Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 

 

φαντάζομαι το φίλο σου να παίρνει anavar που τελικά δεν θα είναι anavar  

 να πεθάνει δεν πρόκειται αλλα σίγουρα αυτή τη στιγμή αν πάει κ πάρει οτιδήποτε θα τραβάει τα μαλλιά του  

 

τα roids για το σώμα είναι σα να βάζεις μηχανή ferrari σε yugo και για το μυαλό σαν να είσαι με κόκα 24/7 

αν έχει και προδιάθεση για ψυχικές ασθένειες κ εθισμούς θα γίνει για τα καλά   :-) 

 

 

 

θα παρακολουθω την εξελιξη του πειραματος και ασθενους :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα αυτό που με έδιωξε votriti (τι όνομα ειναι αυτό ρε μλκ... :)) ειναι τα πολλά άτομα που μαζεύτηκαν. Δεν είμαι τοςο κοινωνικός, ένιωσα να πνίγομαι, δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ στις ασκησεις. Πιο πολύ είχα το νου μου μην κουτουλησω πάνω σε κανέναν.

 

Αγόρασα παντελονάκι σήμερα. Αλλο ενα νούμερο κάτω (χωρίς να έχω αδυνατίσει) κι ειναι κι αυτό λίγο φαρδύ. 6 pack σου ρχομαι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα αυτό που με έδιωξε votriti (τι όνομα ειναι αυτό ρε μλκ... :)) ειναι τα πολλά άτομα που μαζεύτηκαν. Δεν είμαι τοςο κοινωνικός, ένιωσα να πνίγομαι, δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ στις ασκησεις. Πιο πολύ είχα το νου μου μην κουτουλησω πάνω σε κανέναν.

 

Αγόρασα παντελονάκι σήμερα. Αλλο ενα νούμερο κάτω (χωρίς να έχω αδυνατίσει) κι ειναι κι αυτό λίγο φαρδύ. 6 pack σου ρχομαι!

θα κάνεις μεταπτυχιακό; χαρά στο κουράγιο σου !!! 

εγώ το μόνο που σκέφτομαι είναι να τελειώσω το αναθεματισμένο, να έχω λεφτά (άρα και δουλειά) να πληρώνω το γυμναστήριο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παρακολουθω την εξελιξη του πειραματος και ασθενους :P

ενημέρωσε τον όμως τι μπορεί να πάθει απο ένα κύκλο φαρμάκων , ακόμα κ σε μικρή ποσότητα , ακόμα κ με απλή τεστοστερόνη π είναι κάτι καθαρό που παράγεται απο τον οργανισμό μας. Ναι υπάρχουν άτομα που τα έπαθαν με μια μικρή δόση τεστοστερόνης.

 

1) υπογοναδισμός  Ναι , άσχετα με το τι λένε οι Έλληνες "guru" και καλά των γυμναστηρίων μπορεί να συμβεί. Σε περίπτωση που του παρουσιαστεί θα χρειαστεί να τρυπιέται για την υπόλοιπη ζωή του( trt ) και το σύστημα υγείας της χώρας μας δεν καλύπτει το τεράστιο κόστος σκευασμάτων + εξετάσεων κάθε 3-6 μήνες. 

2) γυναικομαστία (5-6 χιλιάδες euro η εγχείρηση)

3) ακμή που χρειάζεται αρκετά τοξικά φάρμακα για να γιατρευτεί 

 

 

αυτά είναι τα ποιο συνηθισμένα με εξαίρεση το πρώτο που είναι λαχείο , αν του κάτσει , γιατί να πάρει το ρίσκο ?

 

άκου τώρα τι γίνεται. Αυτά^ υπάρχει πιθανότητα να τα πάθει ο οποιοσδήποτε , ακόμα κ αυτός που ξέρει τι κάνει και παίρνει μέτρα προφύλαξης με έξτρα φαρμακευτικά σκευάσματα( που είναι φτιαγμένα για την θεραπεία καρκίνου σε γυναίκες), που εδώ στην Ελλάδα δεν τα χρησιμοποιεί και δεν τα προτείνει κανένα ντιλέρι, ούτε ακουστά δεν τα έχουν. Γιατι να πας για σούζες είναι ηλίθιο , να πας για σούζες χωρίς κράνος είναι έξτρα ηλίθιο. 

Ο φίλος σου που δεν ξέρει π πάνε τα 4 και κανονικά ούτε κρεατίνη δεν θα έπρεπε να παίρνει είναι σχεδόν σίγουρο πως θα αποκτήσει προβληματάκια κ αποτέλεσμα δεν θα έχει, όχι αποτελέσματα που να αξίζουν την υγεία , γιατι μπροστά στην υγεία μας κανένα αποτέλεσμα δεν αξίζει, αλλα γενικά αποτέλεσμα δεν θα δει, μόνο παρενέργειες . 

