Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

fylatos υψος και κιλά που είσαι; 

 

Μέχρι πριν 2 μιση χρόνια ήμουν 126kg (σε αυτό το βάρος για 2-3 χρόνια), έχασα κοντά 40 κιλά και επανήλθα στα κιλά που είχα στο λύκειο (90). 184 cm. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα έχεις καλό όγκο  . Ρώτησα γιατι οι ασκήσεις σου δεν είναι και για αρχάριους.

 

 

Δεν είμαι κατηγορία φτερού πάντως. Ακόμα και όταν ήμουν πολλλλάαα κιλά πήγαινα γυμναστήριο, είχα όμως ενοχλήσεις σε όλο το σώμα και λίπος. Το γυμναστήριο το έκοψα λόγω χρόνου και το γύρισα σε home gym. 

Τα κιλά χάθηκαν σχετικά γρήγορα στην αρχή και στο τέλος με ήπια υποθερμιδική. Θέλω να μείνω σε αυτά τα κιλά και να κάνω recomposition με ισοθερμιδική. Διατροφή ακόμα και όταν έβαλα τα κιλά έκανα καλή (από άποψη πρώτων υλών και μαγειρέματος), απλά λόγω άγχους έτρωγα πολύ (πάρα πολύ). 

 

Προσπαθώ να βγαίνουν σωστά οι ασκήσεις. Ειδικά στα squat, deadlift και στις βυθίσεις προσπαθώ να πετύχω ακριβώς την άσκηση για να μην πηγαίνει χαμένο το σετ. Με βοηθάει φυσικά που είναι ο αδερφός μου και παίζει τον spotter ειδικά στις ασκήσεις μέχρι αποτυχίας. 

 

Στον ημιμαραθωνιο Θεσσαλονικης ή στα πεντε χλμ θα παρει κανεις μερος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οχι.. Θελει καλη προπονηση για κατι τετοιο...

 

Ακομα εγω στο θεμα γυμναστικης ειμαι νηπιο σε συγκριση με αλλους εδω μεσα..

 

Τελη οκτωμβριου θα ανεβασω φωτο με την προοδο μου... Θα το συγκρινω με τις προηγουμενες.. Πιστευω να ειμαι σε καλυτερο επιπεδο..

 

Τωρα ομως με την καινουργια δουλεια, που ειμαι σε περιοδο προσαρμογης, ωστε να συνιθησει το σωμα μου στις ωρες δουλειας, ξεκουρασης, προπονησης,νιωθω πιεσμενος.. Κοιμαμε 17:00 με 19:00 και μετα gym.. Αλλα νιωθω καταπονημενος. Πχ την παρασκευη δεν μπορουσα να σηκωθω απο το κρεβατι για να κανω πλατη... Γι αυτο εκανα σημερα..

 

Ελεγα να γυρισω στο παλιο προγραμμα--> δευτερα τριτη πεμπτη σαββατο, απο τι το χω κανει τωρα δευτερα(στηθος) τριτη (ποδια) τεταρτη (ωμους) πεμπτη(χερια) παρασκευη (πλατη)

 

Νομιζω οτι αν κρατησω το 5ημερο θα πρεπει να αλλαξω την μερα των ωμων με τα χερια γιατι μετα ερχεται η πλατη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dr. Burke, Cox, "The Complete Guide to Food for Sports Performance: Peak Nutrition for Your Sport"

A..n U..n 3/ed (7-2010) | PDF | 392 pages | ISBN: 174114390X

 

 

 

Σε περίπτωση που ενδιαφερεστε, έσκασε πριν απο λίγο η updated version...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρωω περιπου 8 αυγα καθε μερα (ενα ολοκληρο και 7 ασπραδια)..4 κατα της 12:30 και αλλα 4 μετα την προπονηση.

 

Να τα μειωσω στα 5 και να τρωω και τον κροκο ή θα βαρεσει κοκκινα η χοληστερινη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

γιαννη δεν εχει καμια σχεση το ποδηλατο με το τρεξιμο!

και 2 ωρες να εκανες στατικο παιζει στο 1χλμ να βγαινες off ειδικα αν δεν ξερεις και παρασυρθεις απο τους πιο γρηγορους

και πας σε ρυθμους που δεν αντεχεις!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρωω περιπου 8 αυγα καθε μερα (ενα ολοκληρο και 7 ασπραδια)..4 κατα της 12:30 και αλλα 4 μετα την προπονηση.

 

Να τα μειωσω στα 5 και να τρωω και τον κροκο ή θα βαρεσει κοκκινα η χοληστερινη...

Προσπαθώ να καταλάβω πως και δεν έχεις ξερασει ακόμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να καταλάβω πως και δεν έχεις ξερασει ακόμα...

Γιατι?

 

Τα σκουπ που πινεις ειναι καλυτερα???

 

Αστο μια μερα το σεικερ χωρις να το πλυνεις με σαπουναδα να σουπω εγω με τι θα ξερασεις μετα...

 

Σαν ποντικοφαρμακο μυριζει....

 

Το ενα ειναι φυσικο, το αλλο οχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρωω περιπου 8 αυγα καθε μερα (ενα ολοκληρο και 7 ασπραδια)..4 κατα της 12:30 και αλλα 4 μετα την προπονηση.

 

Να τα μειωσω στα 5 και να τρωω και τον κροκο ή θα βαρεσει κοκκινα η χοληστερινη...

Καταρχάς το πόσα θα τρως εξαρτάται από θερμίδες κτλπ οπότε θα είναι άκυρο να σου πούμε φάε τόσα. Απλά έχε στον νου σου ότι με κάθε κρόκο θα ανεβαίνουν τα λιπαρά και οι πρωτεΐνες.

 

Όσο για τον κρόκους και την χοληστερίνη μύθος είναι...Εγώ που επιτέλους άρχισα να ξανατρώω αυγά (τηγανισμένα στο αντικολλητικό) τρώω 3 κρόκους-5ασπράδια τις ημέρες off.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...