Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κερκυραιε πινε νερο παρα πολυ τωρα με τις ζεστες.

 

Στα ποδια μην το παρακανεις με τα ντροπ σετ. Καλυτερα κρατα μονο για το τελευταιο σετ.

 

Εφαγες πριν πας τζιμ;

 

Αλεξ μαλλον θα σαι πολυ καλος αλλου και με πολυ εξυπνο μυαλο.(με ολο το θαρρος, δεν το λεω προσβλητικα να ξερεις)

 

Στα τελευταια εκανα, στις 3 ασκησεις που ανεφερα.

 

Μεχρι πριν καμια βδομαδα επινα μισο λιτρο στο γυμναστηριο, τωρα παιρνω μεγαλο μπουκαλι, και σχεδον το πινω ολο.

 

Το κλασσικο μου πρωινο 300g γιαουρτι,μια κουταλια μελι,10 αμυγδαλα και 9 κουταλιες βρωμη, καμια ωρα πριν την προπονηση μια μπανανα.

 

Νομιζω ηταν τυχαιο,ισως επειδη σηκωθηκα και γρηγορα απο το Leg press.

 

Τελευταια εχει αραιωσει κοσμος στο γυμναστηριο τα πρωινα, μαλλον επειδη αρχισε και η τουριστικη σεζον.Βρισκεις ευκολα πλεον διαδρομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δηλαδη πριν γιαννη ησουν σε ογκο;

 

Αυτο ανεβασα 500 θερμιδες, αλλα τις καιω κιολας δεν το πολυκαταλαβα.

 

Ολες αυτες ειναι πρωτεΐνη;υδατανθρακας; λιπος αποκλείεται μαλλον.

 

Νομιζω πέφτεις στην παγιδα, ειμαι σε ογκο δεν ζοριζομαι τοσο στο γυμναστήριο, ειμαι σε γραμμωση παω για λιωσιμο. Ενω θα έπρεπε συνεχεία στο τζιμ να λιωνεις, ενω να ρυθμιζεις την διατροφή σου μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύνθετος υδατάνθρακας (κυρίως βρώμη) για να έχω περισσότερη ενέργεια.

 

Ναι, σε όγκο ήμουν. Έβαλα 3 μυικά κιλά τους τελευταίους 6 μήνες. 

 

Καλά, το αν και πόσο ζορίζομαι το ξέρω γω :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύνθετος υδατάνθρακας (κυρίως βρώμη) για να έχω περισσότερη ενέργεια.

 

Ναι, σε όγκο ήμουν. Έβαλα 3 μυικά κιλά τους τελευταίους 6 μήνες. 

 

Καλά, το αν και πόσο ζορίζομαι το ξέρω γω :)

Γιάννη, με όλο το θάρρος η σωματοδομή σου δεν είναι για καθάρισμα από τώρα...φρόντισε εκεί γύρω στα τέλη Μαίου που πιάνουν και οι ζέστες (όχι ακόμα οι παχιές :P) να κινηθείς ισοθερμιδικά με αερόβιο. Έχεις ήδη χαμηλό bf για να ξεκινήσεις από τώρα.

 

Πάντως πολύ σε χαίρομαι και φαντάζομαι πόσο θα σε καμαρώνουν και οι μικρές ! άξιος !!!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες γεια, σορρυ απλα λογω ελλειψης χρονου θα γραψω λιγο εν τάχει , με την πρώτη ευκαιρία θα μπω για συζητηση.

 

Ειμαι σε φάση αδυνατίσματος και γράμμωσης , πάω γυμανστήριο και ολα καλά. Οσον αφορα το αδυνατισμα, εχω φτιαξει σημαντικα την διατροφη μ με την εννοια οτι πλεον δεν μ κακοφαινονται τα "νερόβραστα" και εχω μειωσει τις μεριδες κατα ~1/4 (one step at a time) , και σαφως μαχαιρι γλυκα και μαλακίες . Μη σας πω οτι μου κακοφαινεται και μπουκωνω και νοιωθω "τυψεις" αν χαλάσω κάτι απο τα παραπάνω. Ηδη εχω και καλη ψυχολογια καθως μπορω να πω οταν βλεπω αθρωπους να τρωνε γυρους,σουβλακια,γλυκα κλπ και να βουτανε με τη μουρησ τα λαδια τους λυπαμαι . Τεσπα.

