Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχήν το ξερουν λίγοι , ψαγμένος ο τυπάς !

δοκιμάστε και θα δείτε ποσο πολυ δουλεύει , Δημητρα καντο ειναι must για κοπελες γιατι πρήζει χωρις κιλα ,

gon ετσι ακριβώς , καντο πουσαπς~παγκος το ιδιο ειναι ..

Ψαγμένος σαν και εμένα,δουλευει απειρα σας το λέω και εγώ που είμαι εμπειρία

Πλάτη να βάλω καμιά ασκηση από ελεύθερα η να συνεχισω μηχανήματα ?

Ρε τι κανω 12 η ωρα ,βγάζω φώτο τα βυζιά μου ...

image.png

 

Μλκ εσύ θες σουτιέν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

ΕΕΕΕτσι ματσ μουτσ , πρήζει λεμε , τουμπανιαζει , αυτο ακριβώς που κανει ο τυπος στο βίντεο που ανέβασες στο 3.40!!

-------------

το λεπον

ο Κωστας Ρηγας ο αδελφος γ@μμησ παλι , ΠΡΩΤΟΣ Ελληνας,  5ος συνολικα , εσπασε τα 2,30 !

τι σημαίνει αυτό ? σίγουρα ειναι στους 10 καλύτερους  Ελληνες μαραθωνοδρόμους όλων των εποχών ! 

και δηλώσεις το αλάνι :)

https://www.youtube.com/watch?v=9ATgX-51aQA&feature=youtu.be

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την παρέα ~  όλα καλά τεντιμπόηδες ?

Μιας και έχω πολύ καιρό να γράψω και μιας και έρχεται καλοκαιράκι θα σας κάνω δωρο ενα σούπερ trickακι για να μεγαλώσουν, να πρηστούν πολυ τα βυζάκια σας

Ειναι πάρα πολύ απλό και δουλεύει απο τον πιο αρχάριο μέχρι τον πιο προχωρημένο..

 

Το λοιπον όταν έχουμε στήθος και κυρίως μετά από πάγκο,  κροσοβερ και πεκντεκ,

στα τελευταία 2-3 σετ με το που τελειώνουμε καθόμαστε στην στάση ακριβώς που βλέπετε στην φώτο!

 

attachicon.gif1σσ1.jpg

Τεντώνουμε καλα τα χέρια, βγάζουμε το στήθος έξω, παίρνουμε ανάσα και σφίγγουμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ για 6 με 8 δεύτερα! με δύναμη όμως,  σφίγγουμε το στήθος πολύ δυνατά!  Αν γίνει σωστά πρήζει το στήθος απίστευτα!

 

πάμε αλλη μια φορά για να το εμπεδώσετε,  σε πάγκο, crossover και πεκντεκ τελειώνουμε το σετ μέχρι να μην μπορούμε να βγάλουμε άλλη επανάληψη και εκεί που τα έχουμε ήδη φτύσει , καπάκι χωρίς καθόλου ξεκούραση παίρνουμε την στάση που σας έδειξα και σφίγγουμε δυνατά το στήθος για 6/8 δεύτερα!

μην σας φανεί απλό και το υποτιμήσετε , μιλάμε για πολυ πρήξιμο..

-----

RIP  Τουλα Νομικου, πολυ κριμα ..

 

 

Το κάνω συνήθως κρατώντας μια πλάκα απο τα ελευθερα κιλα... πχ 5kg είναι όντως καλή και δύσκολη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Application;

 

Όταν γυμνάζεσαι οι στοχευμένοι μύες "καταστρέφονται" και αναπλάθονται στον ύπνο. Θέλει συνήθως τουλάχιστον μία μέρα για να είσαι έτοιμος να ξαναγυμνάσεις την ίδια μυική ομάδα. Αν γυμνάζεις την ίδια μυική ομάδα κάθε μέρα, απλά καις τους μύες σου.

