Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

http://www.wheypro.com.gr/

 

Αυτά τα διαμάντια δεν χάνονται ΤΕΟΚΟσ

 

Πρωτείνη τυρόγαλου

Πολυ ακριβη. Γιατι ομως απορω. Και να θες να στηρίξεις δεν σε αφηνουν. 25€ το κιλο;

 

Απορώ μερικες φορες γιατι τα εγχωρια νομιζουν οτι τα παραγουν παρθενες κορασιδες ετων 20. Αλλιως δεν εξηγείται.

 

Κανε τα 2,5 κιλα 30€ να σε προτιμήσω, θα μαι ο πρωτος εφοσον ειναι 80% πρωτεινη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα μαζευτούν 4 άτομα και πάρουν από 1 2κιλο θα έρθει κάτω από 20 ευρώ το κιλό.

Υπολόγισε και ότι δεν έχει μεταφορικά,μια χαρά τιμή είναι για αυτό που είναι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πέστε ρε μαστόρια. Ξεκίνησα την παρακάτω άσκηση για τρικέφαλα και πιάστηκα στο στήθος ψηλά κάτω από τον λαιμό .

Δεν είναι και καμιά πολύπλοκη άσκηση. Τι στο διάολο κάνω λάθος;

Μα γιατι πολύ απλά οι βυθίσεις ειναι -βασικά- άσκηση στήθους !

τουμπανιαζει τέρμα τα τρικέφαλα και ολες σχεδόν τις μυικές ομάδες του κορμου  `πλην της πλάτης`

αλλά περισσότερο απο ολα το στήθος, καμμια μαλακια δεν έκανες την εκανες απλα σωστα χαχααχα

------

                                    Εδώ είπαμε ειναι το νήμα των χοντρών ?

 

Σημερινή μετα απο 5 λεπτά trx ~~  οχι οτι μπορώ και περισσότερο βέβαια  χχαχαχαχα

θα πέσει τρελή δίαιτα για  να πέσω απο τα 93+ που είμαι τώρα στα 88 

 

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα μαζευτούν 4 άτομα και πάρουν από 1 2κιλο θα έρθει κάτω από 20 ευρώ το κιλό.

Υπολόγισε και ότι δεν έχει μεταφορικά,μια χαρά τιμή είναι για αυτό που είναι !

Αν ειναι να κανω μαζικη παραγγελία, στρεφομαι προς το εξωτερικό. Πχ myprotein or twp or prozis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ 200 push ups πρεπει να ειναι το λιμιτ μου.


Να ρωτησω, γιατι παιρνετε πρωτεινη ως συμπληρωμα απο την ωρα που υπαρχουν πολλα φαγητα με αρκετα μεγαλη ποσοτητα σε πρωτεινη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ 200 push ups πρεπει να ειναι το λιμιτ μου.

 

 

Να ρωτησω, γιατι παιρνετε πρωτεινη ως συμπληρωμα απο την ωρα που υπαρχουν πολλα φαγητα με αρκετα μεγαλη ποσοτητα σε πρωτεινη.

γιατι εχει ωραια γευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω΄θα ήθελα να παίρνω αλλά δεν με αφήνει η γυναίκα μου :P


Μα γιατι πολύ απλά οι βυθίσεις ειναι -βασικά- άσκηση στήθους !

τουμπανιαζει τέρμα τα τρικέφαλα και ολες σχεδόν τις μυικές ομάδες του κορμου  `πλην της πλάτης`

αλλά περισσότερο απο ολα το στήθος, καμμια μαλακια δεν έκανες την εκανες απλα σωστα χαχααχα

------

                                    Εδώ είπαμε ειναι το νήμα των χοντρών ?

