Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν χρειαζεται να κανεις κατι το σημαντικο...

 

Με ενα στεπ να στεκεσαι στην ακρη και να ανεβαινεις.. Καπου 4 σετ επι 20 επαναληψεις και εισαι κομπλε.. Καλυτερα να κρατιεσαι απο καπου ή να το κανεις στο πρωτο σκαλοπατη της σκαλα.. Μην σε παρει καμια κατηφορα και φας τα μουτρα σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Το προγραμμα σου να το αλλαξεις να γυμναζεις το σωμα σου συμμετρικα.. <br><br>

Δηλαδη το κατω μερος το γυμναζεις λιγοτερο; Λαθος.. <br><br>

Αν δεν κανεις, αρχισε τα καθισματα....

Φυσικα και πεφτουν καθίσματα και πολλα μαλιστα. Απλα στην πρωτη φαση ηταν λίγο ποιο πολυ ποδια και τωρα στηθος χερια κτλ.την αλλη βδομάδα μπαίνω στη τριτη φαση που είναι συνδιασμος τον αλλον 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

well για να καταφερω να κοιμηθώ ηπια χθες ενα feldene.σημερα ο πονος ειναι καπως καλυτερα σαν μουδιασμενος.λεω να βαλω κανα εμπλαστρο(?) μπας και φτιαξει..η μανα μου πηρε το στικακι με τις ασκησεις γιατι οπως λεει δεν εχει γυμναστικη σημερα μονο ξεκουραση. :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε λίγο ζεσταμα, και μετά κάνε πόδια αφού ξέμεινες από ασκησιολόγιο.
Δεν είναι τραυματισμός απλά πιάσιμο. Μην αγχώνεσαι, βάλε αν θες καμιά μυοχαλαρωτική αλοιφή.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

well για να καταφερω να κοιμηθώ ηπια χθες ενα feldene.σημερα ο πονος ειναι καπως καλυτερα σαν μουδιασμενος.λεω να βαλω κανα εμπλαστρο(?) μπας και φτιαξει..η μανα μου πηρε το στικακι με τις ασκησεις γιατι οπως λεει δεν εχει γυμναστικη σημερα μονο ξεκουραση. :ph34r:

 

feldene γιατί; Και γιατί όχι το gel;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπό στα περι διατροφής ..  176 -72 κιλά γράμμωση..32ετών. 

 

Το πρωί τρώω φυστικοβούτυρο 2 φέτες μαύρο ψωμί μαζί με τον καφέ εναλλακτικά ενα μπόλ δημητριακά fitness ή cheerios

Τρώω το Μεσημεριανό 2:30-3:00 μια κανόνική μερίδα (δεν τρώω τηγανιτά και ζυμαρικά σπάνια) και 6 πάω gym (2ώρες χ4 φορές την εβδομάδα)

Επιστρέφω και θα φάω ενα αυγό και 2 φέτες γαλοπούλα μαζί με τυρί Light και ένα χυμό.

Τέλος το βράδυ τρώω λίγα δημητριακά με γάλα ή στο γιαούρτι 2% και ενα καρότο για σνάκ

 

η γυμναστική μου αφορά γράμμωση και δίνω έμφαση σε αερόβια και κοιλιακούς και τις υπόλοιπες μυικές ομάδες φυσικά απλά δεν βάζω πολλά κιλά για όγκο..

Για πείτε καμία ιδέα τι θα έπρεπε να προσθέσω αφαιρέσω απο τη διατροφή μου.

(εννοείτε δεν πίνω καπνίζω κάνω καταχρήσεις του τύπου γλυκά σφολιάτες σουβλάκια πίτσες κτλ ) αυτά τα δοκιμάσω σε συχνότητα 1 φορά στις 15 μέρες και άν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπό στα περι διατροφής ..  176 -72 κιλά γράμμωση..32ετών. 

 

Το πρωί τρώω φυστικοβούτυρο 2 φέτες μαύρο ψωμί μαζί με τον καφέ εναλλακτικά ενα μπόλ δημητριακά fitness ή cheerios

Τρώω το Μεσημεριανό 2:30-3:00 μια κανόνική μερίδα (δεν τρώω τηγανιτά και ζυμαρικά σπάνια) και 6 πάω gym (2ώρες χ4 φορές την εβδομάδα)

Επιστρέφω και θα φάω ενα αυγό και 2 φέτες γαλοπούλα μαζί με τυρί Light και ένα χυμό.