Δες μία αυτό:

 

https://www.youtube.com/watch?v=2tM1LFFxeKg

Έχει κάτι απς για push ups & sit ups. Την πρώτη φορά σου λέει κάνε όσα push ups μπορείς. Έκανα 18 ο χαλβάς.. Μετά σου βγάζει σετάκια. Όταν κανείς τα σετάκια σε ρωτάει αν ήταν οκ ή εύκολα.

 

 

Anyway, με ενδιαφέρει αυτό με τις μέρες. Πρέπει να γυμναζομαι μέρα παρά μέρα ή μπορώ κάθε μέρα; Ή γυμναστική που κάνω

Σκηνακι κάνα 5λεπτο

Push ups τα σετάκια που μου λέει το απ

Sit ups τα σετάκια που μου λέει το απ

Τέλος σάκο.

Κάνα 45 λεπτό όλα μαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μλκ εσύ θες σουτιέν

Xα.χα,ένταξή λογικό είναι μετά από τόσους μήνες χωρίς ασκήσεις για το στήθος έχει ξεφύγει λίγο, έχω πάρει και 3-4 κιλά απο το καλοκαίρι.

Αλλά να ξέρεις μεγάλο στήθος αν είναι σφιγμένο δίνει πολύ στο σώμα, μέχρι το καλοκαίρι πιστεύω θα το έχω στρώσει.

Εντωμεταξυ μου αρέσει μία κοπέλα πού την βλέπω μερικές φορές στη δουλειά που έτσι όπως το βλέπω παίζει να έχω μεγαλύτερο στήθος από αυτή!

Αυτό πρέπει να είναι τρελό fail,να έχεις μεγαλύτερο στήθος από την κοπέλα σου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anyway, με ενδιαφέρει αυτό με τις μέρες. Πρέπει να γυμναζομαι μέρα παρά μέρα ή μπορώ κάθε μέρα; Ή γυμναστική που κάνω

Σκηνακι κάνα 5λεπτο

Push ups τα σετάκια που μου λέει το απ

Sit ups τα σετάκια που μου λέει το απ

Τέλος σάκο.

Κάνα 45 λεπτό όλα μαζι

 

Πρέπει να αφήνεις μία μέρα για την ανάπλαση ανά μυική ομάδα. Διαφορετικά τους καις και κάνεις κύκλους. Been there.

Οι μυικές ομάδες για τις οποίες η γνώμη διίστανται (τουλάχιστον στο παρόν νήμα), είναι η κοιλιά και οι γάμπες. Για αυτά δες μόνος σου, θα έλεγα τί σε βολεύει. Πιο έμπειροι υποστηρίζουν πως μπορείς και κάθε μέρα χωρίς θέμα. Προσωπικά έχω ξεχωριστή μέρα για κοιλιά και της συμπεριφέρομαι όπως οποιαδήποτε άλλη μυική ομάδα. Έχω δει ότι δουλεύει σε μένα έτσι.

 

 

Xα.χα,ένταξή λογικό είναι μετά από τόσους μήνες χωρίς ασκήσεις για το στήθος έχει ξεφύγει λίγο, έχω πάρει και 3-4 κιλά απο το καλοκαίρι.

Αλλά να ξέρεις μεγάλο στήθος αν είναι σφιγμένο δίνει πολύ στο σώμα, μέχρι το καλοκαίρι πιστεύω θα το έχω στρώσει.

Εντωμεταξυ μου αρέσει μία κοπέλα πού την βλέπω μερικές φορές στη δουλειά που έτσι όπως το βλέπω παίζει να έχω μεγαλύτερο στήθος από αυτή!

Αυτό πρέπει να είναι τρελό fail,να έχεις μεγαλύτερο στήθος από την κοπέλα σου!

Τουλάχιστον υπάρχει ένα στήθος στο ζευγάρι. :D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xα.χα,ένταξή λογικό είναι μετά από τόσους μήνες χωρίς ασκήσεις για το στήθος έχει ξεφύγει λίγο, έχω πάρει και 3-4 κιλά απο το καλοκαίρι.

Αλλά να ξέρεις μεγάλο στήθος αν είναι σφιγμένο δίνει πολύ στο σώμα, μέχρι το καλοκαίρι πιστεύω θα το έχω στρώσει.

