Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω δεν μπορω να καταλαβω αυτη την αντιπαλοτητα με το ποιον μας. Αν ο κεφαλιανος ηταν απο usa θα λεγαμε γαμάτος, πως ειναι ετσι.

 

Τωρα χελωνα, πηρε το ενα πηρε το αλλο. Νομιζω δεν ειναι ο μοναδικος, αλλα μονο που καθεται εδω μου αρκει.

 

Αν ηταν στο εξωτερικο και επαιρνε κανενα γαματο τιτλο, αυτος κραταει απο ελλαδα κλπ.

 

Το χω δει πολλες φορες το εργο. Για μενα αφου εχει την ορεξη, το χρημα, την διαθεση, ξερει τα ρισκα, καλα κανει. Εξω απο το χωρο πολυ χορευουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Αυριο Στηθος- Ωμους θα δοκιμασω τα drop set, νομιζω οτι οπως λεει και η Δημητρα ενα δακρυ θα κυλησει...

 

Λεπτομερειες που θελω να ξεκαθαρισω:

 

1ον κανουμε σε ολες τις ασκησεις?Τεσσερις ασκησεις, απο 4 σετ θα τα ριξω στα 3 αλλα με dropset παμε στα 6, δεν ειναι πολλα?

 

2ον Αν πχ το πρωτο σετ παγκο ειναι 50 κιλα 10 επαναληψεις το drop set ειναι περιπου ~70% δηλαδη 35 κιλα για να λεμε οτι κανουμε δουλεια ποσες επαναληψεις  (ευρος) πρεπει να βγαζουμε? Περισσοτερες απο 10 λογικα?Αν πχ βγαλουμε 20 καναμε κατι λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν μπορω να καταλαβω αυτη την αντιπαλοτητα με το ποιον μας. Αν ο κεφαλιανος ηταν απο usa θα λεγαμε γαμάτος, πως ειναι ετσι.

 

Τωρα χελωνα, πηρε το ενα πηρε το αλλο. Νομιζω δεν ειναι ο μοναδικος, αλλα μονο που καθεται εδω μου αρκει.

 

Αν ηταν στο εξωτερικο και επαιρνε κανενα γαματο τιτλο, αυτος κραταει απο ελλαδα κλπ.

 

Το χω δει πολλες φορες το εργο. Για μενα αφου εχει την ορεξη, το χρημα, την διαθεση, ξερει τα ρισκα, καλα κανει. Εξω απο το χωρο πολυ χορευουν

who cares απο που είναι ? Συμφωνούμε στο κομμάτι πως έκανε κάτι που δεν μπορούν να το κάνουν πολλοί όπως  είπα του το αναγνωρίζω. Για το θέμα του πως είναι σαν άνθρωπος δεν έχω γνώμη αφού δεν τον γνωρίζω. Όμως το να πω οτι μπράβο ωραίος επειδή είναι Έλληνας είναι εντελώς τελείως υποκριτικό αφού η φυσική του κατάσταση δεν αντιπροσωπεύει την ουσία του bodybuilding η οποία είναι συμμετρία κ ομορφιά!! Αυτό ήταν το bodybuilding μέχρι την εποχή π άρχισε η ποσότητα > ποιότητας , διαγωνισμός ομορφιάς ανδρών , όχι freakshow

 

Γιαυτό είναι λυπηρό , ο ίδιος ο Arnold το έχει πει , ο άνθρωπος που έκανε το bodybuilding γνωστό , πως αυτή η εικόνα που παρουσιάζουν σήμερα είναι άθλια. Δες video του Kevin Levrone , δες μάζα , τέρας , χωρίς όμως παραμόρφωση. 

 

Αν θυμάμαι καλά ο Levrone έπαιζε 180kg πιέσεις ώμων και 220kg πάγκο , όχι κ λίγα για τέτοια aesthetic φιγούρα

Δεν νομίζω να έκανε ποτέ bulk όπως άλλοι π offseason μοιάζουν με powerlifters και σήμερα η εικόνα που παρουσιάζει στα 50φεύγα του είναι απίθανη μετά το comeback του , περιμένω να δω σε ένα χρόνο τι κατάσταση θα έχει πιάσει 

 

σημερινή pic του levrone

 

post-353959-0-66129100-1459704429_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχαχχα lmao ε όχι ρε , o levrone είναι , μακάρι να γινόμουν έτσι , πόσο μάλλον χωρίς φάρμακα  , σε γυάλα θα με βάζανε   :-D  :-D  :-D  :-D


Καλα νικ μερικοι ανθρωποι ειναι απο την φυση τους ειναι προικισμενοι και συνδυαζοντας την γυμναστικη φτανουν σε πολυ καλο επιπεδο

αυτό παίζει ρόλο μόνο στο endgame , συγκρίνοντας δυο σε top κατάσταση , μέχρι να φτάσουμε εκεί τα genetics είναι απλή δικαιολογία, δεν παίζουν τόσο ρόλο όσο νομίζουν οι περισσότεροι , απλά θέλει έξτρα προσπάθεια .

Και εγώ είχα επαναπαυθεί οτι δεν θα έχω 6pack ποτέ κ γιατί να γραμμώσω κάργα , περίμενε λίγο μέχρι το καλοκαίρι κ θα δεις , όλα είναι δυνατά , ακόμα και με γαμημένο δέρμα κ σχισμένους κοιλιακούς , χρόνο θέλουν όλα κ υπομονή να τα διορθώσεις/φτιάξεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο Στηθος- Ωμους θα δοκιμασω τα drop set, νομιζω οτι οπως λεει και η Δημητρα ενα δακρυ θα κυλησει...

