Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυνατά , νευρώδη παιδιά του χωριού , είναι δύσκολο να βρεις πλέον και να ασχοληθούν με τον αθλητισμό στην Ελλάδα. Πρέπει να βρεις την περίπτωση και να την χτίσεις. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Squat σε μηχανημα και με ελευθερη μπαρα.Εχω διαβασει οτι ειναι καλυτερα με ελευθερη μπαρα, απο αποψη κιλων ομως?σηκωνεις λιγοτερα η περισσοτερα?φανταζομαι λιγοτερα...

Και καλυτερα να δινουμε βαση στο να κατεβαινουμε οσο περισσοτερο μπορουμε η να ανεβαζουμε κιλα?Δεν αναφερω καν την σωστη τεχνικη εννοειται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ελευθεραα βαρη. Θα σηκωσεις πιο λιγα κιλα. Τωρα δεν μπορω να πω οτι στο ενα θα χτισεις ποδια, ενω στο αλλο οχι. Παιζουν παρα πολλα ρολο.

 

Αλλα προς θεου, μην πεις στο μηχανημα εβαζα 80 κιλα, ή στο σμιθ και φορτωσεις τα ιδια. Βαλε 50 και ανεβαινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kεφαλανιός. ... έχει γίνει αηδία ...

δεν έχει γίνει , ήταν απο πριν, εκτός αν τον είδες σε προετοιμασία για αγώνες κ τον είδες κ τώρα off season 

 

είναι natural αυτό το σώμα; πέρασε και η πρωταπριλιά .... 

Αυτό το σώμα? ξέρεις πόσοι δεν είναι natural και αν σε ρωτήσω θα μου πεις πως είναι? όχι εσύ , η πλειοψηφία :-)  

σίγουρα έχεις στο γυμναστήριο σου ή γνωρίζεις κάποιον κ μιλάτε αλλα δεν πάει το μυαλό σου 

 

Δεν ξερω αν παιρνει κατι, αλλα αυτα τα σωματα μοιάζουν εντελώς αφύσικα και προσωπικά τα βρίσκω άσχημα.

Μου αρεσει το σωμα του προπονητή του,γυμνασμένο χωρις υπερβολες στον όγκο.

υπάρχουν φυσικά όρια στο είδος του ανθρώπου lbm που τα έχει ξεπεράσει προ πολλού , για να τα ξεπεράσει κάποιος θα πρέπει να είναι η γενετική περίπτωση ανάμεσα στα εκατομμύρια κ να έχει θέμα με την μυοστατίνη του, κάτι σαν αυτό που έκαναν στην αγελάδα της φωτογραφίας , μόνο που να το έχει απο γεννησιμιού κ αυτό υποθετικά. 

 

Not φουσκωτός enough για να συναγωνιστεί τους υπόλοιπους ξένους. Hgh gut έχει πάντως

Ανεξαρτήτως αν σου αρέσει ή οχι(εμένα πχ δεν μ αρέσει) ο 45χρονος "not φουσκωτός enough" 1,68cm/110kg έχει διαγωνιστεί στον

μεγαλύτερο διαγωνισμό του κόσμου για bodybuilders "mr olympia" κανα τριάρι φορές?.

 

post-353959-0-19769000-1459637923_thumb.jpg

 

Η hgh gut καραμέλα είναι μύθος ,συμβαίνει σπάνια αλλα το στομάχι π έχουν οι περισσότεροι ιδικά off season προέρχεται απο χρήση της ποιο αναβολικής/δυνατής αλλα και επικίνδυνης ουσίας στο bodybuilding , της ινσουλίνης. Αυτό σε συνδυασμό με τις τεράστιες ποσότητες φαγητού αλλα κ επειδή οι κοιλιακοί είναι μυς και ακολουθούν το υπόλοιπο σώμα. Όταν έχει ένα ώμο σαν το κεφάλι σου είναι απολύτως λογικό να έχει κ κοιλιακούς σαν καβούκι χελώνας π λέμε. Βλέπεις δύο άτομα ίδια κιλά ίδια στατιστικά ο ένας έχει κοιλιακούς κομμάτια σαν κουτιά κ ο άλλος flat λες κ δεν υπάρχουν. Ε ο ένας με φάρμακο θα κάνει κοιλιακούς τεράστιους κ ο άλλος φυσιολογικούς/καλούς. 

 

Δεν είναι το φυσιολογικό κ αποδεκτό κ σίγουρα δεν θα έπρεπε να παρουσιάζουν τέτοια εικόνα αλλα όπως είπα το hgh gut είναι μύθος. 

