Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι τριήμερη Αθήνα Και αυτές τις δύο μέρες τρώω ότι νάνε,χωρίς να μετράω θερμίδες,χωρίς να υπολογίζω πρωτεΐνη κλπ,πολύ περίεργο συναίσθημα,θυμήθηκα πως έτρωγα πριν πέντε μήνες χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Διαφορετική η χρήση της isolate Γιάννη ,διαφορετική της κανονικής.

Από την isolate λείπουν πράγματα λόγω της επεξεργαςίας που υφίςταται.Δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς ποια ,αλλά αποροφιέται πολυ γρήγορα μετά την προπόνηση ,συν την μεγαλύτερη περιεκτικότητα της σε πρωτείνη.

 

Ναι, φυσικά. Για μένα, ο βασικός λόγος να πάρεις πρωτείνη είναι ακριβώς για μετά την προπόνηση, για γρήγορη απορρόφηση κι εκμετάλλευση του αναβολικού παραθύρου που δημιουργείται (για το οποίο μερικοί αμφιβάλλουν αλλά αυτό είναι άλλο θέμα). 

 

Την υπόλοιπη πρωτείνη πρέπει κάποιος να την παίρνει μέσω τροφής. Ξέρω ότι πολλοί για ευκολία πετάνε 2-3 σκουπ ακόμα μέσα στη μέρα αλλά -για μένα επαναλαμβάνω- αυτό είναι λάθος και πρέπει να γίνεται όταν υπάρχει ανάγκη, κι όχι ως συνηθισμένη πρακτική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πριν την προπονηση πρεπει να παιρνεις ή το γευμα σου να χει πρωτεινη. Τουλαχιστον ενα μισαωρο πριν μαζι με υδατανθρακα και τις δυο φορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να την αδειάσει και να γεμίσει το κουτί καστανόχωμα. Ύστερα να φυτέψει έναν βασιλικό.

Ακούς εκει να μην έχεις ιδέα και να σου προτείνουν οι μαλάκες κοκτέιλ με κρεατίνη.

Εκτός αυτού μια καλή whey έχει 80% καθαρότητα και αυτή η μαλακία που πήρε 40%. Το υπόλοιπο ,και καλα υδατάνθρακες, που στην ουσία είναι ζάχαρες. Α.. και zma για την τεστοστερόνη :(

Μα πόσο για τον π#}^{ο είναι :(

Ρωτάς αν έχει θέματα παίρνοντας αναβολικό ;;; Σοβαρά;;;; Πέστου ότι είναι κότα και δεν έχει τον τσαμπουκά και το σθένος να το παλέψει φυσικά για να ψάχνεται με μαλακίες και φάρμακα.

 

 

Ωρέ τι έγινε; Μια χαρά fitness thread ήταν εδώ ......

Εγώ του είπα να μην.

Αλλά αφού λυσσάξει να γίνει φούσκας τι να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ του είπα να μην.

Αλλά αφού λυσσάξει να γίνει φούσκας τι να κάνω;

Αν έχει λυσσάξει να γίνει "φούσκας" με τέτοιο τρόπο ας το κάνει με το σωστό τρόπο: με πιτόγυρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

In other news, τώρα στα γεράματα μάθε γέρο γράμματα, θα δώσω εξετάσεις για μεταπτυχιακό αρχές Ιούνη και μάλλον αυτός ο μήνας είναι ο τελευταίος που πάω τζιμ. Μετά θα πρέπει να αφοσιωθώ στο διάβασμα οπότε θα κάνω σπίτι με αλτήρες ή/και bodyweight. 

