Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα δεις bodybuilders να κανουν δικεφαλο με δεκακιλα και να πριζονται ή leg curl να κανει μισες επαναληψεις.

 

Αλλα δεν ειναι για συνεχεια.

 

Χαλανε την τεχνικη για το τουμπανιασμα της στιγμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Vapir λύσε μου μια απορία σχετικά με την τεχνική στα κιλά αρκετών από τους bodybuilders, το έχω δει γενικότερα στα video που ανεβάζουν αλλά και στο παραπάνω με τον Κεφαλιανό, γιατί αμελούν την τεχνική και ρίχνουν τόσο πολύ swinging, για να σηκώσουν απλώς τα κιλά ; Απορία το έχω, κανονικά δεν θα έπρεπε να φροντίζουν για την τεχνική και να παίζουν με λιγότερα κιλά, έτσι δεν θα είχαν σαφώς καλύτερο αποτέλεσμα ως προς τον όγκο τους ; 

Ο κύριος λόγος είναι πως λόγο μεγέθους έχουν χάσει το flexibility τους, το χέρι δεν κλείνει καλά, πολλοί δεν φτάνουν να σκουπίσουν τον κώλο τους φάση. Έπειτα είναι το pump, δεν μπορούν να κάνουν σωστή κ πλήρη κίνηση λόγο πρηξίματος και πόνου απο το πρώτο κιόλας set . Φαντάσου το κάψιμο στο μυ π πετυχαίνεις στην καλύτερη προπόνηση σου προς το τέλος της να το έχεις στο ζέσταμα κ να θες να βγάλεις προπόνηση. 

Αν το swinging δουλεύει σε αυτούς για ποιο λόγο να κάνουν κάτι άλλο ?

Μιλάμε για bodybuilders με αναβολικά πάντα

Ναι αρκετοί κάνουν ego lifting αλλα δεν είναι πάντα η περίπτωση

κ ναι θα χρειαστεί να χαραμίσεις λίγο απο την τεχνική για να σπάσεις το πλατό σου και να πας στο επόμενο επίπεδο , αλλα μιλάμε για κιλά όχι για μαλακίες , κάτι που δεν αφορά το 80 με πω 90% των αθλουμένων 

 

Μόνο μύθος δεν είναι το hgh gut. Ινσουλίνη και growth hormone σαν καραμέλες (μεταξύ άλλων). Αυτό έλειπε να μην  είχε πάει σε τοπ διαγωνισμούς, τζάμπα τόσα φάρμακα? Και όχι δεν μου αρέσει τέτοιο σώμα.

εγώ πάλι θα σου έλεγα να μην είσαι τόσο απόλυτος για πράγματα που δεν γνωρίζεις γιατι παραδέξου το πως δεν έχεις γνώσεις, δεν είναι κακό , ούτε είναι κακό που λες την γνώμη σου βέβαια έτσι , μην το πάρεις στραβά. 

όσο για τα φάρμακα τόσα κ άλλα τόσα παίρνει η μισή Ελλάδα π έχουν ένα καλό σώμα , δεν βλέπω να κατέβηκαν Olympia

Προσωπικά στα @@ μου τι παίρνουν κ πως δείχνουν , δεν μ αρέσει αλλα αμα αρέσει σε αυτούς ποιος χέστηκα? B)  Είμαι εγώ καύλα ? γιατί να ασχοληθώ με το πως ειναι ο άλλος? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κύριος λόγος είναι πως λόγο μεγέθους έχουν χάσει το flexibility τους. Έπειτα είναι το pump, δεν μπορούν να κάνουν σωστή κ πλήρη κίνηση λόγο πρηξίματος και πόνου απο το πρώτο κιόλας set 

Αν το swinging δουλεύει σε αυτούς για ποιο λόγο να κάνουν κάτι άλλο ?

Μιλάμε για bodybuilders με αναβολικά πάντα

Ναι αρκετοί κάνουν ego lifting αλλα δεν είναι πάντα η περίπτωση

κ ναι θα χρειαστεί να χαραμίσεις λίγο απο την τεχνική για να σπάσεις το πλατό σου και να πας στο επόμενο επίπεδο , αλλα μιλάμε για κιλά όχι για μαλακίες , κάτι που δεν αφορά το 80 με πω 90% των αθλουμένων 

 

εγώ πάλι θα σου έλεγα να μην είσαι τόσο απόλυτος για πράγματα που δεν γνωρίζεις γιατι παραδέξου το πως δεν έχεις γνώσεις, δεν είναι κακό , ούτε είναι κακό που λες την γνώμη σου βέβαια έτσι , μην το πάρεις στραβά. 