 

 

 . 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H κοιλιά είναι αηδία. Η πλάτη όπως φαινεται στον καθρέπτη, σπέρνει. Λογικά είναι τίγκα στο φάρμακο, έτσι;

 

Αγόρασα με 18€ ένα αντικολλητικό της Τεφάλ κι έκανα πριν λίγο την 1η μου ομελέτα δίχως καθόλου λάδι. Πολύ ωραία και τέρμα υγιεινή.

 

Ερώτηση: Άμα ρίξω κατευθείαν κρύο νερό στο τηγάνι του κάνω κακό; Καλύτερα να το αφήνω να κρυώσει μόνο του;

Αν ρίξεις κρύο νερό θα στραβωσει το μεγάλο ρε συ.

Μέταλο ρε ατοκορεκτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ηλιάδης έχει ασύλληπτη δυναμη για το δικό μου νου. Ασχολήθηκα για ένα περίπου χρόνο πριν 3-4 χρόνια με judo στο πανεπιστήμιο. Προπονητής μας ο κ. Καφενταράκης. Μερικές φορές έρχονταν μαζί μας για προπόνηση παιδιά που ασχολιόντουσαν με πρωταθλητισμό από το σύλλογο που έχουμε στο Βόλο. Τα μικρά, γυμνασιόπαιδα ας πούμε είχαν πάνω κάτω ίδια δύναμη με εμένα, 19-20 χρόνων τότε. Ένα παιδί, το οποίο έχει πάρει πανελλήνιων εφήβων, πολύ ψηλός, όταν έμπαινα μαζί του, απλά με μετακινούσε σαν μαριονέτα και ήταν αδύνατος. Μας έκανε ό,τι ήθελε.

 

Πλέον, που ασχολείται ένας φίλος με το judo στο Πανεπ. και έχει δει όλη την εξέλιξη, μου ειπε πως αυτο το παιδί "σπάει" και τον προπονητή του συλλόγου, ο οποίος τύπος ήταν superman για όλους. Και δε μιλάμε για όγκους τρελούς (σαν τον Ηλιάδη ας πούμε). Το παιδί αυτό είχαν συναντηθεί με Ηλιάδη (δε ξέρω τι) για προπόνηση ή κάτι τέτοιο. Είπαν πως έχει ασύλληπτη δύναμη. Οπότε δε μπορώ να φανταστώ για κανένα λόγο πως είναι να σου σφίγγει το χέρι ο Ηλιάδης. :D Έμαθα συγκεκριμένα για μία κίνηση η οποία δε φαίνεται να δουλεύει με τη λογική, αλλά ο Ηλιάδης τη βγάζει, λόγω ωμής δύναμης.

 

Τέρας.

 

Όσοι έχετε instagram ψάξτε εκεί βίντεο από προπόνηση. Δυστηχώς δεν έχω να σας στείλω links. Έχω δει τρελά πράγματα.

 

Εκανα στον στρατο παρεα με ενα τετοιο παλικαρακι που ειχε πολλα χρονια εμπειρια με judo, ειχε κατεβει και πανελληνια κλπ κλπ. Πρεπει να ηταν 1.70 60-65 κιλα και με εκανε οτι ηθελε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε πιστευω πως τετοια σώματα ειναι φυσικα... Παντως ειτε ναι ειτε οχι, σιγουρα δεν ειναι υγιή.

ούτε φυσικά σώματα υπάρχουν στον πρωταθλητισμό κάθε είδους ούτε είναι υγιές αλλα όσοι δεν γνωρίζουν υποθέτουν πως είναι πρόβλημα του bodybuilding λόγο οτι φαίνεται 

Τα Αμερικανάκια π τα βλέπεις 15-16 χρονών κ είναι σαν 25ρηδες άντρες πως νομίζεις πως γίνονται έτσι ? άντε κάποιοι να "δένουν" γρηγορότερα, αλλα εκεί το 5% των εφήβων διάβαζα πως κάνει χρήση αναβολικών και τρέχα γύρευε πόσοι ακόμα κάνουν χρήση άλλων ουσιών για αύξηση αντοχής , αδυνάτισμα etc , ουσίες π σκοτώνουν 

εκεί κοντός να είσαι θα σε βάλουν σε θεραπεία αυξητικής να μη μείνεις κοντός , για να είσαι απο τους καλύτερους κ να πάρεις υποτροφία θα πάρεις αναβολικά κ ας είσαι παιδί και με τις ευχές του προπονητή αλλα και του γονιού π θέλει το παιδί του να είναι ο καλύτερος   

Μπαίνεις στα μεγάλα forum του εξωτερικού (συχνάζει κ ένας φίλος εκεί ) κ βλέπεις "16 years old first cycle test/tren/masteron/clen" σα να λέμε είμαι 16 χρονών δώστε μου ένα rocket launcher να μάθω σκοποβολή 

 

LMAO

 

