Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και που θα βρούμε τέτοιο γιατρό στο ΕΣΥ; 

 

Υπάρχει σε κάθε κέντρο υγείας και νοσοκομείο είναι η πολυπληθέστερη ειδικότητα υποτίθεται. Στο εξωτερικό το 70-75% κάνει γενική ιατρική. Και ο παθολόγος σε καλύπτει αλλά όχι τόσο καλά. Ακόμα και στο ιατρείο ενός χωριού μπορεί να δουλεύει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μόλις μίλησα με το κέντρο υγείας, έχουνε λέει αλλά πρέπει να πάω στα επείγοντα για να με εξετάσει. Μάλιστα, μπαίνει στη λίστα to do.

 

Και δε με λες, αυτό πρέπει να γίνεται σε ετήσια βάση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα με το κέντρο υγείας, έχουνε λέει αλλά πρέπει να πάω στα επείγοντα για να με εξετάσει. Μάλιστα, μπαίνει στη λίστα to do.

 

Και δε με λες, αυτό πρέπει να γίνεται σε ετήσια βάση;

 

Ναι καλό είναι να γίνεται σε ετήσια βάση. Το κέντρο υγείας δεν έχει επείγοντα, εξωτερικά ιατρεία είναι όλο. Πας ζητάς τον γιατρό και του ζητάς πλήρες και το τονίζω πλήρες check up. Το ζητάς, δεν θα το κάνει αλλιώς εκτός αν πέσεις σε περίπτωση. Πες του να δει και τις ελιές σου και να σε ψηλαφίσει. Πες του επίσης για ψηλάφιση όρχεων αν δεν ντρέπεσαι, τουλάχιστον να σου δείξει πως. Αν δεν έχεις κάνει εξετάσεις πρόσφατα πες του να σου γράψει. 

 

Είναι καλό οι εξετάσεις να γίνονται χωρίς άγχος. Είναι ρουτίνα είναι καλές και δεν πρέπει να μας αγχώνουν. Αν μας γίνει νοοτροπία και φύγουν οι φοβίες θα βελτιώσουμε πολύ το ποσοστό πρόληψης στην Ελλάδα. Όταν κάνεις check up το κάνεις γιατί το θες. 

 

(χαχα http://www.e-go.gr/wmotors/articles.asp?catid=15824&subid=2&pubid=7257488)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει επείγοντα, έχω πάει ήδη τρεις φορές φέτος για τσιμπούρια στις κόρες μου -καταραμένες γάτες.

 

Με άγχωσες με τις ελιές, γιατί έχω άφθονες και ξέρω ότι είναι πολύ ύπουλες. Πάντως ναι, θα ζητήσω πλήρες check up, θα εκτυπώσω και τη λίστα 15 σημείων, να μην του ξεφύγει τίποτα.

 

Εξετάσεις αίματος κάνω 1-2 φορές το χρόνο, κυρίως για έλεγχο αιματοκρίτη/σιδήρου/φεριτίνης λόγω αναιμίας.

 

Βρε τι μαθαίνεις στα φόρουμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει επείγοντα, έχω πάει ήδη τρεις φορές φέτος για τσιμπούρια στις κόρες μου -καταραμένες γάτες.

 

Με άγχωσες με τις ελιές, γιατί έχω άφθονες και ξέρω ότι είναι πολύ ύπουλες. Πάντως ναι, θα ζητήσω πλήρες check up, θα εκτυπώσω και τη λίστα 15 σημείων, να μην του ξεφύγει τίποτα.

 

Εξετάσεις αίματος κάνω 1-2 φορές το χρόνο, κυρίως για έλεγχο αιματοκρίτη/σιδήρου/φεριτίνης λόγω αναιμίας.

 

Βρε τι μαθαίνεις στα φόρουμ...

 

Δεν θα του ξεφύγει παίζει να δει και παραπάνω αν είναι τυπικός, αν δεν είναι θα σε κλάσει και εσένα και την λίστα σου δυστυχώς. 

Τις ελιές μη τις φοβάσαι. 

Άντε καλή αλλαγή λαδιών. 

 

(δεν είναι επείγοντα όπως είναι πχ του νοσοκομείου, έχουν ένα σηπτικό χειρουργείο και βασικές ικανότητες ανάνηψης, έχουν τη λογική των εξωτερικών ιατρείων και καλά κάνουν). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαμε να πινουμε εσυ ηπιες ολο τον ωκεανο .Sent from my ipad4 using Insomnia

 

βγηκα έξω με Ρώσους που δουλεύουμε μαζί .. στην Ελλάδα νομίζουμε οτι πίνουμε 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dacon , alex ποσα παιζετε αλτηρες ισιος παγκος πιεσεις για γεματη 8χ max? ( xωρις βοηθεια τα παιρνεις τα σηκωνεις τα αφηνεις)

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ πήγες νοσοκομείο κι αυτοί για ύπνο κανονικά; :)

 

καπως έτσι αν και παραπατούσαν και αυτοί. 

 

Dacon , alex ποσα παιζετε αλτηρες ισιος παγκος πιεσεις για γεματη 8χ max? ( xωρις βοηθεια τα παιρνεις τα σηκωνεις τα αφηνεις)

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

 

0 , ο ώμος μου είναι σε αποθεραπεία όπως το μισό μου σώμα οπότε κάνω στηθος σε μηχανημα μαζί με τις γκόμενες και η μονη κλίση που δεν πονάει είναι το κάθισμα σε 90 μοίρες και σπρώξιμο προς τα μπρος κάθετα με το σώμα. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dacon , alex ποσα παιζετε αλτηρες ισιος παγκος πιεσεις για γεματη 8χ max? ( xωρις βοηθεια τα παιρνεις τα σηκωνεις τα αφηνεις)

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

Δε κάνω με αλτήρες ίσιο. Θεωρητικά και συντηρητικά μια 30άρα φαντάζομαι. Στον επικλινη είμαι 10χ26 και θα προσπαθήσω να το ανεβάσω στην επόμενη προπόνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Dacon , alex ποσα παιζετε αλτηρες ισιος παγκος πιεσεις για γεματη 8χ max? ( xωρις βοηθεια τα παιρνεις τα σηκωνεις τα αφηνεις)

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

Δε κάνω με αλτήρες ίσιο. Θεωρητικά και συντηρητικά μια 30άρα φαντάζομαι. Στον επικλινη είμαι 10χ26 και θα προσπαθήσω να το ανεβάσω στην επόμενη προπόνηση.
Εγω ειμαι στα 36 Αποκλειεται παιζεις σιγουρα παραπανω αν παιζεις επικληνη 26 Sent from my iPhone5 using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γιατί ρωτάς αλλά παλιά όταν εκανα bodyweight bench press (75 κιλα ήμουν 75 σήκωνα) x 12 , στήθος έκανα με 34ρια αν ειναι να σε βοηθήσει αυτό κάπου. 

 

(μιλάμε για πριν 10 χρόνια τώρα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαζω προγραμμα σιγα σιγα θα ξεκινησω να φορτωνω και θελω να δω που βρισκομαι για αυτο ρωταω . Τωρα ποσα κανεις αλεξ ;οχι μπαρα Αλτηρες

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...