Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Nαι αλλα με την ιδια λογικη παντα δεν τρεχουμε για να καψουμε λιπος? Δεν εχουμε ενεργεια και ετσι καιει το λιπος για ενεργεια. Ή αυτο γινεται μονο αν τρεχεις χαλαρα ή περπατας? Ειναι αποδεδειγμενο αυτο που λετε η απλως υποθετουμε? Εγω τοσο καιρο δηλαδη επρεπε να περπαταω το πρωι αντι να τρεχω για να καψω λιπος? εκαιγα μυς δηλαδη τοσο καιρο? Μου φαινονται καπως αυτα γτ πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάω συνδυάζοντας το αβαταρ με την απάντηση του leonidas_fs :-D

 

 

Αν βλέπεις Big Bang Theory τότε έχω να σου πω...." don't you think if i were wrong i know it ? " :P

 

 

 

Nαι

αλλα με την ιδια λογικη παντα δεν τρεχουμε για να καψουμε λιπος? Δεν

εχουμε ενεργεια και ετσι καιει το λιπος για ενεργεια. Ή αυτο γινεται

μονο αν τρεχεις χαλαρα ή περπατας? Ειναι αποδεδειγμενο αυτο που λετε η

απλως υποθετουμε? Εγω τοσο καιρο δηλαδη επρεπε να περπαταω το πρωι αντι

να τρεχω για να καψω λιπος? εκαιγα μυς δηλαδη τοσο καιρο? Μου φαινονται

καπως αυτα γτ πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο.

 

 

Όταν τρέχουμε μετά απο 20 λεπτά τρεξίματος αρχίζουμε να καίμε λίπος. Μέχρι τότε απλά προθερμαίνουμε το οργανισμό μας και ψιλο-καίμε ότι έχει το στομάχι μέσα.

 

Εννοείται οτι μόνο με αυτό δεν θα είσαι κομπλέ! Απλά θα δώσει μια καλώ ώθηση στον οργανισμό σου!

 

Να ξέρεις οτι αυτό που λένε οτι ενα σώμα καλό είναι:  70% διατροφή και 30% γυμναστική ισχύει!!

Σίγουρα θα χρειαστεί και να συνεχίσεις να τρέχεις, και να προσέχεις την διατροφή. Όλα μαζι, και σιγα σιγά δημιουργούν το πάζλ που λέγεται ωραίο και γραμμωμένο σώμα!

 

Πάνω απ'ολα ΥΠΟΜΟΝΗ!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από έρευνες είχε βγει ότι για την μέγιστη κάψη λίπους και ελάχιστη χρήση γλυκογόνου είναι καλό να τρέχουμε με σταθερό ρυθμό στο περίπου 63% του MHR μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oh yes! Δυστηχώς είναι αλήθεια!

 

Καλά μην νομίζεις οτι θα γίνουν λιώμα και θα πάθεις και καμια ζημιά, απλά "καιγονται" οι μυικές ίνες!

 

Επίσης ξέρεις πια είναι η διαδικασία για να μεγαλώσει ενας μυς;;

 

Οταν κάνεις γυμναστική ( βάρη για παράδειγμα) ο μυς τεντώνεται και ζορίζεται! Με το τέντωμα και το ζόριζμα λοιπόν, φουσκώνει, σκίζεται και μετα αυτο - κολλιέται μόνος τους! Έτσι λοιπόν μεγαλώνουν οι μύες μας!

 

Γι'αυτό άλλωστε λένε να υπάρχει κενό τουλάχιστον 2 ημερών αν είναι να ξανα κάνουμε την ίδια ομάδα στο γυμναστήριο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου είχα διαβάσει ότι η πρωινή γυμναστική αν είναι χαμηλής έντασης καις μόνο λίπος αλλά πολύ λίγο. Αν είναι υψηλής έντασης καις και μύες αλλά πολύ λίπος.

 

Προσωπικά ακολουθώ πλέον το 2ο τρόπο και έχω δει μεγάλη διαφορά σε σχέση με τον 1ο τρόπο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου είχα διαβάσει ότι η πρωινή γυμναστική αν είναι χαμηλής έντασης καις μόνο λίπος αλλά πολύ λίγο. Αν είναι υψηλής έντασης καις και μύες αλλά πολύ λίπος.

 

Προσωπικά ακολουθώ πλέον το 2ο τρόπο και έχω δει μεγάλη διαφορά σε σχέση με τον 1ο τρόπο. 

