Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσυ πας για το εξτριμ του πράγματος! Αλλο λεβελ ...

Εγω φανταζομαι απο τωρα βολτα Βουλιαγμενη με τα ποδήλατα με κατάληξη στο Moorings για φαι :P

Eιμασταν πριν κανα μηνα Μoorings  για φαγητο με το Speedsector με τα μεγαλα ποδηλατα,   μετα απο εκδρομη στο Σουνιο,δεν ηρθες .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

τώρα στη γράμμωση εκτιμώ τα μεγάλα πόδια  και το bodybuilding x shape στον όγκο  :-D 
είδα ένα φίλο , είχε normal πόδια σε σχέση με το επάνω πριν αρχίσει τη γράμμωση κ έχει κάνει ένα πόδι καλαμάκι του φραπέ 
dafug λέω , αλλα δεν του είπα κάτι , δεν ξέρω πως στα κομμάτια το κατάφερε, φαινόταν να έχει κρέας στα πόδια 
επάνω γραμμώνει ομοιόμορφα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στα ρουθούνια.

 

Καντε στο τελευταίο σετ σε καθε ασκηση τρεις φορες κατεβασμα κιλων απανοτα και ας βγουν εξι επαναλήψεις.

 

Πχ καμψεις αυτοσυγκεντρωσης κανεις το τελευταίο σετ 10@10επαν, 8@οσες βγουν, 6κιλα@οσες βγουν μεχρι να καειτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρή ιστορία απο το γυμναστήριο , τη βάζω σε spoiler αχχα

έχω την εντύπωση πως μου πάει καλά το όλο θέμα , άρχισαν τα butthurt :-D αλλα και τα θετικά σχόλια απο σοβαρά άτομα

μου λέει ένας τύπος π είναι ίδιος 10 χρόνια τώρα. "Θα πρέπει να χάσεις πολλά κιλά για να γραμμώσεις ε? " με το κλασικό βλέμμα με το μισόκλειστο μάτι .Τον έβλεπα απο τους καθρέφτες για κανα 20λεπτο π είχε έρθει σκάλωνε και με κοίταζε επίμονα κ όταν γύριζα κοίταζε αλλού. "εγώ του λέω ή λες γενικά στη γράμμωση?" εσύ μ λέει , γελάω , του λέω εεε θέλει πείνα η δουλειά , αλλα δες ώμο  (έκανα ώμους κ ήταν σαν σκισμένοι ) του λέω σκέψου να πέσω σε λίπος κ άλλο πως θα φαίνονται , μπορεί στην κοιλιά να γραμμώνω δύσκολα αλλα χέρια ώμοι κλπ είναι ήδη καθαρά , τι να λέει η μάζα αν είναι κρυμμένη ?
ΧΑΛΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ μου λέει , ΜΙΚΡΟΙ! με ένα περίεργο τόνο στη φωνή του(εκείνη τη στιγμή σκάει παλικάρι π είχα να δω καιρό "ΩΧ ΜΑΛΑΚΑ πως πρήστηκες έτσι , άλλοι ώμοι!!" , τον βλέπω κάνει ενα μορφασμό , lol wtf ....

οκ λέω , μου φάνηκε (άλλωστε με τον συγκεκριμένο δεν έχω θέμα , τον βοηθάω όποτε χρειαστεί και σε spot και σε οτι με ρωτάει για διατροφή κλπ του μιλάω ευγενικά , άσχετα αν πιάνει συνεχώς την κουβέντα ακόμα κ αν βλέπει οτι φοράς ακουστικά, συνεχίζω την προπόνηση κ απαντάω , πάντα ευγενικά  και με χαμόγελο  

(αδύνατος με κοιλιά μπύρας,  18bf απότι λέει 1,95 ύψος και 90kg λέει , εμένα μ φαίνεται ακόμα ποιο αδύνατος και καμια δεκαετία στο συγκεκριμένο γυμναστήριο. είναι 34 χρονών κ γυμνάζεται απο μικρός ?(?)? )

αυτός πριν κανα 2 εβδομάδες ερχόταν και μ μίλαγε την ώρα π έκανα προπόνηση ,φόραγα κ ακουστικά αλλα επέμενε ο τύπος να μιλάει ,  καλά είσαι του λέω? ναι μ λέει , κάνεις γράμμωση ε? του λέω  καιρός ήταν δε μπορώ το βάρος με κουράζει , μ λέει κ εγώ θα έκανα οτι κάνεις να δεις πως θα ήμουν αν δεν δούλευα αλλα αν δουλεύω βράδυ ................ (δεν άκουγα τι έλεγε κανα 5λεπτο αλλα έλεγε σχετικά με τις δυσκολίες του στο θέμα προπόνηση κ διατροφή λόγο δουλειάς. Απορία το έχω μιας κ είναι εποπ στην αεροπορία , πως έχει τόση δυσκολία , δούλευα στην αεροπορία εκεί π είναι μάλιστα για 2 χρόνια π έκανα πρακτική , δεν θυμάμαι να δούλευαν. anyway 
 
