Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κυριως το φαγητο ειναι πιστευω.Σε αυτα τα κιλα πρωτη φορα μπηκες? Και οι επαναληψεις μου φανηκαν πολλες.

Πρεπει να καθοριζεις απο την αρχη τι προπονηση θα κανεις.Τωρα εκανες 5 5αρια σε κιλα που ηταν αρκετα για το bodyweight σου και μετα το γυρισες σε πυραμιδα.Αν δεν εχεις φαει και καλα, δε θελει κ πολυ να σε εξαντλησει, squats ειναι αυτα :P

 

 

Την επομενη φορα φαε καλα και διαλεξε το ειδος της προπονησης σου απο οταν κανεις ζεσταμα.Και μην παρασυρεσαι με το φορτωμα κιλων γτ εκτος απο κινδυνο τραυματισμου, αν δεν κανεις σωστη εκτελεση της ασκησης θα εχεις λιγοτερο κερδος απο το αν ριξεις τα κιλα και κανεις αργα, σταθερα και σωστα τις επαναληψεις.Τα κιλα θα ερθουν σε 3-5-10 μηνες, τι βιαζεσαι, ολη τη ζωη μπροστα σου εχεις :P

Ναι,πρώτη φορά μέχρι το 3ο σετ τα έβγαζα μετά στο 4ο άρχισα να το χάνω και στις τελευταίες επαναλήψεις έκανε αυτό που είπες,να μένω για 3-5 σεκ πάνω +τεχνικά

Επομένως την επόμενη φορά τι κάνω ?

Να κάνω 12,10,8,6(χωρίς το τελευταίο σετ και λιγότερα κιλά) η να συνεχισω το 5χ5 που έκανα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ναι,πρώτη φορά μέχρι το 3ο σετ τα έβγαζα μετά στο 4ο άρχισα να το χάνω και στις τελευταίες επαναλήψεις έκανε αυτό που είπες,να μένω για 3-5 σεκ πάνω +τεχνικά

Επομένως την επόμενη φορά τι κάνω ?

Να κάνω 12,10,8,6(χωρίς το τελευταίο σετ και λιγότερα κιλά) η να συνεχισω το 5χ5 που έκανα;

Δε ξερω τα 5αρια πως βοηθανε, δεν εχω κανει ποτε τετοιου ειδους προπονηση, οποτε θα σε γελασω.

 

Εγω κανω πυραμιδα (12-10-8-6) για να εχω και καψιμο στους μυς αλλα και τα οφελη των χαμηλων επαναληψεων με πολλα κιλα.Αν δω οτι δε με πιανει καλα, στο τελευταιο σετ κανω και ενα drop μεχρι fail xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ THREAD ΤΩΝ ΧΟΝΤΡΩΝ?

 

 

 

Td7DUpX.jpg?1

TLqqlNy.jpg?1

 

 

 

 

 

Nα φορέσεις την μπλούζα του θείου σου του Λάνιστερ μην σε ματιάξει το νανάτσι ο Τύριον :)

post-68421-0-77311300-1460415000_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ ντακον 1 εκατομμύριο ασκήσεις μπορεί να γυμνάζουν  1 εκατομμύριο διαφορετικές μυικές ομάδες μαζι

ειναι γνωστό αυτό!

το οτι τα deadlifts όμως ειναι πρωτίστως άσκηση πλάτης και μετά  ποδιών ειναι επίσης γνωστό εις τους αιώνες των αιώνων

δεν υπάρχει σοβαρός αθλητής που να ασχολείται, που να ξέρει 5 πράγματα και να ισχυρίζεται το αντίθετο!

 

 

Στα εξηγώ πολύ απλά . Βλέπεις κανένα λάθος στη λογική μου? Και ναι, δεν υπάρχει προπονητής που να ξέρει πέντε πράγματα και να λέει πως το Deadlift είναι άσκηση πλάτης πρωτίστως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυπικά, το deadlift ανήκει στην ομάδα ασκήσεων των μηριαων δικεφαλων (hamstrings). Ουσιαστικά, ως πολυαρθρικη, γυμνάζει όλο σχεδόν το σώμα και τραυματίζει τη μέση.

