Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 ήταν ανοιχτο το κοιλιακό τοίχωμα κ χρειάστηκε να μου τους ράψουν μαζί (τρελή πUτσ@ η αποθεραπεία τους , στον μήνα πάνω που κατάφερα να κοιμηθώ πάνω απο 3 ώρες κ χωρίς painkillers και κατάφερα και να σηκώνομαι για να περπατάω μόνος μου με πόναγε τρελά ακόμα κ το γέλιο, στους 5 μήνες μπορούσα να κάνω ασκήσεις όρθιος στις οποίες δουλεύουν ελάχιστα οι κοιλιακοί και στο 7μηνο-8μηνο μπορούσα να τους γυμνάζω κομπλέ, όμως πήρε πολύ χρόνο για να εμφανιστούν , ακόμα κ σε γράμμωση ήταν πλάκα , τι τους γύμναζα τι δεν τους γύμναζα το ένα κ το αυτό και είχε αντίκτυπο και στην γενική δύναμη του core μου , όλο το βάρος κ η πίεση μέχρι να δυναμώσουν έπεφτε στη μέση.  

 

α και τέλος πήρε κανα χρόνο για να νιώσω το κομμάτι της κοιλιάς , ακούμπαγα κ ήταν σαν νεκρό σημείο αφού είχαν χαλάσει όλα τα νεύρα? αν το λέω καλά κ παίρνει πολύ καιρό το repair αν γίνει ποτέ δηλαδή γιατι σε μερικούς μένει χωρίς αίσθηση για πάντα  

 

 

 

Απο τι πράγμα έγινε αυτό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Απο τι πράγμα έγινε αυτό ?

 

ήμουν 132 με 135kg 1,70κάτι ύψος για ένα διάστημα κ έσπασαν , τα κιλά μπήκαν πολύ απότομα , δεν ήμουν χοντρός σαν παιδί , το ακριβώς αντίθετο . Εντομεταξύ γύμναζα απο την πρώτη μέρα π άρχισα να γυμνάζομαι τους κοιλιακούς αλλα ποτέ δεν τους ένιωθα να συσπώνται . Οπότε έχουν μείνει κανα δυο χρόνια πίσω σε σχέση με όλα τα άλλα που γύμναζα , όμως κατάφερα να τους κάνω να ακολουθήσουν      

 

 

Λιπαναρόφηση?

 

όχι . Το θεωρώ επικίνδυνο/ηλίθιο να κάνεις κάτι τέτοιο κ θα γίνεις χάλι μαύρο . Ο μόνος τρόπος να μεταμορφωθείς και να είσαι λες και δεν είχες ποτέ παραπάνω κιλά είναι η μυική ανάπτυξη/χάσιμο λίπους (πολλοί χάνουν αλλα φαίνεται) κ πρέπει να το κάνεις αρχικά πριν τελειώσει η ανάπτυξη (πρόλαβα στο τσακ στα 22 μου), να μην έχεις τα κιλά για δεκαετίες (τα είχα για σύντομο διάστημα οπότε δεν ανέπτυξα υπερμεγέθη χαρακτηριστικά , κόκαλα κλπ) και να μην είναι pure fat 

 

επίσης για 2 χ βάρος μου η χαλάρωση π είχα ήταν τίποτα , αφού υπήρχε μόνο στο κάτω μέρος της κοιλιάς, κ ουσιαστικά οι κοιλιακοί ήταν το πρόβλημα απλά δεν το ήξερα μέχρι να πάω σε γιατρό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vapir....αγάπησα την κοιλιά μετά από τις περιγραφές σου !!! 

 

οτι έχεις κοιλιά ή οτι έχεις ανοιχτό κοιλιακό τοίχωμα ?   :-D 

μια χαρά σε είχα δει την τελευταία φορά π έβαλες φωτο  B)

όσο για τις περιγραφές δεν θέλω να το κάνω horror story , αλλα πραγματικά μακριά απο αυτά , μόνο αν έχετε θέμα 

καλός ή κακός εγώ έπρεπε να επιδιορθώσω τους κοιλιακούς , αν δεν το είχα κάνει θα είχα αποκτήσει πρόβλημα με τη μέση μου τώρα ή σύντομα ,οι κοιλιακοί δεν υπάρχουν για να χαιρόμαστε το 6pack, είναι για να στηρίζουν το σώμα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι έχεις κοιλιά ή οτι έχεις ανοιχτό κοιλιακό τοίχωμα ?   :-D 

