Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Υπάρχουν σχέδια για power rack στο internet με αποστάσεις και απόλα πάντως.

 

http://www.megafitness-shop.info/Kraftsport/Kraftgeraete-nach-Marken/Heavy-Duty/Heavy-Duty-Power-Rack-I--2523.html

 

Υπάρχουν βέβαια και καλές τιμές. ΓΙα τα μεταφορικά δεν ξέρω.

Μωρέ τα έχω μπανίσει κάτι τέτοια αλλά ακόμα και 350 + μεταφορικά δυσκολεύομαι να τα δώσω. Ειδικά άμα πάρω Power rack θα θέλω και ολυμπιακή μπάρα καλή + κιλά οπότε ανεβαίνει πάρα πολύ το ποσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα πιάνουν τα χέρια σου και έχεις ασχοληθεί με κατασκευές, δεν είναι καθόλου δύσκολο να το φτιάξεις.

 

Και χοντρικά, δε θα κοστίσει πάνω από 100€. 

 

Αλλά να 'χεις το κολάι, έτσι; Μην πας 1η φορά στα βαθιά, είναι δύσκολη κατασκευή για αρχάριο.

 

Εντιτ: Τώρα είδα στο ίδιο σαιτ, 109 οι ορθοστάτες, χώρια τα μεταφορικά; Γουάου! Τελικά γλίτωσα πολλά λεφτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις αποφευγω τις μπανανες σε υποθερμιδικη διατροφη προτιμω τα πρασινα μηλα.μην με ρωτησεις γιατι ,ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!

 

Αυτο που νομιζες πως θελει να πει προυποθετει ορθολογικη σκεψη που δεν φημιζεται συμφωνα με αυτα που λεει πως εχει .Πως να το εξηγησω ,αυτο που νομιζεις πως λεει πολλαπλασιασετο χ100 τραβηξετο στα ακρα ΞΕΦΤΥΛΙΣΕΤΟ ρε αδερφε και θα εισαι μεσα :)

 

Ενω εσυ εχεις πληρη ορθολογικη σκεψη τοσο πολυ που ξεχειλιζει απο τα μπατζακια σου .
Παρε και σφουγγαριστρα  μαζι σου μην γλιστρησει κανεις και εχουμε ατυχηματα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα πιάνουν τα χέρια σου και έχεις ασχοληθεί με κατασκευές, δεν είναι καθόλου δύσκολο να το φτιάξεις.

 

Και χοντρικά, δε θα κοστίσει πάνω από 100€. 

 

Αλλά να 'χεις το κολάι, έτσι; Μην πας 1η φορά στα βαθιά, είναι δύσκολη κατασκευή για αρχάριο.

 

Εντιτ: Τώρα είδα στο ίδιο σαιτ, 109 οι ορθοστάτες, χώρια τα μεταφορικά; Γουάου! Τελικά γλίτωσα πολλά λεφτά...

Όπως είπα πάνω δεν έχω ασχοληθεί με ιδιοκαταστευή ποτέ. Εδώ τον πάγκο που πήρα από τα xtreme πρέπει να έκανα σε 3 ώρες να τον συναρμολογήσω αν και οι τις οδηγίες τους μάλλον πίθηκος τις έφτιαξε.

 

Τέλος πάντων...ελπίζω όταν θα έχει χρόνο ένας φίλος μου που το 'χει να το συζητήσουμε λίγο γιατί έχω μεγάλη καψούρα με power rack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τις αποφευγω τις μπανανες σε υποθερμιδικη διατροφη προτιμω τα πρασινα μηλα.μην με ρωτησεις γιατι ,ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!

 

 

Αυτο που νομιζες πως θελει να πει προυποθετει ορθολογικη σκεψη που δεν φημιζεται συμφωνα με αυτα που λεει πως εχει .Πως να το εξηγησω ,αυτο που νομιζεις πως λεει πολλαπλασιασετο χ100 τραβηξετο στα ακρα ΞΕΦΤΥΛΙΣΕΤΟ ρε αδερφε και θα εισαι μεσα :)

Ενω εσυ εχεις πληρη ορθολογικη σκεψη τοσο πολυ που ξεχειλιζει απο τα μπατζακια σου .

Παρε και σφουγγαριστρα μαζι σου μην γλιστρησει κανεις και εχουμε ατυχηματα.

