Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Πνίγηκε στο φαγητό;?!?!; wtf!!!!!!!

αυτό έχει πάει να το πάθει και η μάνα μου κ δεν είναι θέμα λαιμαργίας , πάντα είναι η τελευταία που τελειώνει το φαγητό της , αφού της λέω τι το παιδεύεις αχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κομπλέ φάση και μου έδωσες ιδέα live αλλα μόλις είδα Matt ogus με έπιασε μια φαγούρα.. ο τύπος που έχει το tren για πρωινό είχε βγει να πει οτι παίρνει αναβολικά σαν April fools αστειάκι  και συμπτωματικά το είδα σήμερα

Γιατί κάνουν τόσα καραγκιοζιλίκια? μαζί κ άλλοι γνωστοί του χώρου , άστο φλου μη λες παπαριές κ υποτιμάς την νοημοσύνη μας 
κ τσαντίζομαι με κάτι τέτοιους εγώ που δεν έχω θέμα με όποιον παίρνει ουσίες , αλλα ρε φίλε μη το τραβάς .. σα να μας λες ναι μαλάκες , σας δουλεύω κ σπάω πλάκα με όσους με έχετε πάρει πρέφα (όσοι γνωρίζουν δυο πράγματα δηλαδή)
σαν αυτό τον παπάρα που βγήκε απ το φάρμακο για χ μήνες , έκανε εξετάσεις και νομίζει οτι μας έπεισε , οτι η γη δεν γυρίζει κ οτι είναι επίπεδη 

Φοβερά σώματα αλλα ηλίθιοι χαρακτήρες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σωμα φαινεται αν ειναι φυσικο ή οχι.

 

Μερικα σχηματα στην πλατη, φυσικος δεν θα τα εμφανισει ποτε.

 

Κλαιν ομως. Εγω θελω να πετυχω μεση λεπτη, ωμοπλάτη διπλασια. Χωρις υπερβολες. Τοτε θα δειξω οτι εβαλα μυικα κιλα, διωχνοντας λιπος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Περίληψη:

Σε κάποια φάση υπήρχαν ερωτήματα στο νήμα για τις διατάσεις. Υπήρχαν απόψεις που έλεγαν πως δεν "κάνει" πριν την γυμναστική και απόψεις που έλεγαν πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Σύμφωνα με το βίντεο και οι 2 έχουν δίκαιο αλλά για διαφορετικά αθλήματα και είδη γυμναστικής.

 

Στην περίπτωσή μου θυμάμαι υποστήριζα πως οι διατάσεις πριν από προπόνηση αναρρίχηση βοηθάνε πολύ και αποτρέπουν τραυματισμούς (learned that the hard way). Τελικά φαίνεται πως όντως έτσι πρέπει να γίνεται. Το ίδιο είχα παρατηρήσει για το ποδόσφαιρο. Σε body-weight training πάλι σπάνια κάνω διατάσεις, γιατί δεν έχω παρατηρήσει τραυματισμούς λόγω έλλειψης αυτών.

 

Για άλλου είδους εκγύμναση οι διατάσεις φαίνεται να μην έχουν επίδραση στην αποφυγή τραυματισμών και επιπρόσθετα μπορεί να μειώσουν και την απόδοση. Πάλι προσωπική παρατήρηση, όποτε είναι να γυμναστώ με αντιστάσεις (βάρη ή body-weight) δεν κάνω σχεδόν ποτέ διατάσεις. Δεν έχω παρατηρήσει ποτέ μείωση στην απόδοση, γιατί απλά δεν το έχω προσέξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σωμα φαινεται αν ειναι φυσικο ή οχι.

 

Μερικα σχηματα στην πλατη, φυσικος δεν θα τα εμφανισει ποτε.

