Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα λέω ακριβώς. μια οποιαδήποτε άσκηση για ραχιαίους. Ούτε 20 ούτε 15. 10 λέω. Εναλλάξ, χωρίς διάλλειμα. Στην τελική ζέσταμα είναι.

 

Γιάννη, είναι μια προπόνηση με 15-18 σετ και ζέσταμα με τους ραχιαίους και τους κοιλιακούς της.. Νορμάλ πράγματα δηλαδή. Αν δεις ότι δε σου βγαίνει ο χρόνος, δεν κάνεις το ζέσταμα στην τρίτη άσκηση της μέρας.

 

Για τις βοηθητικές παιδιά , κάντε ότι ζέσταμα θέλετε. 

 

Γενικότερα πάρτε πρωτοβουλίες. Το μόνο που σας νοιάζει στο πρόγραμμα , είναι να βγάλετε τα σετ και τις επαναληψεις των 3 κεντρικών ασκήσεων. Κάντε ότι σας βολεύει.Τα υπόλοιπα είναι ένα γενικό guideline. 

 

Αν δεν έχεις χρόνο γιάννη, κάνε το 3χ5 καρφωτό. Τα βάρη να ανεβαίνουν.

 

Δοκιμάστε το πρώτα και τα βρίσκουμε τα υπόλοιπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ωραία, με πρίζωσες αρκετά, θα το εφαρμόσω.

 

Άλλη μια ερώτηση. Το σκουατ επαναλαμβάνεται, άρα πάμε +5 αυξηση κάθε βδομάδα. Δεν είναι πολύ, με δεδομένο ότι είμαι πολύ αδύναμος στο συγκεκριμένο τομέα; Μήπως να πάω στο +2,5 / βδομάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μασάς, κάποτε και τα ντούκια ξεφυσούσαν...όλοι μας ξεκινήσαμε με το ίδιο ξεφύσημα

Εεεετσι.

Μετα βέβαια τα ντουκια άρχιζαν να ουρλιαζουν, όταν σήκωναν παραπάνω βάρη, για να τους ακούσουν σε όλους τους ορόφους...

 

Επίσης

 

Μάλλον πρέπει να παίζουν αγώνες bodybuilding σύντομα, γιατί όλες οι ντουλάπες κάνουν αεροβια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Overhand Lat Pulldowns θέλουν τροχαλία -που δεν έχω. Κάποια άλλη άσκηση αντ' αυτού;

 

Επίσης, με βολεύουν οι κάμψεις δικεφάλων με μπάρα, όχι με αλτήρες. Κάνουν την ίδια δουλειά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Overhand Lat Pulldowns θέλουν τροχαλία -που δεν έχω. Κάποια άλλη άσκηση αντ' αυτού;

 

Επίσης, με βολεύουν οι κάμψεις δικεφάλων με μπάρα, όχι με αλτήρες. Κάνουν την ίδια δουλειά; 

 

Δειχνουν να κανουν καλυτερη δουλεια. 

[Την τελευταια εδβομαδα αυτες κανω και εχουν καλυτερο αποτελεσμα απο τους αλτηρες.]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να σε πικάρω, αλλά θεωρείς ότι μία εβδομάδα είναι ικανοποιητικός χρόνος για να κρίνεις εάν μια άσκηση είναι καλύτερη από μία άλλη για εκγύμναση της ίδιας μυικής ομάδας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν κανεις το πλήθος των προπονήσεων που κάνω εγώ, ναι.

Επίσης

Δείχνεις να ξεχνάς το πως ξεκινάει η πρόταση μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Overhand Lat Pulldowns θέλουν τροχαλία -που δεν έχω. Κάποια άλλη άσκηση αντ' αυτού;

 

Επίσης, με βολεύουν οι κάμψεις δικεφάλων με μπάρα, όχι με αλτήρες. Κάνουν την ίδια δουλειά; 

 

Κάνε μονόζυγο ρε συ.Δεν έχεις?Κάνε κωπηλατική με αλτήρα.  Κάνε κάμψεις δικεφάλων με μπάρα. Δε με νοιάζει. Τα squat είναι 3 φορές την εβδομάδα με +2.5 κιλά την προπόνηση . Άρα είναι 7.5 κιλά την εβδομάδα. Πάρε δίσκους του 1.25. Τα λέω αυτά. Θες να το πας πιο αργά? Πήγαινέ το. Πιο γρήγορα μη πας. Δεν αξίζει να το πας όμως 2.5 ανά εβδομάδα. Θα γεράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να γεράσω ρε συ, το μάξιμουμ που έχω είναι +20 στην μπάρα. Άμα πάω με το ρυθμό σου θα φτάσω ταβάνι σε 3 βδομάδες, δε νομίζω να έχω δυναμώσει τόσο γρήγορα.

Θα πάω αργά, μπας και δω καμιά διαφορά.

 

Το έβγαλα το πρόγραμμα, μέχρι τα Χριστούγεννα θα το δοκμάσω να δω πώς είναι και τι αποτελέσματα έχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα μετα απο εξαντλητικη προπονα στην πλατη ,ποναει ολη μου η πλατη και λιγο τα ποδια μου[απο τα deadlifts].Και ρωταω,να παω σημερα να κανω ποδια[αν και δεν την πολυπαλευω ,σκυβω και ποναει  η π,λατη μου]ή να το αφησω για Δευτερα.Μαλλον το δευτερο ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πας να κάνεις σήμερα . 

 

Τι να γεράσω ρε συ, το μάξιμουμ που έχω είναι +20 στην μπάρα. Άμα πάω με το ρυθμό σου θα φτάσω ταβάνι σε 3 βδομάδες, δε νομίζω να έχω δυναμώσει τόσο γρήγορα.

Θα πάω αργά, μπας και δω καμιά διαφορά.

 

Το έβγαλα το πρόγραμμα, μέχρι τα Χριστούγεννα θα το δοκμάσω να δω πώς είναι και τι αποτελέσματα έχει!

 

Γιάννη εμπιστέψου το πρόγραμμα και κάνε αυτό που σου λέω. +2.5κιλά την προπόνηση.

 

http://stronglifts.com/stronglifts-5x5-results-andrew-success-story/

 

 

47χρονος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα μετα απο εξαντλητικη προπονα στην πλατη ,ποναει ολη μου η πλατη και λιγο τα ποδια μου[απο τα deadlifts].Και ρωταω,να παω σημερα να κανω ποδια[αν και δεν την πολυπαλευω ,σκυβω και ποναει  η π,λατη μου]ή να το αφησω για Δευτερα.Μαλλον το δευτερο ετσι?

Ρε συ πας και βάζεις πόδια μετά από πλάτη στο πρόγραμμα...φτιάξε το πρόγραμμα έτσι ώστε να αφήνεις τουλάχιστον 2-3 μέρε κενό ανάμεσα από πόδια και πλάτη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...