όσο για τα φάρμακα τόσα κ άλλα τόσα παίρνει η μισή Ελλάδα π έχουν ένα καλό σώμα , δεν βλέπω να κατέβηκαν Olympia

Προσωπικά στα @@ μου τι παίρνουν κ πως δείχνουν , δεν μ αρέσει αλλα αμα αρέσει σε αυτούς ποιος χέστηκα? B)  

 

 

Το τι γνωρίζω και τι όχι άσε με να το ξέρω εγώ. Μην με κρίνεις με αυτά που υποθέτεις για μένα αλλά με αυτά που γνωρίζεις για μένα. Αν μη τι άλλο δεν έχω να αποδείξω τίποτα, πόσο μάλλον σε σένα. Όσο για τους διαγωνισμούς δεν σημαίνει ότι όποιος φαρμακώνεται πρέπει ντε και καλά να κατέβει. Χέστηκα αν παίρνει κάποιος φάρμακα ή όχι , αν κατεβαίνει σε αγώνες ή όχι. Οφ τοπικ τυχαίνει να έχω γνωρίσει τον εν λόγω κύριο πριν χρόνια, δεν μου άφησε καλή εντύπωση. Όχι ότι με νοιάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πραγματικά δεν το ήξερα vapir και όντας αμαθής στον τομέα θαρρούσα πως κατά 99% έμπαινε στην μέση το ego lifting, αλλά τελικά είναι θέμα έλλειψης ελαστικότητας, παρουσίας μεγάλου μυικού μεγέθους αλλά και τρελού pump. Να και που έμαθα κάτι που το μυαλό μου δεν πήγαινε :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως είναι μύθος το HGH gut? Δεν είναι λόγω κοιλιακών μεγαλώνουν τα όργανα (εντόσθια).

 

Έχεις δει HGH gut μπροστά σου Nick? Αποκλείεται να έχεις δει και να σου φάνηκε ότι είναι λόγω κοιλιακών. Ή κοιλια είναι φουυσκωμενη σαν μπαλονι

 

Πες μου ειλικρινά. Μιλάω για αγωνιστικο επίπεδο (πχ 1,70 130 κιλά).

 

Μάλιστα όταν το ρουφανε εξαφανίζεται σχεδον τελείως, αυτό γιατί τα όργανα συμπιέζονται. Αν ήταν μύες δεν θα ήταν δυνατόν να "μικραίνουν" με ρουφηγμα.

 

Δεν λέω ότι όποιος χρησιμοποιεί τις συγκεκριμένες ουσίες θα κάνει οπωσδήποτε gut, αλλά στα μεγέθη σαν αυτο που αναφέρω είναι αρκετά συχνό ώστε να μην είναι μύθος

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τι γνωρίζω και τι όχι άσε με να το ξέρω εγώ. Μην με κρίνεις με αυτά που υποθέτεις για μένα αλλά με αυτά που γνωρίζεις για μένα. Αν μη τι άλλο δεν έχω να αποδείξω τίποτα, πόσο μάλλον σε σένα. Όσο για τους διαγωνισμούς δεν σημαίνει ότι όποιος φαρμακώνεται πρέπει ντε και καλά να κατέβει. Χέστηκα αν παίρνει κάποιος φάρμακα ή όχι , αν κατεβαίνει σε αγώνες ή όχι. Οφ τοπικ τυχαίνει να έχω γνωρίσει τον εν λόγω κύριο πριν χρόνια, δεν μου άφησε καλή εντύπωση. Όχι ότι με νοιάζει.

Μην παίρνεις επιθετική στάση με ότι δεν σου αρέσει , το κάνεις σε όλα τα θέματα που γράφεις , γνώσεις δεν έχεις κ φαίνεται απο αυτά που λες , ούτε σε ξέρω ούτε υποθέτω, διαβάζω τι γράφεις κ πως το γράφεις 

μη το συνεχίσεις , σου απάντησα για να μάθεις δυο πράγματα, απότι φαίνεται δεν σε ενδιαφέρει οπότε ας μη χαραμίζω κ εγώ το χρόνο μου απαντώντας σου κ χαλάμε τις καρδιές μας . Όσο για τον εν λόγο κύριο δεν τον γνωρίζω ούτε με ενδιαφέρει να τον μάθω, γνωρίζω αρκετούς της φάσης του και δεν έχει καμία σχέση με αυτό π θεωρώ εγώ όμορφο οπότε δεν με αφορά. 

Πως είναι μύθος το HGH gut? Δεν είναι λόγω κοιλιακών μεγαλώνουν τα όργανα (εντόσθια).

 

Έχεις δει HGH gut μπροστά σου Nick? Αποκλείεται να έχεις δει και να σου φάνηκε ότι είναι λόγω κοιλιακών. Ή κοιλια είναι φουυσκωμενη σαν μπαλονι

 

Πες μου ειλικρινά. Μιλάω για αγωνιστικο επίπεδο (πχ 1,70 130 κιλά).

