Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτό μπορεί να σας φανεί παράξενο, όμως δυστυχώς είναι στο μυαλό μου. Όποτε εγγράφομαι σε γυμναστήριο, πάω κάνω κανονικά γυμναστική στα μηχανήματα, όμως όταν είναι να πάω στην αίθουσα με τα βάρη, κωλώνω και το αφήνω. Έχω το άγχος ότι θα σκεφτούν οι άλλοι "κοίτα τώρα αυτόν τον αγύμναστο που ήρθε να κάνει και βάρη", ή ότι αν δεν κάνω κάτι καλά στον τρόπο που σηκώνω τα βάρη, θα το καταλάβουν οι άλλοι και θα τους φανεί αστείο. Κάποια συμβουλή γι'αυτό; Ξέρω ότι είναι μαλακίες... Το θέμα είναι ότι θέλω να κάνω και βάρη, και squat, όμως λόγω αυτού το αποφεύγω. :-(

Θυμάμαι κι εγώ την πρώτη φορά που ξεκίνησα γυμναστήριο, στο δωμάτιο με τα βάρη δεν πάτησα ποτέ γι'αυτό το λόγο κυριως (επειδή δεν ήξερα). Μη νομίζεις πως θα ασχολούνται και μαζί σου. Εκτός κι αν κάνεις όντως κάτι τρελό και σε δούμε στο youtube. :P Ο καθένας ασχολείται με την πάρτη του, τουλάχιστον από τη δικιά μου οπτική γωνία. Τώρα αν νιώσεις πως κάποιος σε παρατηρεί στα τέτοια σου. Συνέχισε να κάνεις αυτό που γουστάρεις και για το οποίο πληρώνεις να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

αυτό μπορεί να σας φανεί παράξενο, όμως δυστυχώς είναι στο μυαλό μου. Όποτε εγγράφομαι σε γυμναστήριο, πάω κάνω κανονικά γυμναστική στα μηχανήματα, όμως όταν είναι να πάω στην αίθουσα με τα βάρη, κωλώνω και το αφήνω. Έχω το άγχος ότι θα σκεφτούν οι άλλοι "κοίτα τώρα αυτόν τον αγύμναστο που ήρθε να κάνει και βάρη", ή ότι αν δεν κάνω κάτι καλά στον τρόπο που σηκώνω τα βάρη, θα το καταλάβουν οι άλλοι και θα τους φανεί αστείο. Κάποια συμβουλή γι'αυτό; Ξέρω ότι είναι μαλακίες... Το θέμα είναι ότι θέλω να κάνω και βάρη, και squat, όμως λόγω αυτού το αποφεύγω. :-(

θα στο πω απλά και λιτά 

 

ΧΕΣΤΗΚΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ

στο λέω γιατί και γω ως γκόμενα το αντιμετωπίζω αυτό ως "αγύμναστη", "κωλόχοντρη" που φαίνομαι στα μάτια των άλλων

 

Στα mizuno παπούτσια μου, τους γράφω...θα πάω θα εκτελέσω με τα κιλά που με ζορίζουν ας είναι και "τίποτα" για τους άλλους 

θα ακούσω τις ροκιές μου, θα κλάψω από τον πόνο και θα φύγω 

 

το μόνο που με νοιάζει είναι το εγώ και η σωστή τεχνική μου, όχι ο λιπωμένος οπισθότυπος μου στα μάτια του Χ, Ψ που θα με χαλβαδιάζει, κοροιδεύει κτλ 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα με ενδιαφερει πολυ η γνωμη των αλλων αλλα οχι γενικα των αλλων, αλλα των ατομων που η γνωμη  τους μετραει σε συγκεκριμενους τομεις .

Σε αυτους λοιπον εγω δινω μεγαλη βαση στο τι λενε  και προσπαθω να βελτιωσω τα αδυνατα μου σημεια ειτε ειναι τεχνικη ,ειτε  ειναι  μεθοδος η' οτιδηποτε αλλο .

Αυτο κανει apply σε πολλα και διαφορετικα σταδια  και δραστηριοτητες της ζωης και οχι μονο  στην γυμναστικη .

Εκτος απο το τι λεει καποιος εχει μεγαλη σημασια και ποιος το λεει .

Δηλαδη αλλη βαρυτητα στο εδω θεμα εχει η γνωμη του Μαου  π.χ που εχει πολλα χρονια εμπειρια και αποδεδειγμενα ενα πολυ καλο αποτελεσμα και αλλη βαρυτητα εχει η γνωμη καποιου που κανει ενα χρονο γυμναστικη η' καποιου που κανει μεν χρονια αλλα το αποτελεσμα που εχει δεν   ειναι το "επιθυμητο ".