Η ζυγαρια πλεον εχει σταματησει να πεφτει με τον ρυθμο που επεφτε τον πρωτο καιρό , ωστοσο τα ρουχα (μπλουζες-παντελονια) λενε το αντιθετο και εχουν αρκετο αερα, το νομερο στη ζυγαρια σταθερο ωστοσο. Anyway , μαλλον θα δεινοπαθήσω για να πέσει κιάλλο, μπορει να ειναι και θεμα κατασκευης.

 

Διαχρονικά το πρόβλημά μου είναι η έλλειψη αντοχής . Αν και το τελευταίο 2μηνο εχει βελτιωθει σε ενα ποσοστο ειναι η αλήθεια με τις προπονήσεις, όπως και η εικόνα του σώματός μου. Ηδη ανεβηκα κιλά στα ελεύθερα και ελάχιστα στα μηχανήματα, βεβαια η εικονα ειναι λιγο αστεια λογω σωματοτυπου , 1,85 και 100 παρά κιλά (απο 106) (ξερω το γάμησα και ψόφησε, αλλα τωρα ολα καλα) και αγκομαχάω να κάνω στήθος με αλτηρες των 7μισι κιλών ενω βλέπεις πιο αδυνατους και με λιγότερο μυικο ιστό δίπλα να σηκώνουν τα διπλάσια . Αποτι καταλαβα υπομονη και ιδρωτα θέλει το πράγμα.

 

Απο άποψη χρόνου και γενικοτερα καθημερινοτητας, η διατροφη δεν μπορει να αλλαξει. Τρωω αποκλειστικα σπιτικο φαγητο και οχι γλυκα,οχι γυρους και μαλακιες, πιστευω δεν μπορει να βελτιωθει απραπανω τουλαχιστον προς το παρον (του στυλ να εχω προγραμμα διατροφης με κοτοπουλα καθε τοσο, φαγητο καθε τοσες ωρες με συγκεκριμενα γραμμαρια κρεατος κλπ κλππ ).  Απλα με ξενερωνουν αυτα τα 2 που σας ειπα , η καθυστερησησ την απωλεια βαρους και η μη αντοχη ( σχετικα γρηγορα -συγκριτικα με αλλους εκει μεσα- πιστευω ερχεται ο μυικος καματος και η απωλεια δυναμεων ) . Ειμαισ ε φαση , αρχικα, μειωσης κιλων και αυξησης επαναληψεων .

 

Θα προτείνατε να πάρω κάποιο συμπλήρωμα χαμηλο σε θερμιδες και χωρις κρεατινη προκειμενου να εχω ενα boost και μια Χ αντοχη παραπανω για τις ασκησεις ;

 

Καλη συνεχεια και παντα ορθιοι και αρτιμελεις

 

(ειπα και λιγο τον πονο μου μιας και φιλος ειχε γερο τραυματισμο αλλα τεσπα :P  )

 

α, μπορει και το ολο σκεπτικο και "στρατηγικη" που εχω να ειναι λανθασμενη, οκ ; Δεκτο , σιγουρα μερικοι εδω μεσα ξερουν αρκετα κιλα πραγματα περι του θεματος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχημα λογου , εννοω οτι δε θα φαω πλεον λαδο-πλακωμενα μακαρονια και φαγητα , ουτε τηγάνια ούτε κρέμες γάλακτος . "νερόβραστα" , ανάλατα , ελάχιστα λάδια , οχι βουτρα κλπ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ψητά σχάρας ή του ατμού !!! 