Τέλος το βράδυ τρώω λίγα δημητριακά με γάλα ή στο γιαούρτι 2% και ενα καρότο για σνάκ

 

η γυμναστική μου αφορά γράμμωση και δίνω έμφαση σε αερόβια και κοιλιακούς και τις υπόλοιπες μυικές ομάδες φυσικά απλά δεν βάζω πολλά κιλά για όγκο..

Για πείτε καμία ιδέα τι θα έπρεπε να προσθέσω αφαιρέσω απο τη διατροφή μου.

(εννοείτε δεν πίνω καπνίζω κάνω καταχρήσεις του τύπου γλυκά σφολιάτες σουβλάκια πίτσες κτλ ) αυτά τα δοκιμάσω σε συχνότητα 1 φορά στις 15 μέρες και άν..

 

Το βασικότερο φίλε μου...αρχίζεις γράμμωση με ήδη 4 κιλά κάτω από το ύψος σου...έχεις τίποτα να γραμμώσεις ή θα μείνεις σαν τον Ψάλτη ?

 

Από κει και πέρα η διατροφή σου θέλει αρκετές βελτιώσεις και κυρίως να μην είναι τόσο φλου όσο φαίνεται. 

 

Όσο για την προπόνησή σου δεν ισχύει το πολλά κιλά όγκος και λιγότερα γράμμωση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκονταμιτ τι θείο πράγμα είναι ο ύπνος. Μετά από 10ωρο τι ωραία προπόνηση.

Εγώ πάντα καλές προπονήσεις κάνω με 7-8 ώρες ύπνου. Με παραπάνω υπολειτουργώ...ειδικά όταν έριχνα κάτι 12ωρα δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου στο γυμναστήριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικότερο φίλε μου...αρχίζεις γράμμωση με ήδη 4 κιλά κάτω από το ύψος σου...έχεις τίποτα να γραμμώσεις ή θα μείνεις σαν τον Ψάλτη ?

 

Από κει και πέρα η διατροφή σου θέλει αρκετές βελτιώσεις και κυρίως να μην είναι τόσο φλου όσο φαίνεται. 

 

Όσο για την προπόνησή σου δεν ισχύει το πολλά κιλά όγκος και λιγότερα γράμμωση. 

wait έχω ήδη γράμμωση.. είμαι στον 6 χρόνο γυμναστηρίου εντατικά . Τα κιλά νομίζω είναι καλά για το ύψος μου. Ισως πρέπει να πάρω 2-3 κιλά αλλά σε μυική μάζα μόνο και όχι λίπος.

Η διατροφή με προβληματίζει η οποία είναι όντως στο φλου όπως λές. Οχι οτι τρώω σαβούρα αλλά είναι δεν είναι λίγο ανάκατη.

 

Οσο για τα κιλά κάνω 55 κιλά πάγκο παλιά έκανα έως 75 .(όλα χ10)

Πλέον φοβάμαι και για τον ώμο.

 

squat 45 κιλά ή 55 max. x10

 

Δικέφαλους 10-12.5 κιλά 20 επαναλήψεις χ4

και στραβόμπαρα κτλ κτλ 

στα λέω χοντρικά για να καταλάβεις περίπου τα κιλά . Τα οποία δεν είναι πολλά θεωρώ οτι ειναι κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντα καλές προπονήσεις κάνω με 7-8 ώρες ύπνου. Με παραπάνω υπολειτουργώ...ειδικά όταν έριχνα κάτι 12ωρα δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου στο γυμναστήριο.

 

Από τον Ιούνιο κοιμάμαι 5 ώρες όπου ξυπνάω στο 2ωρο και δε μπορώ να κοιμηθώ για 1-2 ώρες. Ο χθεσινός ύπνος ήταν παράδεισος =ρ

Εντάξει δεν ήμουν ποτέ πολύ του ύπνου (6-7 ώρες μαξ) αλλά αυτό το πράμα ήταν μαρτύριο, σήμερα θυμήθηκα πώς είναι να είσαι ξεκούραστος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ύπνος είναι καθοριστικός για την προπόνηση και κυρίως η ποιότητα του ύπνου. 

Χθες έκανα 15 λεπτά μόνο διάδρομο γιατι είχα κοιμηθεί χάλια το προηγούμενο βράδυ. Ενώ κάνω 30 λεπτά χαλαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο βρηκα :P .δεν εχω gel..

Δεν σημαίνει κάτι αυτό; Γιατί δεν πήρες ένα panadol και πήγες κατευτείαν σε feldene;

Επίσης φαρμακείο διανυκτερεύον δεν είχε; 

 

Anyway βάζε κρεμούλες καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...