μια χαρά σε είχα δει την τελευταία φορά π έβαλες φωτο  B)

κοιλιακή καμπύλη λέγεται η δικιά μου ... από μωρό μπούρδες για μπόι μου έλεγαν ... λιπαποθήκη είναι  :mad:  :cry:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιλιακή καμπύλη λέγεται η δικιά μου ... από μωρό μπούρδες για μπόι μου έλεγαν ... λιπαποθήκη είναι  :mad:  :cry:

μακριά Δημητρουλ , φαντάσου οτι είμαι λίγο σκύλος κ μαζόχα με τον πόνο αλλα σε κάποια φάση δεν παλευόταν 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακριά Δημητρουλ , φαντάσου οτι είμαι λίγο σκύλος κ μαζόχα με τον πόνο αλλα σε κάποια φάση δεν παλευόταν 

 

ναι αυτό μου έκανες να πω ... μακριά ... και ας μείνει η ελάχιστη καμπύλη στο σημείο...τι να κάνουμε δεν θα έχουμε όλη επιπεδόγλυφη κοιλιά, σε μένα θα πετάει λίγο...

καλά που έχω πρήξει τους 4φαλους για παρηγοριά :D 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος τρόπος να μεταμορφωθείς και να είσαι λες και δεν είχες ποτέ παραπάνω κιλά είναι η μυική ανάπτυξη/χάσιμο λίπους (πολλοί χάνουν αλλα φαίνεται) κ πρέπει να το κάνεις αρχικά πριν τελειώσει η ανάπτυξη (πρόλαβα στο τσακ στα 22 μου), να μην έχεις τα κιλά για δεκαετίες (τα είχα για σύντομο διάστημα οπότε δεν ανέπτυξα υπερμεγέθη χαρακτηριστικά , κόκαλα κλπ) και να μην είναι pure fat

 

 

όπα τι εννοείς εδώ με ενδιαφέρει κι εμένα. άρχισα τη γυμναστική 1 μήνα αφότου έκλεισα τα 22 δηλαδή κι εμένα στο τσακ μ έπιασε αν θες να χάσεις και να χτίσεις τέλς πάντων αργότερα δε γίνεται τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπα τι εννοείς εδώ με ενδιαφέρει κι εμένα. άρχισα τη γυμναστική 1 μήνα αφότου έκλεισα τα 22 δηλαδή κι εμένα στο τσακ μ έπιασε αν θες να χάσεις και να χτίσεις τέλς πάντων αργότερα δε γίνεται τίποτα;

όχι δεν εννοώ αυτό , εννοώ πως άλλο αποτέλεσμα θα έχει κάποιος που ήταν παχύς κ παχύσαρκος απο μικρό παιδί που τα κόκαλα του , τα αφτιά του κλπ μεγάλωσαν παραπάνω αν χάσει τα κιλά στα 25-30 χρονών κ άλλο αποτέλεσμα κάποιος που πάντα ήταν αδύνατος κ έβαλε για 5 χρόνια πολλά κιλά κ μετά τα έχασε πριν σταματήσει η ανάπτυξη. Κάποιος άντρας μπορεί να αναπτύσεται και στα 23? δε θυμάμαι , αυτό όμως δεν έχει καμία σχέση , μπορείς να φτιάξεις μυς όπως όλοι.  

Γνωρίζω προσωπικά ένα άντρα κ μια γυναίκα απο την περιοχή μου , ήταν παχιά κ παχύσαρκα απο πιτσιρίκια κ κοντά στα 30 έχασαν τα κιλά , το αποτέλεσμα ήταν να έχουν μεγάλα αφτιά κ προγούλι , ακόμα κ αφού έχασαν τα κιλά , επειδή το δέρμα τους δεν επανήρθε , όπως και τα κόκαλα του σώματος τους είχαν αναπτυχθεί διαφορετικά για να συγκρατούν το βάρος , σε αντίθεση με την περίπτωση μου που αν πω σε κάποιον οτι είχα κιλά νομίζει οτι του κάνω πλάκα. Αν δεν είχα άσπρες ραγάδες δεν θα με πίστευε κανένας , αν και οι περισσότεροι νομίζουν πως έπαιρνα αναβολικά κ έσπασε το δέρμα μου 

Οι ραγάδες κλαιν πάντως , θα μου έσπαγε το δέρμα έτσι κ αλλιώς με το ρυθμό π βάζω μυς 

 

Πάντως να επισημάνω πως μιλάω για extreme περιπτώσεις , όχι να είναι ο άλλος με κιλάκια απο μικρός , να έχει 1,5 - 2χ το βάρος π θα έπρεπε , γιατι εγώ εκεί έφτασα , 2 χ βάρος μου πριν τα χάσω. 

