Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω και αλλα εχω και αλλα :D

 

Προχθες εκανα αυτο.

 

Μονο που δεν λιποθυμησα, αρα αυτο που θελω ειναι "φιτνες". Οπως ειπα, κανω push/sit ups και squats. Με μεγαλη εμφαση στα push ups που κανω διαφορα πχ απλα, τοξοτη, τ, ρωσικα κλπ. Αυτα τα κανω με απλικατιον, που μου βγαζει 10-15 ανα σετ και 5 σετ. 

 

Ερωτηση. Τι να κανω φοκους; Τις επαναληψεις ή τα σετ; Αν κανω τις επαναληψεις μεχρι να αποτυχω, θα μου δωσει αντοχες;


gon, με γροθιες εννοεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ρε συ αυτο ειναι επικινδυνο. Θα το κανω με τους επιδεσμους και τα γαντια του μποξ. Αν καταλαβα καλα, οταν ειμαι πανω, θα "κοπαναω" τις βυζαρες μου με το ενα χερι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παπί, αναφορικά με τις αναπνοές, να θυμάσαι ότι στο εύκολο σημείο εισπνέουμε και στο ζόρικο εκπνέουμε. Αυτό ισχύει σε όλες τις ασκησεις.

 

Τώρα, αναφορικά με το φοκους. Δεν ειναι ούτε στις επαναλήψεις ούτε στα σετ. Ειναι στο χρόνο. Επειδή δεν κανεις ασκησεις με βάρη, ο καλύτερος τρόπος για να αυξήσεις τη δυσκολία ειναι αυξάνοντας το χρόνο που σε παίρνει για να ολοκληρώσεις την κίνηση. Κάνε κάθε επανάληψη αργά. ΑΡΓΑ. Δηλαδη μια ολοκληρωμένη κάμψη να κρατά 3-5 δευτερόλεπτα. Θα δεις μεγάλη διαφορά.

 

Η παραλλαγή που πρότεινε ο γκον ειναι απο τις αγαπημένες μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αυτό που λέω εγώ συνδυάζει αυτά τα δύο:

 

1)

 

2)

 

Αφού έχεις τραβήξει το βαράκι στο στήθος, τότε γυρνάς το σώμα όπως στα t-push ups και το σπρώχνεις πάνω. Εγγυώμαι όμορφο πόνο.

 

Δεν κοπανάς μόνο στήθος, γι'αυτό μου αρέσει αυτή η άσκηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα κάνω ένα session kick boxing όταν ανέβω Θεσσαλονίκη μετά από πολύ καιρο :D

 

Εχεις κανα workout να προτεινεις; Σα αυτο που ποσταρα πιο πανω;

gon, ετσι;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις κανα workout να προτεινεις; Σα αυτο που ποσταρα πιο πανω;

 

Εκανα πολλά χρόνια kick boxing στα νιάτα μου. Δεν το βλέπω σαν workout και δεν νομίζω ότι μπορείς να μάθεις να βαράς σωστά χωρίς μαθήματα. 

 

Εφόσον σου αρέσει να βαράς σάκο προτείνω να πας σε ένα γυμναστήριο να κάνεις kick boxing άμεσα, και σε κάνα χρόνο θα βγάζεις μόνος σου τα workout. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα βαριεμαι. Απλα απο θεμα γυμναστικης ειμαι νουμπ, προφανως θα εχω αστειες ερωτησεις.

 

υγ: αστειες για σενα, οχι γιαμενα

χαχαχα έλα ρε ρώτησες γιατί οι μαύροι οι γυμνασμένοι έχουν καλύτερα σώματα , η απάντηση είναι απλή , επειδή είναι μαύρο το χρώμα τους. Πάρε έναν γυμνασμένο,  άσπρο σαν το γάλα κ βγάλε φωτογραφία. Βγάλε και μια μετά το μαύρισμα κ ας είναι και σε διάστημα 1-2 ημερών με solarium , θα πεις αυτός πήρε χ μυικά κιλά κ έχασε κ λίπος

Πάντα συγκρίνοντας ίδια bf και stats  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενημέρωσε τον όμως τι μπορεί να πάθει απο ένα κύκλο φαρμάκων , ακόμα κ σε μικρή ποσότητα , ακόμα κ με απλή τεστοστερόνη π είναι κάτι καθαρό που παράγεται απο τον οργανισμό μας. Ναι υπάρχουν άτομα που τα έπαθαν με μια μικρή δόση τεστοστερόνης.

