλά και αυτό που έχω στο μυαλό μου σαν στόχος είναι ότι θέλω να πάω περίπου στα 70-72 μυϊκά κυρίως.

έχω σκοπό εφόσον έχω χρόνο να πηγαίνω τουλάχιστον 4 φορες την βδομάδα και αν μπορώ και κάνει και παραπάνω.

όταν λες τι πρόγραμμα κάνω τι εννοείς? 

γενικά τρώω αρκετά αλλα σίγουρα όχι απόλυτα σωστά.

τώρα δεν παίζει να πάω να σκάσω λεφτά σε διατροφολόγο γιατί δεν περισσεύουν κιόλας.

και να φτιάχνω τελείως το δικό μου φαγητό είναι λιγάκι δύσκολο γιατί δεν είμαι μονος μου οποτε πρέπει να συμβιβαστώ κάπως και να κοιτάξω να βάλω απλά κάποια πράγματα στην διατροφή μου ( που ακόμα δεν τα έχω ψάξει πολύ καλά ) όπως είπες ασπράδια,βρώμη κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΣΚ ήρθε κανείς Μεγάλη Παναγία στον αγώνα δρόμου τελικά; Εγώ έβγαλα τα 23χλμ αλλά όχι στον ελάχιστο τερματισμό, δλδ δεν χρονομετρήθηκα. Είχε αρκετό κόσμο (και πίσω μου :-) ), ειδικά στα 4.3 χλμ. Ο αγώνας ήταν ορεινός κυριολεκτικά.

Σκέφτομαι να πάω Βέροια από Θεσσαλονίκη με ποδήλατο.

 

Άλλαξα επίσης το πρόγραμμα μου, θα το γράψω για να το ποστάρω.

Μπα εγω το χα ξεχασει εντελως..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

είμαι περίπου 60-62 κιλά και αυτό που έχω στο μυαλό μου σαν στόχος είναι ότι θέλω να πάω περίπου στα 70-72 μυϊκά κυρίως.
έχω σκοπό εφόσον έχω χρόνο να πηγαίνω τουλάχιστον 4 φορες την βδομάδα και αν μπορώ και κάνει και παραπάνω.
όταν λες τι πρόγραμμα κάνω τι εννοείς? 
γενικά τρώω αρκετά αλλα σίγουρα όχι απόλυτα σωστά.
τώρα δεν παίζει να πάω να σκάσω λεφτά σε διατροφολόγο γιατί δεν περισσεύουν κιόλας.
και να φτιάχνω τελείως το δικό μου φαγητό είναι λιγάκι δύσκολο γιατί δεν είμαι μονος μου οποτε πρέπει να συμβιβαστώ κάπως και να κοιτάξω να βάλω απλά κάποια πράγματα στην διατροφή μου ( που ακόμα δεν τα έχω ψάξει πολύ καλά ) όπως είπες ασπράδια,βρώμη κτλ.

 

 

Τι ύψος; Επίσης θα χρειαστείς πολλές θερμίδες για να ανέβεις στα 70-72 περίπου 90000 επιπλέον από αυτές που θα έτρωγες (στο διάστημα που θα βάζεις βάρος) και θα έλεγα ακόμα παραπάνω γιατί θα ασκείσαι κιόλας. Το θέμα είναι αν α. έχεις τη διάθεση να φας τόσο

β. έχεις τα χρήματα για τόσο φαγητό, για να είναι καλό και να μην καταστρέψεις την υγεία σου (αλλιώς τρως mc donalds κάθε μέρα).

 

Εννοούσα τι γυμναστική κάνεις.  

Μπα εγω το χα ξεχασει εντελως..

 

Ναι έπρεπε να ενημερώσω κάπως εδώ μέσα. Δεν πειράζει έχει τον δρόμο υγείας σε μια βδομάδα στο κέντρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 90000 επιπλέον θερμίδες θα βάλει 12 κιλά λίπους, για να βάλει 10κιλά μυικό οστό θέλει χρόνια γυμναστήριο

 

Είσαι λίγο υπερβολικός. Ήθελα απλά να του εξηγήσω ότι εκτός από καλό φαγητό θα χρειαστεί και ΠΟΛΥ φαγητό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...