για τη χώρα μας τώρα. Αν έβγαινε μια ερεύνα με πραγματικά στοιχεία θα σας έπεφτε το σαγόνι κ όσοι έχετε ή θα έχετε παιδιά θα ανησυχούσατε έξτρα. Το ποιο απλό παράδειγμα και λιγότερο επικίνδυνο απο πολλά π έχω στο μυαλό μου γιας κοπέλες ιδικά το καλοκαίρι είναι t3/clen αλλα και lasix ακόμα . Δεν είναι steroids όμως είναι επικίνδυνα στη χρήση χωρίς την χορήγηση απο γιατρό κ ιδικά την κατάχρηση κ τα αναφέρω λόγο εποχής επειδή άρχισα πάλι να τα ακούω αριστερά κ δεξιά απο άτομα που δεν θα έπρεπε ΚΑΝ να ξέρουν γι αυτά, πόσο μάλλον να κάνουν χρήση. 

Εσύ κ η Δήμητρα κ όποιος άλλος έχει/είχε θέμα με τον θυρεοειδή γνωρίζει πόσο σοβαρό είναι το τ3 για να το παίρνει κάποιος έτσι αέρα πατέρα χωρίς την χορήγηση απο γιατρό.  

Είχα γράψει κ άλλα όμως τα έσβησα γιατι κάτι μ λέει πως θα μπουν ιδέες σε διαφόρους , είναι κ η εποχή τέτοια και δυστυχώς ο άνθρωπος μέσα στην απελπισία του κάνει συχνά μαλακίες. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποια πρώτη θέση ρε φίλε, άσε να τερματίσω σε λογικό χρόνο για να δώσω ό,τι μπορώ στην ομάδα και βλέπουμε.☺

Breaking news!!! Τερματίσαμε δεύτεροι!!!! Fuck yeah!!!!! Λεπτομέρειες αύριο.

Επεξ/σία από wizzy
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ίδια συμπτώματα με το clen, ταχυκαρδίες, νεύρα κτλ ... ο κύκλος που θα γίνει να μην ξεπεράσει τον ένα μήνα και για γυναίκα δεν θα το συνιστούσα χωρίς καθοδήγηση και επίβλεψη ειδικού...θα μαμήσει το ορμονικό της προφίλ...ας δουλέψει περισσότερο αερόβιο,είτε πρωινό είτε interval με υποθερμιδική διατροφή...
το lasix δεν το παίρνουμε πριν τους αγώνες για να διώξουμε τυχόν κατακρατήσεις νερών; 
άνευ ουσίας να το πάρει γυναίκα σε ερασιτεχνικό επίπεδο. Θερμογένεση χρειάζεται και μεταβολική επάρκεια....με πρωτεϊνούχα διατροφή και αερόβιο θα  τα πετύχει...συν υπομονή, επιμόνή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vapir λύσε μου μια απορία σχετικά με την τεχνική στα κιλά αρκετών από τους bodybuilders, το έχω δει γενικότερα στα video που ανεβάζουν αλλά και στο παραπάνω με τον Κεφαλιανό, γιατί αμελούν την τεχνική και ρίχνουν τόσο πολύ swinging, για να σηκώσουν απλώς τα κιλά ; Απορία το έχω, κανονικά δεν θα έπρεπε να φροντίζουν για την τεχνική και να παίζουν με λιγότερα κιλά, έτσι δεν θα είχαν σαφώς καλύτερο αποτέλεσμα ως προς τον όγκο τους ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχει γίνει , ήταν απο πριν, εκτός αν τον είδες σε προετοιμασία για αγώνες κ τον είδες κ τώρα off season 

 

Αυτό το σώμα? ξέρεις πόσοι δεν είναι natural και αν σε ρωτήσω θα μου πεις πως είναι? όχι εσύ , η πλειοψηφία :-)  

σίγουρα έχεις στο γυμναστήριο σου ή γνωρίζεις κάποιον κ μιλάτε αλλα δεν πάει το μυαλό σου 

 

υπάρχουν φυσικά όρια στο είδος του ανθρώπου lbm που τα έχει ξεπεράσει προ πολλού , για να τα ξεπεράσει κάποιος θα πρέπει να είναι η γενετική περίπτωση ανάμεσα στα εκατομμύρια κ να έχει θέμα με την μυοστατίνη του, κάτι σαν αυτό που έκαναν στην αγελάδα της φωτογραφίας , μόνο που να το έχει απο γεννησιμιού κ αυτό υποθετικά. 

 

Ανεξαρτήτως αν σου αρέσει ή οχι(εμένα πχ δεν μ αρέσει) ο 45χρονος "not φουσκωτός enough" 1,68cm/110kg έχει διαγωνιστεί στον

μεγαλύτερο διαγωνισμό του κόσμου για bodybuilders "mr olympia" κανα τριάρι φορές?.