 

1) υπογοναδισμός  Ναι , άσχετα με το τι λένε οι Έλληνες "guru" και καλά των γυμναστηρίων μπορεί να συμβεί. Σε περίπτωση που του παρουσιαστεί θα χρειαστεί να τρυπιέται για την υπόλοιπη ζωή του( trt ) και το σύστημα υγείας της χώρας μας δεν καλύπτει το τεράστιο κόστος σκευασμάτων + εξετάσεων κάθε 3-6 μήνες. 

2) γυναικομαστία (5-6 χιλιάδες euro η εγχείρηση)

3) ακμή που χρειάζεται αρκετά τοξικά φάρμακα για να γιατρευτεί 

 

 

αυτά είναι τα ποιο συνηθισμένα με εξαίρεση το πρώτο που είναι λαχείο , αν του κάτσει , γιατί να πάρει το ρίσκο ?

 

άκου τώρα τι γίνεται. Αυτά^ υπάρχει πιθανότητα να τα πάθει ο οποιοσδήποτε , ακόμα κ αυτός που ξέρει τι κάνει και παίρνει μέτρα προφύλαξης με έξτρα φαρμακευτικά σκευάσματα( που είναι φτιαγμένα για την θεραπεία καρκίνου σε γυναίκες), που εδώ στην Ελλάδα δεν τα χρησιμοποιεί και δεν τα προτείνει κανένα ντιλέρι, ούτε ακουστά δεν τα έχουν. Γιατι να πας για σούζες είναι ηλίθιο , να πας για σούζες χωρίς κράνος είναι έξτρα ηλίθιο. 

Ο φίλος σου που δεν ξέρει π πάνε τα 4 και κανονικά ούτε κρεατίνη δεν θα έπρεπε να παίρνει είναι σχεδόν σίγουρο πως θα αποκτήσει προβληματάκια κ αποτέλεσμα δεν θα έχει, όχι αποτελέσματα που να αξίζουν την υγεία , γιατι μπροστά στην υγεία μας κανένα αποτέλεσμα δεν αξίζει, αλλα γενικά αποτέλεσμα δεν θα δει, μόνο παρενέργειες . 

 

μακάρι να είναι τυχερός κ να του δώσουν τίποτα ντεπον αμερικάνικα με ξυσμένη ονομασία , τουλάχιστον να χάσει μόνο τα λεφτά του

 

αν είναι ανήλικος ή πιτσιρικάς κάτω απ τα 22-23 σφύρα το στους δικούς του

 

99% όσων είναι στο μέγεθος του ή και μικρότεροι,  δεν μπορούν να κάνουν ούτε τη μισή κίνηση ........τρελό ε? και κλάμα σύγχρονος :-D  

του τα εχω πει όλα,αυτός εκει..ακουει τον γυμναστηρια,επειδή λεει ειναι ήπιας μορφής..

Προπονείται στα Ν. Μουδανια και ο προπονητης ειναι απο το χωριο μου.

 

Ναι δεν ειπα εγω οτι ειναι ο μοναδικος που το κανει αυτο. Απλα νομιζω οτι μερικοι ανθρωποι το χουν απο την φυση τους. Κανουν αθληματα καταλληλα γι αυτα

στο ρεβολουσιον ειναι; στο δαλαμαγκα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του τα εχω πει όλα,αυτός εκει..ακουει τον γυμναστηρια,επειδή λεει ειναι ήπιας μορφής..

στο ρεβολουσιον ειναι; στο δαλαμαγκα;

κάτι τελευταίο κ να κλείσουμε 

 

το shutdown στην φυσική τεστο γίνεται απο την πρώτη κιόλας εβδομάδα,μην πω δόση, δηλαδή για όσο παίρνει δεν θα παράγει και το πότε θα ξαναρχίσει να παράγει τεστοστερόνη εξαρτάται απο άτομο σε άτομο.

όλα τα στεροειδή επειδή είναι τροποποιημένες τεστοστερόνες ο οργανισμός τα βλέπει σαν τεστοστερόνη

έλα όμως που την τεστοστερόνη δεν την χρησιμοποιούμαι μόνο για να γαμάμε , το σώμα χωρίς τεστοστερόνη θα έχει χοντρά προβλήματα υγείας πέρα απο αυτό. Οπότε άλλο ένα θεματάκι για το φίλο σου που δεν του είπαν πως όλοι οι κύκλοι έχουν βάση τεστοστερόνη (+ οτιδήποτε άλλο) , το λέω απλά για να κατανοήσουμε το πόσο άκυρα είναι τα ντιλέρια κ πόσες μαλακίες λένε στους πιτσιρικάδες προκειμένου να τα τσεπώσουν

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...