Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το λύγισμα έχει να κάνει με την τεχνική. Ουσιαστικά σηκώνεις περισσότερα κιλά από το να κάθεσαι κανονικά.

 

Το raw σημαίνει ότι δεν φοράει ο bencher κάποιον ειδικό εξοπλισμό που τον βοηθάει να σηκώνει περισσότερα.

 

Πατήστε στο youtube geared και raw bench press...στο geared φοράνε κάτι σαν κορμάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Η τεχνική είναι ως εξής εφόσον πας για μια και μοναδική επανάληψη. 

 

Ανοίγεις τα χέρια και κάνεις την κούρμπα για να ταξιδέψει όσο το δυνατόν λιγότερο η μπάρα. Επίσης η κάτω μοίρα του στήθους είναι πιο δυνατός μυς. Στην ουσία πρόκειται για ένα είδους κλέψιμο το οποίο όμως δέχονται οι κριτές. Στις γυναίκες γίνονται τέτοια που έχουν μεγαλύτερη ελαστικότητα. Προσωπικά δε μου λέει και πολλά καθώς θεωρώ το Deadlift την πιο δυνατή άσκηση. Εκεί σηκώνεις στην ουσία. 

 

 

Αν και λίγο φλωράκι πολύ καλός εδώ ο scott.

http://www.youtube.com/watch?v=don7aNiNALA

 

235lbs (105kg) κορίτσια. Και μια σταλιά η κοπελιά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο βίντεο λες παιδάκι μου? Πφ στην προηγούμενη σελίδα είσαι ακόμα? H Dana linn είναι επαγγελματίας. Παίρνει ούτε εγώ ξέρω τι. Τι σχέση έχει?

\

http://www.youtube.com/watch?v=jmy0jk6PBMQhttp://www.youtube.com/watch?v=jmy0jk6PBMQ

 

Να και η μεγάλη ντουλάπα πριν τα φάρμακα. Νοτ μπαντ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

H σοκολάτα κουβερτούρα (ΠΑΥΛΙΔΗΣ) είναι στην κατηγορία των γλυκών μαζί με τις άλλες σοκολάτες/γλυκά ή είναι πιο ιδανική?? Επειδή θέλω να τρώω που και που σοκολάτες αλλά ο προπονητής μου είπε να κόψω τα γλυκά λέω μήπως θα μπορούσα να τα αντικαταστήσω με κάτι τέτοιο. Θα τον ρωτήσω βέβαια και αυτόν απλά αυτές τις μέρες απουσιάζει.

 

Υ.Γ οι προπονήσεις γίνονται για τις αθλητικές εξετάσεις των στρατιωτικών σχολών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκιναω κολυμβηση, προγραμμα λογικα θα μ βγαλει καποιος γυμναστης εκει. το θεμα ειναι οτι θελω να μ προτεινεται καποιου ειδους διατροφη γ εντελως αρχαριο και καποιο τιπ. Γυμνασμενος δν ειμαι, μονο τρεχω κανα 2-3 φορες την εβδομαδα ~4-5χλμ πλεον. Αλλα η μπυροκοιλια μ και το στηθος ειναι σε χαλια κατασταση σε σχεση με ποδια-χερια που την ψηλοπαλευω. Τι θα μπορουσα να κανω? πχ αν αντι γ τρεξιμο παω τζιμ παλι ομως 2-3 φορες/βδομαδα λογω ελλειψης χρονου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη τρως γλυκά, αναψυκτικά, χυμούς, ζάχαρη. Αυτά είναι τα βασικά. Τα υπόλοιπα στην πορεία

Ευχαριστω γ την απαντηση αλλα χρειαζομαι κατι πιο ουσιαστικο γτ :

Γλυκα τρωω πολυ σπανια μαξ 1-2 φορες το μηνα(κανα κρουσαν). Απο αναψυκτικα μονο ανθρακουχο νερο κ μανστερ το τοταλ ζιρο αντε και το κανονικο η ρεντ μπουλ αν δν υπαρχει το ττλ. χυμους-φρουτα δεν. καφε/τσαι παντα χωρις ζαχαρη τα πινω. μαλλον το αλκοολ κανει τη ζημια μιας κ πινω 3-4μπυρες κατ ελαχιστο την μερα+τσιπουρα,κρασια. Αλλα θελω να κανω κατι σε διατροφη πχ πρωινο δεν τρωω και θα φαω κοντα 2 πιατα με πολυ κρεας οταν γυρισω απ την δουλεια κατα της 5-6. Και για βραδι παλι θα μασαμπουκωσω οτι βρω κατα της 11-12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...