Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανώς θα νιώσεις τους ραχιαιους να σε καίνε πρώτα καθώς στο rdl είναι σε δυσμενη θέση και πολύ μικρότεροι από γλουτιαιους και hamstrings και συνήθως πολύ πιο εύκολο να πιαστουν και με μικρή προσπάθεια

 

Αν όμως θες να σηκώσεις βαριά κιλά οι γλουτιαιοι και οι δικέφαλοι μηριαιοι είναι αυτοί που τραβάνε το ζόρι

Αλλιώς χαιρετας τους μικρούς spinal electors.

 

Maus πρέπει να ρωτήσεις τότε αυτούς που διαγωνιζονται στο deadlift αλλά και προπονητες της άρσης βαρών. Εγώ σου έβαλα και τον Ben Pakulksi που αμπαλο δεν τον λες

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ben_Pakulski

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Διάβασε και το υπόλοιπο έκανα edit όσο σκεφτόμουν

την εκτελούν ως νεκρή άσκηση, δλδ ακουμπάει η μπάρα έδαφος. ακουμπάει δλδ σε ουδέτερο σημείο. το είχε εξηγήσει ο bosei κάποτε, αλλά τα ξέχασα.

δεν ξέρω πραγματικά να το εξηγήσω παραπάνω, όπως και το ότι ο αριθμός των reps πρέπει να ναι μονοψήφιος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελλειπτικό και ποδήλατο μόνο με αντίσταση
στον διάδρομο μόνο ανηφόρα 

δοκίμασα λάστιχα αντίστασης καπάκι από τα δύο dropset σε προτάσεις ώμων και εκτάσεις .... 
εντάξει, ήδη από τα chin ups πηδιέται ο δικέφαλος και στην απομόνωση είναι πολύ νεκρός :/ 

εχθές έκανα το τελευταίο μου ελεύθερο γεύμα 
το επόμενο θα ναι μέσα στο πρώτο δεκαήμερο του μαίου και μετά ξανά από Ιούλη (εκεί μέσα με τέρμα) 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελλειπτικό και ποδήλατο μόνο με αντίσταση

στον διάδρομο μόνο ανηφόρα 

 

δοκίμασα λάστιχα αντίστασης καπάκι από τα δύο dropset σε προτάσεις ώμων και εκτάσεις .... 

εντάξει, ήδη από τα chin ups πηδιέται ο δικέφαλος και στην απομόνωση είναι πολύ νεκρός :/ 

 

εχθές έκανα το τελευταίο μου ελεύθερο γεύμα 

το επόμενο θα ναι μέσα στο πρώτο δεκαήμερο του μαίου και μετά ξανά από Ιούλη (εκεί μέσα με τέρμα) 

 

Πως ήταν οι ισομετρικές στους ώμους; Εντυπώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φουλ κάψιμο ειδικά στο καπάκι, ντάξει απλά πεθαίνω .... το αερόβιο, τώρα που αυξάνονται τα λεπτά, πραγματικά φαίνεται γολγοθάς
και τα chin ups με full range και αργή θετική/αρνητική κίνηση πολύ ωραίος πόνος 

προσεύχομαι να έχω την οικονομική δυνατότητα να πηγαίνω γυμναστήριο. η επαφή με τα σίδερα είναι τρελή yoga για το πνεύμα μου (τρελό π@#$μα για το σώμα) 

και θα πάω κόντρα στα κληρονομικά μου χαρίσματα, ναι γιατί μπορώ να τα καταπολεμήσω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνει να κάνω επανάληψη των set στην ίδια μέρα; Πχ πρωί έκανα 5 σετ. Μεσημέρι έκανα αλλά 5 σετ, τώρα λέω να κάνω αλλά 5σετ.

 

Κάνει αυτό ή όχι. Θέλω να κάνω 300 κάμψεις την ημέρα, αλλά δεν μπορώ να τα κάνω σε ένα σετ.

Εδώ το πρόγραμμα μου. Ναι ναι, είμαι κεφτες ακόμα.

 

post-216584-0-77464800-1460478110_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πέστε ρε μαστόρια. Ξεκίνησα την παρακάτω άσκηση για τρικέφαλα και πιάστηκα στο στήθος ψηλά κάτω από τον λαιμό .

Δεν είναι και καμιά πολύπλοκη άσκηση. Τι στο διάολο κάνω λάθος;

post-68421-0-00860700-1460479758_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ΤΕΟΚΟΣ: Γέρνεις το κορμί κι έτσι δουλεύουν οι θωρακικοί μυς.

 

@Παπί: Ναι, μπορείς να το μοιράσεις μέσα στη μέρα.

 

@ Vapir: Μ' έκανες και γέλασα ρε φίλε, και το χα ανάγκη (ειδικά αυτή τη στιγμή). Άκου μοναχός...  :-D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...