 

Μην ανησυχείς , το αποτέλεσμα αξίζει όπως κ να έχει, όρεξη να έχεις κ σε 1-2 χρόνια μπορείς να έχεις αλλάξει δραματικά το σώμα σου, άλλωστε τίποτα δεν είναι απόλυτο , παίζει τεράστιο ρόλο το άτομο στην κάθε περίπτωση , κάποιοι έχουν ποιο ελαστικό δέρμα κ επανέρχεται πλήρως , ανάλογα με την περίπτωση πάντα κ το χρόνο που θα δώσεις στο σώμα σου , νούμερο 1 συμβουλή ΜΗΝ χάσεις κιλά απότομα, αργά κ σταθερά και θα έχεις το καλύτερο αποτέλεσμα. Καλή συνέχεια  B) 

 

ναι αυτό μου έκανες να πω ... μακριά ... και ας μείνει η ελάχιστη καμπύλη στο σημείο...τι να κάνουμε δεν θα έχουμε όλη επιπεδόγλυφη κοιλιά, σε μένα θα πετάει λίγο...

καλά που έχω πρήξει τους 4φαλους για παρηγοριά :D

Κλάιν Δημητρούλ , αν είσαι γραμμωμένη κ σε καλή φόρμα , νομίζεις οτι θα το καταλαβαίνει κανείς ? αν και όπως λες ελάχιστη καμπύλη είναι , σκοτίστικες 

μου λέει ένας μπαρμπατούμπανος σήμερα , στο έχω πει τόσες φορές , τα χέρια , οι ώμοι , η πλάτη , είναι τα σημεία σου

σηκώνω το σορτς ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ μου λέει 

 ε του λέω δεν είναι κρίμα να μη ρίξω μια γράμμωση κάργα να ολοκληρωθεί το κουαρτέτο ? τον έψησα κ αρχίζει γράμμωση απο σήμερα, πέρσι είχε πετάξει 6pack, απλά γουστάρει περισσότερο δύναμη κ φέτος το σκεφτόταν    :-D 

η τρελή μαγκιά της υπόθεσης είναι που μ αρέσει η αερόβια στο spin, θα προσπαθήσω να πιάσω μια καλή φόρμα κ να τη διατηρήσω , δεν με κόβω να ξανακάνω όγκο σε τέτοια φάση , η μάζα που έχω είναι μια καλή βάση τώρα για να δουλέψω , απλά φέτος μπήκα όγκο full γιατι πέρσι το καλοκαίρι σε μια φάση φλαταρα, μου έτυχαν κάποιες μαλακίες κ το έχεσα λίγο το θέμα , δεν έτρωγα όσο έπρεπε  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά που είναι αντοχής , αν είχα κανα φθηνό θα είχε πεθάνει με τον τρόπο που κάνω 
λέω χθες στην αδερφή μου , δοκίμασε να γυρίσεις το πετάλι , πατάει τίποτα, όρθια ίσα π γύριζε εκατοστά 
σε αυτή τη σκάλα έκανα spin όσο ποιο γρήγορα πήγαιναν τα πόδια μου 
 αχαχ

το έστειλα σε έναν π λέει "οι γυναίκες θέλουν κοιλίτσα" για να περιγράψει την τεμπελιά του κ τσαντίστηκε 
μουεχεχε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά που είναι αντοχής , αν είχα κανα φθηνό θα είχε πεθάνει με τον τρόπο που κάνω 

λέω χθες στην αδερφή μου , δοκίμασε να γυρίσεις το πετάλι , πατάει τίποτα, όρθια ίσα π γύριζε εκατοστά 

σε αυτή τη σκάλα έκανα spin όσο ποιο γρήγορα πήγαιναν τα πόδια μου 

 αχαχ

το κάνεις επίτηδες τώρα αυτό έτσι; ψοφάω για spin bike ..... 

και σκέψου ότι έχει ίση αξία με ένα smartphone τελευταίας χρονολογίας... 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...