 

Μάλιστα όταν το ρουφανε εξαφανίζεται σχεδον τελείως, αυτό γιατί τα όργανα συμπιέζονται. Αν ήταν μύες δεν θα ήταν δυνατόν να "μικραίνουν" με ρουφηγμα.

είπα οτι ισχύει αλλα δεν είναι όλες οι κοιλιές αποτέλεσμα hgh ,επίσης μιλάω για offseason

Δες τον lee priest που δεν ακούμπησε hgh ή έστω δεν είχε ούτε έχει hgh gut 

 

mqdefault.jpg

 

δες τον σε bulk που γινόταν χοντρός κ πως γινόταν πριν τους αγώνες , ο τύπος ήταν ο ορισμός της σέσουλας 

 

leeJ.JPG

 

έχω δει μπροστά μου αρκετούς αγωνιστικούς κ ορισμένοι έχουν την κοιλιά χωρίς να έχουν ακουμπήσει hgh γιατι δεν έχουν τα λεφτά για hgh. Έχω φίλο 22 χρονών με πολύ καλό natural σώμα που σε όγκο είναι 12-14% λίπος με κοιλιά σαν καβούκι χελώνας επειδή τρώει τεράστιες ποσότητες φαγητού , 5000 θερμίδες καθαρό φαγητό μόνο , καταλαβαίνεις για τι όγκο φαγητού μιλάμε

Δεν είναι στο σημείο π έχουν αυτοί , αλλα ανάλογο για το μέγεθος του

 

αυτό προσπαθούσα να εξηγήσω χωρίς να μιλάω για τον Κεφαλιανό ,είναι πως ναι μεν ίσως να είναι hgh (ιδικά ο Κεφαλιανός π έχει αλλάξει και το σχήμα του κρανίου/προσώπου του σε σχέση με τότε π ήταν νέος ) αλλα μπορεί να δημιουργηθεί κ απο ινσουλίνη αλλα κ απο αυτό π είπα, καθαρά για να διευρύνω τη σκέψη κ τις γνώσεις του καθενός π βλέπει κοιλιά κ θεωρεί οτι ξέρει κ απο τι είναι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ αλλά δεν έχει σχέση ο φίλος σου πού είναι 14% λίπος με κάποιον που είναι 9% και κάτω στα 130 κιλά, που φαίνονται οι φλέβες πάνω στο 6 pack αλλά και πάλι η κοιλιά είναι σαν μπαλόνι. (και πολύ παραπανω από την φώτο του Lee Priest που έβαλες επάνω)

 

Επίσης οι φώτο δυστυχώς δεν μπορούν να αποτελέσουν παράδειγμα. Επαγγελματίες όπως αυτοί που μιλάω εγώ σε φώτο φαίνονται τέλειοι και τελείως flat αλλά όταν σβήσει η κάμερα καμία σχέση (έτυχε να δω και φωτογραφήσεις μέσα στο gym). 

 

anyway εφόσον λες ότι "υπάρχει αλλά δεν είναι πάντα έτσι" δεν διαφωνώ. Απλά στο επίπεδο Κεφαλιανού θα έλεγα ότι είναι ο κανόνας όχι η εξαίρεση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην παίρνεις επιθετική στάση με ότι δεν σου αρέσει , το κάνεις σε όλα τα θέματα που γράφεις , γνώσεις δεν έχεις κ φαίνεται απο αυτά που λες , ούτε σε ξέρω ούτε υποθέτω, διαβάζω τι γράφεις κ πως το γράφεις 

μη το συνεχίσεις , σου απάντησα για να μάθεις δυο πράγματα, απότι φαίνεται δεν σε ενδιαφέρει οπότε ας μη χαραμίζω κ εγώ το χρόνο μου απαντώντας σου κ χαλάμε τις καρδιές μας 

είπα οτι ισχύει αλλα δεν είναι όλες οι κοιλιές αποτέλεσμα hgh ,επίσης μιλάω για offseason

Δες τον lee priest που δεν ακούμπησε hgh ή έστω δεν είχε ούτε έχει hgh gut 

 

mqdefault.jpg

 

δες τον σε bulk που γινόταν χοντρός κ πως γινόταν πριν τους αγώνες . 

