Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λειπουν ποδια, φανταζομαι λογο ελλειψης οργανων (αν και θα μπορουσες πχ να κανεις με τα βαρακια ασκησεις).

Πηχης περιττο να τον γυμναζεις και εχω ακουσει οτι ζοριζει καρπους, ισως κανω λαθος.Παντως γυμναζεται μια χαρα με αλλες ασκησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Λειπουν ποδια, φανταζομαι λογο ελλειψης οργανων (αν και θα μπορουσες πχ να κανεις με τα βαρακια ασκησεις).

Πηχης περιττο να τον γυμναζεις και εχω ακουσει οτι ζοριζει καρπους, ισως κανω λαθος.Παντως γυμναζεται μια χαρα με αλλες ασκησεις.

 

Κανω σκουωτ καο προβολες με βαρακια,αλλα κανω και αρκετο ποδήλατο,τωρα βέβαια οχι γιαιτι εχω πολυ δουλεια αλλα απο τον επομενο μηνα  θα το αρχισω .

Δεν κανω μεγαλες αποστασεις γιατι δεν θελω να καιω πολλες θερμίδες ,κανω με ενταση και ανεβαίνω και καμια ανηφοριτσα ,μετα πάντως απο 1 ωρα ποδήλατο ειναι σαν να εχω κανει πρεσα.

Ο πηχης μου θα έλεγα οτι ειναι γενετικά το χειρότερο σημείο τους σωματος μου ,ο καρπος μου ειναι σχεδόν γυναικείος :cry:   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηχης περιττο να τον γυμναζεις και εχω ακουσει οτι ζοριζει καρπους, ισως κανω λαθος.Παντως γυμναζεται μια χαρα με αλλες ασκησεις.

Πηχη γουσταρω πολυ να κανω! Βοηθαει γενικα στο γκριπ να εχεις δυνατο πηχη και κουραζεσαι πιο δυσκολα οταν κανεις pull excercises  η shrugs.

 

Οι ασκησεις που κανω ειναι τυλιγμα σχοινιου με κρεμασμενα κιλα κατω για την "παπια" και ενιοτε σε ισια μπαρα λιγα κιλα και γυρισμα της μπαρας προς τα πανω αλλα πολλες επαναληψεις.

Για το πανω μερος (brachioradialis) κανω με ισια μπαρα παλι, χερια κολλημενα στα πλευρα και καμψεις σαν να κανεις δικεφαλο, απλα σταματας στη μεση της κινησης, να μη κανει συσπαση ο δικεφαλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηχη γουσταρω πολυ να κανω! Βοηθαει γενικα στο γκριπ να εχεις δυνατο πηχη και κουραζεσαι πιο δυσκολα οταν κανεις pull excercises η shrugs.

 

Οι ασκησεις που κανω ειναι τυλιγμα σχοινιου με κρεμασμενα κιλα κατω για την "παπια" και ενιοτε σε ισια μπαρα λιγα κιλα και γυρισμα της μπαρας προς τα πανω αλλα πολλες επαναληψεις.

Για το πανω μερος (brachioradialis) κανω με ισια μπαρα παλι, χερια κολλημενα στα πλευρα και καμψεις σαν να κανεις δικεφαλο, απλα σταματας στη μεση της κινησης, να μη κανει συσπαση ο δικεφαλος.

Μπορείς να βάλεις λινκ από το τύλιγμα σχοινιού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να βάλεις λινκ από το τύλιγμα σχοινιού

http://www.fitlink.com/exercise?type=free+weight&exercise=rope+wrap

 

Αυτο^ απλα εγω ανεβαινω και καπου για να μην ακουμπαει στο πατωμα γτ εχει μεγαλο σκοινι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Deadlifts σε ποια μυικη ομαδα να τα κανω,κατι που πρεπει να προσεξω ιδιαιτερα?

 

 

Πόδια, ουδέτερη θέση σπονδυλικής στήλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αρχίσω να περνώ 2 scoop πρωτεΐνη,μετά την προπόνηση να περνώ και το δεύτερο η κατά την διάρκεια της ημέρας ?

1 σκουπ για μετά την προπόνηση αρκεί. Τα αλλα 20γρ πρωτεΐνης, το 2ο σκουπ δηλαδή, παρτο απο τροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήμητρα μας διαβάζει ο τύπος. Ότι χρειάζεται για να φτιάξετε κωλο κορίτσια

 

http://souvlaki-fitness.com/2016/04/βραζιλιάνικοι-γλουτοί/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήμητρα μας διαβάζει ο τύπος. Ότι χρειάζεται για να φτιάξετε κωλο κορίτσια

 

http://souvlaki-fitness.com/2016/04/βραζιλιάνικοι-γλουτοί/

ναι το διάβασα και γω εν τάχη το πρωί ... ντάξει gluteus amnesia λέγεται, θα το δουλέψω πολύ για να αποκτήσω τη σύνδεση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Deadlifts σε ποια μυικη ομαδα να τα κανω,κατι που πρεπει να προσεξω ιδιαιτερα?

Πλατη

Να προσεξεις ιδιαίτερα να μην σακατέψεις την μεση σου, στην αρχη με ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΛΊΓΑ  κιλα θα την κανεις !

Την μέρα που έχεις πλάτη , οχι πόδια

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τι γνώμη έχετε για τη μουστάρδα στη διατροφή; Η αναλογία λίπους-πρωτεΐνης γέρνει προς τα λίπη απ'όσο είδα στα προϊόντα που έχουμε σπίτι. Αλλά έχω την εντύπωση είναι καλά τα λίπη της, εφόσον είναι φυτικό παρασκεύασμα, σωστά; Επίσης παρατήρησα (συνέκρινα 2 προϊόντα που έχουμε σπίτι) πως οι αναλογίες αλλάζουν αναλόγως τον τύπο μουστάρδας.

 

Οπότε φαντάζομαι λίγη είναι καλή. Γενικώς δεν τη χρησιμοποιώ με κρέας, αλλά την ανακετεύω με γιαούρτι (περίπου μία κουταλια γλυκού ανά 100 γραμμάρια γιαούρτι) και βρώμη για να συνοδεύσω τοστ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τι γνώμη έχετε για τη μουστάρδα στη διατροφή; Η αναλογία λίπους-πρωτεΐνης γέρνει προς τα λίπη απ'όσο είδα στα προϊόντα που έχουμε σπίτι. Αλλά έχω την εντύπωση είναι καλά τα λίπη της, εφόσον είναι φυτικό παρασκεύασμα, σωστά; Επίσης παρατήρησα (συνέκρινα 2 προϊόντα που έχουμε σπίτι) πως οι αναλογίες αλλάζουν αναλόγως τον τύπο μουστάρδας.

 

Οπότε φαντάζομαι λίγη είναι καλή. Γενικώς δεν τη χρησιμοποιώ με κρέας, αλλά την ανακετεύω με γιαούρτι (περίπου μία κουταλια γλυκού ανά 100 γραμμάρια γιαούρτι) και βρώμη για να συνοδεύσω τοστ.

μουστάρδα χωρίς ζάχαρη, french 

P1010684.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...