 
δεν νευρίασα καθόλου , αντιθέτως βλέπω με ένα άλλο μάτι κάτι τέτοιες συμπεριφορές πλέον , το μόνο που δε μπορώ να καταλάβω είναι γιατί παίρνουν συμπληρώματα ........ ο συγκεκριμένος παίρνει 4-5 διαφορετικά και επιπλέον πήγε να με κοντράρει στο θέμα διατροφή , μου λέει αμα γραμμώσεις δε λέει δεν έχεις δύναμη , του λέω αμα γραμμώσεις έχεις παραπάνω τεστοστερόνη κλπ , δημιουργείς ένα καλύτερο αναβολικό περιβάλλων, του εξηγώ γιατί με σωστή γράμμωση και χαμηλό bf (κάτω απο 14% ) year round θα έχει καλύτερο αποτέλεσμα overall και μου λέει όχι ! στη γράμμωση δεν τρως καθόλου υδατάνθρακες 
του λέω, καλά είναι αυτά απο το internet , το θέμα είναι να τα έχεις κάνει όμως να δεις και τι αποτέλεσμα δίνουν , τα έχω κάνει μου λέει

Τον θυμάμαι ολόιδιο όσα χρόνια είμαι εκει μέσα, μου έχει πει κάνει όγκο κάνει γράμμωση ΙΔΙΟΣ , δεν υπάρχει , πραγματικά τώρα τόσο 0 αλλαγή δεν έχω ξαναδει χωρίς υπερβολές, αφού μια μέρα μ το έλεγε κ ένας άλλος πωρωμένος 50ρης , μ λέει βλέπω τον αεροπόρο τόσα χρόνια τίποτα, δεν έχει νεύρο , δεν προσπαθεί , δεν πιέζεται , πως να δει αποτέλεσμα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στα ρουθούνια.

 

Καντε στο τελευταίο σετ σε καθε ασκηση τρεις φορες κατεβασμα κιλων απανοτα και ας βγουν εξι επαναλήψεις.

 

Πχ καμψεις αυτοσυγκεντρωσης κανεις το τελευταίο σετ 10@10επαν, 8@οσες βγουν, 6κιλα@οσες βγουν μεχρι να καειτε

 

Τριπλό drop set λέγεται αυτή η τεχνική ή διπλό ; Θέλω να πω, συμπεριλαμβάνεται και η άσκηση με τα κανονικά κιλά μαζί με τις δύο φορές που θα ρίξουμε πχ ή στο drop μετράμε μόνο τις φορές που θα ρίξουμε κιλά ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις προσωπική αποψη για kick boxing ?

Συγκεκριμένα με ενδιαφέρει απ την οπτική της αερόβιας ασκησης,οχι του ξυλοφορτωματος.

Πάσα πληροφορία ευπροσδεκτη,συγκριση του kick boxing ως αερόβια με αλλες πολεμικές τεχνες ,επίσης.

Από αυτήν την οπτική μην ασχολήσε πως λέγεται το άθλημα αλλά δώσε βάση στον δάσκαλο και την σχολή .

Όλες έχουν δοκιμαστικά μαθήματα. Κάνε σε όσες μπορείς για να καταλήξεις τι σε αντιπροσωπεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Triple drop set λέγεται

 

Και το είχα το προαίσθημα, αλλά λέω ας ρωτήσω για σιγουριά μιας και η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας, ευχαριστώ :).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαματη πυραμιδα σημερα στα ποδια

 

60*12

 

80*10

 

100*8

 

110*6

 

120*6

 

Διορθωσα κ αυτο που ειπες Γιαννη (μαους) με το butt-wink.Πλεον παω παραλληλα, με αργο και σταθερο form εδω και 3 βδομαδες και ειναι πολυ καλυτερα. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαματη πυραμιδα σημερα στα ποδια

 

60*12

 

80*10

 

100*8

 

110*6

 

120*6

 

Διορθωσα κ αυτο που ειπες Γιαννη (μαους) με το butt-wink.Πλεον παω παραλληλα, με αργο και σταθερο form εδω και 3 βδομαδες και ειναι πολυ καλυτερα. B)

το γυμ σου είναι ανοιχτό τα σ/κ; πόσο πάει το τρίμηνο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vapir ανέβασες επανάληψεις ?πόσες κάνεις

το αντίθετο , κατέβασα επαναλήψεις 

στόχος είναι να κρατήσω τη δύναμη , δεν προσπαθώ να σπάσω μυικές ίνες (υπερτροφία) στη γράμμωση :P

η μεγαλύτερη μαλακία που μπορεί να κάνει κάποιος σε γράμμωση είναι να παίζει λίγα κιλά και να ανεβάζει επαναλήψεις και διάρκεια προπόνησης με βάρη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αντίθετο , κατέβασα επαναλήψεις

στόχος είναι να κρατήσω τη δύναμη , δεν προσπαθώ να σπάσω μυικές ίνες (υπερτροφία) στη γράμμωση :P

η μεγαλύτερη μαλακία που μπορεί να κάνει κάποιος σε γράμμωση είναι να παίζει λίγα κιλά και να ανεβάζει επαναλήψεις και διάρκεια προπόνησης με βάρη

Και πως πριζεσαι ρε φίλε

Δισετ ντροπ και τέτοια εφετζιδικα κάνεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως πριζεσαι ρε φίλε

Δισετ ντροπ και τέτοια εφετζιδικα κάνεις ?

κάνω τα max κιλά που μπορώ να κάνω με ελάχιστα ή καθόλου διαλύματα ανάμεσα στα set όπως πάντα 

δεν έχω πέσει σε δύναμη ακόμα , όταν πέσω θα πέσουν οι reps , όχι τα κιλά . Όταν λέω κατέβασα επαναλύψεις εννοώ πως δεν υπάρχουν drop set και δισετ κλπ για εμένα αυτή τη στιγμή, αυτά στον όγκο 

 

εφετζίδικο δεν κάνω τίποτα, ούτε απο προπόνηση ούτε απο διατροφή , κάνω τα ποιο απλά πράγματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...