Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένας παλαιστής χρειάζεται εξίσου αναπτυγμένες την μυική δύναμη,ταχύτητα,αντοχή ευλυγισία .

Ένας bb μεγαλώνει τους μύς του. Δλδ στιγμιαία ,εκρηκτική μυική δύναμη

Και οι δύο αναπτύσσουν δεξιοτεχνία και τεχνικές για αυτό που κάνουν. Δεν μπορείς να συγκρίνεις.

(Βλέπε λευκές και κόκκινες μυϊκές ίνες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εξαρταται απο την τεχνικη παλι.

 

Παντως γενικα νομιζω πως ενας "φιτνες" (εννοωντας οτι δεν ειναι φουσκωμενος) θα εχει αρκετη περισσοτερη αντοχη απο εναν ββερ.

Αλλα ο ββερ ξερω γω θα μπορει να κουβαλησει 2 σακια αμμο ενω ο φιτνες 1 λογω raw strength.

 

Ολα εχουν να κανουν με την προπονηση που κανεις και το που εισαι καλος.Οπως ειπε και ο Νικος δε μπορεις να πεις "ο πυγμαχος δερνει εναν bodybuilder, αρα ο πυγμαχος ειναι καλυτερος". Λογικο ειναι να τον δερνει, αφου σε αυτο προπονειται.Βαλε ομως τον πυγμαχο να σηκωσει τα κιλα που σηκωνει ενας bodybuilder και να κανει το προγραμμα του στα βαρη να δουμε αν θα το βγαλει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω στο γυμναστήριο ενα πυγμαχο που οταν εκανε πάλη, ξεκινησε γυμναστήριο, εφτασε στα 25+ να κανω πιεσεις παγκου 200+ κιλα. Τωρα στα 40φευγα κανει 160 κιλα δυο επαναλήψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anyway, ας υπαρχουν τα ερωτηματα τα παραπανω.

 

 

Τωρα εχω και αλλη ερωτηση. Ναι το ξερω, σας τα εχω κανει τσουρεκια. Το προγραμμα μου ειναι sit ups push ups και squats.

 

Αυτη τη στιγμη κανω t push ups. Και αποτι βλεπω, εχω προβλημα με τις ανασες. Που παιρνω ανασα και που την βγαζω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

randomιές με το κιλό σήμερα, ρε μπας κ βαριέστε ? χαχαχα , πλάκα κάνω κουβέντα να γίνεται ..
--------------------------------------------------------------
Live κ εγώ κάποιους απο τους πυγμάχους π γνωρίζω είναι δυνατοί στον πάγκο αλλα μιλάμε για άτομα που έκαναν ή κάνουν πρωταθλητισμό ετσι .τι σημαίνει αυτό ? μπορεί να μην κυνηγάνε να μεγαλώσουν τα χέρια τους γιατι είναι κάτι που δεν θέλουν αλλα γυμνάζονται κανονικότατα όπως όλοι μας , δεν παίζουν .

τώρα τα 200kg κλπ αν δεν ήταν κατηγορία βαρέων και με αρκετό bf ήταν σίγουρα με αναβολικά, ιδικά τόσα χρόνια πριν που δεν τα θεωρούσαν ούτε κάτι επιλήψιμο ούτε κακό , όπως έχουμε σήμερα τα συμπληρώματα διατροφής έτσι είχαν πριν μερικές δεκαετίες τα αναβολικά οπότε δεν παίζει σαν μέτρο σύγκρισης το παράδειγμα σου , παρόλα αυτά όμως τα 200kg πάγκος είναι εντυπωσιακά σε περίπτωση π ήταν φυσικός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω στο γυμναστήριο ενα πυγμαχο που οταν εκανε πάλη, ξεκινησε γυμναστήριο, εφτασε στα 25+ να κανω πιεσεις παγκου 200+ κιλα. Τωρα στα 40φευγα κανει 160 κιλα δυο επαναλήψεις

Αυτό δεν αναιρεί ότι αν ασχολιότανε αποκλειστικά με τα βάρη θα έβγαζε πολύ περισσότερα κιλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα βαριεμαι. Απλα απο θεμα γυμναστικης ειμαι νουμπ, προφανως θα εχω αστειες ερωτησεις.

 

υγ: αστειες για σενα, οχι γιαμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anyway, ας υπαρχουν τα ερωτηματα τα παραπανω.

 

 

Τωρα εχω και αλλη ερωτηση. Ναι το ξερω, σας τα εχω κανει τσουρεκια. Το προγραμμα μου ειναι sit ups push ups και squats.

 

Αυτη τη στιγμη κανω t push ups. Και αποτι βλεπω, εχω προβλημα με τις ανασες. Που παιρνω ανασα και που την βγαζω;

Όταν κατεβαίνεις εισπνέεις. Όταν πιέζεις/ανεβαίνεις εκπνέεις. Ποτέ δεν κρατάς ανάσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προπονείται στα Ν. Μουδανια και ο προπονητης ειναι απο το χωριο μου.

 

Ναι δεν ειπα εγω οτι ειναι ο μοναδικος που το κανει αυτο. Απλα νομιζω οτι μερικοι ανθρωποι το χουν απο την φυση τους. Κανουν αθληματα καταλληλα γι αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι δεν είναι όλοι γεννημένοι για αρσιβαρίστες ούτε μαχητές , όλοι μπορούν να φτάσουν σε κάποιο σημείο αλλα για να διακριθεί ο άλλος θα χρειαστεί το κάτι παραπάνω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κατι που δεν ηξερα. και μαλιστα εκανα λαθος εδω και 12 μερες.

Τώρα που ανέφερες t-push ups θα σου προτείνω και μία άσκηση που μοιάζει, αλλά είναι λίγο πιο brutal να την έχεις στο μυαλό σου.

 

Στάση push-ups, αλλά αντί να έχεις παλάμες κάτω, κρατάς 2 βαράκια και στηρίζεσαι στο πάτωμα σα να κρατούσες 2 παράλληλες μπάρες.

1) πέφτεις

2) σηκώνεσαι (μέχρι εδώ όπως τα push-ups)

3) τραβάς το ένα βαράκι στο στήθος σου στην αντίστοιχη μεριά και στρίβοντας το σώμα σηκώνεις/σπρώχνεις το βαράκι πάνω.

4) κατεβάζεις ελεγχόμενα το βαράκι στην προηγούμενη θέση και επαναλαμβάνεις με το άλλο χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...