Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Σημερα εχω βαρη κι αυριο κανονικα ειχα πισινα. Ομως τελικα πρεπει να κανω μια εξαγωγη φρονιμιτη κ ετσι δε ξερω αν θα προλαβω να παω αυριο πριν την εξαγωγη. Η οδοντιατρος μου πε οτι ειναι απλη περιπτωση, ελπιζω δευτερα να μπορεσω να παω κανονικα προπονηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταξτε στο γοογλε για το προγραμμα "squat everyday"

Υποτιθεται πως οι μυς θελουν τουλαχιστον 48 ωρες ξεκουραση. Αρα αυτα προγραμματα που κυκλοφορουν οπως 200 push ups a day κτλ, ειναι κομματακι επικινδυνα or not;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτιθεται πως οι μυς θελουν τουλαχιστον 48 ωρες ξεκουραση. Αρα αυτα προγραμματα που κυκλοφορουν οπως 200 push ups a day κτλ, ειναι κομματακι επικινδυνα or not;

 

Δεν είναι επικίνδυνα, αλλά στην ουσία δεν προσφέρονται για μυική υπερτροφία. Απο τη στιγμή που γίνονται με το βάρος του σώματος πολύ δύσκολα να τραυματιστεί, εκτός άμα κάνει πολύ λάθος την άσκηση. Ο noob θα δει κάποια μικρά noob-gains αλλά μέχρι εκεί. Μετά θα κάνει απλά συντήρηση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτιθεται πως οι μυς θελουν τουλαχιστον 48 ωρες ξεκουραση. Αρα αυτα προγραμματα που κυκλοφορουν οπως 200 push ups a day κτλ, ειναι κομματακι επικινδυνα or not;

Καθόλου επικύνδυνα. Το έκανα παλιά όταν δεν ήξερα για τη ξεκούραση. Ποτέ δεν τραυματίστηκα, ούτε με βάρη (χωρίς να τα αυξάνω). Όπως είπε ο thomasG4 υπάρχει βελτίωση το πρώτο μήνα, αλλά μετά τίποτα. Απλά από ένα σημείο και μετά βαριέσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω κανω δευτερα σκουοτ τριτη αρσεις με τραπ μπαρ βαριες μερες τεταρτη ξεκουραση πεμπτη παρασκευη ελαφριες μερες το ιδια σαββατο complex workout. Κυριακη δεν κανω τιποτα εκτος απο το να σηκωνω το ποτηρι του καφε και το πιρουνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτιθεται πως οι μυς θελουν τουλαχιστον 48 ωρες ξεκουραση. Αρα αυτα προγραμματα που κυκλοφορουν οπως 200 push ups a day κτλ, ειναι κομματακι επικινδυνα or not;

 

δεν είναι επικίνδυνα, γιαυτό δεν κάνουν τίποτα (εκτός από καύση θερμίδων)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και εγώ περπατάω κάθε μέρα δεν ειναι επικίνδυνο!

Αν τα σκουωτ γινονται με αντιστάσεις για να τουμπανιασεις, για να πρήξεις όλο το πόδι , για να γυμναστείς τέλος πάντων και οχι για να μαλακιστεις τότε ειναι επικίνδυνα ναι και θελουν υποχρεωτικά 48ωρο αποκατάστασης αλλιώς θα τα πάρεις τα πόδια στο χέρι, κάτι τέτοιο φαντάζομαι εννοούσε ο Γιαννης , τωρα αν κάνεις σκουωτ 100 επαναλήψεις με το βάρος του σώματος σου  πάνω κάτω οπως κάτι γκομενιτσες που κοροϊδεύουν στην τηλεορ τότε  τι επικίνδυνο να ειναι ?

ίσως ειναι επικίνδυνο μόνο για τον εγκέφαλο  έτσι και εξακολουθείς και το κάνεις για πολύ καιρό! 

 

κοιταξτε στο γοογλε για το πρόγραμμα "toumpanaflex everyday"

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας και εντυπωσεις.

εχεις δει διαφορα απο τις απλες με μπαρα?

Κοιτα κανω μια αυτην μια σουμο. Πχ αυριο μπορει να κάνω σουμο.

 

Αν επρεπε να διαλεξω για να κανω μια θα εκανα με τραπ μπαρ, νομιζω οτι την εκτελω πιο καλα, ασε που αν με βιδωσει μπορει με τις αρσεις να συνδιασω shrugs.

Η πορωση ειναι οταν εχω complex workout και κανω farmers walk με την τραπ μπαρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...