 

attachicon.gif1ασδδφδδφααααα.jpg Σημερινή μετα απο 5 λεπτά trx ~~  οχι οτι μπορώ και περισσότερο βέβαια  χχαχαχαχα

θα πέσει τρελή δίαιτα για  να πέσω απο τα 93+ που είμαι τώρα στα 88 

 

ήταν ο Alex το βουνό νάτον και ο Maus o Bάρβαρος :(

Eυτυχώς είμαι παιδί ακόμη και θα βελτιωθώ...μηδέν άγχος ΧΑ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει και η 5η συνεδρία φυσικοθεραπείας σήμερα. 5 more to go.

Μου είπε να αρχίσω σιγά-σιγά προπονήσεις για να δούμε πως πάει. Μου είπε ό,τι κάνω να έχω σφιγμένη την κοιλιά. Λογικό. Επίσης για κανένα λόγο δεν ακουμπάω γέφυρες και γενικά μέση με δυσκολία. Μου είπε να ξεκινήσω και τρέξιμο, αλλά θα το αφήσω για λίγο πιο μετά.

 

Οπότε σήμερα το πρόγραμμα έχει pull-ups & leg raises (κυριως γιατι είναι πολύ καλή ισομετρική για τους ραχιαίους).

 

:-)  :-)  :-)  :-)  :-) 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη προπονηση σημερα,ποδια και 20 λεπτα cardio. Ξερω οτι δεν ειναι ο ιδανικος συνδυασμος αλλα ειναι η πιο ευκολη και συντομη προπονηση σε σχεση με τις αλλες 2 μερες.

 

Προβληματιζομαι σχετικα με τα squat, κανω στο smith και διαβαζω για το ποσο καλυτερα ειναι τα ελευθερα αλλα τα φοβαμαι...Προσπαθω να βελτιωσω προς το παρον την τεχνικη στο μηχανημα. Οσα χρονια πηγαινα γυμναστηριο ποτε δεν εκανα squat (!!!) διαβαζω ομως ποσο σημαντικη ασκηση ειναι και την κανω απο τοτε που ξαναξεκινησα (~2 μηνες).

 

Σημερα εβγαλα 4 σετ των 10 με το τελευταιο στα 60 κιλα + την μπαρα. Προσπαθω να πηγαινω αρκετα χαμηλα αλλα δεν νιωθω ανετα γιατι νιωθω τα κιλα αρκετα στους ωμους μου στα τελευταια σετ, εχω το μυαλο μου στην τεχνικη και φοβαμαι μην τραυματιστω.

 

Η προφανης λυση ειναι να μειωσω τα κιλα και να κανω εκει που νιωθω ανετα.Ειναι προτιμοτερο να κατεβαινω οσο παει με λιγοτερα κιλα απο το να κανω μικροτερη κινηση με περισσοτερα κιλα?

 

Χοντρικα, στα ελευθερα squat ποσα λιγοτερα κιλα θα εκανα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σημερα εβγαλα 4 σετ των 10 με το τελευταιο στα 60 κιλα + την μπαρα. Προσπαθω να πηγαινω αρκετα χαμηλα αλλα δεν νιωθω ανετα γιατι νιωθω τα κιλα αρκετα στους ωμους μου στα τελευταια σετ, εχω το μυαλο μου στην τεχνικη και φοβαμαι μην τραυματιστω.

 

α είναι κι άλλοι που φοβούνται μη τους μείνει η μπάρα κάτω στη τελευταία επανάληψη και ξεφτιλιστούν; :P

 

μια άλλη λύση ίσως είναι να ανοίξεις τη λαβή για αν δουλεύει λιγότερο ο τρικέφαλος dunno

 

in other news εγώ έχω τώρα πρόγραμμα πρώτη μέρα στήθος/δικέφαλοι, δεύτερη πλάτη/τρικέφαλοι, τρίτη πόδια, τέταρτη ώμους αλλά σκέφτομαι να ενώσω πόδια και ώμους και για 4η μέρα να κάνω κυκλικά ό,τι και τη πρώτη δεν είναι too much φαντάζομαι ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...