Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ... 

 

Γιατι ξερω οτι ενα ολοκληρο αυγο εχει περιπου 10 γρ πρωτεινη και το ασπραδι το πολυ μονο του 7..

 

Πεταω τζαμπα 3-4 γρ πρωτεινης και ετσι τρωω πιο πολλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Οκ... 

 

Γιατι ξερω οτι ενα ολοκληρο αυγο εχει περιπου 10 γρ πρωτεινη και το ασπραδι το πολυ μονο του 7..

 

Πεταω τζαμπα 3-4 γρ πρωτεινης και ετσι τρωω πιο πολλα...

Ένα μεσαίο προς μεγάλο αυτό έχει 5γρ. λίπος και 6 πρωτεΐνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Πότε είναι ο αγώνας των 5χλμ; Σήμερα έκανα 7χλμ με στατικό ποδήλατο σε 30 λεπτά, δε βγάζω τα 5χλμ σε μια ώρα; Πώς πάει η αναλογία;</p>

 

Μεσα Οκτωβριου, τα βγαζεις ανετα.

 

<p>γιαννη δεν εχει καμια σχεση το ποδηλατο με το τρεξιμο!</p>

<p>και 2 ωρες να εκανες στατικο παιζει στο 1χλμ να βγαινες off ειδικα αν δεν ξερεις και παρασυρθεις απο τους πιο γρηγορους</p>

<p>και πας σε ρυθμους που δεν αντεχεις!</p>

 

Μα μπορει να παει με γρηγορο βαδισμα. Δεν θα τρεχουν ολοι, τελευταια φορα που πηγα ειχε απο παιδια που κανανε βολτα μεχρι μαμαδες με καροτσακια. Απλα βαδιζεις γρηγορα ή αλλη λυση τρεχεις πεντε λεπτα περπατας δυο τρεχεις πεντε, περπατας δυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι?

 

Τα σκουπ που πινεις ειναι καλυτερα???

 

Αστο μια μερα το σεικερ χωρις να το πλυνεις με σαπουναδα να σουπω εγω με τι θα ξερασεις μετα...

 

Σαν ποντικοφαρμακο μυριζει....

 

Το ενα ειναι φυσικο, το αλλο οχι...

Δεν το αφήνουμε απλυτο έτσι όπως δεν αφήνουμε τα σωβρακα πεταμένα στο σαλόνι...

Επίσης

Το σκουπ ειναι καλύτερο και σχεδον υποαλλεργικο. Παίζει να ειναι και πιο φθηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το αφήνουμε απλυτο έτσι όπως δεν αφήνουμε τα σωβρακα πεταμένα στο σαλόνι...

Επίσης

Το σκουπ ειναι καλύτερο και σχεδον υποαλλεργικο. Παίζει να ειναι και πιο φθηνο.

Καλα οκ...

 

Μεχρι και στο πλυντηριο πιατων βαλτο, παλι θα μεινει κατι μετα...

 

Πιο φθηνο δεν νομιζω...

 

Ουτε πιο καλο νομιζω οτι ειναι...

 

 Τον καθενας οπως του αρεσει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dr. Burke, Cox, "The Complete Guide to Food for Sports Performance: Peak Nutrition for Your Sport"

 

A..n U..n 3/ed (7-2010) | PDF | 392 pages | ISBN: 174114390X

 

 

 

Σε περίπτωση που ενδιαφερεστε, έσκασε πριν απο λίγο η updated version...

 

 

thanks. Διαβάζω το "Brink's Bodybuilding Revealed" αυτόν τον καιρο (600 σελίδες με οδηγούς για διατροφή ασκηση και συμπληρώματα). Πολύ τίμιο βιβλίο με αναφορές βιβλιογραφίας και αναφορές επιστημονικών ερευνών για κάθε τί που γράφει μέσα. Θα δω και αυτό μετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γυμναστικη σας βοηθαει με το αγχος ή σας δημιουργει νευρικοτητα και εκνευρισμο; Εμενα υπαρχουν μερες που με ηρεμει κ αλλες που με μπριζωνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γυμναστικη σας βοηθαει με το αγχος ή σας δημιουργει νευρικοτητα και εκνευρισμο; Εμενα υπαρχουν μερες που με ηρεμει κ αλλες που με μπριζωνει.

Πολλες φορες παω με πολλα νευρα και εκτονωνομαι εκει...