 

Λεπτομερειες που θελω να ξεκαθαρισω:

 

1ον κανουμε σε ολες τις ασκησεις?Τεσσερις ασκησεις, απο 4 σετ θα τα ριξω στα 3 αλλα με dropset παμε στα 6, δεν ειναι πολλα?

 

2ον Αν πχ το πρωτο σετ παγκο ειναι 50 κιλα 10 επαναληψεις το drop set ειναι περιπου ~70% δηλαδη 35 κιλα για να λεμε οτι κανουμε δουλεια ποσες επαναληψεις  (ευρος) πρεπει να βγαζουμε? Περισσοτερες απο 10 λογικα?Αν πχ βγαλουμε 20 καναμε κατι λαθος?

Το ντροπ σετ δουλευει καλά σε φιλοσοφία αποτυχίας. Αν στο παράδειγμα σου με τα 50 κιλά πάγκου κανεις με το ζόρι 10 επαναλήψεις, στα 35 ίσως να μη βγάλεις αλλα 10. Και στα επόμενα 2 σετ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να πας πάλι 10+10. Δεν μπορείς να φανταστείς σε τι επίπεδα εξάντλησης θα βρεθείς.

Αν καταφέρεις να κανεις 10+10 και στα αλλα σετ, ναι έκανες κάτι λάθος. Προφανώς έπαιξες με χαμηλότερα κιλά.

 

Πάντως στο ντροπ σετ πρέπει να υπάρχει ελάχιστο διάλειμμα απο τα βαριά κιλά στα πιο ελαφριά. Σε πάγκο δεν μπορείς να κανεις εκτός κι αν έχεις σποτερ δίπλα να σε βοηθήσει με την αφαίρεση δίσκων. Αν πρέπει εσυ να σηκωθείς και να κανεις την αφαίρεση, έχασες πολύ χρόνο. Κάνε με αλτήρες όπου θα έχεις δίπλα σου τους πιο ελαφρούς και μόλις τελειώσεις τις επαναλήψεις με τους βαρείς τους αφήνεις κάτω, αρπάζεις τους ελαφρείς και βουρ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη δεν μπορω να φανταστω τουλάχιστον εμενα να θελω να γαμηθω στα ντροπ σετ, να δινω πονο και να λεω θα κανω με αλτηρες γιατι μου παιρνεις χρονο το βγαλε βαλε.

 

Αλλη ασκηση πιεσεις παγκου με μπαρα αλλη με αλτηρες απο θεμα συμμετοχης μυων, δυναμης, ακομα και κιλων.

 

Που να θες να κανεις στα σκουοτ ντροπ σετ, εκει τι θα εκανες;

 

Εγω μια φορα ηθελα να κανω ντροπ σετ στις καμψεις δικεφαλλων με στραβομπαρα, φωναξα τον γυμναστη, του εξηγησα τι ηθελα να κανω και με βοηθησε. Δεν ειναι κακο να πουκε καποιον να μας βοηθησει. Δεν θα τον εχουκε εκει για ολο το προγραμμα μας, αλλα για δυο λεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς σχισμένους κοιλιακούς?

 

 ήταν ανοιχτο το κοιλιακό τοίχωμα κ χρειάστηκε να μου τους ράψουν μαζί (τρελή πUτσ@ η αποθεραπεία τους , στον μήνα πάνω που κατάφερα να κοιμηθώ πάνω απο 3 ώρες κ χωρίς painkillers και κατάφερα και να σηκώνομαι για να περπατάω μόνος μου με πόναγε τρελά ακόμα κ το γέλιο, στους 5 μήνες μπορούσα να κάνω ασκήσεις όρθιος στις οποίες δουλεύουν ελάχιστα οι κοιλιακοί και στο 7μηνο-8μηνο μπορούσα να τους γυμνάζω κομπλέ, όμως πήρε πολύ χρόνο για να εμφανιστούν , ακόμα κ σε γράμμωση ήταν πλάκα , τι τους γύμναζα τι δεν τους γύμναζα το ένα κ το αυτό και είχε αντίκτυπο και στην γενική δύναμη του core μου , όλο το βάρος κ η πίεση μέχρι να δυναμώσουν έπεφτε στη μέση.  

 

α και τέλος πήρε κανα χρόνο για να νιώσω το κομμάτι της κοιλιάς , ακούμπαγα κ ήταν σαν νεκρό σημείο αφού είχαν χαλάσει όλα τα νεύρα? αν το λέω καλά κ παίρνει πολύ καιρό το repair αν γίνει ποτέ δηλαδή γιατι σε μερικούς μένει χωρίς αίσθηση για πάντα  

 

Ειπα και γω ,το μούσι το εχεις ακόμα?  :-D

φυσικά , αν και το κλάδεψα , είναι όπως το έχω εδώ πριν κανα 3άρι μήνες

 

 

 

 

 

 

το άφησα πολύ μακρύ κ είχα αφήσει κ μουστάκι π το έστριβα σε φάση vintage αλλα τα ξαπόστειλα γιατι τα βαρέθηκα  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω και γω που εκανα καθιστος πιεσεις ωμων και η μπαρα ακουμπουσε το μουσι μου. Ελεγα τωρα η πολυ μακρυ ειναι ή θα την φαω στο σαγονι καμια ωρα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω και γω που εκανα καθιστος πιεσεις ωμων και η μπαρα ακουμπουσε το μουσι μου. Ελεγα τωρα η πολυ μακρυ ειναι ή θα την φαω στο σαγονι καμια ωρα .

Ξυρισου μανμου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...