Εντωμεταξυ μου αρέσει μία κοπέλα πού την βλέπω μερικές φορές στη δουλειά που έτσι όπως το βλέπω παίζει να έχω μεγαλύτερο στήθος από αυτή!

Αυτό πρέπει να είναι τρελό fail,να έχεις μεγαλύτερο στήθος από την κοπέλα σου!

Χαχα και εγώ έχω μεγαλύτερο από κάποια κοριτσάκια στην τάξη μ,βασικά αυτές δεν έχουν τίποτα(μια βάζει και πράμα μέσα να το φουσκώσει)

Πόσο καιρό είσαι εκτός και πόσο γυμναζοσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xα.χα,ένταξή λογικό είναι μετά από τόσους μήνες χωρίς ασκήσεις για το στήθος έχει ξεφύγει λίγο, έχω πάρει και 3-4 κιλά απο το καλοκαίρι.

Αλλά να ξέρεις μεγάλο στήθος αν είναι σφιγμένο δίνει πολύ στο σώμα, μέχρι το καλοκαίρι πιστεύω θα το έχω στρώσει.

Εντωμεταξυ μου αρέσει μία κοπέλα πού την βλέπω μερικές φορές στη δουλειά που έτσι όπως το βλέπω παίζει να έχω μεγαλύτερο στήθος από αυτή!

Αυτό πρέπει να είναι τρελό fail,να έχεις μεγαλύτερο στήθος από την κοπέλα σου!

μη το λες , αν δεν σου κάτσει το πολύ πολύ πιάνε τα δικά σου κ σκέψου τη

χαχαχαχαχαχαχα πω ρε μαλάκες έχω φλιπάρει τι λέω ρε πάω για ύπνο 

πάντως έχεις ωραία μάζα , όταν γραμμώσεις θα φαίνεσαι πολύ καλός 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την παρέα ~  όλα καλά τεντιμπόηδες ?

Μιας και έχω πολύ καιρό να γράψω και μιας και έρχεται καλοκαιράκι θα σας κάνω δωρο ενα σούπερ trickακι για να μεγαλώσουν, να πρηστούν πολυ τα βυζάκια σας

Ειναι πάρα πολύ απλό και δουλεύει απο τον πιο αρχάριο μέχρι τον πιο προχωρημένο..

 

Το λοιπον όταν έχουμε στήθος και κυρίως μετά από πάγκο,  κροσοβερ και πεκντεκ,

στα τελευταία 2-3 σετ με το που τελειώνουμε καθόμαστε στην στάση ακριβώς που βλέπετε στην φώτο!

 

attachicon.gif1σσ1.jpg

Τεντώνουμε καλα τα χέρια, βγάζουμε το στήθος έξω, παίρνουμε ανάσα και σφίγγουμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ για 6 με 8 δεύτερα! με δύναμη όμως,  σφίγγουμε το στήθος πολύ δυνατά!  Αν γίνει σωστά πρήζει το στήθος απίστευτα!

 

πάμε αλλη μια φορά για να το εμπεδώσετε,  σε πάγκο, crossover και πεκντεκ τελειώνουμε το σετ μέχρι να μην μπορούμε να βγάλουμε άλλη επανάληψη και εκεί που τα έχουμε ήδη φτύσει , καπάκι χωρίς καθόλου ξεκούραση παίρνουμε την στάση που σας έδειξα και σφίγγουμε δυνατά το στήθος για 6/8 δεύτερα!

μην σας φανεί απλό και το υποτιμήσετε , μιλάμε για πολυ πρήξιμο..

-----

RIP  Τουλα Νομικου, πολυ κριμα ..

Ρε εγω που ειμαι ξανθος και δεν το επιασα  κανουμε μια απο τις παρακατω ασκησεις :παγκο η' πεκ ντεκ η ' κροσοβερ και μετα αυτη που λες η' εχω κανει και τις 3 ξερω εγω  και την κανουμε ?