 

attachicon.gifmichael-kefalianos-2.jpg

 

Η hgh gut καραμέλα είναι μύθος ,συμβαίνει σπάνια αλλα το στομάχι π έχουν οι περισσότεροι ιδικά off season προέρχεται απο χρήση της ποιο αναβολικής/δυνατής αλλα και επικίνδυνης ουσίας στο bodybuilding , της ινσουλίνης. Αυτό σε συνδυασμό με τις τεράστιες ποσότητες φαγητού αλλα κ επειδή οι κοιλιακοί είναι μυς και ακολουθούν το υπόλοιπο σώμα. Όταν έχει ένα ώμο σαν το κεφάλι σου είναι απολύτως λογικό να έχει κ κοιλιακούς σαν καβούκι χελώνας π λέμε. Βλέπεις δύο άτομα ίδια κιλά ίδια στατιστικά ο ένας έχει κοιλιακούς κομμάτια σαν κουτιά κ ο άλλος flat λες κ δεν υπάρχουν. Ε ο ένας με φάρμακο θα κάνει κοιλιακούς τεράστιους κ ο άλλος φυσιολογικούς/καλούς. 

 

Δεν είναι το φυσιολογικό κ αποδεκτό κ σίγουρα δεν θα έπρεπε να παρουσιάζουν τέτοια εικόνα αλλα όπως είπα το hgh gut είναι μύθος. 

 

 

 . 

 

 

 

Μόνο μύθος δεν είναι το hgh gut. Ινσουλίνη και growth hormone σαν καραμέλες (μεταξύ άλλων). Αυτό έλειπε να μην  είχε πάει σε τοπ διαγωνισμούς, τζάμπα τόσα φάρμακα? Και όχι δεν μου αρέσει τέτοιο σώμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ίδια συμπτώματα με το clen, ταχυκαρδίες, νεύρα κτλ ... ο κύκλος που θα γίνει να μην ξεπεράσει τον ένα μήνα και για γυναίκα δεν θα το συνιστούσα χωρίς καθοδήγηση και επίβλεψη ειδικού...θα μαμήσει το ορμονικό της προφίλ...ας δουλέψει περισσότερο αερόβιο,είτε πρωινό είτε interval με υποθερμιδική διατροφή...

το lasix δεν το παίρνουμε πριν τους αγώνες για να διώξουμε τυχόν κατακρατήσεις νερών; 

άνευ ουσίας να το πάρει γυναίκα σε ερασιτεχνικό επίπεδο. Θερμογένεση χρειάζεται και μεταβολική επάρκεια....με πρωτεϊνούχα διατροφή και αερόβιο θα  τα πετύχει...συν υπομονή, επιμόνή 

το clen φτιάχτηκε για άτομα με άσθμα , αν δεν έχεις την πάθηση είναι επικίνδυνο για εσένα. Και άσμα να έχεις πάλι επικίνδυνο λόγο των side effects. Το clen δεν προκαλεί μόνο ταχυκαρδίες , νεκρώνει ΚΑΡΔΙΑΚΟ μυικό ιστό που δεν αναπλάθεται (τα περισσότερα όργανα στο σώμα αναπλάθονται). Επίσης έχει καλές πιθανότητες με λάθος χρήση για ανακοπή.  

Το τ3 αν δεν έχεις πραγματικό πρόβλημα το θεωρώ την μεγαλύτερη μαλακία κ counter productive σκεύασμα που μπορεί να πάρει οποιοσδήποτε θέλει να χάσει βάρος/λίπος. Το μόνο π θα καταφέρει είναι να χάσει μυς και φαινομενικά κιλά και λίγο λίπος. Εκτός του rebound που θα γίνει στάνταρ γιατι το άτομο δεν θα ξέρει να τρώει ( όποιος ξέρει να τρώει δεν ψάχνει χαζά shortcuts κ ξέρει πως το τ3 ειναι καταβολικό)

 

Το αποτέλεσμα είναι να καταλήξει με περισσότερο λίπος απότι είχε κ χαμηλότερο μεταβολισμό αφού έχασε περισσότερους μυς κ ξαναέβαλε πίσω το λίπος π είχε χάσει αλλα όχι τους μυς. 

Για να μην είναι καταβολικό το τ3 στην διπλάσια δόση απότι παράγει ο οργανισμός χρειάζεται την αναβολική δύναμη τουλάχιστον 2 με 3 φορές της τεστοστερόνης που παράγει MAΧ ένας 20χρονος άντρας. 

 

Αυτό είναι το όλο point , δεν υπάρχει λόγος για μαλακίες για γράμμωση , είναι το ποιο απλό κ εύκολο πράγμα αρκεί να ξέρεις τι κάνεις. Σε 5-6 μήνες αν δεν είσαι τραγικά χοντρός μπορείς να γραμμώσεις πολύ όμορφα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...