 

leeJ.JPG

 

έχω δει μπροστά μου αρκετούς αγωνιστικούς κ ορισμένοι έχουν την κοιλιά χωρίς να έχουν ακουμπήσει hgh γιατι δεν έχουν τα λεφτά για hgh. Έχω φίλο 22 χρονών με πολύ καλό natural σώμα που σε όγκο είναι 12-14% λίπος με κοιλιά σαν καβούκι χελώνας επειδή τρώει τεράστιες ποσότητες φαγητού , 5000 θερμίδες καθαρό φαγητό μόνο , καταλαβαίνεις για τι όγκο φαγητού μιλάμε

Δεν είναι στο σημείο π έχουν αυτοί , αλλα ανάλογο για το μέγεθος του

 

αυτό προσπαθούσα να εξηγήσω χωρίς να μιλάω για τον Κεφαλιανό ,είναι πως ναι μεν ίσως να είναι hgh (ιδικά ο Κεφαλιανός π έχει αλλάξει και το σχήμα του κρανίου/προσώπου του σε σχέση με τότε π ήταν νέος ) αλλα μπορεί να δημιουργηθεί κ απο ινσουλίνη αλλα κ απο αυτό π είπα, καθαρά για να διευρύνω τη σκέψη κ τις γνώσεις του καθενός π βλέπει κοιλιά κ θεωρεί οτι ξέρει κ απο τι είναι 

 

 

Και πάλι υποθέτεις διάφορα για μένα. Και είπες ότι το hgh είναι μύθος, μετά το άλλαξες. Επιθετική στάση δεν παίρνω, πάλι πέφτεις έξω, αλίμονο αν ένιωθα ''απειλή''. Όσον αφορά τον Priest τα είχε δοκιμάσει όλα, ακόμα και synthol, ίσως όχι σε συστηματική βάση εξου και το πιο νορμάλ look. Οι κοιλιές hgh κάνουν μπαμ, ειδικά όταν μιλάς για άτομα που ασχολούνται σε επαγγελματικό επίπεδο, είναι αφελές να πιστεύεις το αντίθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι υποθέτεις διάφορα για μένα. Και είπες ότι το hgh είναι μύθος, μετά το άλλαξες. Επιθετική στάση δεν παίρνω, πάλι πέφτεις έξω, αλίμονο αν ένιωθα ''απειλή''. Όσον αφορά τον Priest τα είχε δοκιμάσει όλα, ακόμα και synthol, ίσως όχι σε συστηματική βάση εξου και το πιο νορμάλ look. Οι κοιλιές hgh κάνουν μπαμ, ειδικά όταν μιλάς για άτομα που ασχολούνται σε επαγγελματικό επίπεδο, είναι αφελές να πιστεύεις το αντίθετο.

 

 

 

Η hgh gut καραμέλα είναι μύθος ,συμβαίνει σπάνια αλλα το στομάχι π έχουν οι περισσότεροι ιδικά off season  

 

 

 . 

 

οπότε όλα cool δεν διάβασες τι έγραψα κ εγώ παρεξήγησα τη στάση σου

έτσι είναι το internet , καλό μεσημέρι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

T4 οχι τ3 ειναι το φαρμακο

http://www.bodybuilding.com/fun/sub9.htm 

με την Τ3 και το GH μπουστάρουν τη μεταβολική πεταλούδα 

 

δεν είναι για μας αυτά, εμείς με δυσλειτουργικό θυρεοειδή πρέπει να τεστάρουν τουλ ανά 3μηνο τον δείκτη της θυρορμόνης !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Breaking news!!! Τερματίσαμε δεύτεροι!!!! Fuck yeah!!!!! Λεπτομέρειες αύριο.

 

Συγχαρητηρια Γιωργο!! Γραψε την σεντοναρα σου οταν βρεις χρονο, ολοι ξερουμε ποσο πολυ το θες!  :-D  :D :P  :P  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ αλλά δεν έχει σχέση ο φίλος σου πού είναι 14% λίπος με κάποιον που είναι 9% και κάτω στα 130 κιλά, που φαίνονται οι φλέβες πάνω στο 6 pack αλλά και πάλι η κοιλιά είναι σαν μπαλόνι. (και πολύ παραπανω από την φώτο του Lee Priest που έβαλες επάνω)

 

Επίσης οι φώτο δυστυχώς δεν μπορούν να αποτελέσουν παράδειγμα. Επαγγελματίες όπως αυτοί που μιλάω εγώ σε φώτο φαίνονται τέλειοι και τελείως flat αλλά όταν σβήσει η κάμερα καμία σχέση (έτυχε να δω και φωτογραφήσεις μέσα στο gym). 

 

anyway εφόσον λες ότι "υπάρχει αλλά δεν είναι πάντα έτσι" δεν διαφωνώ. Απλά στο επίπεδο Κεφαλιανού θα έλεγα ότι είναι ο κανόνας όχι η εξαίρεση. 

συμφωνώ και στις μέρες μας αυτό επικρατεί , όμως ρίξε μια ματιά στον kevin levrone 1,75 @ 109kg σε σχέση με τον κεφαλιανό 1,68 @ 110kg , δικαιολογεί η διαφορά των κιλών του μια τέτοια διαφορά ποιότητας?

 

παραμορφωμένη μάζα vs aesthetic τούμπανη version , με κοιλιά flat 

post-353959-0-24466700-1459696691_thumb.jpg

 

πως άλλαξαν έτσι οι εποχές...

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...