Σε καθε περιπτωση  φαινεται  πολυ καλη  πρεπει να τουμπανιαζει τερμα.

Τελος αυτο το αστειο με τις φωτο vapir kai  τις δικες σου πρεπει να σταματησει , εχετε σκοπο να σηκωσετε καμμια νορμαλ ?Εχουμε  Μαργαριτες ,Δημητρες εδω που μας τρελαινουν με τα δικα τους  μην εχουμε και εσας xaxaxa.

 

Στο gym  αυτη την περιοδο ειναι μια αηδια και μιση εχει σκασει πολυ κοσμος για κανα 3 μηνο ετσι  θα παει ,δεν παλευεται αυτη η κατασταση  καθε χρονο τι ερχονται και ταλαιπωριουνται δεν μπορω να καταλαβω ...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάθε μία από αυτές κάνεις το κολπάκι αυτό. Και εγώ μπερδεύτηκα στην αρχή αλλά κατόπιν εξήγησης από τον maus το κατάλαβα ;).

 

Παράθεση της απάντησής του στο ερώτημά μου που έκανα χθες, σχετικά με το πότε να εφαρμόζω το κολπάκι ;)
 

Στα τελευταια 2-3 γερά σετ στις ασκήσεις που σας ειπα !

 Επίσης ειναι τέλεια και μετά απο Drop Sets ..

 
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βυζάκια μιλάς, τίποτα για ωμάκια έχεις; 

Γιατί δε δοκιμάσεις κατ'αντιστοιχίαν κάποια ισομετρική για ώμους μετά τα σετ;

Είτε με λάστιχα (αν έχει το γυμναστήριο) ή με dumbells.

Με λάστιχα (θα το συνιστούσα γιατί η αντίσταση είναι μεταβλητή on the fly) οι ασκήσεις είναι οι εξής:

 

1) Πατάς με τα 2 πόδια το λάστιχο στη μέση και με τα χέρια ανοιχτά σε έκταση πλάγια κρατώντας τις άκρες προσπαθείς να τα σηκώσεις.

2) Πατάς με τα 2 πόδια το λάστιχο στη μέση και κρατάς τις άκρες έχοντας τα χέρια μπροστά λες και κάνεις σκι και προσπαθείς να τα σηκώσεις.

 

Σε καμμία περίπτωση κλειδωμένοι αγκώνες ενώ τα πόδια να είναι ελαφρώς λυγισμένα. Και για τα δύο, όσο πιο ανοιχτά πόδια τόσο πιο δύσκολο.

 

Maus;

 

Τελος αυτο το αστειο με τις φωτο vapir kai  τις δικες σου πρεπει να σταματησει , εχετε σκοπο να σηκωσετε καμμια νορμαλ ?Εχουμε  Μαργαριτες ,Δημητρες εδω που μας τρελαινουν με τα δικα τους  μην εχουμε και εσας xaxaxa.

Οι φωτογραφίες του Maus είναι λες και τις τραβάει ο Snyder.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τι κανω 12 η ωρα το βραδυ ,βγάζω φώτο τα βυζιά μου ...

image.png

 

έχω master στο ανδρικό στήθος ... έχεις γενετικό προνόμιο περιζήτητο στους χώρους του bb 

φρόντισε να το εκμεταλλευτείς και να το αναδείξεις με τη μείωση του bf σου ! 

εξαιρετικά συν για το άτριχο. Προβιβάσιμος ! 

Γιατί δε δοκιμάσεις κατ'αντιστοιχίαν κάποια ισομετρική για ώμους μετά τα σετ;

Είτε με λάστιχα (αν έχει το γυμναστήριο) ή με dumbells.

Με λάστιχα (θα το συνιστούσα γιατί η αντίσταση είναι μεταβλητή on the fly) οι ασκήσεις είναι οι εξής:

 

1) Πατάς με τα 2 πόδια το λάστιχο στη μέση και με τα χέρια ανοιχτά σε έκταση πλάγια κρατώντας τις άκρες προσπαθείς να τα σηκώσεις.

