Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα απο καιρο φωτο και +2 κιλακια.σε 15 μερες ξεκιναω μινι κοψιμο για εναν μηνα και μετα συντηρηση

Θα βαλω και ποδια αυριο λογικα.Οι φωτο ειναι απο day off.

 

post-125473-0-62182600-1460889524_thumb.jpg

post-125473-0-78122700-1460889546_thumb.jpg

post-125473-0-56963200-1460889558_thumb.jpg

post-125473-0-94733300-1460889566_thumb.jpg

 

  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εννοώ να μάθεις το σώμα σου να βάζει και περιφερειακούς μύες όταν κανείς μία κίνηση. Πχ δοκίμασε να κάνεις archer push up. Στην αρχή, τουλάχιστον σε μένα, τα χέρια μου κάναν κάτι συσπάσεις και μου ήταν πολύ δύσκολο. Σιγά σιγά αυτές οι συσπάσεις φεύγουν και έτσι μου είναι πιο εύκολο. Προφανώς δεν απέκτησαν μυϊκή δύναμη σε 3 μέρες. Απλά το σώμα μου έμαθε να κάνει την κίνηση χρησιμοποιόντας πιο σωστά τους μύες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νευρομυικη προσαρμογη κι ευελιξια θες δηλαδη. Δεν ειναι κακο αλλα συντομα θα φτασεις σε ταβανι και θα ζητησεις το κατι παραπανω. Ειδικα εσυ που λες οτι βαριεσαι ευκολα.

 

Γκον, βαλε ακομα ενα πλεονεκτημα για την εκγυμναση στο σπιτι. Το παιδι σου ειναι αρρωστο και δεν μπορεις να πας τζιμ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βεβαια αν διαβαζε καποιος το σχολιο μου θα καταλαβαινε οτι ταβανι ακομα και σε bodyweight ασκησεις ποιανεις παρα πολυ δυσκολα ,αλλα μαλλον μονος μου τα γραφω μονος μου τα διαβαζω και μονος μου ακουω :) :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μιας και είμαι κοντά στην ανάρρωση και ξεκινάω σιγά-σιγά γυμναστική, έβγαλα κάποιες φωτογραφίες από το τώρα για να δω που θα είμαι σε 2 μήνες στο μέλλον, οπότε είπα να ανεβάσω ενδεικτικά το progress μου. Δυστυχώς φωτογραφίες από καλοκαίρι δεν έχω στην κατοχή μου ακόμη, οπότε υπομονή στο μέλλον για μία πιο ολοκληρωμένη σύγκριση.

 

Εδώ παίζει να είμαι Ιούλιο-Αύγουστο του προηγούμενου καλοκαιριού @55-56kg. Τότε ξαναξεκίνησα να γυμνάζομαι μετά από ένα ολόκληρο χρόνο καθησιού και χάλια διατροφής. Σε αυτή τη φώτο έφερα τούμπα τα παραπανίσια κιλά με μυική μάζα. Δεν ήξερα από ανάρρωση και πολλά άλλα πράγματα. Ήταν τότε που ήρθα στην παρέα σας.

 

 

 

 

 

 

 

Τον Οκτώβρη ξεκίνησα το πρόγραμμα που ακολουθώ τώρα. Μέχρι πριν 2 μήνες ήμουν 61-62kg. Σε αυτούς τους 2 μήνες τραυματισμένος στην ακινησία έχασα 2 κιλά και υπερέχει ό,τι λίπος είχα. Δυστυχώς δεν έχω φωτογραφίες από το peak.

Αυτές είναι τωρινές στα 59kg. Πάνω σε αυτές τις βάσεις χτίζω με στόχο τα 64-65kg σε βάθος χρόνου και λογικά συντήρηση. Επίσης προσθέτω στο πρόγραμμα 3 φορές την εβδομάδα πόδια καθώς λογικά από Σεπτέμβρη θα συμμετάσχω και σε πρωταθληματάκι 11x11.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sorry για την ποιότητα, αλλά η κάμερα του κινητού μου δεν κάνει για τέτοια. :D

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμα και με σαβούρες που τρως βάζεις μάζα (αλλά και λίπος-λογικό)
όταν ξεκινήσεις τις προπονήσεις βγάλε να δούμε πως πας από άποψη λίπους.
κομπλέ έγινες από τότε που μας βρήκες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βεβαια αν διαβαζε καποιος το σχολιο μου θα καταλαβαινε οτι ταβανι ακομα και σε bodyweight ασκησεις ποιανεις παρα πολυ δυσκολα ,αλλα μαλλον μονος μου τα γραφω μονος μου τα διαβαζω και μονος μου ακουω :) :)

Αν αναφέρεσαι σε μένα, έγραψα ότι θα πιάσει ταβάνι η προσέγγιση που ακολουθεί το παπί. Εννοείται πως με bodyweight ασκησεις έχεις τεράστια ποικιλία και σχεδόν απεριόριστες δυνατότητες. Άλλου βρίσκονται οι δυσκολίες σε σχέση με τα βάρη.

 

Μπράβο γκον κι αφεντικό. Δουλεμένα κορμιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφεντικό, έχουμε την ίδια φλέβα στον δικέφαλο που κρατάει το κινητό  !!! 
αφενιτκό, λίγο το βυζάκι θέλει μάζα και πρέπει να έχεις εξαιρετικό άνοιγμα πλάτης, τα latisimus dorsi φαίνονται ανοιγμένα 
γουδ τζομπ 

(αισθάνομαι σαν μέλος κριτικής επιτροπής :D )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά θέλω να βάλω κάνα κιλό αλλά με το πρόγραμμά μου μέχρι τον Ιούνιο όπως είναι δε μπορώ ούτε να φάω όπως θέλω ούτε να προπονηθώ όπως θέλω, πολύ περιορισμένος χρόνος. Τον Ιούνιο θα ξεκινήσω δυναμικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...