 

Κώστα, μη φορτώνεις κιλά. Βάλε πιο λίγα, αύξησε τις επαναλήψεις κι εστίασε στην τεχνική.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

100γρ μουστάρδα=70-100 θερμίδες. Άρα 1 κουταλιά γλυκού, ούτε καν σούπας, (πες 10γρ)=10 θερμίδες μαξ. Για 10 θερμίδες συζητάτε; Γκον, μαζέψου, σε αγώνες θα κατέβεις;  B)

 

Κώστα, μεγάλη κουβέντα ανοίγεις. Το κόκκινο κρέας έχει εξαιρετικής ποιότητας πρωτείνη και άφθονο σίδηρο αλλά και άφθονα κορεσμένα λίπη συν ό,τι άλλη μαλακία βάζουν στα ζώα για να μεγαλώνουν γρήγορα και να αντέχουν στις ασθένειες (αυξητικές ορμόνες, αντιβιώσεις, κτλ).

Ξεκάθαρη απάντηση δεν υπάρχει. Άλλοι λεν "στα @@ μου" και τρώνε άφθονες ποσότητες καθε μέρα, άλλοι προσπαθούν να το μοιράσουν με άλλες πηγές για να μην τρώνε καθε μέρα κι άλλοι γίνονται χορτοφάγοι.

 

Δικιά σου επιλογή.

Κρεας -ψαρια -ζυμαρικα μονο και φρουτα  κατι οσπρια και τετοια ειναι εμετικα .Ειδικα τωρα που τρωω μοσχαρισιες μονο κυριακη  και τις αλλες μερες μονο κοτοπουλο(που δεν το βαζω στα κρεατα ) μου  λειπει  πολυ :(

 

ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ THREAD ΤΩΝ ΧΟΝΤΡΩΝ?

 

 

 

Td7DUpX.jpg?1

TLqqlNy.jpg?1

 

 

 

 

 

Tουμπανο Αλεξ μπραβο με τις ρολογαρες σου με τα ολα σου .Ρε μην το φορας στο gym  θα γεμισει γρατζουνιες ελεος..

 

μπα λύσσαξε ο Φώτης να με αδυνατίσει.. Θα ρίξω 3 κιλά και θα μείνω εκεί.. σήμερα έριξα θερμίδες. 

Εγω ειπα πως ειναι μια χαρα ο σωματοτυπος που εχεις με την εμφανιση σου τωρα δενει σαν συνολο.Κοιλιακους ειπα για την γυναικα ρε  αλλα ειπες  πως δεν την νοιαζουν οποτε οκ εισαι τυχερος !

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Tουμπανο Αλεξ μπραβο με τις ρολογαρες σου με τα ολα σου .Ρε μην το φορας στο gym  θα γεμισει γρατζουνιες ελεος..

 

 

 

φυσικά δεν το φοράω στο gym και για να μην το γαμήσω αλλά και γιατί είναι μεγάλη καγκουριά - δεν ταιριάζει με το περιβάλλον το συγκεκριμένο. Η φώτο είναι στο ασανσέρ πριν μπω στο διαμέρισμα, όταν φεύγω από το gym το ξαναφοράω (το μειονέκτημα με τόσο ακριβά ρολόγια είναι ότι το έχεις πάντα πάνω σου αλλιώς αγχώνεσαι). Η πάνω φώτο είναι στο gym 

 

 

 

Εγω ειμαι πως ειναι μια χαρα ο σωματοτυπος που εχεις με την εμφανιση σου τωρα δενει σαν συνολο.Κοιλιακους ειπα για την γυναικα ρε  αλλα ειπες  πως δεν την νοιαζουν οποτε οκ εισαι τυχερος !

 

 

Καλά λες ρε θέλει λιγότερο λίπος.. όχι απαραίτητα 6-pack αλλά ένα καθάρισμα πρέπει να γίνει.