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό μπορεί να σας φανεί παράξενο, όμως δυστυχώς είναι στο μυαλό μου. Όποτε εγγράφομαι σε γυμναστήριο, πάω κάνω κανονικά γυμναστική στα μηχανήματα, όμως όταν είναι να πάω στην αίθουσα με τα βάρη, κωλώνω και το αφήνω. Έχω το άγχος ότι θα σκεφτούν οι άλλοι "κοίτα τώρα αυτόν τον αγύμναστο που ήρθε να κάνει και βάρη", ή ότι αν δεν κάνω κάτι καλά στον τρόπο που σηκώνω τα βάρη, θα το καταλάβουν οι άλλοι και θα τους φανεί αστείο. Κάποια συμβουλή γι'αυτό; Ξέρω ότι είναι μαλακίες... Το θέμα είναι ότι θέλω να κάνω και βάρη, και squat, όμως λόγω αυτού το αποφεύγω. :-(

πες σε κάποιο γυμναστή να σου δείξει τις ασκήσεις και δες και στο youtube , για να αποφύγεις τραυματισμούς κ μόνο , όχι για τον κάθε παπάρα 

Καλά σε τι γυμναστήριο πας?  mr olympia προπονούνται εκει μέσα? δεν έχω δει να κοροϊδεύουν κανέναν , ίσα ίσα αν σε δει ο άλλος να κάνεις μαλακίες ή θα σε γράψει στα @@ του να τραυματιστείς ή θα προσφερθεί να σου δείξει την άσκηση. 

Ο μόνος που μου έχει τύχει να σχολιάζει ήταν ένας βλάκας γυμναστής που ήταν σαν ρέγκα και σχολίαζε όσους πελάτες είχαν μεγαλύτερη μυικότητα απο αυτόν(όλοι όσοι είχαν λίγη μυικότητα δηλαδή) για φαρμακαποθήκες , επαγγελματίας όχι αστεία 

Τους κομπλεξικούς γράψτους στα αρχίδια σου 

Eμενα με ενδιαφερει πολυ η γνωμη των αλλων αλλα οχι γενικα των αλλων, αλλα των ατομων που η γνωμη  τους μετραει σε συγκεκριμενους τομεις .

Σε αυτους λοιπον εγω δινω μεγαλη βαση στο τι λενε  και προσπαθω να βελτιωσω τα δυνατα μου σημεια ειτε ειναι τεχνικη ,ειτε  ειναι  μεθοδος η' οτιδηποτε αλλο .

Αυτο κανει apply σε πολλα και διαφορετικα σταδια  και δραστηριοτητες της ζωης και οχι μονο  στην γυμναστικη .

Εκτος απο το τι λεει καποιος εχει μεγαλη σημασια και ποιος το λεει .

Δηλαδη αλλη βαρυτητα στο εδω θεμα εχει η γνωμη του Μαου  π.χ που εχει πολλα χρονια εμπειρια και αποδεδειγμενα ενα πολυ καλο αποτελεσμα και αλλη βαρυτητα εχει η γνωμη καποιου που κανει ενα χρονο γυμναστικη η' καποιου που κανει μεν χρονια αλλα το αποτελεσμα δεν ειναι το "επιθυμητο ".

αυτό λέω κ έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου , δέχομαι απο κάποιο γνώστη να μου πει κάνεις μαλακίες ,ας το πει κ έτσι , θα πω και ευχαριστώ κ θα διορθώσω τη μαλακία μου , αν μου πει κάτι τέτοιο όμως κάποιος άκυρος έχει φύγει μπουνιά στα δόντια 

Μας ενδιαφέρει η γνώμη των καλύτερων για να γινόμαστε καλύτεροι , όχι τον τελευταίων 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό μπορεί να σας φανεί παράξενο, όμως δυστυχώς είναι στο μυαλό μου. Όποτε εγγράφομαι σε γυμναστήριο, πάω κάνω κανονικά γυμναστική στα μηχανήματα, όμως όταν είναι να πάω στην αίθουσα με τα βάρη, κωλώνω και το αφήνω. Έχω το άγχος ότι θα σκεφτούν οι άλλοι "κοίτα τώρα αυτόν τον αγύμναστο που ήρθε να κάνει και βάρη", ή ότι αν δεν κάνω κάτι καλά στον τρόπο που σηκώνω τα βάρη, θα το καταλάβουν οι άλλοι και θα τους φανεί αστείο. Κάποια συμβουλή γι'αυτό; Ξέρω ότι είναι μαλακίες... Το θέμα είναι ότι θέλω να κάνω και βάρη, και squat, όμως λόγω αυτού το αποφεύγω. :-(

 

1ον  Μην ασχολεισαι -γενικα- με το τι λενε οι αλλοι ποσο μαλλον στο γυμναστηριο.

2ον  Δωσε το 100% και μονο το σεβασμο των αλλων θα κερδισεις.Οχι οτι μας ενδιαφερει αυτο αλλα γενικα πρεπει να τα δινουμε ολα σε μια προσπαθεια.

