Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σου είπα πιο πρίν οτι δεν κάνω γιατί έχω πρόβλημα στον ώμο και στο μηχάνημα το νούμερο δεν έχει νοημα , δεν έχουν σχέση με τα ελεύθερα.   :(

ναι ημουν απο το κινητο και δεν το ειδα .Και εγω εχω ψιλοπροβλημα με τον ωμο για αυτο δεν κανω πιεσεις οριζοντιο παγκο αλλα αλτηρες.

 

Dakon δεν παίζει να κάνεις 30άρια...εδώ εγώ είχα κάνει πριν κανά 6μηνο 8reps @ 30, 75 κιλάκια άνθρωπος.

 

Κι ένα βίντεο του Elliot

ε ναι σιγουρα αυτο λεω και εγω ,δεν παιζει αλτηρες απο οτι καταλαβα .Μια χαρα εισαι bosei  αριστα κιλα για το βαρος σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εγω τριπλεξ, υπερηχους κλπ εξαιτασεις αιματος, βιοχημικες, ειχα κανει οταν ημουν στο ΚΙΧΝΕ. Να μην το εκμεταλλευτω, στα ποδια μου τους ειχα...

 

Τωρα μεσα νοεμβριου θα κανω εξαιτασεις αιματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΗΡ 1+
ΟHP: 5x52,5 , 3x57,5, 4x65
Underhand Lat pulldowns:5x10x73-79
CGBP:5x10x62,5
Triceps Pushdowns: 3x10+x52
Abs

 

Μέτρια προπόνηση σήμερα.Μέχρι να ξυπνήσω πέρασε η μισή προπόνηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορια. Τα μονοζυγα πορτας οπως αυτο εδω γινεται να μπουνε και σε τοιχο? Θελω οπωσδηποτε να βαλω μονοζυγο στο σπιτι, αλλα ολες οι πορτες ειναι πολυ παλιες και παιζει να σπασουν οι κασες της πορτας αν επιχειρησω να βαλω τετοιο μονοζυγο. Οποτε σκεφτηκα το χωλ αλλα δεν ξερω αν μπαινει σε τοιχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μπει στο τοιχο θες να στερεωσεις δυο παραλληλα σιδερα στον τοιχο και μετα να βαλεις το μονοζυγο πανω..

 

Αλλα αν μπεις σε αυτη την διαδικασια βαλε και ενα καθετα και το κανεις μονο σου, και πιο οικονομικα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορια. Τα μονοζυγα πορτας οπως αυτο εδω γινεται να μπουνε και σε τοιχο? Θελω οπωσδηποτε να βαλω μονοζυγο στο σπιτι, αλλα ολες οι πορτες ειναι πολυ παλιες και παιζει να σπασουν οι κασες της πορτας αν επιχειρησω να βαλω τετοιο μονοζυγο. Οποτε σκεφτηκα το χωλ αλλα δεν ξερω αν μπαινει σε τοιχο.

 

Σίγουρα θα καταστρέψεις τον τοίχο. Προσπάθησε να βρεις μια λύση με κάποιες επιφάνειες τις οποίες θα προσαρτήσεις αριστερά και δεξιά στο μονόζυγο, ώστε η πίεση να μοιραστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, αυτοανακηρύσσομαι ο επίσημος λαπάς του thread! Γύρισα από δύο εβδομάδες διακοπών με 5 κιλά επιπλέον (ε, βέβαια, αφού έτρωγα σαν να μην υπάρχει αύριο...) τα οποία "'εκατσαν" στην κοιλιά και μου "χάρισαν" (wait for it...) 98.5 εκ περιφέρεια (από τον αφαλό, γύρω γύρω στα παχάκια μέχρι τον αφαλό ξανά) και 31.7% λίπος (αυτό το τελευταίο το έδειξε η ζυγαριά)! Ωιμέ!

 

 

 

Δεν άντεξα και μετρήθηκα σήμερα το πρωί. Λοιπόν, μετά από δύο εβδομάδες προσεκτικής διατροφής (τίποτα ιδιαίτερο, απλά δεν έτρωγα σαν να μην υπάρχει αύριο!), τακτική γυμναστική (2-3 φορές την εβδομάδα) και για bonus μια ποδηλασία 35χλμ (με ανηφορικό τουλάχιστον το 50% της διαδρομής) χτες το πρωί, έχουμε τα εξής αποτελέσματα: 81 κιλά (-2 από τα 83 που ήμουν), ποσοστό λίπους (σύμφωνα με τη ζυγαριά): 29,7% (-2% από το 31.7%) και περιφέρεια 95εκ (-3εκ, ουάου!).

 

Σήμερα ξεκίνησα πιο συστηματικά προπόνηση με βάρη στο γυμναστήριο, σε δύο εβδομάδες θα μετρηθώ ξανά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα θα καταστρέψεις τον τοίχο. Προσπάθησε να βρεις μια λύση με κάποιες επιφάνειες τις οποίες θα προσαρτήσεις αριστερά και δεξιά στο μονόζυγο, ώστε η πίεση να μοιραστεί.

Μαλιστα. Αν δοκιμασω κατι σε μονοζυγου τοιχου λετε να υπαρχει θεμα? Για αυτην την δουλεια δεν ειναι αυτα εξαλλου? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα. Αν δοκιμασω κατι σε μονοζυγου τοιχου λετε να υπαρχει θεμα? Για αυτην την δουλεια δεν ειναι αυτα εξαλλου? :P

 

Προσωπικά, θα σου πρότεινα το Iron Gym. Χρησιμοποιώ ένα παρόμοιο στο σπίτι και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, θα σου πρότεινα το Iron Gym. Χρησιμοποιώ ένα παρόμοιο στο σπίτι και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Η κασα της πορτας δεν θα το αντεξει το συγκεκριμενο ουτε αμα ανεβει παιδακι 5 χρονων. Εκτος και αμα δεν πιεζει το πανω μερος της κασας. Σε ποια σημεια της πορτας πιανει το συγκεκριμενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τακτική γυμναστική (2-3 φορές την εβδομάδα)

χεχε τακτική είναι 4-5 φορές την εβδομάδα. Εαν μπορείς να πηγαίνεις το λιγότερο 3 φορές. Ωστόσο το ποδήλατο είναι πολύ καλή γυμναστική .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...