 

Μετα ηρεμω...Αλλα αν μου πεις μαλακια θα φουντωσω πιο πολυ και μπορει να σε κοπανησω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γυμναστικη σας βοηθαει με το αγχος ή σας δημιουργει νευρικοτητα και εκνευρισμο; Εμενα υπαρχουν μερες που με ηρεμει κ αλλες που με μπριζωνει.

 

Ο καλύτερος τρόπος να περιγράψω πως νιώθω την ώρα που κάνω βάρη, νιώθω όπως όταν είμαι σε μια metal συναυλία όπως όταν είχα δει τους motorhead πχ, αλλά λίγο πιο συγκεντρωμένος. Ήρεμος με τον τρόπο που λες κατά την διάρκεια προπόνησης δεν είμαι ποτέ.   

 

Ποτέ δεν εκνευρίζομαι και όλη μέρα μετά την προπόνηση νιώθω τέλεια. Πριν την προπόνηση νιώθω όπως όταν ήμουν μικρός και με πήγαινε ο πατέρας μου στο λουνα παρκ. Τις μέρες που δεν προπονούμαι είμαι σε κατάσταση νιρβάνας και για να κουνηθώ με σηκώνει γερανός για να κάνω καλή αποθεραπεία. Προπόνηση κάνω μέρα πάρα μέρα. 

 

Το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι απο τότε που ξανάρχισα (έχει μόνο 4 μήνες) το μυαλό μου είναι συνέχεια εκεί .  Ελπίζω να σταματήσει αυτό με τον καιρό.   

 

----

 

in other news κορυφαίο κανάλι που πέτυχα χτές (αν και σε κάποιους το humor ίσως φανεί ηλίθιο :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γυμναστικη σας βοηθαει με το αγχος ή σας δημιουργει νευρικοτητα και εκνευρισμο; Εμενα υπαρχουν μερες που με ηρεμει κ αλλες που με μπριζωνει.

Συνήθως ειναι το πρώτο. Για να γίνει το δεύτερο θα πρέπει να καταναλώσω υδατάνθρακες μετά.

God forbid δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 1.5 kg μοσχαρισιες στην σχαρα περιμενω να χωνεψω σαν τον βοα για να παω gym...

Θελει μεγαλη δυναμη για να πας να κανεις προπονηση Κυριακατικα...

 

 

Εγω κοτοπουλο με ρυζι εφαγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς το πόσα θα τρως εξαρτάται από θερμίδες κτλπ οπότε θα είναι άκυρο να σου πούμε φάε τόσα. Απλά έχε στον νου σου ότι με κάθε κρόκο θα ανεβαίνουν τα λιπαρά και οι πρωτεΐνες.

 

Όσο για τον κρόκους και την χοληστερίνη μύθος είναι...Εγώ που επιτέλους άρχισα να ξανατρώω αυγά (τηγανισμένα στο αντικολλητικό) τρώω 3 κρόκους-5ασπράδια τις ημέρες off.

 

δεν έχει απορριφθεί η ιδέα ότι τα αυγά όπως και άλλες πηγές μπορεί να ανεβάζουν την ολική χολιστερόλη ή και την ldl. Αυτό που έχει αποδειχτεί είναι ότι με ένα αυγό την ημέρα (πλήρες) δεν ανεβαίνει (εφόσον η υπόλοιπη διατροφή είναι ισορροπημένη) η ldl. Το όριο για την ημερήσια πρόσληψη χοληστερόλης παραμένει στα ίδια mg (σε δίαιτα 2000 θερμίδων 300mg και 20γρ κορεσμένα) . Αν φας 2-3 αυγά απλά το περνάς τόσο λόγω των κρόκων όσο και των άλλων φαγητών σου. 

Γενικά καλό είναι να τρώμε ένα αυγό κάθε δυο μέρες ή πολλά ασπράδια και ένα αυγό την ημέρα σε πλαίσια ισορροπημένης διατροφής. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γυμναστικη σας βοηθαει με το αγχος ή σας δημιουργει νευρικοτητα και εκνευρισμο; Εμενα υπαρχουν μερες που με ηρεμει κ αλλες που με μπριζωνει.

Βοηθάει.

Τον πρώτο καιρό παίζει να σε τσιτώνει πάντως, δεν είμαι σίγουρη γιατί αλλά το έχω σκούσει από πολλούς και το είχα δει και στον εαυτό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...