ευτυχώς, παίρνω στον πατέρα μου ένα τσιπουράκι ως αντίδωρο στο ψήσιμο των βυζγιων κότας που μου κάνει .... 

άλλη χάρη έχει η σχάρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις οτι εκανες στο γυμναστήριο, αυξησες τον υδατανθρακα και είσαι ισοθερμιδικα;

 

 

Ναι γιατί πρόσθεσα ΗΙΙΤ 1-2 φορές τη μέρα. Το γράψω λίγο πιο πίσω οταν συζητούσαμε με τον γκον για αεροβικη.

 

 

Γιάννη, με όλο το θάρρος η σωματοδομή σου δεν είναι για καθάρισμα από τώρα...φρόντισε εκεί γύρω στα τέλη Μαίου που πιάνουν και οι ζέστες (όχι ακόμα οι παχιές :P) να κινηθείς ισοθερμιδικά με αερόβιο. Έχεις ήδη χαμηλό bf για να ξεκινήσεις από τώρα.

Πάντως πολύ σε χαίρομαι και φαντάζομαι πόσο θα σε καμαρώνουν και οι μικρές ! άξιος !!!

 

Σήμερα η πολύ μικρη δεν είχε σχολείο και την πήρα μαζί μου στο τζιμ :)

 

Θέλω να καθαρίσω Δήμητρα. Να γίνω φέτες. Έβαλα τα μυϊκά κιλά που ήθελα/μπορούσα και τώρα γουστάρω να πέσω πολύ χαμηλά σε bf. Γεροντικές εμμονές, τι να πεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ναι γιατί πρόσθεσα ΗΙΙΤ 1-2 φορές τη μέρα. Το γράψω λίγο πιο πίσω οταν συζητούσαμε με τον γκον για αεροβικη.

 

 

Σήμερα η πολύ μικρη δεν είχε σχολείο και την πήρα μαζί μου στο τζιμ :)

 

Θέλω να καθαρίσω Δήμητρα. Να γίνω φέτες. Έβαλα τα μυϊκά κιλά που ήθελα/μπορούσα και τώρα γουστάρω να πέσω πολύ χαμηλά σε bf. Γεροντικές εμμονές, τι να πεις :)

Πόσο καιρό καλέ θα καθαρίζεις ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο χρειαστεί. Σάμπως το χω ξανακάνει για να ξέρω; Κρίνοντας από το πως αντιδρά το σώμα, δε νομίζω να πάρει πολύ καιρό.

Ίσως τους επόμενους δυο μήνες; Θα φανεί.

 

Αύριο έχω στήθος κι ανυπομονώ να δοκιμάσω το κολπάκι του Μαους στο σετ απο το βίντεο που ανέβασε ο Κώστας. Μου κάνε κλικ οι άρσεις σε decline πάγκο. Δυο καινούργια πράγματα μαζί. Ω ρε γούστα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Κωστας Ρηγας ο αδελφος γ@μμησ παλι , ΠΡΩΤΟΣ Ελληνας,  5ος συνολικα , εσπασε τα 2,30 !

τι σημαίνει αυτό ? σίγουρα ειναι στους 10 καλύτερους  Ελληνες μαραθωνοδρόμους όλων των εποχών ! 

και δηλώσεις το αλάνι :)

https://www.youtube.com/watch?v=9ATgX-51aQA&feature=youtu.be

 

Πρώτη μούρη στο Καβούρι ο τρελοπούσαψ..! Τι χρόνο έκανε ρε το παλικάρι... Πες του έτσι ακριβώς ''φίλε τρελοπούσαψ έχεις συγχαρητήρια από τρελομπάιτ'' χαχαχαχ   Αυτούς τους δρομείς της αντοχής&ημιαντοχής παρατεταμένης ταχύτητας πάντα τους έβλεπα με δέος, απίστευτοι..

 

p.s ρε σίγουρα δε βλέπεις ερτ3; χαχαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...