 

μακάρι να είναι τυχερός κ να του δώσουν τίποτα ντεπον αμερικάνικα με ξυσμένη ονομασία , τουλάχιστον να χάσει μόνο τα λεφτά του

 

αν είναι ανήλικος ή πιτσιρικάς κάτω απ τα 22-23 σφύρα το στους δικούς του

 

Θα παει για μπαλαρινα ^_^

99% όσων είναι στο μέγεθος του ή και μικρότεροι,  δεν μπορούν να κάνουν ούτε τη μισή κίνηση ........τρελό ε? και κλάμα σύγχρονος :-D  

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω το βρηκα εντυπωσιακο για το σωμα του...

του piana? έχει κάνει ακρότητες με τα κολλαγόνα στα χέρια, αν ήθελε θα είχε πολύ ωραίο σώμα αλλα αυτό πούλησε αυτό γούσταρε, i dont really care 

im just there for the comments χαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ πάντως πολυ σωστο κατι που ειχε γράψει ο Vapir πριν λιο καιρο οτι ειναι καλο να πας έστω και λιγο για να δεις πώς γίνονται σωστα οι ασκήσεις μην πάθεις καμιά ζημία.

Για το γυμναστήριο το λες τώρα αυτό... :blink:

 

 

Καλοκαιριάζει και όλοι ψάχνονται με τη μέθοδο κέικ  :X .

Γελάω τέρμα που τώρα με την ζέστη σκάνε με φούτερ λες και δεν φαίνεται που έχουν μείνει μισοί από πέρσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

99% όσων είναι στο μέγεθος του ή και μικρότεροι,  δεν μπορούν να κάνουν ούτε τη μισή κίνηση ........τρελό ε? και κλάμα σύγχρονος :-D  

Ναι, μπραβο του και μενα με εντυπωσιασε.Επισης, ο kali muscle που κανει muscle ups στα τοσα κιλα bodyweight ειναι εντυπωσιακο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία απορία. Το φούσκωμα σου δίνει δύναμη;

 

Μου κάνει εντύπωση πως στη πάλη δεν υπάρχουν τύποι σα και αυτό που ποσταρε ο vapir.

Σου δινει ναι.Δε νομιζω να υπαρχει αυτο που λενε "φουσκωτος αλλα χωρις δυναμη".

 

Απλα δεν εχουν το mobility που χρειαζεται με τοσους μυς, η και την αντοχη, οποτε δε τους συμφερει.

 

Πιο πολλοι μυες=πιο πολυ οξυγονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία απορία. Το φούσκωμα σου δίνει δύναμη;

 

Μου κάνει εντύπωση πως στη πάλη δεν υπάρχουν τύποι σα και αυτό που ποσταρε ο vapir.

θα στο γράψω πεταχτά να πάω να φτιάξω φαί γιατι λύσσαξα (σαν το avatar)

μυς = μυική δύναμη , μπορείς πχ να πιάσεις κάποιον 60-70kg να τον χτυπάς σαν λούτρινη κούκλα όπου βρεις 

πάλη και γενικά ξύλο = τεχνική, καμία σχέση με το "τουμπάνιασμα" 

υπάρχουν κατηγορίες κιλών , απο εκεί κ πέρα πρέπει να υπάρχει μια σχετική ευκινησία και αναπνοή , οι μυς τρώνε οξυγόνο , αν είσαι τέρας 50kg πάνω απ το ύψος σου γεμάτος μυς φυσικά και δεν θα την παλεύεις όπως αν ήσουν 10kg πάνω απ το ύψος σου , θα εξαντλήσεις το οξυγόνο σου για πλάκα.  

 

επίσης ποτέ δεν συγκρίνουμε φυσική κατάσταση με άθλημα , πχ η πίπα που λένε οι άσχετοι "ποιος θα κέρδιζε , ένας bodybuilder ή ένας πυγμάχος" , άκυρη μαλακία όσο δεν πάει , τι σχέση έχει το ένα με το άλλο ?

Αν όμως ο bb γνωρίζει κάποιο άθλημα που ταιριάζει κ στο build του πχ πάλη δεν ξέρω τι μπορεί να τον διαλύσει Όλα όμως εξαρτώνται απο ένα εκατομμύριο παράγοντες κ πάνω απόλα απ τον αθλητή 

 

για σωστή σύγκριση μπορείς να πεις ποιος θα κερδίσει κάποιος bb ή κάποιος fitness , δηλαδή να κάνεις σύγκριση φυσικών καταστάσεων χωρίς τεχνική γνώση στο αντικείμενο π και πάλι είναι πολύ random 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον αυτό που ήθελα να πω είναι fitness. Και όχι πάλη.

 

Αν κατάλαβα καλά υπάρχει η κατηγορία μπιμπι και φιτνες.

 

Ας πούμε πως και οι δύο έχουν τεχνική. Ας πούμε πως δεν τους βάζουμε να παλέψουν αλλά τους βάζουμε να δουλέψουν οικοδομή ή αποθήκη.

 

Ποιος θα είχε καλύτερη απόδοση;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...