2) Πατάς με τα 2 πόδια το λάστιχο στη μέση και κρατάς τις άκρες έχοντας τα χέρια μπροστά λες και κάνεις σκι και προσπαθείς να τα σηκώσεις.

 

Σε καμμία περίπτωση κλειδωμένοι αγκώνες ενώ τα πόδια να είναι ελαφρώς λυγισμένα. Και για τα δύο, όσο πιο ανοιχτά πόδια τόσο πιο δύσκολο.

 

Maus;

 

Οι φωτογραφίες του Maus είναι λες και τις τραβάει ο Snyder.

μιας και παίζω dropset, στο τελευταίο σετ θα βάλω το λάστιχο 

θα το δοκιμάσω και στις προτάσεις και στις εκτάσεις. 

βλέπω πάντως ότι στις μεταβλητές ασκήσεις (κάθε πρόπονηση και μια αλλαγή) το σώμα αντιδρά. 

πχ χθες έκανα για πρώτη φορά drop set σε προτάσεις και εκτάσεις 

σήμερα μετά δυσκολίας τεντώνω τα χέρια μου να ανοίξω τα ντουλάπια. 

 

λογικά με 6/8 δεύτερα κρατήματος θα είμαι κομπλέ (δεν νομίζω να μπορέσω να τα κρατήσω παραπάνω) 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και παίζω dropset, στο τελευταίο σετ θα βάλω το λάστιχο 

θα το δοκιμάσω και στις προτάσεις και στις εκτάσεις. 

βλέπω πάντως ότι στις μεταβλητές ασκήσεις (κάθε πρόπονηση και μια αλλαγή) το σώμα αντιδρά. 

πχ χθες έκανα για πρώτη φορά drop set σε προτάσεις και εκτάσεις 

σήμερα μετά δυσκολίας τεντώνω τα χέρια μου να ανοίξω τα ντουλάπια. 

 

λογικά με 6/8 δεύτερα κρατήματος θα είμαι κομπλέ (δεν νομίζω να μπορέσω να τα κρατήσω παραπάνω) 

Επίσης αν νιώσεις πως το λάστιχο δε προβάλλει όση αντίσταση θα ήθελες, άνοιξε πόδια σήκωσε χέρια μέχρι να μην υπάρχει καθόλου ελάστικότητα, στα όριά του δηλαδή. Αυτό έχει και μία παγίδα γιατί μπορεί να χαλαρώσεις επειδή το έφτασες στα όρια και να το κρατάς ίσα-ίσα εκεί. Θέλει να δίνεις πίεση σα να θες να το ξεσκίσεις. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τελος αυτο το αστειο με τις φωτο vapir kai  τις δικες σου πρεπει να σταματησει , εχετε σκοπο να σηκωσετε καμμια νορμαλ ?Εχουμε  Μαργαριτες ,Δημητρες εδω που μας τρελαινουν με τα δικα τους  μην εχουμε και εσας xaxaxa.

 

 

ε πως θα φαινόταν η διαφορά στους κοιλιακούς με πέρσι αν δεν έβαζα μια με ίδια ποζα κ φωτισμό ?μου το είχες ξαναπεί πριν λίγο καιρό κ είχα βάλει σεντόνι , τόσες έχω βάλει , μέχρι κ απο πρωινό ξύπνημα στο κρεβάτι , μόνο τις μπάλες μου δεν έχω βάλει κ τον κώλο μου (spect μη σου μπαίνουν ιδέες κ μας πετάξεις καμια έξαλλη :-D ) 

original / χαμηλός φωτισμός @ house toilet 

 

 

 

  

δείτε λίγο κάτω απ την μασχάλη , ραγάδα μαλάκες.. πέρσι δεν την είδα , 90kg όγκος my ass , δεν ξαναέχει 

 

πάρε και μια απ το ανσανσερ 

 

 

 

πάντως πέρσι είχα flatάρει πολύ , μαλακία π έχω μόνο εκείνη και μια απο πόδια , πρέπει να αρχίσω να τις κρατάω (κ αυτές απο site π τις είχα βάλει τις βρήκα πάλι) 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...