 

 

Για το σπίτι δες και λάστιχα ,κάνουν καλη δουλειά  ,πρόσφατα πήρα αυτα http://bodylasticsinternational.com/products/bodylastics-23-pcs-strong-man-xt-warrior-resistance-bands-set-clips-262-lbs απο το εξωτερικό ,εξαιρετική ποιότητα ,τα προτείνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγώ του είπα να μην.
Αλλά αφού λυσσάξει να γίνει φούσκας τι να κάνω;

φαντάζομαι το φίλο σου να παίρνει anavar που τελικά δεν θα είναι anavar  
 να πεθάνει δεν πρόκειται αλλα σίγουρα αυτή τη στιγμή αν πάει κ πάρει οτιδήποτε θα τραβάει τα μαλλιά του  

τα roids για το σώμα είναι σα να βάζεις μηχανή ferrari σε yugo και για το μυαλό σαν να είσαι με κόκα 24/7 
αν έχει και προδιάθεση για ψυχικές ασθένειες κ εθισμούς θα γίνει για τα καλά   :-) 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πριν την προπονηση πρεπει να παιρνεις ή το γευμα σου να χει πρωτεινη. Τουλαχιστον ενα μισαωρο πριν μαζι με υδατανθρακα και τις δυο φορες

Πανω σ'αυτο.

 

Ειχα ακουσει οτι αν βαλεις πρωτεϊνη στον οργανισμο σου πριν πας για γυμναστικη ουσιαστικα κανεις περισσοτερο "κακο" παρα καλο, γιατι ο οργανισμος κανει διεργασια για να τη διασπασει και ξοδευει πιο πολλη ενεργεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά με αρκετά σετ από βαράκια που έχω, πάγκο, μπάρα για pull ups και βάσεις για dips, δε θα μου λείψει τίποτα. Κανονικό πρόγραμμα μπορεί να βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά με αρκετά σετ από βαράκια που έχω, πάγκο, μπάρα για pull ups και βάσεις για dips, δε θα μου λείψει τίποτα. Κανονικό πρόγραμμα μπορεί να βγει.

Καμια σχεση γυμναστήριο με σπιτι. Εγω προσωπικα ειδα τεραστια διαφορα. Που χα μπαρα, στραβομπαρα, δυο σετ αλτηρων, πανω απο 140 κιλα, παγκο και πολυμηχανημα γυμναστικης οπου μπορουσα να γυμνασω πλατη, στηθος παρα πολλες ασκησεις μαζι και των ποδιων extension leg curl. Οταν πηγα στο γυμναστήριο ενιωσα λες και δεν ειχα ξανακανει γυμναστικη. Σπιτι εκανα δυο χρονια, τώρα στο γυμναστήριο ειμαι εξι μηνες κοντα. Μπορει αυτους τους εξι μηνες να πηρε το σωμα μου οσο δεν πηρε στα δυο χρονια.

Να προσθεσω οτι ουτε την πολυτελεια που σου δινουν οι επιλογες των μηχανηματων δεν την εχεις σπίτι.

 

Πχ στο δικο μου αλλαξε δυο τρια μηχανηματα που εβλεπε οτι δεν δουλευονται με αλλα ανώτερης ποιοτητας μαρκας techogym. Ενω σπιτι αυτο δεν μπορεις να το χεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιβε,αναλογα το επίπεδο που θες να φτάσεις,εγω ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο αυτο που εχω  κάνοντας γυμναστική στο σπιτι και πιστεύω εχω και αρκετά περιθώρια βελτίωσης ακόμα ,αν βεβαια θες να φτάσεις σε επίπεδο Μαους πας γυμναστήριο δεν γίνετε αλλιώς.

Μπορεί αν γουστάρεις πολύ και το περιβάλλον του γυμναστηρίου να σου εδωσε και αυτο ενα extra boost γι'αυτο να αισθανεσαι τόσο μεγάλη την διαφορά.

Εγω ειμαι απο την φυση μου τέτοιος που αν εχα αλλα ατομα να περιφέρονται γυρο μου πολύ απλα δεν θα εκανα βαρη.

Θεωρώ πάντως πολυ σωστο κατι που ειχε γράψει ο Vapir πριν λιο καιρο οτι ειναι καλο να πας έστω και λιγο για να δεις πώς γίνονται σωστα οι ασκήσεις μην πάθεις καμιά ζημία.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...