Εισαι και χιουμοριστας βλεπω...Sent from my ipad4 using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα πάνω δεν έχω ασχοληθεί με ιδιοκαταστευή ποτέ. Εδώ τον πάγκο που πήρα από τα xtreme πρέπει να έκανα σε 3 ώρες να τον συναρμολογήσω αν και οι τις οδηγίες τους μάλλον πίθηκος τις έφτιαξε.

 

Τέλος πάντων...ελπίζω όταν θα έχει χρόνο ένας φίλος μου που το 'χει να το συζητήσουμε λίγο γιατί έχω μεγάλη καψούρα με power rack.

Καλά ρε, αφού έχεις τόση κάψα για power rack, γιατί δεν ζητάς ευγενικά από τον yannis27gr, να σε βοηθήσει στην κατασκευή του; Ειδικά εάν είστε στην ίδια πόλη, σιγά τα ωά! Χρόνο θα βρείτε...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε, αφού έχεις τόση κάψα για power rack, γιατί δεν ζητάς ευγενικά από τον yannis27gr, να σε βοηθήσει στην κατασκευή του; Ειδικά εάν είστε στην ίδια πόλη, σιγά τα ωά! Χρόνο θα βρείτε...!

Μένω Αθήνα και μένει κάπου θεσσαλονίκη νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε ένα καλό thread που πέτυχα προχτές για ιδιοκατασκεύες μια που τα συζητάτε. Δεν παίζει να υπάρχει πιο πλήρες thread στο internet μιλάμε

 

http://forum.bodybuilding.gr:8081/showthread.php?4953-%CE%A4%CE%BF-quot-%CF%83%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%81%CE%AC%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%8C-quot-%CE%BC%CE%BF%CF%85!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλκιδική μένω, είχε συζητηθεί η απόσταση πριν κανα τρίμηνο που είπα να του δώσω αγγούρια μια και φέτος είχα πλούσια παραγωγή.

 

Btw, το φρεζάρισμα είναι η καλύτερη full body γυμναστική.

 

Alex, ωραίο το σαιτ, +1!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε ένα καλό thread που πέτυχα προχτές για ιδιοκατασκεύες μια που τα συζητάτε. Δεν παίζει να υπάρχει πιο πλήρες thread στο internet μιλάμε

 

http://forum.bodybuilding.gr:8081/showthread.php?4953-%CE%A4%CE%BF-quot-%CF%83%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%81%CE%AC%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%8C-quot-%CE%BC%CE%BF%CF%85!!!

Tρελό thread, το είχα πετύχει παλιότερα και τις προάλλες που ψαχνόμουν για diy πάγκο δεν το έβρισκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Άλεξ, τα βίντεο δεν είναι πια διαθέσιμα...

 

Και 2 γρήγορες παρατηρήσεις:

 

1. Οι σφιχτήρες που χρησιμοποιούν είναι αστείοι, υπάρχει καλύτερη λύση (θα σας δείξω σε λίγες μέρες)

2. Έβαλε τσιμέντο ο σασκίνης στο μπουκάλι γάλα κι έκανε 2 μήνες να σφίξει... άμα κάνετε κάτι αντίστοιχο, κάντε κανα 2-3 τρυπίτσες στον πάτο του μπουκαλιού για να φύγει η υγρασία και να σφίξει σε λίγες μέρες. Άκου 2 μήνες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε ένα καλό thread που πέτυχα προχτές για ιδιοκατασκεύες μια που τα συζητάτε. Δεν παίζει να υπάρχει πιο πλήρες thread στο internet μιλάμε

 

http://forum.bodybuilding.gr:8081/showthread.php?4953-Το-quot-σιδεράδικό-quot-μου!!!

Εχει κάποιες καλές ιδέες μέσα αλλα "κλαίω" με τις φωτογραφίες ανάμεσα στις κατασκευές...
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κάποιες καλές ιδέες μέσα αλλα "κλαίω" με τις φωτογραφίες ανάμεσα στις κατασκευές...

 

και εγώ ήμουν στα γόνατα και προσκυνούσα φωνάζοντας "I am not worthy" αλλά εντάξει με τόση δουλειά που έκανε ο παίχτης..

 

Ρε συ Άλεξ, τα βίντεο δεν είναι πια διαθέσιμα...

 

 

και τι μου το λες εμένα εγώ το έγραψα? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...