 

Κλαιν ομως. Εγω θελω να πετυχω μεση λεπτη, ωμοπλάτη διπλασια. Χωρις υπερβολες. Τοτε θα δειξω οτι εβαλα μυικα κιλα, διωχνοντας λιπος

δεν το βλέπεις εκεί ή μάλλον μόνο απο εκεί αν είναι φυσικός ούτε το σώμα φαίνεται σε όποιον δεν έχει τις γνώσεις για να καταλάβει τι ειναι κ τι δεν είναι φυσικό(γιαυτό μπορούν κ βασίζουν την "καριέρα" τους στο ψέμα) αλλα το πρόβλημα μου δεν είναι πως δεν είναι φυσικοί , το πρόβλημα μου είναι οτι συμπεριφέρονται σαν γκόμενες με την κακή έννοια , γιατι υπάρχουν γκόμενες με περισσότερα @@ απο πολλούς του χώρου κ δεν εννοώ τούμπανες με αναβολικά χαχαχ εννοώ στο θέμα της συμπεριφοράς 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το βλέπεις εκεί ή μάλλον μόνο απο εκεί αν είναι φυσικός ούτε το σώμα φαίνεται σε όποιον δεν έχει τις γνώσεις για να καταλάβει τι ειναι κ τι δεν είναι φυσικό(γιαυτό μπορούν κ βασίζουν την "καριέρα" τους στο ψέμα) αλλα το πρόβλημα μου δεν είναι πως δεν είναι φυσικοί , το πρόβλημα μου είναι οτι συμπεριφέρονται σαν γκόμενες με την κακή έννοια , γιατι υπάρχουν γκόμενες με περισσότερα @@ απο πολλούς του χώρου κ δεν εννοώ τούμπανες με αναβολικά χαχαχ εννοώ στο θέμα της συμπεριφοράς 

ευχαριστώ πολύ Vapir για τα καλά σου λόγια ....

σήμερα μου έκαναν και χώρο για να περάσω, ο καημένος από το πολύ πίσω θα έπεφτε 

τι θα κάνω με τα ωμάκια μου, μόνο όταν τα προπονώ πρήζονται  :cry:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη συνάντηση για φυσικοθεραπεία σήμερα. Δεν έχασα χρόνο. Της λέω το επόμενο αύριο πρωί. Τρέχουμε να προλάβουμε πασχαλινό αναρριχητικό expedition σε 2 βδομάδες. Υπομονή άλλες 2 εβδομάδες απραγίας.

 

Μ'αρέσει ο τύπος! Και κάπως έτσι τραυματίζεται ο Γιάννης :D

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την παρέα ~  όλα καλά τεντιμπόηδες ?
Μιας και έχω πολύ καιρό να γράψω και μιας και έρχεται καλοκαιράκι θα σας κάνω δωρο ενα σούπερ trickακι για να μεγαλώσουν, να πρηστούν πολυ τα βυζάκια σας

Ειναι πάρα πολύ απλό και δουλεύει απο τον πιο αρχάριο μέχρι τον πιο προχωρημένο..

Το λοιπον όταν έχουμε στήθος και κυρίως μετά από πάγκο,  κροσοβερ και πεκντεκ,
στα τελευταία 2-3 σετ με το που τελειώνουμε καθόμαστε στην στάση ακριβώς που βλέπετε στην φώτο!

 

Τεντώνουμε καλα τα χέρια, βγάζουμε το στήθος έξω, παίρνουμε ανάσα και σφίγγουμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ για 6 με 8 δεύτερα! με δύναμη όμως,  σφίγγουμε το στήθος πολύ δυνατά!  Αν γίνει σωστά πρήζει το στήθος απίστευτα!

 

πάμε αλλη μια φορά για να το εμπεδώσετε,  σε πάγκο, crossover και πεκντεκ τελειώνουμε το σετ μέχρι να μην μπορούμε να βγάλουμε άλλη επανάληψη και εκεί που τα έχουμε ήδη φτύσει , καπάκι χωρίς καθόλου ξεκούραση παίρνουμε την στάση που σας έδειξα και σφίγγουμε δυνατά το στήθος για 6/8 δεύτερα!

μην σας φανεί απλό και το υποτιμήσετε , μιλάμε για πολυ πρήξιμο..

-----

RIP  Τουλα Νομικου, πολυ κριμα ..

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λες και μόνο που το σκέφτομαι νιώθω να σκίζονται. :D Δεν κάνω πάγκο κτλ, αλλά μετά από τα push-ups που κάνω (και δε μπορώ να κλείσω με ευκολία χέρια) το φαντάζομαι.. Θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...