Nα φορέσεις την μπλούζα του θείου σου του Λάνιστερ μην σε ματιάξει το νανάτσι ο Τύριον :)

 

Υπερβολές 87 κιλά είμαι όχι 150. :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτη, οι σαλάτες είναι στην ομάδα κρέας-ψαρια-ζυμαρικά-φρουτα ή στην όσπρια και άλλα εμετικά;

Σαλατες τρωω ! αλλα  να ειναι καλες ε? με dressing  κτλπ ,σκετα χορτα και τετοια  σατανικα δεν τρωω .

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαλατες τρωω ! αλλα  να ειναι καλες ε? με dressing  κτλπ ,σκετα χορτα και τετοια  σατανικα δεν τρωω .

κλαίω!!! 

να σου βγει κάνας σπόρος σαν τον Φώτη και να τα λέει τα φαγιά σατανικά - εμετικά, να θες να τον δείρεις και να μην μπορείς....

πεθαίνω!! να 'σαι καλά Φώτη, μου έφτιαξες τη μέρα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα εξηγώ πολύ απλά . Βλέπεις κανένα λάθος στη λογική μου? Και ναι, δεν υπάρχει προπονητής που να ξέρει πέντε πράγματα και να λέει πως το Deadlift είναι άσκηση πλάτης πρωτίστως.

Καλά και με την λογική κάποιου αλλου οι άρσεις είναι άσκηση για τις γάμπες μιας και τις δουλεύει και αυτές, σωστά?

Πάντως αν βρεις προπονητή που να λέει ότι οι άρσεις είναι άσκηση ποδιών τρέξε μακριά να σωθείς!

Θα ακουστώ κακός αλλά όσο είναι προπονητές αυτοί που πάνε και κάνουν 5 σεμινάρια τόσο είμαι εγώ πυρηνικός φυσικός!

Προπονητής κανονικός που να λέει ότι οι άρσεις είναι άσκηση ποδιών δεν υπάρχει, αν ξέρεις εσύ κάποιον δείξε μου τον να διαβάσω που το λέει!

Μην επιμένεις στο είπαν λάθος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλαίω!!! 

να σου βγει κάνας σπόρος σαν τον Φώτη και να τα λέει τα φαγιά σατανικά - εμετικά, να θες να τον δείρεις και να μην μπορείς....

πεθαίνω!! να 'σαι καλά Φώτη, μου έφτιαξες τη μέρα 

Μα και μικρος που ημουν δεν τα ετρωγα αυτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαλατες τρωω ! αλλα  να ειναι καλες ε? με dressing  κτλπ ,σκετα χορτα και τετοια  σατανικα δεν τρωω .

Αυτο ακριβως!

 

Ολοι λενε "δεν τρως σαλατες" και εννοουν τα χορτα σκετα.Τι ειμαστε ρε π@@ μου κατσικες?? Βαλε λιγο κατιτις απο διπλα :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και με την λογική κάποιου αλλου οι άρσεις είναι άσκηση για τις γάμπες μιας και τις δουλεύει και αυτές, σωστά?

Πάντως αν βρεις προπονητή που να λέει ότι οι άρσεις είναι άσκηση ποδιών τρέξε μακριά να σωθείς!

Θα ακουστώ κακός αλλά όσο είναι προπονητές αυτοί που πάνε και κάνουν 5 σεμινάρια τόσο είμαι εγώ πυρηνικός φυσικός!

Προπονητής κανονικός που να λέει ότι οι άρσεις είναι άσκηση ποδιών δεν υπάρχει, αν ξέρεις εσύ κάποιον δείξε μου τον να διαβάσω που το λέει!

Μην επιμένεις στο είπαν λάθος

 

Η λογική θα έλεγε πως οι αρσεις είναι άσκηση για γαμπες αν κινουνταν η αρθρωση του αστραγαλου. Εφόσον δεν κινείται (πολύ) άρα δεν είναι άσκηση για γαμπες πρωτίστως. Βλέπεις καμμία αντιφαση όπως το περιγράφω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...