3ον Πληρωνεις στο γυμναστηριο οποτε θα ρωτας οποτε θες και οσες φορες θες τον γυμναστη/γυμναστρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό μπορεί να σας φανεί παράξενο, όμως δυστυχώς είναι στο μυαλό μου. Όποτε εγγράφομαι σε γυμναστήριο, πάω κάνω κανονικά γυμναστική στα μηχανήματα, όμως όταν είναι να πάω στην αίθουσα με τα βάρη, κωλώνω και το αφήνω. Έχω το άγχος ότι θα σκεφτούν οι άλλοι "κοίτα τώρα αυτόν τον αγύμναστο που ήρθε να κάνει και βάρη", ή ότι αν δεν κάνω κάτι καλά στον τρόπο που σηκώνω τα βάρη, θα το καταλάβουν οι άλλοι και θα τους φανεί αστείο. Κάποια συμβουλή γι'αυτό; Ξέρω ότι είναι μαλακίες... Το θέμα είναι ότι θέλω να κάνω και βάρη, και squat, όμως λόγω αυτού το αποφεύγω. :-(

 

Αυτο ειναι skill που πρεπει να αναπτυξεις οχι μονο στο γυμναστηριο αλλα και στην ζωη σου γενικοτερα. Eιμαι σχεδον σιγουρος οτι αμα σκεφτεσαι ετσι στο γυμναστηριο, θα σε επηρεαζει και σε αλλους τομεις της καθημερινης σου ζωης.

 

O μονος ανταγωνιστης σου στο γυμναστηριο ειναι ο χθεσινος "εσυ". Κανενας δεν γεννηθηκε τουμπανος, ολα ειναι αποτελεσμα σκληρης δουλειας και αυτοι που καθονται και κρινουν συνηθως ειναι οι πιο ασχετοι. 

 

Τωρα, για τον καθε χαζο που μπορει να πει τιποτα ή να κοιταξει περιεργα (που γενικα ειναι πολυ λιγοι, σιγουρα λιγοτεροι απο οτι μας λεει το μυαλο μας) θα σου προτεινα να Ασ'τον τον κομπλεξικο στα κομπλεξ του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή είχε αυτη την κωλάρα

  

και πήρε και πήγε αναβολικά; Για να πετύχει τι; Έλεος μερικές φορές. 

λογικό είναι , πως θα γίνει ένας άντρας αν πάρει οιστρογόνα ? πήρε ανδρικές ορμόνες ...

οι γυναίκες που λέμε οι pro σε φάρμακο που είναι φιτίλια που δεν αλλάζει το πρόσωπο κ η φωνή τους παίρνουν αναβολικά που δεν είναι ανδρογόνα(άλλα αναβολική κ άλλο ανδρογόνα δράση, όλοι οι ουσίες που αναφέρονται σαν αναβολικά έχουν διαφορετικό ratio που βασίζεται στην τεστοστερόνη , την βασική ουσία απ την οποία ξεκίνησαν όλα) ή απλά τις περισσότερες φορές άλλες ουσίες κ διατηρούν υπερβολικά χαμηλό λίπος κ βοηθούν να συγκρατούν τους μυς τους. 

Γιαυτό λέω κ ξαναλέω όταν ακούω πως κάποια που ανήκει στην παραπάνω κατηγορία μοιάζει με άντρα , δεν μοιάζει, έχει όσους μυς μπορεί να έχει μια γυναίκα αλλα δεν έχει το λίπος της και φαίνονται. Για να φτιάξει μυς που έχει ένας άντρας θα αποκτήσει αντρικά χαρακτηριστικά , καμία γυναίκα δεν μπορεί να το αποφύγει και το τελικό αποτέλεσμα θα είναι να γίνει σαν τραβέλι , κάτι ενδιάμεσο , δεν θα είναι ούτε άντρας ούτε γυναίκα  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είναι μάλλον ενδιαφέρον. Εκπομπή για γυμναστήρια,δίαιτες κ.λ.π σήμερα το βράδυ

http://www.alphatv.gr/shows/informative/aftopsia

 

Άσχετο με τα παραπάνω,ερώτηση για τους guru του fitness ( Vapir ακούς; )

Κορίτσι 19 χρόνων μπορεί μέσα σε ένα χρόνο+ να χάσει 25 κιλά και να φτιάξει σώμα πρότυπο;

Υπόψιν γυμναζότανε σε επίπεδο πρωταθλητισμού και ξεκίνησε 5 χρονών αλλά προβλήματα υγείας εκτός των άλλων την φόρτωσε με κιλά.

Το πρόβλημα υγείας δεν υπάρχει πιά...

Quiz είναι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είναι μάλλον ενδιαφέρον. Εκπομπή για γυμναστήρια,δίαιτες κ.λ.π σήμερα το βράδυ

http://www.alphatv.gr/shows/informative/aftopsia

 

Άσχετο με τα παραπάνω,ερώτηση για τους guru του fitness ( Vapir ακούς; )

Κορίτσι 19 χρόνων μπορεί μέσα σε ένα χρόνο+ να χάσει 25 κιλά και να φτιάξει σώμα πρότυπο;

Υπόψιν γυμναζότανε σε επίπεδο πρωταθλητισμού και ξεκίνησε 5 χρονών αλλά προβλήματα υγείας εκτός των άλλων την φόρτωσε με κιλά.

Το πρόβλημα δεν υπάρχει πιά...

Quiz είναι :)

το πόσες μαλακίες έχουν να ακουστούν δε λέγεται 

όντως θα έχει πλάκα 

 

για την κοπελιά γιατί όχι ? δεν βλέπω κάτι αδύνατο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...