Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Παιδιά ασκήσεις με λάστιχα & kettlebell στο σπίτι σε ρυθμούς tabata είναι αποτελεσματικές?

 

Αυτό που εννοώ είναι : 4 ασκήσεις ασκήσεις που επικεντρώνονται σε συγκεκριμένη μυική ομάδα η κάθε μία όταν εκτελούνται η μία πίσω από την άλλη με διαφορά 10" και όλος αυτός ο κύκλος επαναλαμβάνεται για 3-4 φορές έχουν αποτελέσματα?

Αναλόγως τον στόχο που έχεις. Πάντως το πρωτόκολλο ΤΑΒΑΤΑ ειναι αποκλειστικά σχεδιασμένο για ασκησεις που φτάνουν τον καρδιακό χτυπο στο 90% και μπορούν σταθερά να τον διατηρήσουν εκεί για τα 20 δευτερόλεπτα του κάθε σετ (όπως π.χ. το στατικό ποδήλατο). Χρησιμοποιείται καταχρηστικά σε άλλες ασκησεις.

 

Στη θέση σου δε θα έκανα αυτό που λες. Η γυμναστικη με βάρη ειναι πλήρως αποτελεσματική με άλλες μορφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσείς όσοι είστε φέτες με σιξπακς κλπ κάνετε κάποια συγκεκριμένη δίαιτα, απλά "προσέχετε" ή ξεσκίζεστε στο αερόβιο; ή τίποτα απ' αυτά ( δυσκολεύομαι να το πιστέψω )

 

επίσης ας πει ο καθένας το θέμα των κοιλιακών πώς το αντιμετωπίζει εγώ κάνω plank 2 φορές τη βδομάδα και σκέφτομαι ίσως πάω να πάρω καμιά ρόδα αν κάνει καλύτερη δουλειά ( ροκανίσματα έχω διαβάσει πως δεν.. )

Διατροφη  ειναι με διαφορα το πιο σημαντικο  για το "6 packs". Κανε και 1 δις κοιλιακους με οποιον τροπο θες χωρις  αυστηρη διατροφη  δεν θα δεις αποτελεσμα .

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρώτησα χθες το γυμναστή για να το κανα τριήμερο κλπ και μου λέει αν κάνω την ίδια μέρα στήθος με ώμους ενδείκνυται για τραυματισμό γιατί πιάνουν κι από στήθος οι ώμοι και θα σακατεφτούν τόσα σετ.

 

θα δοκιμάσω να κάνω τρίτη μέρα ώμους με πόδια να δω αν βγαίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν τους βάλεις με στήθος μην τους κάνεις με ένταση και 200 σετ και δεν θα τραυματιστείς ποτέ, ίσα ίσα θα τους κάνεις τούμπανο με μικρότερη προσπάθεια επειδη ακριβώς παίρνουν και απο το στήθος πες στον γυμναστή σου ! 

αν θες να τους κάνεις παρα πολύ δυνατά και με ένταση βάλτους με πλατη ..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το γυμναστήριο μου από μεγάλη πέμπτη έως και τρίτη 3.5 θα ναι κλειστό λόγω εργασιών επέκτασης (θα βάλουν καινούργια αίθουσα για τους "προχωρημένους") Μάλλον θα έχουμε καινούργιο χώρο μόνο για ελεύθερα !!!!! δεν μου λένε τι και πως, μου το κρατάν για έκπληξη !!

ο νέος χώρος έχει δημιουργηθεί, απλά τώρα θα κάνουν την ενοποίηση
τουλ. ελπίζω να μην δούμε άνοδο τιμών  

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο νεος χωρος κατα πασα πιθανοτητα θα ειναι crossfit.

 

Γιαννη ελα στο δικο μου γυμναστηριο, εχει αραιωσει πολυ ο κοσμος τα πρωινα,αρχιζει η σεζον και το κοψανε το γυμναστηριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανα pull up bar, μπαρες,σκαμπο κτλ...

Θα με θυμηθεις...

500τμ για αυτά που ήδη έχουμε; τςτς αντί να βάλουν κανένα spin bike κάτω :/

και μπάρες έχουμε και boxes έχουμε, παίζει να τα απομονώσουν εκεί ..... θα σκάσω από την περίεργεια ... ίσως να μας έχουν καινούργιους αλτήρες :D :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μενα θα το επεκτείνει.

 

Θα βαλει crossfit, προγραμματα με χωρους ζουμπα τετοια, αλλα και θα χει απο τι μου πε, vip μελη

αυτά τα έχει ήδη .... http://www.lifefitnesscenter.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...