Ισχύει αυτό και γι αυτόν τον λόγο δεν πάμε και τρέχουμε μισή ωρίτσα και τέλος...καλό είναι η αερόβια χαμηλής έντασης να φτάνει και την 1 ώρα.

 

Αν δεν έχεις πρόβλημα να θυσιάζεις και μυς τότε πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αυτο το Total Gym Shaper λεει τιποτα;

Εχει ξεμεινει στην αποθηκη του γαμπρου, να το τσιμπησω; κανει δουλεια;

 

http://www.totalgym.co.uk/

 

Used by Chuck Norris....nuff said.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου είχα διαβάσει ότι η πρωινή γυμναστική αν είναι χαμηλής έντασης καις μόνο λίπος αλλά πολύ λίγο. Αν είναι υψηλής έντασης καις και μύες αλλά πολύ λίπος.

 

Προσωπικά ακολουθώ πλέον το 2ο τρόπο και έχω δει μεγάλη διαφορά σε σχέση με τον 1ο τρόπο. 

Ακριβως, και εγω το ιδιο. Μυς δεν ειδα να χανω αλλα τρια κιλακια σε μια βδομαδα εφυγαν, και επιτελους βγηκαν λιγο και οι κοιλιακοι. Εχω δρομο ακομα.

 

Ισχύει αυτό και γι αυτόν τον λόγο δεν πάμε και τρέχουμε μισή ωρίτσα και τέλος...καλό είναι η αερόβια χαμηλής έντασης να φτάνει και την 1 ώρα.

 

Αν δεν έχεις πρόβλημα να θυσιάζεις και μυς τότε πάσο.

Νταξει μην το κανουμε δραμα τωρα..''θυσιαζουμε μυς'' σιγα! Τρομαζεις τους αλλους λες και την αλλη μερα δεν θα εχει μυς στο σωμα.

 

Παιδια αυτο το Total Gym Shaper λεει τιποτα;

Εχει ξεμεινει στην αποθηκη του γαμπρου, να το τσιμπησω; κανει δουλεια;

 

http://www.totalgym.co.uk/

Τζαμπα λεφτα ειναι για μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει μην το κανουμε δραμα τωρα..''θυσιαζουμε μυς'' σιγα! Τρομαζεις τους αλλους λες και την αλλη μερα δεν θα εχει μυς στο σωμα.

Ισχύει όμως...προφανώς σε μία μέρα δεν πρόκειται να δεις διαφορά αλλά σε ένα διάστημα 2 βδομάδων και μετά φαίνεται αισθητά (εννοείται ότι πρέπει να υπάρχει και ένα υπόβαθρο ώστε να φανεί ότι έφυγαν μυς και όχι λίπος). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει όμως...προφανώς σε μία μέρα δεν πρόκειται να δεις διαφορά αλλά σε ένα διάστημα 2 βδομάδων και μετά φαίνεται αισθητά (εννοείται ότι πρέπει να υπάρχει και ένα υπόβαθρο ώστε να φανεί ότι έφυγαν μυς και όχι λίπος). 

Το κανω παραπανω απο εναν μηνα φιλε μου και μονο λιπος εχει φυγει, το βλεπω κιολας αφου βγαινουν οι κοιλιακοι. Για μυς δεν εχω προσεξει τπτ απολυτως, αντιθετως αφου γυμναζομαι και τρωω σωστα και παιρνω οσο πρωτεινη χρειαζεται το σωμα μου, τους βλεπω καθε μηνα να μεγαλωνουν.

 

Ενα ωραιο αρθρο απο τον Scooby. http://scoobysworkshop.com/cardio/#whendocardio

 

Ειπα να το μοιραστω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζαμπα λεφτα ειναι για μενα.

 

Τσαμπα θα το παρω απ τον γαμπρο που αποφασισε να τραβηχτει στα γυμναστηρια και το παρατησε σε μια αποθηκη.

Δεν το θελω για γραμμωσεις, φουσκωματα κτλ. Για καθημερινη ασκηση, να "κρατιεσαι" καπως σε φορμα.

Απλα εχω δει κατι τυπακια με γαμω τα κορμια στο youtube που λενε οτι κανανε και 6pac με το συκγεκριμενο γι αυτο σας ρωταω...

Ολοι μου λενε οτι ειναι καλο γιατι παιζεις, λεει, με το βαρος σου. Μουφα ειναι τελικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...